Dva měsíce železničním modelářem...

Založte si vlastní témata a prezentuje zde stavbu vlastních modelů od A do Z. Pouze lokomotivy, vozy či stavby. Ne kolejiště.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Dva měsíce železničním modelářem...

Příspěvekod Vladamir » stř 30 čer, 2010 5:41 pm

Přeji hezký den a dovoluji si si Vám v krátkosti popsat, co se mi přihodilo :shock:
Abych si zkrášlil kancelář, vytáhl jsem z krabic pár souprav vláčků HO, které jsem měl na půdě cca 40 let a nechal si vyrobit vitrínu. Nebylo jich moc, tak jsem ještě něco dokoupil na aukru. Nevypadalo to moc dobře a tak jsem začal na internetu pátrat, jak bych to vylepšil. A to jsem čučel, co všechno se dá pořídit a jak se dá leccos vyrobit doma. Tak jsem nakoupil flexi koleje a štěrk, trávu atd. a vylepšoval. Stromky jsem zkoušel podle Houmra. No a pak jsem narazil na stránky "Trainmania", kde jejich autor prezentuje diorámata a byl jsem chycen. Zkusím to taky.
Kolejiště jsem nikdy neměl a nedělal, takže - jak na to, z čeho, co tam bude. Nakonec jsem inspiraci našel na stránkách Posázavského pacifiku - odbočka Skochovice. Pustil jsem se " do práce" a dva měsíce po večerech jsem si hrál. Něco jsem dělal sám - břízy, šturc, semafor, domek, zbytek jsem musel koupit. S osvětlením jse se popral jakž takž, za tří světel se rozsvítily dvě. (Řekl bych, že železniční modelářství je pěkně nákladný koníček.) Když bylo hotovo, hurá do přírody fotit, neboť doma to není ono. Nakonec jsem si vyzkoušel i patinování vozů. Poslední otázka byla, kam s tím? Dioráma skončilo pod sklem v kanceláři a tam zůstane, než skočím do důchodu :D Protože to je moje první i poslední dioráma. Chtěl jsem si to jen zkusit. Zdraví V. Mališ Obrázek

Více je zde: http://vladamir.rajce.idnes.cz/Diorama_Skochovice/
Vladamir
 
Příspěvky: 105
Registrován: ned 27 čer, 2010 7:37 am

Re: Dva měsíce železničním modelářem...

Příspěvekod mlha » stř 30 čer, 2010 6:02 pm

pěkná práce pane kolego
H0/MODULY SLOVÁCKO/ep.IV
http://www.kzmslovacko.cz/.
Uživatelský avatar
mlha
 
Příspěvky: 2688
Registrován: ned 27 led, 2008 7:27 pm
Bydliště: Hluk

Re: Dva měsíce železničním modelářem...

Příspěvekod radula63 » stř 30 čer, 2010 8:25 pm

pane Vladimíre

Klobouk dolů, je to paráda. :wink:
Raďula63
MPK - moduly plzeňského kraje
KŽM Praha 3
KŽM cH0TTěboř
Psi štěkají, karavana jede dál
Uživatelský avatar
radula63
 
Příspěvky: 1309
Registrován: čtv 28 kvě, 2009 6:15 pm
Bydliště: kraj Vysočina - okres H.B.

Re: Dva měsíce železničním modelářem...

Příspěvekod kubulak » čtv 01 črc, 2010 9:08 am

Hezke. Ja bych jen na miste nafotil pohled na zapad = na reku Vltavu, a pouzil to jako fototapetu na pozadi misto toho lesa s loukou, a uz by to bylo skoro k nerozeznani od originalu... misto sturcu bych udelal jeste kus trati na Davli, a kdyby trat na Dobris obsahovala i kousek mostu pres reku, tak by to nemelo chybu.
HO, CSD epocha IV, DCC
kubulak
 
Příspěvky: 250
Registrován: stř 28 kvě, 2008 11:02 am

Re: Dva měsíce železničním modelářem...

Příspěvekod Petr Zatrepalek » čtv 01 črc, 2010 9:37 am

Jestli jsi těch 40let nic z modelařiny nedělal a je to první vlaštovka jen na základě "načtených" informací, tak klobouk dolů!! A to myslím vážně! Jinak kriticky hodnotím okraj dioramatu - místo hnědé barvy by bylo lepší použít mořidlo a do hrany desky nechat zafrézovat nějakou pěknou drážku či ohyb, bylo by to hned o 100% lepší celkový dojem!!
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Re: Dva měsíce železničním modelářem...

Příspěvekod Jarda H. » čtv 01 črc, 2010 10:03 am

Vladamir píše: ..... Abych si zkrášlil kancelář ..... Protože to je moje první i poslední dioráma. Chtěl jsem si to jen zkusit. ......


1) klobouk dolů - moc hezká práce :!: GRATULACE

2) na zkrášlení kanceláře určitě moc a moc pěkné, zaujme to 100% každou návštěvu !!

3) na první práci super !! A proč by to měla být poslední práce ? Kvůli financím, protože máš jiné koníčky ? Je pravdou, že tenhle koníček je finančně dosti náročný :wink:
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Re: Dva měsíce železničním modelářem...

Příspěvekod Vladamir » čtv 01 črc, 2010 1:12 pm

kubulak píše:Hezke. Ja bych jen na miste nafotil pohled na zapad = na reku Vltavu, a pouzil to jako fototapetu na pozadi misto toho lesa s loukou, a uz by to bylo skoro k nerozeznani od originalu... misto sturcu bych udelal jeste kus trati na Davli, a kdyby trat na Dobris obsahovala i kousek mostu pres reku, tak by to nemelo chybu.

Možná máš pravdu, ale mne zaujal hlavně ten domek, až potom jsem to trochu přiblížil předloze. A protože šturc byl vyroben jako první,
musel jsem jej tam dát, když jsem se s ním tak nadřel :D
Vladamir
 
Příspěvky: 105
Registrován: ned 27 čer, 2010 7:37 am

Re: Dva měsíce železničním modelářem...

Příspěvekod Vladamir » čtv 01 črc, 2010 1:14 pm

Petr Zatrepalek píše:Jestli jsi těch 40let nic z modelařiny nedělal a je to první vlaštovka jen na základě "načtených" informací, tak klobouk dolů!! A to myslím vážně! Jinak kriticky hodnotím okraj dioramatu - místo hnědé barvy by bylo lepší použít mořidlo a do hrany desky nechat zafrézovat nějakou pěknou drážku či ohyb, bylo by to hned o 100% lepší celkový dojem!!

Díky, souhlas. Teď, když to mám denně na očích, je to hrůza. Bude tam javorová dýha.
Vladamir
 
Příspěvky: 105
Registrován: ned 27 čer, 2010 7:37 am

Re: Dva měsíce železničním modelářem...

Příspěvekod Vladamir » čtv 01 črc, 2010 1:22 pm

Jarda H. píše:
Vladamir píše: ..... Abych si zkrášlil kancelář ..... Protože to je moje první i poslední dioráma. Chtěl jsem si to jen zkusit. ......


1) klobouk dolů - moc hezká práce :!: GRATULACE

2) na zkrášlení kanceláře určitě moc a moc pěkné, zaujme to 100% každou návštěvu !!

3) na první práci super !! A proč by to měla být poslední práce ? Kvůli financím, protože máš jiné koníčky ? Je pravdou, že tenhle koníček je finančně dosti náročný :wink:

Děkuji za pochvalu, ale sbírám kovové modely aut a to mne bere víc (a víc to stojí :D ) Fakt jsem si to jen zkusil a bylo to fajn. A protože mi zbyl nějaký materiál, udělal jsem si dioráma 1:18 pro focení aut a tam jsem použil stejné postupy, které jsem se naučil " na železnici".
Chceš-li, mrkni sem : http://vladamir.rajce.idnes.cz/Diorama_ ... /#dixi.jpg
Vladamir
 
Příspěvky: 105
Registrován: ned 27 čer, 2010 7:37 am

Re: Dva měsíce železničním modelářem...

Příspěvekod mlha » čtv 01 črc, 2010 5:53 pm

paráda,škoda,že tě vlaky neberou
H0/MODULY SLOVÁCKO/ep.IV
http://www.kzmslovacko.cz/.
Uživatelský avatar
mlha
 
Příspěvky: 2688
Registrován: ned 27 led, 2008 7:27 pm
Bydliště: Hluk

Re: Dva měsíce železničním modelářem...

Příspěvekod Jarda H. » čtv 01 črc, 2010 8:00 pm

Vladamir píše: ..... Chceš-li, mrkni sem : http://vladamir.rajce.idnes.cz/Diorama_ ... /#dixi.jpg


Pěkný, pěkný :shock: .... a už chápu, že finance na koníčka u tebe nejsou taky malé !!
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Re: Dva měsíce železničním modelářem...

Příspěvekod Petr Zatrepalek » pát 02 črc, 2010 5:59 am

Jarda H. píše:
Vladamir píše: ..... Chceš-li, mrkni sem : http://vladamir.rajce.idnes.cz/Diorama_ ... /#dixi.jpg


Pěkný, pěkný :shock: .... a už chápu, že finance na koníčka u tebe nejsou taky malé !!


No po pravdě taky jsem zíral kam se může vyšplhat cena autíčka! Před dvěma lety jsem si koupil limitku Volhy SNB m21, jeden z posledních kousků - jen tak pro radost, a už tenkrát tenhle modýlek v 1/43 stál přes tisícovku. Nyní se mi okoukal a tak jsem ho dal do frcu. Jaké bylo moje překvapení, když se model prodal za cenu nového brejlovce od ROCO!!! Takže autíčka jsou nejen drahý koníček, ale i dobře uložený peníze :D
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Re: Dva měsíce železničním modelářem...

Příspěvekod Tomáš » úte 03 srp, 2010 2:39 pm

mě se to moc a moc líbí,je vidět kolik se toho vleze na tak malej kousek.
...z mého pohledu jen škoda,že tam máš tu malou EW1 ...určitě EW2 nebo EW3 by diorámku slušelo víc ,ale jinak super
"TT" - NYNÍ UŽ DCC - IV 1985-1995 (pád ČSD)
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Re: Dva měsíce železničním modelářem...

Příspěvekod Vladamir » čtv 05 srp, 2010 4:48 pm

Tomáš píše:mě se to moc a moc líbí,je vidět kolik se toho vleze na tak malej kousek.
...z mého pohledu jen škoda,že tam máš tu malou EW1 ...určitě EW2 nebo EW3 by diorámku slušelo víc ,ale jinak super

Díky, akorát nevím, co znamená EW1 až EW3 :D
Vladamir
 
Příspěvky: 105
Registrován: ned 27 čer, 2010 7:37 am

Re: Dva měsíce železničním modelářem...

Příspěvekod mlha » čtv 05 srp, 2010 4:57 pm

To je výrobní označení vyhýbek
H0/MODULY SLOVÁCKO/ep.IV
http://www.kzmslovacko.cz/.
Uživatelský avatar
mlha
 
Příspěvky: 2688
Registrován: ned 27 led, 2008 7:27 pm
Bydliště: Hluk

Další

Zpět na Mám rozestavěno (máme rozestavěno)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků