Posunovací lokomotiva T 200

Založte si vlastní témata a prezentuje zde stavbu vlastních modelů od A do Z. Pouze lokomotivy, vozy či stavby. Ne kolejiště.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Posunovací lokomotiva T 200

Příspěvekod Lehrak » čtv 05 dub, 2012 3:33 pm

V pondělí jsem dokončil můj druhý model z leptu. DK-model má palec nahoru.... nečekal jsem, že součástí stavebnice bude i tabulka a obtisky.

Součástí stavebnice není zábradlí, asi aby si každý udělal sám. Já, protože mi pájení ještě moc nejde, jsem samozřejmě po spojích cín patlal a patlal a pak jsem zjistil, že jsem zapatlal ty dirky na zábradlí... Nezbývalo nic jiného než to nalepit vteřiňákem. Zábradlí je z hliníkového drátku.

Fotky ze stavby:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Nástřik surfacerem... A teď nevím jestli to mam stříknout černou nebo tou tmavě zelenou..... Poraďte.

A nevíte někdo nějaký info o tomto stroji?? Na internetu jsem nic nenašel, jen, že to byl spíš spojovací prvek než lokomotiva a že jezdili v čechách jen 2.
Uživatelský avatar
Lehrak
 
Příspěvky: 28
Registrován: pon 30 led, 2012 4:20 pm

Re: Posunovací lokomotiva T 200

Příspěvekod Vladimír_B » čtv 05 dub, 2012 6:40 pm

Jé, ta je roztomilá :D Moc pěkná práce. H0? Podrobnosti se dají nalésti v knize Encyklopedie železnice Motorové lokomotivy ČSD [1], Corona od pana Wagnera (který je činný i na tomto fóru). Výrobce Breuer z Fanfurktu, typ IV. Měl řadový benzinový řadový šestiválec disponující 65 klokany výkonu (48kW cca jako Škoda Felcie 1999 :D ) V ČSR jezdily dva kusy u ČSD a další na vlečkách. Konkrétně dvojka dojezdila v roce 1972 na vlečce Vitany Byšice a dnes je dochovaná v depozitáři NTM v Čelákovicích. Barvu jednoznačně zelenou. Pochopitelně záleží na epoše. Za první republiky pojezd a střecha šedá, kapoty tmavší zelená,odlévané tabulky, trámce bez šrafování. Za Vitany světlejší zelená (žádný kyselý hrášek), barva střechy není vidět, je bez tabulek a má "auto" světla, trámce jsou šrafované, dvířka černá (vč. těch v čelních stěnách, interiér šedý). Za NTM v Brně šedá s červenými pásky a po renovaci v depozitáři v kombinaci zelené kapoty, černý trámec a černý pojezd... A fčíl mudruj :D
>H0< Nejde? To slovo neznám. :-)
Uživatelský avatar
Vladimír_B
 
Příspěvky: 1224
Registrován: ned 02 bře, 2008 6:57 pm
Bydliště: Plzeň

Re: Posunovací lokomotiva T 200

Příspěvekod Lehrak » pát 06 dub, 2012 9:57 am

Jo uplně jsem zapomněl je to samozřejmě H0.

Tak depozitář v čelákovicích jo? Přemýšlím o tom, že se tam někdy vypravím. Asi tam budou i jiné skvosty než tohle :D

Po tý knížce se poohlídnu, bude tam jistě i mnoho dalších informací o jiníh loko.

dík
Uživatelský avatar
Lehrak
 
Příspěvky: 28
Registrován: pon 30 led, 2012 4:20 pm

Re: Posunovací lokomotiva T 200

Příspěvekod Rozsíval Jaroslav » pát 06 dub, 2012 10:19 am

Použij strýčka Googla, je tam taky pár odkazů.
Jarda
HO - analog
Rozsíval Jaroslav
 
Příspěvky: 166
Registrován: stř 25 úno, 2009 8:12 am
Bydliště: Prostějov

Re: Posunovací lokomotiva T 200

Příspěvekod Radek Strnad » pát 06 dub, 2012 11:54 am

Mašinka byla určitě tmavě zelená(zeleň vagónová),střecha byla střední šedá,mříž chladiče černá,tabulka řadového označení černá,lvíček bych řekl červený podklad,ale tam nevím,jestli v duchu černého podkladu tabulky nebyl také černý.Vnitřek béžový.Ošoupané páky a táhla a houkačka bych typnul na mosaz.Pěkné povídání je v jednom z prvních čísel Světa železnice 2/2002.
KYKLOP68
Uživatelský avatar
Radek Strnad
 
Příspěvky: 1188
Registrován: čtv 21 led, 2010 5:44 pm
Bydliště: Kostelec n.Čern.lesy

Re: Posunovací lokomotiva T 200

Příspěvekod Lehrak » pát 06 dub, 2012 5:11 pm

Rozsíval Jaroslav píše:Použij strýčka Googla, je tam taky pár odkazů.
Jarda


Zkoušel.... ale nic nenašel... pak mě napadlo napsat Breuertraktor a ejhle...

už jsem pochopil konečně jak ten zapřahávací mechanismus funguje....

Pár fotkek z netu:

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Lehrak
 
Příspěvky: 28
Registrován: pon 30 led, 2012 4:20 pm

Re: Posunovací lokomotiva T 200

Příspěvekod Lehrak » pát 20 dub, 2012 6:22 pm

Z ošlivého káčátka se pomálu stává krasavec.

Ale ten lak jsem měl asi vybrat světlejší. V modelářských potřebách totiž neví co je to vagónová zeleň :D

Obrázek
Uživatelský avatar
Lehrak
 
Příspěvky: 28
Registrován: pon 30 led, 2012 4:20 pm

Re: Posunovací lokomotiva T 200

Příspěvekod medvidek » sob 21 dub, 2012 6:42 pm

Jestli to posunovadlo toužiš vidět na vlastni oči tak stoji v depozitaři v Chomutově v rotundě,mam jej vyfocene :wink:
HO 3-4 epocha čsd DCC začinam. Pořadna mašina ma kotel a komin
Uživatelský avatar
medvidek
 
Příspěvky: 264
Registrován: pon 16 bře, 2009 12:09 am
Bydliště: Liberec

Re: Posunovací lokomotiva T 200

Příspěvekod Lehrak » sob 21 dub, 2012 7:06 pm

medvidek píše:Jestli to posunovadlo toužiš vidět na vlastni oči tak stoji v depozitaři v Chomutově v rotundě,mam jej vyfocene :wink:


jj dík, už jsem ho někde na internetu viděl... Ale už se nechystám ten pozvozek stříkat na černo.... došlo by k zalití modelu.
Uživatelský avatar
Lehrak
 
Příspěvky: 28
Registrován: pon 30 led, 2012 4:20 pm

Re: Posunovací lokomotiva T 200

Příspěvekod Radek Strnad » ned 22 dub, 2012 6:06 am

Z barev zkus Tamyia X5,ta mi přijde ze zelených,které jsem vyzkoušel jako nejbližší.Možná sis zkomplikoval práci,když si nenastříkal předem vnitřek mašinky.Teď se ti to bude těžko dodělávat a bude ti hrozit,že světlá barva zateče někam,kam nemá.Já si stříknu nebo natřu nejdřív vnitřek,pak vložím dovnitř kousek přesně natvarovaného molitanu a teprve stříkám vnější část.A střechu bych v tomto případě lepil vteřiňákem nakonec.
KYKLOP68
Uživatelský avatar
Radek Strnad
 
Příspěvky: 1188
Registrován: čtv 21 led, 2010 5:44 pm
Bydliště: Kostelec n.Čern.lesy


Zpět na Mám rozestavěno (máme rozestavěno)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků