Zricenina hradu Luňštejn

Založte si vlastní témata a prezentuje zde stavbu vlastních modelů od A do Z. Pouze lokomotivy, vozy či stavby. Ne kolejiště.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Zricenina hradu Luňštejn

Příspěvekod cipisekmp » ned 08 srp, 2010 6:02 am

Zdarec kolegove. Nova aktualizace na webu. http://vlacky.netintra.cz/index.php?opt ... l&Itemid=2
Ahoj Cipisekmp
H0/MODULY SLOVÁCKO

www.kzmslovacko.cz
Uživatelský avatar
cipisekmp
 
Příspěvky: 1583
Registrován: ned 08 čer, 2008 6:55 am
Bydliště: Moravsky Pisek

Re: Zricenina hradu Luňštejn

Příspěvekod StaraPakna » ned 29 srp, 2010 7:43 pm

Cipísku vždy mě zříceniny hradů naprosto fasicnovali, věz že po použití zeleně a pár stromků bude Lunštejn nádhernou kulisou!!!!!
Niíc nevyhazuj lumpe je to paráda! :wink: :wink: :lol: :lol: :lol:
Začínám a každý začátek je těžký, mám to ale na koho svést mám tři syny.
Moduluju N-ko
StaraPakna
 
Příspěvky: 147
Registrován: ned 20 zář, 2009 2:41 pm
Bydliště: Vesnička pod Řípem

Re: Zricenina hradu Luňštejn

Příspěvekod voti » ned 29 srp, 2010 8:57 pm

Sleduji pozorně celý fotoseriál a za mě říkám jednoznačně "LÍBÍ" ... Ta setřená místa určitě nejsou na škodu, pomohou "rozbít" jednolitost plochy. Opravdu hodně povedené :wink:
TT
Uživatelský avatar
voti
 
Příspěvky: 6
Registrován: ned 14 pro, 2008 12:46 am
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Zricenina hradu Luňštejn

Příspěvekod Petr Zatrepalek » pon 30 srp, 2010 6:25 am

cipisekmp píše:Zdarec kolegove. Nova aktualizace na webu. http://vlacky.netintra.cz/index.php?opt ... l&Itemid=2
Ahoj Cipisekmp


Z těch sedřenin si fakt nic nedělej - stačí když celý hrad předrajbrašuješ bílou, zvýrazníš vystouplé hrany a po zaschnutí sem tam napustíš wash (hodně zředěnou barvu) kaselskou hnědou - pozor, ty barvy raději ne olejové, jinak to budeš mít lesklý a budeš to muset stříknout matným lakem, a nevím co ti jiný než akryl lak udělá s tím polystyrenem!
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Re: Zricenina hradu Luňštejn

Příspěvekod cipisekmp » pon 30 srp, 2010 10:11 am

Ahoj, diky za pochvaly a rady, ktere vzdy potesi to si priznejme. Ja uz sem stim krom toho "drajbruse" puvodne nechtel nic delat. To zvyrazneni jsem skousel uz na skalach kdyz sem delal tunel a vypada to o poznani lepe nez pred tim. Stim napoustenim jeste uvidim, protoze bych to nerad nejak skazil bo skazit se da vse kdyz stim nemam zadne skusenosti. Ten hrad jeste necham trochu zarust travou a keri a pak uvidim jak to bude vypadat. Jinak akryl bude nutny protoze syntetika polys rozezira i pres ty vrstvy barvy pod nim a kor hodne zredena.
Zdarec Cipisek
H0/MODULY SLOVÁCKO

www.kzmslovacko.cz
Uživatelský avatar
cipisekmp
 
Příspěvky: 1583
Registrován: ned 08 čer, 2008 6:55 am
Bydliště: Moravsky Pisek

Re: Zricenina hradu Luňštejn

Příspěvekod Petr Zatrepalek » pon 30 srp, 2010 1:16 pm

To dodatečný napouštění se hodí v případě že to s tím drajbrušem někde přeženeš a pro event. další rozbití jednolitosti povrchu (doplnění barevného spektra), jinak je to samo zbytečný
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Re: Zricenina hradu Luňštejn

Příspěvekod Vladamir » ned 05 zář, 2010 7:57 am

Při vší úctě k autorově trpělivosti s vymačkáváním zdiva, na mne to působí jako vlaštovčí hnízdo :D
možná to chtělo sem tam změnit velikost kamenů. Osobně bych volil asi jiný odstín nátěru, ale ... ještě není hotovo.
Ať se dílo daří!
Vladamir
 
Příspěvky: 105
Registrován: ned 27 čer, 2010 7:37 am

Re: Zricenina hradu Luňštejn

Příspěvekod cipisekmp » ned 05 zář, 2010 5:48 pm

Ahoj, v prvnich clancich o Lunstejnu jsou fotky zriceniny Cachtice na Slovensku. A kdyz se na to podivam tak to maji taky tak lepne jak zde bylo receno "vlastovci hnizdo", takze si myslim ze velikost kamenu by mohla odpovidat. Resp. jsou urcite vetsi, ale tam jsou taky vsecky cca stejne. Je to stavba z roku XX kdyz jeste cihly nebyli. Jinak da se rici ze to dodelane je, aspon co se zdi tyce. Tam uz max. nejaka ta patina jak tu radili kolegove. Ted bych to chtel zatravnit, protoze se nam blizi vystava, tak at to uz nejak vypada.
Zdarec Cipisekmp
H0/MODULY SLOVÁCKO

www.kzmslovacko.cz
Uživatelský avatar
cipisekmp
 
Příspěvky: 1583
Registrován: ned 08 čer, 2008 6:55 am
Bydliště: Moravsky Pisek

Re: Diana

Příspěvekod Tomáš » stř 10 lis, 2010 8:41 pm

Irudzi píše:Im sorry, Diana byla u Tisnova nad Brnem. A pokud mam spravne info delali se tam Bf 109 G10, ty vyjizdeli z kopce na podvozcich, bez kridel a jednim vrtulovym listem nasmerovanym dolu k zemi, zrejme kvuli prujezdnemu profilu. A jeste jedna malickost, nebyla tato trat uzkorozchodna??? Vite to nekdo???

To Petr Zatrepalek.: Petre kdo prosim dela BF109 v meritku 1:87?



Zrovna před 14ti dnima jsem na toto téma dočetl jednu super knihu.Celá byla věnována tunelové továrně Diana.Trať která vedla od nejvzdálenějšího tunelu u Níhova přez prostřední tunel u Říkonína dál k tunelu v Mezihoří (dnes Dolní Loučky) a napojená byla do nádraží Tišnov.Celé jako úzkorozchodka.Vozíky i tažná lokomotiva byla použita z nedalekého dolu Dolní Rožínka.
Těsně před II.válkou se začala stavět trať mezi Tišnovem a tehdá Německým Brodem.(dnes Havlíčkův)Dělníci začali pracovat prvně na tunelech a už tehdá vystavěli pomocnou úzkorozchodku.Samozřejmě měli taky vystavené ubytovny,jídelny atd..Po vypuknuti války byla stavba trati pozastavena..ocel měla jaksi jiné uplatnění.V tunelech tedy nebylo naprosto žádné kolejové lože.Proto byl tunel rozpůlen na horní a dolní podlaží.Po vybombardování "Winerneustadtu" se přesunul celý podnik právě do těchto tunelů.S tím spouštěním trupů to není zas až tak jednoznačný,ale podle výpovědi svědků se v určitou dobu používalo právě toho postupu co popisuješ.Mechanismů spouštění bylo několik v průběhu 1944-45.
A protože do této oblasti jezdím víc než dost.Mám tam rodinu...tak při procházkách s dítky pátrám.
I dnes se dají najít základy baráků,po úzkorozchodce jen dva mostky.No a za přispění místních jsem narazil na boční unikový vchod do Loučského tunelu.Musí se lízt plížením,plazením a končí to za tunelovou zdí.

Pokud by vás to zajímalo víc mohu se rozepsat,téma to je opravdu více než zajímavé.
"TT" - NYNÍ UŽ DCC - IV 1985-1995 (pád ČSD)
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Předchozí

Zpět na Mám rozestavěno (máme rozestavěno)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků