Uaaikks (Hx) - hlubina v 1:87

Založte si vlastní témata a prezentuje zde stavbu vlastních modelů od A do Z. Pouze lokomotivy, vozy či stavby. Ne kolejiště.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Uaaikks (Hx) - hlubina v 1:87

Příspěvekod semza » stř 07 pro, 2011 5:14 am

Jinak bych chtěl postavit kromě tohoto i další, nejlépe všech 11 vozů.
Držím palce, ať se dílo podaří :-)
Stavba prvních modulů HO - trať 160
semza
 
Příspěvky: 275
Registrován: čtv 19 lis, 2009 5:19 am
Bydliště: Plzeň - město

Re: Uaaikks (Hx) - hlubina v 1:87

Příspěvekod Vladimír_B » stř 07 pro, 2011 4:35 pm

Jirko, moc pěkná hlubina. Taková stojí ve škodovce a vozí termobunkr... Postavit 11 hlubin? To abys už začal :D
Petře, ono se není moc čím chlubit. Používám patentní Cimrmannovu methodu slepých uliček. :roll: Aktuální stav 2. prototypu: http://vladimirb.rajce.idnes.cz/hlubina/#DSCF9582ac.jpg S dvojkou nejsem spokojen. Budu stavět třetí (a doufam poslední :twisted:) most.
Pro přiblížení velikosti jsem přidal pravítko. A nakonec vtip: nemůžu najít číslo jedna (pětadvacet čísel dlouhé). :lol:
>H0< Nejde? To slovo neznám. :-)
Uživatelský avatar
Vladimír_B
 
Příspěvky: 1224
Registrován: ned 02 bře, 2008 6:57 pm
Bydliště: Plzeň

Re: Uaaikks (Hx) - hlubina v 1:87

Příspěvekod Jirka1 » čtv 08 pro, 2011 5:48 pm

Vladimír_B píše:Jirko, moc pěkná hlubina... Postavit 11 hlubin? To abys už začal :D
Petře, ono se není moc čím chlubit. Používám patentní Cimrmannovu methodu slepých uliček. :roll: S dvojkou nejsem spokojen. Budu stavět třetí (a doufam poslední :twisted:) most.
Pro přiblížení velikosti jsem přidal pravítko. A nakonec vtip: nemůžu najít číslo jedna (pětadvacet čísel dlouhé). :lol:

Tak proto jsi stavěl tu dvojku a vlastně i trojku? Až ji postavíš, tak nejspíš najdeš i tu jedničku. :-)

Ono to nebude až tak strašné, jak by se na první pohled mohlo zdát:
Pětinápravové podvozky jsou stejné pro šestnáctiosý (150 tun) a všechny tři desetinápravové vozy (85, 110 a 120 tun). Těch budu tedy potřebovat celkem 4 páry.
Čryřosé pojezdy s podvozky 26-2.8 jsou stejné pro oba osmiosé vozy české výroby (85 a 110 tun). Celkem potřeba dva páry.
Čryřosé pojezdy s podvozky Y 25 Cs jsou stejné pro oba osmiosé polské vagony výroby (55 a 110 tun). Opět bude třeba dvou párů.
Akorát tříosé podvozky jsou na každý ze tří šestiosých vozů (40, 40 a 55 tun) jiné, podobně i na šestnáctiosý... Takže zde 4 páry a každý jiný...

A navíc u všech tří verzí vanového vozu 110 tun (dvě verze osmi a jedna desetiosá) je identická vana. Takže třikrát stejná práce...

No a pak jenom 8 různých mostů a dva mezimosty...

Na podvozky s výhodou použiji upravené díly stavebnic podvozků, které doplním díly z papíru...

A uvažuji o tom, že by se to dalo udělat i včetně střihů (pro usnadnění mojí práce) a možná by to mohlo být i reprodukovatelné.

Takže, jak vidíš, dá se to připravovat najednou a práce půjde lépe od ruky... Snad. :-)

Problém je, že nemám nervy se učit kreslit to na PC, aby se to dalo leptat. :-(
Uživatelský avatar
Jirka1
 
Příspěvky: 534
Registrován: pon 28 led, 2008 6:30 pm
Bydliště: Ústeckoorlicko

Re: Uaaikks (Hx) - hlubina v 1:87

Příspěvekod semza » čtv 08 pro, 2011 7:31 pm

Vláďo: Cimrmanovu metodu znám, jsem také jejím úspěšným průkopníkem :-) Já jsem obdivovatelem vagonů, které se moc často nevidí nebo se používají na speciální přepravy. Na hlubiňáky se chodím koukat do Koterova, občas (dost často) se tam vyskytují. Také bych do budoucna chtěl nějaký mít. Buď vlastní výroba (ale jak jsem psal, na to si moc netroufám) nebo koupený.

Jirko: Do tvého snažení přeji hodně úspěchů, doufám, že se pochlubíš všemi 11 kousky.

Rád bych viděl tento typ modelů na nějakém velkém kolejišti, ale zatím se mi to nepoštěstilo. Tak se snad někdy dočkám

Petr
Stavba prvních modulů HO - trať 160
semza
 
Příspěvky: 275
Registrován: čtv 19 lis, 2009 5:19 am
Bydliště: Plzeň - město

Re: Uaaikks (Hx) - hlubina v 1:87

Příspěvekod Vladimír_B » čtv 08 pro, 2011 8:52 pm

Jirka1 píše:
Vladimír_B píše:Jirko, moc pěkná hlubina... Postavit 11 hlubin? To abys už začal :D
Petře, ono se není moc čím chlubit. Používám patentní Cimrmannovu methodu slepých uliček. :roll: S dvojkou nejsem spokojen. Budu stavět třetí (a doufam poslední :twisted:) most.
Pro přiblížení velikosti jsem přidal pravítko. A nakonec vtip: nemůžu najít číslo jedna (pětadvacet čísel dlouhé). :lol:

Tak proto jsi stavěl tu dvojku a vlastně i trojku? Až ji postavíš, tak nejspíš najdeš i tu jedničku. :-)

Jednička je nevhodná pro ježdění z důvodu použitých materiálů (vím, že by to šlo nějak dokovat, ale v mém podání je to děs běs), dvojka se opravdu nepovedla a do trojky vkládám velké naděje :D ale nejslabší je vždy článek mezi stolem a židlí.
Hlubiny máš pěkně promyšlené, teď jen začít. :D Kreslit lepty v PC nemusíš umět, někteří Ti je nakreslí a nechají vyleptat...

Petře, tak se přijď za rok podívat víš kam :wink: :lol: (slibotechna)
Jé, já vlastně trufnul Tvůj dvojvůz v délce. Ale stejnak by to byl krásný pohled. Lokálková stanička na malém domácím kolejišti, přes celou délku manipulační koleje klanicový dvojvůz nakládán leso706 (jiný můj pomníček :roll: ), na protější koleji deponován Konstal (pro změnu od námezníku po námezník :D ) a na první kolej přijede 810 ODS ... 8)
>H0< Nejde? To slovo neznám. :-)
Uživatelský avatar
Vladimír_B
 
Příspěvky: 1224
Registrován: ned 02 bře, 2008 6:57 pm
Bydliště: Plzeň

Re: Uaaikks (Hx) - hlubina v 1:87

Příspěvekod semza » pát 09 pro, 2011 5:15 am

Já vím Vláďo, já vím. :-( Ale v reklamce před Vánocemi, to je děs běs, navíc se bude firma stěhovat (vlastně již se stěhuje), takže absolutně nestíhám. Vím, že jsem to slíbil, ale bohužel to nevyšlo. Snad příště tam a nebo jinde :-)

Že jsi mi trumfnul v délce? Tak to s tím budu muset něco udělat - asi udělám stavebnici Pendolina :-) - to už se tak moc trumfnout nedá :-) A ten pohled by byl opravdu krásnej, ono by stačilo, aby takovýto vlak staničkou jen projel. Myslel jsem samozřejmě na větší klubová nebo "komerční" kolejiště, kde je více prostoru (někdy) :-)
Stavba prvních modulů HO - trať 160
semza
 
Příspěvky: 275
Registrován: čtv 19 lis, 2009 5:19 am
Bydliště: Plzeň - město

Re: Uaaikks (Hx) - hlubina v 1:87

Příspěvekod Jirka1 » sob 10 pro, 2011 7:43 pm

Doma v papírech jsem našel výkresy střihů na desetiosý vůz Hx 530053 na převoz trub: http://www.parostroj.net/katalog/nv/for ... 8&razeni=0
kreslené p. Z. Marunou (roku 1963) pro H0 :-)
Tento vůz ale nikdy nebyl v majetku ČSD :-(
Uživatelský avatar
Jirka1
 
Příspěvky: 534
Registrován: pon 28 led, 2008 6:30 pm
Bydliště: Ústeckoorlicko

Předchozí

Zpět na Mám rozestavěno (máme rozestavěno)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků