Rotunda

Založte si vlastní témata a prezentuje zde stavbu vlastních modelů od A do Z. Pouze lokomotivy, vozy či stavby. Ne kolejiště.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Rotunda

Příspěvekod Kajinek11 » ned 02 srp, 2020 2:29 pm

Chci si koupit stavebnici rotundy (budovy) TT. Jde mi především o kvalitu a realičnost . Potřebuji 15 stupňů. Je k dispozici ještě nějaká jiná než ta od IGRa model - Turnov?

Můžou být i třeba polští výrobci.. Ale jinak nemohu nic jiného najít..Bubi modelu nevěřím.. Díky za názory..
TT segmenty, DCC - DR5000 + 2x MM, IV. epocha.
Kajinek11
 
Příspěvky: 609
Registrován: stř 07 pro, 2011 11:12 pm
Bydliště: Rumburk

Re: Rotunda

Příspěvekod Donatelli » ned 02 srp, 2020 4:15 pm

Donatelli
 
Příspěvky: 355
Registrován: sob 17 kvě, 2008 6:50 pm

Re: Rotunda

Příspěvekod hank » ned 02 srp, 2020 4:34 pm

Kajinek11 píše:Chci si koupit stavebnici rotundy (budovy) TT. Jde mi především o kvalitu a realičnost . Potřebuji 15 stupňů. Je k dispozici ještě nějaká jiná než ta od IGRa model - Turnov?

Můžou být i třeba polští výrobci.. Ale jinak nemohu nic jiného najít..Bubi modelu nevěřím.. Díky za názory..


Resinové modely, Ateliér Wepe. Úroveň prodejců a kvalitu nekomentuju. Awepe jsou víceméně polotovary (ale použitelné), o Resinových modelech už se tu kdysi diskutovalo.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6099
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Rotunda

Příspěvekod kakbus » ned 02 srp, 2020 5:37 pm

Zdravím, také bych měl otázku k rotundám. Plánuji použít točnu Peco, ale nikde jsem se nedozvěděl k jaké rotundě se dá použít rotundě, respektive jaký je ten úhel mezi kolejemi. Plánuji použít jednu z těchto tří rotund:

https://obchod.resinovemodely.cz/zelezn ... unda-41a-H

https://obchod.resinovemodely.cz/Cihlov ... H-d279.htm

https://www.itvlaky.cz/prostory-depa--v ... er-120177/

Můžete mi prosím poradit, jestli se s tou Peco točnou dají použít? Díky (H0)
H0
kakbus
 
Příspěvky: 95
Registrován: pát 20 pro, 2013 1:29 pm

Re: Rotunda

Příspěvekod hank » ned 02 srp, 2020 8:06 pm

kakbus píše:...


Resinové modely deklarují, že model je podle normálie 41/H. Jestli se podle ní opravdu řídili, tak úhel mezi paprsky je 8°.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6099
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Rotunda

Příspěvekod kakbus » ned 02 srp, 2020 8:13 pm

No ty rotundy až tak nejde, tam je úhel psaný, ale u té točny ne, tak nevím zda se to dá kombinovat.
H0
kakbus
 
Příspěvky: 95
Registrován: pát 20 pro, 2013 1:29 pm

Re: Rotunda

Příspěvekod Jarda H. » pon 03 srp, 2020 6:49 am

Kajinek11 píše:Chci si koupit stavebnici rotundy (budovy) TT. Jde mi především o kvalitu a realičnost . Potřebuji 15 stupňů. Je k dispozici ještě nějaká jiná než ta od IGRa model - Turnov? ....


Kromě zmiňované "Igry" jsou výše již uváděny i Auhagen či Wepe. Pokud vím, ještě je v TT (2 varianty) možnost rotundy od ESK model.
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2794
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Re: Rotunda

Příspěvekod Kajinek11 » pon 03 srp, 2020 7:33 am

Jo děkuju, o ESK těch jsem v životě neslyšela jejich výrobky neviděl. Žel stavebnice vypadá velice jednoduše a to mě asi odrazuje.. IGRa model mi zas přijde předražená, ale snad za to ta stavebnice stojí. Máte někdo IGRu , vyplatí se to?
TT segmenty, DCC - DR5000 + 2x MM, IV. epocha.
Kajinek11
 
Příspěvky: 609
Registrován: stř 07 pro, 2011 11:12 pm
Bydliště: Rumburk

Předchozí

Zpět na Mám rozestavěno (máme rozestavěno)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků