Moje první diorama...

Založte si vlastní témata a prezentuje zde stavbu vlastních modelů od A do Z. Pouze lokomotivy, vozy či stavby. Ne kolejiště.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Moje první diorama...

Příspěvekod Rutoslav » stř 05 kvě, 2010 4:07 pm

Zdravím,
Takže jsem se taky pokusil vytvořit nějaké to diorama, tohle je vlastně dárek pro dědu, který jezdil na MUVkách, takže mu to nadělím k narozkám.

Nicméně, pánové, prosím o komentáře a kritiku, aby byla motivace se lepšit.

PS : Koukám, že blesk tomu nějak blbě přidal, jinak je to o chlup tmavší a dovolím si říct, že přirozenější.

PPS : použity koleje Peco, MUVka je z leptu (první stavba leptané stavebnice), plot vlastní výroba, tráva fóliáž Polák, deska vlastní výroba, patina olejovky a pigmenty Agama...

...ještě jedna věc, s fóliáží jsem pracoval taky poprvé v životě, a nějak to nebylo ono a tak nějak jsem se s ní pral...tak je to vidět. No, tak do mě, pánové... :)

http://picasaweb.google.cz/105642753770 ... kyDiorama#
Rutoslav
 
Příspěvky: 6
Registrován: stř 23 zář, 2009 10:09 pm

Příspěvekod Myšpulín » čtv 06 kvě, 2010 4:35 am

Nejsem odborník na patinu, na to jsou tu jiní. Takže barvy vynechám. Ale myslím si, že pro příště by to chtělo trochu jinou kompozici. Todle je takový moc rovnoběžný.

Co bych ovšem opravil na tomto: půl koule výměnového závaží bych natřel na černo (pokud náhodou již špatně nevidím).
H0, III až IV, ČSD, nemodelář
Myšpulín
 
Příspěvky: 1506
Registrován: stř 24 led, 2007 7:43 pm
Bydliště: Hostinné

Příspěvekod caruso82 » čtv 06 kvě, 2010 6:57 am

Mne sa to naopak celkom paci, trochu by som mozno utlmil tu hrdzavu farbu kolaji viac do hneda...mozem sa spytat ako ste si svojpomocne vyrobili ten plot?
caruso82
 
Příspěvky: 93
Registrován: pon 07 črc, 2008 9:45 am

Příspěvekod Rutoslav » čtv 06 kvě, 2010 7:04 am

caruso82 píše:Mne sa to naopak celkom paci, trochu by som mozno utlmil tu hrdzavu farbu kolaji viac do hneda...mozem sa spytat ako ste si svojpomocne vyrobili ten plot?



Díky za připomínky :wink:
Jinak plot je vyroben vcelku jednoduše, z balzového dřeva, nařezal jsem si proužky a poskládal do plotu.... a nabarvil... :wink:
Rutoslav
 
Příspěvky: 6
Registrován: stř 23 zář, 2009 10:09 pm

Příspěvekod kubulak » čtv 06 kvě, 2010 7:30 am

Ja teda taky rozhodne nejsem zadnej expert, ale co prastilo do oka me - na jedny strane od plotu mas travu zelenou, a na druhy strane (u koleji) je jen sterk a par uschlych zlutych trsu.

Jakmile neni trat fungl nova (koridor), tak se do ni priroda casem pusti.. a neprsi urcite vzdy jen z jedne strany, ze by vsechna voda vzdy stekla po jedne strane plotu a veskera vlhkost zustala v pude jen na jedne strane :)

Jinak se mi to libi, jako deda bych mel radost. Mozna jeste nejakou figurku tratoveho delnika, nebo masinfiru te MUVky? Dvojice chlapiku co se veze na plosine MUVky spolecne s basou piva ? :)

Verim ze v realu to vypada jeste lip nez na fotkach, to svetlo a vubec nafoceni dela strasne moc.

S rovnobeznosti podkladu a koleji a plotu ja osobne nemam problem.
HO, CSD epocha IV, DCC
kubulak
 
Příspěvky: 250
Registrován: stř 28 kvě, 2008 11:02 am

Příspěvekod Rutoslav » čtv 06 kvě, 2010 10:21 am

kubulak píše:Ja teda taky rozhodne nejsem zadnej expert, ale co prastilo do oka me - na jedny strane od plotu mas travu zelenou, a na druhy strane (u koleji) je jen sterk a par uschlych zlutych trsu.

Jakmile neni trat fungl nova (koridor), tak se do ni priroda casem pusti.. a neprsi urcite vzdy jen z jedne strany, ze by vsechna voda vzdy stekla po jedne strane plotu a veskera vlhkost zustala v pude jen na jedne strane :)

Jinak se mi to libi, jako deda bych mel radost. Mozna jeste nejakou figurku tratoveho delnika, nebo masinfiru te MUVky? Dvojice chlapiku co se veze na plosine MUVky spolecne s basou piva ? :)

Verim ze v realu to vypada jeste lip nez na fotkach, to svetlo a vubec nafoceni dela strasne moc.

S rovnobeznosti podkladu a koleji a plotu ja osobne nemam problem.



...no čoveče tak plně s tebou souhlasím ! mě to taky trklo, ale už bylo dílo dokonáno, takže příště se budu snažit se polepšit... díky za tvojí reakci :wink:
Rutoslav
 
Příspěvky: 6
Registrován: stř 23 zář, 2009 10:09 pm

Příspěvekod radekkrupka » čtv 06 kvě, 2010 11:04 am

No a když bude na jedné straně normální hlína (čili vlhko), zatímco za plotem štěrkové lože kolejí? Š těrk je suchý, to je pro vegetaci úplně jiné prostředí. Mě to zas tak "blbé" nepřijde.

Spíš bych uvažoval o použití štěrků různé zrnitosti - ve stanicích bývá mezi kolejemi jemnější štěrk, než pod kolejí.
Uživatelský avatar
radekkrupka
 
Příspěvky: 1926
Registrován: ned 20 dub, 2008 3:13 pm
Bydliště: Teď už jenom Zlín :)

Příspěvekod Petr Zatrepalek » čtv 06 kvě, 2010 3:52 pm

Všechno to tu už zaznělo - o patině Muvkyraději názor psát nebudu, navíc jde o v tomto vláknu o diorama. Takže:

naprosto nevhodná a nevyvážená kompozice - rovnoběžné koleje, ta MUVka se ti tam ztrácí, totéž čekej od jakéhokoliv vozidla. Dáš-li tam pak vozidel víc, totálně to přehltíš! Stačila jedna kolej s výhybkou a částí druhé koleje od výhybky, dát třeba mírně šikmo, doplnit vzadu svahem a třeba hláskou s malou zahrádkou!

patina kolejí - ta červená rez je naprostou nerealistická!

Ten štěrk, no dejme tomu, ale chtělo by to nějakou travičku mezi pražce a hlavně vyměnit ty trsy u plotu - už to tady zaznělo, na jedné straně zelená tráva, na druhé uschlé cosi, u plotu pak chybí opět stopy po vzlínající vlhkosti okolo jeho kolmých sloupků.

Plot jako takový - vcelkou se mi líbí,

Čím byh to zachránil - za plot dej vzrostlé stromy a křoviny, co nejvíc, aby se ti vytvořilo pozadí. Nějaký ten náletový keř dej též před ten plot. A hlavně, něco udělej s tou příšernou rezatou barvou!
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Příspěvekod Radek Strnad » čtv 06 kvě, 2010 5:52 pm

Tu Muvku zachráníš přívěsem,ideální by byl s kompresorem a trochu zeleně k tomu plotu,ať to není takový zlom,nebál bych se na konci zarážedla s modrobílou pičkou,co takhle dát dvě lampy,hezká by byla třeba váha od Třmínka,má ji i s návěstidlem,prostě možností spousta,záleží taky na penězích a kolik na to máš času,jinak základ vcelku jde.Bohužel z toho moc nevyplývá o co jde,jestli je to součást zhlaví,depa,zastávka s nákladištěm? Můžeš na tom dál pracovat a jistě docílíš kvalitního výsledku-když to shrnu:jde to ,ale je to chudé.Ale nevěš hlavu,kritika tě vybičuje k ještě lepším výsledkům. 8)
KYKLOP68
Uživatelský avatar
Radek Strnad
 
Příspěvky: 1188
Registrován: čtv 21 led, 2010 5:44 pm
Bydliště: Kostelec n.Čern.lesy

Příspěvekod Rutoslav » čtv 06 kvě, 2010 6:22 pm

Petr Zatrepalek píše:Všechno to tu už zaznělo - o patině Muvkyraději názor psát nebudu, navíc jde o v tomto vláknu o diorama. Takže:

naprosto nevhodná a nevyvážená kompozice - rovnoběžné koleje, ta MUVka se ti tam ztrácí, totéž čekej od jakéhokoliv vozidla. Dáš-li tam pak vozidel víc, totálně to přehltíš! Stačila jedna kolej s výhybkou a částí druhé koleje od výhybky, dát třeba mírně šikmo, doplnit vzadu svahem a třeba hláskou s malou zahrádkou!

patina kolejí - ta červená rez je naprostou nerealistická!

Ten štěrk, no dejme tomu, ale chtělo by to nějakou travičku mezi pražce a hlavně vyměnit ty trsy u plotu - už to tady zaznělo, na jedné straně zelená tráva, na druhé uschlé cosi, u plotu pak chybí opět stopy po vzlínající vlhkosti okolo jeho kolmých sloupků.

Plot jako takový - vcelkou se mi líbí,

Čím byh to zachránil - za plot dej vzrostlé stromy a křoviny, co nejvíc, aby se ti vytvořilo pozadí. Nějaký ten náletový keř dej též před ten plot. A hlavně, něco udělej s tou příšernou rezatou barvou!



Na tvojí kritiku, Petře-doufám, že ti nevadí, že ti tykám- jsem se opravdu "těšil". Prakticky máš ve všem pravdu. Ono to bylo trošku taky časem, protože jsem to chtěl stihnout do dědovích narozenin, což se povedlo.
Diorama už je předané a líbilo se...

Všechnu kritiku ale, poctivě vnímám a jak začnu dělat další věc, budu se snažit se z toho poučit. Díky za to pánové :wink:
Rutoslav
 
Příspěvky: 6
Registrován: stř 23 zář, 2009 10:09 pm


Zpět na Mám rozestavěno (máme rozestavěno)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků