Tovární budova chemičky.

Založte si vlastní témata a prezentuje zde stavbu vlastních modelů od A do Z. Pouze lokomotivy, vozy či stavby. Ne kolejiště.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Tovární budova chemičky.

Příspěvekod vojtas » ned 18 zář, 2011 5:48 pm

Tak jesm se ptal dědy,jakožto stavaře,co stavěl základy pro turbíny,a podobné těžkotonážní stavby :D ,a říkal,že by ti to opravdu spadlo...
TT
Uživatelský avatar
vojtas
 
Příspěvky: 1349
Registrován: ned 20 čer, 2010 10:32 am
Bydliště: Praha

Re: Tovární budova chemičky.

Příspěvekod Myšpulín » ned 18 zář, 2011 6:30 pm

Protože jsem s tím začal já, musím za sebe říci toto. Nemám vůbec v úmyslu ti hanět tvoji práci a souhlasím s tebou, že je na různých kolejištích mnohem víc nesmyslů. Zcela určitě si toho tak 90% lidí, co si to kdy budou prohlížet, vůbec nevšimne. Je to tvoje dílo a udělej si to tak, jak se ti to líbí. Myslím, že ostatní tě chtěli jen lehce upozornit na detail, který trochu uniká reálu. Jestli to nějak opravíš nebo ne je jen na tobě a zcela určitě to nezkazí tak hezké kolejišťátko. Jak jsem psal už předtím, jen tiše závidím. Jen do nás dále a housti.
H0, III až IV, ČSD, nemodelář
Myšpulín
 
Příspěvky: 1506
Registrován: stř 24 led, 2007 7:43 pm
Bydliště: Hostinné

Re: Tovární budova chemičky.

Příspěvekod miroslav lengyel » ned 18 zář, 2011 6:40 pm

Já si toho všiml taky :lol: ale na druhou stranu musím říci,že někdy i ve skutečnosti zůstane stát něco co by mělo logicky spadnout. :lol: Měl jsem známého,který opravoval barák a na délku 10 m natáhl 140 mm vysoká íčka,navalil do toho hurdisky a neprodleně zalil betonem. :mrgreen: Tím zalil myslím doslova,přijel mix s chobotem frkl to tam a bylo.Kupodivu to nespadlo ale když přišel stavební dozor,tak mu nadskočila čepice a zmizel z baráku jak pára nad hrncem. :D Známý se pak divil,že musel stavět pětačtyřicítku podpěrnou zeď z dvoustovkama traverzama,aby se to vyneslo. :mrgreen:
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Tovární budova chemičky.

Příspěvekod Mašinka » ned 18 zář, 2011 6:50 pm

Přátelé, abychom si dobře rozuměli!Nemám v nejmenším v úmyslu obhajovat něco, co by bylo stavařským či jiným nesmyslem jen proto, že se mi to líbí!Tím, že jsem poukázal na nesmysly jsem jen chtěl naznačit, že jakmile někdo začne tématicky vyčnívat z řady, cítí mnoho lidí potřebu se vyjádřit.Ale opravdu mi bylo řečeno člověkem, který se v problematice vyzná, že za předpokladu, že konstrukce má poračování uvnitř haly a je dostatečně vzepřená, není sice zcela obvklá, ale také né zcela nesmyslná.Moje školní znalosti fyziky mi napovídají, že pokud by nebyla konstrukce podepřená, asi by byla opravdu odsouzena k pádu.Na druhou stranu, mohu tvrdit že to, co je za zdí může opravňovat toto řešení.Ale vycházím z toho, že moje věž je subtilnější nežli ta na obrázku, takže by neměla být až tak nesmyslná.Pokud mi někdo dokáže relevantním důkazem, že jsem stvořil nesmysl, změním to.Já jsem na půl cesty vyšel s obrázkem, tak se čiňte!
Zdraví
Mašinka
Mašinka
 
Příspěvky: 214
Registrován: sob 23 led, 2010 5:56 pm

Re: Tovární budova chemičky.

Příspěvekod milan ferdián » ned 18 zář, 2011 6:56 pm

Mašinka píše:Přátelé, abychom si dobře rozuměli!Nemám v nejmenším v úmyslu obhajovat něco, co by bylo stavařským či jiným nesmyslem jen proto, že se mi to líbí!Tím, že jsem poukázal na nesmysly jsem jen chtěl naznačit, že jakmile někdo začne tématicky vyčnívat z řady, cítí mnoho lidí potřebu se vyjádřit.Ale opravdu mi bylo řečeno člověkem, který se v problematice vyzná, že za předpokladu, že konstrukce má poračování uvnitř haly a je dostatečně vzepřená, není sice zcela obvklá, ale také né zcela nesmyslná.Moje školní znalosti fyziky mi napovídají, že pokud by nebyla konstrukce podepřená, asi by byla opravdu odsouzena k pádu.Na druhou stranu, mohu tvrdit že to, co je za zdí může opravňovat toto řešení.Ale vycházím z toho, že moje věž je subtilnější nežli ta na obrázku, takže by neměla být až tak nesmyslná.Pokud mi někdo dokáže relevantním důkazem, že jsem stvořil nesmysl, změním to.Já jsem na půl cesty vyšel s obrázkem, tak se čiňte!
Zdraví
Mašinka


Ani náhodou :lol:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Tovární budova chemičky.

Příspěvekod Mašinka » ned 18 zář, 2011 6:58 pm

Pardon, ale nerozumím.Ani náhodou dokázat že je to špatně, či že je to možné?
Mašinka
Mašinka
 
Příspěvky: 214
Registrován: sob 23 led, 2010 5:56 pm

Re: Tovární budova chemičky.

Příspěvekod milan ferdián » ned 18 zář, 2011 7:01 pm

Mašinka píše:Pardon, ale nerozumím.Ani náhodou dokázat že je to špatně, či že je to možné?
Mašinka


Aby jsme se činili.Já beru vše :wink:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Tovární budova chemičky.

Příspěvekod Ferda » ned 18 zář, 2011 7:10 pm

Mašinko, jestli to v tom nejvíce namáhaném místě navrtáš pěkně řadou dírek, tak to vydrží.
Harmasan se taky nikdy neurval tam, co byly dírky :mrgreen:

Já jsem stavař a statiku občas počítám. Doma mám taky letmé schody vetknuté do zdi. Taky mi tvrdili, že to nebude fungovat a drží už víc jak 25 let.
Taky se dost často zabývám rekonstrukcemi a někdy taky žasnu co všechno si naši předci dovolili a fungovalo jim to naprosto bez problémů, než přišel inženýr a spočítal jim, že teoreticky to fungovat nemůže.

Možná by tahle konstrukce takto fungovat mohla, ale musel by pro to být extra dobrý důvod. Jinak by tam opravdu byly ty sloupky. Minimálně z ekonomických důvodů.

Nicméně to nic nemění na mém obdivu k tvojí práci. Námět je krásný, zpracování precizní a pohled na celé tvoje dílo působí blahodárně na mou nervovou soustavu.
Jen tak dál.
H0 III-IV. Dokonalost je sen!
Uživatelský avatar
Ferda
 
Příspěvky: 1583
Registrován: stř 07 říj, 2009 3:34 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Tovární budova chemičky.

Příspěvekod Rtep » ned 18 zář, 2011 7:16 pm

Ahoj Mašinko, prosim nezlob se ale, ta chladící věž je nesmysl. První chyba je že je na konzole bez jakékoliv opory.Na obrázku v příspěvku totiž ta věž má podpěry na kraji a také ten příhradový rám funguje jako opora a není vidět ještě co je v budově. Ta konzola musí být dimenzovaná na ohyb a to co jsi postavil by spadlo při prvním větru. ohybový moment totiž by byl zatížení větru a výška takže by to vyvrátilo celou zeď. Druhá věc smyková posouvající síla ve zdi by byla taková, že by došlo k drcení cihel a kolapsu. Stačí pokud to jde doplň podpěry na obě strany stačí neco jako litinový slou tam se to hodí a nebo udělej rám pře koleje a ještě ten příhra´dák jako je na obrázku a už by to mohlo stát. Ale to co je na obrázku tak to opravdu nebude fungovat. Ahoj pěknou dobrou noc Petr H statik stavebních konstrukcí.
Uživatelský avatar
Rtep
 
Příspěvky: 353
Registrován: stř 08 dub, 2009 8:23 am

Re: Tovární budova chemičky.

Příspěvekod Mašinka » ned 18 zář, 2011 7:29 pm

Koukám, že jsem rozpoutal pěknou smršť! Ale přátelé, já už jsem na začátku napsal, že tam ty sloupy, respektive podpěry z traverz BUDOU!Viz reakce na Myšpulína.Je to jen závislé na tom, že budou zapraveny do terénu, a jelikož má vše posloupnost, dojde na ně řada později.O konstrukci přes koleje jsem uvažoval také, ale jelikož je to celé rozebíratelné, byl by s tím problém při montáži nebo demontáži.Takže, další :?:
Mašinka
Mašinka
 
Příspěvky: 214
Registrován: sob 23 led, 2010 5:56 pm

Re: Tovární budova chemičky.

Příspěvekod radekkrupka » ned 18 zář, 2011 8:19 pm

Rtep píše:Ahoj Mašinko, prosim nezlob se ale, ta chladící věž je nesmysl. První chyba je .... Ahoj pěknou dobrou noc Petr H statik stavebních konstrukcí.

Statik zdraví statika :) No, tohle jsem rozpoutat nechtěl! Jak jsem řekl - pokud ty konzoly jsou vytažené skrz zeď z nějaké jiné nosné konstrukce uvnitř haly, proč ne. To že je to nad dveřma však tak nějak dává signál, že něco nehraje... Tolik k profesní deformaci. Podpěry pod chladící věž dáš těžko, když tam máš kolej?

Nicmémě

1) Tvůj model si svojí koncepcí jasně říká o to, hledět na detaily. A ty máš vynikající.
2) Když už děláš tak dokonalý model, chtěl jsem tě pouze upozornit na fakt, že tam je do oka bijící rozpor, byť nepraští každého.

Co s tím uděláš je na tobě. Pokud se ti to líbí, nech to tam :) Já osobně bych tu chladící věž dal za roh, nad ten šrot, můžeš si vyhrát s konstrukcí pod tím. A pokud by ses bál toho, že na zdi nad vraty budou vidět stopy, vytvoř tam něco jiného - stříšku, nějaké osvětlení, ceduli....

Samozřejmě je to tvůj model a já ti jej nehodlám hanit. Patří k tomu nejlepšímu, co je zde k vidění. 8)
Uživatelský avatar
radekkrupka
 
Příspěvky: 1926
Registrován: ned 20 dub, 2008 3:13 pm
Bydliště: Teď už jenom Zlín :)

Re: Tovární budova chemičky.

Příspěvekod Rtep » pon 19 zář, 2011 1:02 pm

Mám kompromisní návrh. Tu konzolu bych tam nechal, takové občas byly k vidění. A tu chladící věž bych umístil doleva k rohu budovy mělo by to logiku a postavil bych tu věž na rám se čtyřmi nohami na betonové patky do místa jak je ta konstrukce nebo podobně jak je obrázek. Areály byly většinou někdy přeplněné takovými technologiemi, neboť se s nimi dříve nepočítalo a pak nastalo kam s tím .To už bude potom neprůstřelné i z hlediska technologie chlazení. Ale jinak super model. :D :o :D
Uživatelský avatar
Rtep
 
Příspěvky: 353
Registrován: stř 08 dub, 2009 8:23 am

Předchozí

Zpět na Mám rozestavěno (máme rozestavěno)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků