Kancelář tovární dráhy.

Založte si vlastní témata a prezentuje zde stavbu vlastních modelů od A do Z. Pouze lokomotivy, vozy či stavby. Ne kolejiště.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Kancelář tovární dráhy.

Příspěvekod Mašinka » ned 06 bře, 2011 9:38 am

Moje modely se už mihly na stránkách úzkého rozchodu, ale možná by mohly inspirovat i některé z vás.Kancelář bude sloužit mistrovi tovární dráhy na rozchodu 12 mm, v měřítku 1:45 odpovídá 600 mm.Z toho je jasné, že model je v "nulce", která dovoluje velmi detailní provedení, ale zároveň je náročná na čistotu provedení.Snímky zachycují stav po doplnění detailů před montáží na kolejiště.
Mašinka
Obrázek
Obrázek
Mašinka
 
Příspěvky: 214
Registrován: sob 23 led, 2010 5:56 pm

Re: Kancelář tovární dráhy.

Příspěvekod JanoH0e » ned 06 bře, 2011 11:05 am

Ta sekerka je na 1 :lol:
JanoH0e
 
Příspěvky: 1411
Registrován: ned 31 srp, 2008 10:25 pm
Bydliště: Michalovce

Re: Kancelář tovární dráhy.

Příspěvekod Ferda » ned 06 bře, 2011 11:33 am

Jěště to chce do zámku svazek klíčů a je to hotové :mrgreen:

Někdy mám pocit, že jsem zvolil špatné MĚŘÍTKO. Třeba když vidím tohle :roll: .
Na druhou stranu, když přepočtu rozměr nádraží do H0, tak mě to nabádá k přechodu na "Nko", nebo "Zko" :mrgreen:
H0 III-IV. Dokonalost je sen!
Uživatelský avatar
Ferda
 
Příspěvky: 1583
Registrován: stř 07 říj, 2009 3:34 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Kancelář tovární dráhy.

Příspěvekod Mašinka » ned 06 bře, 2011 12:27 pm

Kdepak, Ferdo, není to jen otázka měřítka.Mám doma americké modelářské časopisy, ve kterých je takto a možná ještě detailněji postavené kolejiště v nulce ve dvojgaráži, s desítkami metrů kolejí a výhybek, s členitou krajinou a možná stovkami stromů.Takže hlavní je čas, píle a to, v čem my máme podmínky horší, to je
prostor.Podle toho, co považuješ za primární, můžeš zvolit měřítko.Pokud vezmu jako základ provoz, pak samozřejmě je menší měřítko lepší, poněvadž umožňuje na poměrně malé ploše větší délku kolejí, případně větší nádraží a tím bohatší provoz.Já sám preferuji detailní stavbu a v kombinaci s mým zájmem o průmyslové železnice a tím, že úzkorozchodky v malém měřítku nejezdí moc dobře, vyšla mi nulka jako kompromis přijatelný po všech stránkách.Jednička by byla ještě lepší, ale prostorová ohraničenost by nedovolila uskutečnit to, co bych chtěl.Ale na ploše cca 60x100 cm lze jak vidíš udělat i v nulce dost.Já sám jsem se k nulce propracoval od enka, přes tétéčko a hánulku a hánulaéčko.A ke skutečnému uspokojení z modelařiny mne dovedlo mé kredo:
Když nemohu postavit to, co se mi líbí, musí se mi líbit to, co postavit mohu.
Tím co nemohu, myslím okolnosti, prostor, finance a konečně i vlastní schopnosti.
Takže, mnoho úspěchů při úvahách o měřítku přeje
Mašinka
Mašinka
 
Příspěvky: 214
Registrován: sob 23 led, 2010 5:56 pm


Zpět na Mám rozestavěno (máme rozestavěno)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků