Stavba domků (krok za krokem)

Založte si vlastní témata a prezentuje zde stavbu vlastních modelů od A do Z. Pouze lokomotivy, vozy či stavby. Ne kolejiště.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Příspěvekod Radek » sob 09 led, 2010 6:39 pm

Tomáš píše:Tak jsem se vrátil z místa činu a jsem velmi zdrcen.Z domečku mi zbyla jen hromádka suti :cry: :cry: ...
Tomu teda při té smůle říkám haluz, natrefit na dvojče. Popis s fotkama a očíslováním stran je perfektní, takže se omouvám, že jsem hlavní části přisoudil roli přístavby :oops:
Musím ale přiznat, že nebožtík "originál" je mi simpatičtější. Hlavně pro staré úzké kastlíkové okna. Taky dřevěná přístavba má něco do sebe. Asi už ti s tou asimetrií lezu na nervy, ale ať počítám desky na kterémkoli štítě, všude to vychází simetricky. :wink:
HO-II.-Ve stádiu oťukávání
Uživatelský avatar
Radek
 
Příspěvky: 622
Registrován: pon 03 pro, 2007 8:02 am
Bydliště: Pražmo

Příspěvekod milan ferdián » ned 10 led, 2010 3:56 am

Radek píše:
Tomáš píše:Tak jsem se vrátil z místa činu a jsem velmi zdrcen.Z domečku mi zbyla jen hromádka suti :cry: :cry: ...
Tomu teda při té smůle říkám haluz, natrefit na dvojče. Popis s fotkama a očíslováním stran je perfektní, takže se omouvám, že jsem hlavní části přisoudil roli přístavby :oops:
Musím ale přiznat, že nebožtík "originál" je mi simpatičtější. Hlavně pro staré úzké kastlíkové okna. Taky dřevěná přístavba má něco do sebe. Asi už ti s tou asimetrií lezu na nervy, ale ať počítám desky na kterémkoli štítě, všude to vychází simetricky. :wink:


Jo ,naši předci byli machři.. :wink:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11823
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Výtopna-Lipov

Příspěvekod Irudzi » ned 10 led, 2010 7:31 am

Ahoj a co na stavbu domku samo domo vyuzit styroduru? Zacal jsem stavet výtopnu pro Lipov a musim rict, ze se styrodurem je radost pracovat. Stavba je teprve v zacatku, toz fotek neni tolik.: http://irudzi.rajce.idnes.cz/Vytopna-Lipov/
Vodarenskou vez budu delat novou, nebot vysledek s balsou se moc nelibi, nahradi ji profily Evergreen. Nejvetsim oriskem jsou pro mne okna, pokusne jsem ho udelal na pristavku vytopny z obalu na CD a ramy natrel 00 stetcem, vysledek se mi take nelibi, tak ze mam co upravovat. :)
Uživatelský avatar
Irudzi
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 02 bře, 2008 8:49 am
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Výtopna-Lipov

Příspěvekod Radek » ned 10 led, 2010 7:43 am

Irudzi píše:Ahoj a co na stavbu domku samo domo vyuzit styroduru? Zacal jsem stavet výtopnu pro Lipov a musim rict, ze se styrodurem je radost pracovat. Stavba je teprve v zacatku, toz fotek neni tolik.: http://irudzi.rajce.idnes.cz/Vytopna-Lipov/
Dobrý. Nechceš založit vlastní seriál? Mám dotaz a nechci to tu Tomášovi zaplevelit. A taky se sluší popis toho co se nepovedlo- samozřejmě pro poučení, protože tady přece nikdo škodolibý nechodí :lol:
HO-II.-Ve stádiu oťukávání
Uživatelský avatar
Radek
 
Příspěvky: 622
Registrován: pon 03 pro, 2007 8:02 am
Bydliště: Pražmo

Výtopna-Lipov

Příspěvekod Irudzi » ned 10 led, 2010 7:58 am

Radku serial asi bude (zrejme budeme mit i svuj web), ale nejprve az bude stavba hotova a vse nafocene.
Uživatelský avatar
Irudzi
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 02 bře, 2008 8:49 am
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Výtopna-Lipov

Příspěvekod Petr Berka » ned 10 led, 2010 7:44 pm

Irudzi píše:Nejvetsim oriskem jsou pro mne okna, pokusne jsem ho udelal na pristavku vytopny z obalu na CD a ramy natrel 00 stetcem, vysledek se mi take nelibi, tak ze mam co upravovat. :)

A co na to zasklení nalepit čtverečky pásky Tamya jako okenní tabulky, natřít rám a pak pásku sloupnout?

I když my jsme u všech staveb přešli na leptaná okna. A na zasklení pak jen 0,4mm tlustou folii od Evergreenu. Ukázka leptaných oken třeba tady:
Obrázek

nebo
Obrázek
(práce 12ti a 14ti letých kluků, vyřezáno z plastových tabulek, okna leptaná. Více fotek na www.zmjesenice.wz.cz)
[/img]
http://www.petr.berka.biz
Uživatelský avatar
Petr Berka
 
Příspěvky: 201
Registrován: pon 14 led, 2008 6:50 pm
Bydliště: Cvrčovice

Re: Výtopna-Lipov

Příspěvekod Myšpulín » pon 11 led, 2010 9:10 am

Petr Berka píše:... vyřezáno z plastových tabulek ...

Jak nakonec docílit toho, aby to vypadalo jako omítka a ne plastová tabulka?
Je jiný postup než Houmrův "šmirgl"?
H0, III až IV, ČSD, nemodelář
Myšpulín
 
Příspěvky: 1506
Registrován: stř 24 led, 2007 7:43 pm
Bydliště: Hostinné

Re: Výtopna-Lipov

Příspěvekod Petr Zatrepalek » pon 11 led, 2010 9:22 am

Myšpulín píše:
Petr Berka píše:... vyřezáno z plastových tabulek ...

Jak nakonec docílit toho, aby to vypadalo jako omítka a ne plastová tabulka?
Je jiný postup než Houmrův "šmirgl"?


Je, tupovat tmel na plast štětcem! Nebo v nouzi "ťukat" do plastu štětcem namočeným v nitroředidle - udělá ti to tu strukturu taky...
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Re: Výtopna-Lipov

Příspěvekod Petr Zatrepalek » pon 11 led, 2010 9:22 am

Petr Berka píše:
Irudzi píše:Nejvetsim oriskem jsou pro mne okna, pokusne jsem ho udelal na pristavku vytopny z obalu na CD a ramy natrel 00 stetcem, vysledek se mi take nelibi, tak ze mam co upravovat. :)

A co na to zasklení nalepit čtverečky pásky Tamya jako okenní tabulky, natřít rám a pak pásku sloupnout?

I když my jsme u všech staveb přešli na leptaná okna. A na zasklení pak jen 0,4mm tlustou folii od Evergreenu. Ukázka leptaných oken třeba tady:
Obrázek

nebo
Obrázek
(práce 12ti a 14ti letých kluků, vyřezáno z plastových tabulek, okna leptaná. Více fotek na www.zmjesenice.wz.cz)
[/img]


Moc hezký - za to by se nemusel stydět ani dospělák!!
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Příspěvekod milan ferdián » pon 11 led, 2010 3:06 pm

Paráda.... :D
milan ferdián
 
Příspěvky: 11823
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Příspěvekod Irudzi » pon 11 led, 2010 3:32 pm

:roll: jeee Tamyia pasky mam doma hruzu, vubec mne nenapadlo ju pouzit.
Leptat okna asi nebudu, i kdyz vysledek stoji za to :wink:
Uživatelský avatar
Irudzi
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 02 bře, 2008 8:49 am
Bydliště: Uherské Hradiště

Příspěvekod Petr Berka » pon 11 led, 2010 4:09 pm

Irudzi píše::roll: jeee Tamyia pasky mam doma hruzu, vubec mne nenapadlo ju pouzit.
Leptat okna asi nebudu, i kdyz vysledek stoji za to :wink:


Podobně vykrývají letečtí modeláři překryty kabin. Takže by to mělo fungovat.
Možná by šlo ji nalepit plošně a přímo na desce vyřezat okno, sloupnout "rám" a nabarvit. Jemné narýhování od řezání by ani nevadilo. I když lept je lept, dá se i vrstvit a dělat tak rámy plastické... :)
http://www.petr.berka.biz
Uživatelský avatar
Petr Berka
 
Příspěvky: 201
Registrován: pon 14 led, 2008 6:50 pm
Bydliště: Cvrčovice

Příspěvekod Irudzi » pon 11 led, 2010 4:21 pm

Urcite vyzkousim, diky za rady. U tech jednoduchych oken to pujde asi bez problemu a s temi slozitejsimi, jako primo na budove vytopny se budu muset poprat :)
Uživatelský avatar
Irudzi
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 02 bře, 2008 8:49 am
Bydliště: Uherské Hradiště

Příspěvekod Tomáš » pon 11 led, 2010 4:43 pm

a tady jsem dostal přepracovaný výkres jak bude domek vypadat

http://tauvec.rajce.idnes.cz/Budkovice/ ... ice_3d.jpg
"TT" - NYNÍ UŽ DCC - IV 1985-1995 (pád ČSD)
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Příspěvekod Petr Zatrepalek » pon 11 led, 2010 10:07 pm

Petr Berka píše:
Irudzi píše::roll: jeee Tamyia pasky mam doma hruzu, vubec mne nenapadlo ju pouzit.
Leptat okna asi nebudu, i kdyz vysledek stoji za to :wink:


Podobně vykrývají letečtí modeláři překryty kabin. Takže by to mělo fungovat.
Možná by šlo ji nalepit plošně a přímo na desce vyřezat okno, sloupnout "rám" a nabarvit. Jemné narýhování od řezání by ani nevadilo. I když lept je lept, dá se i vrstvit a dělat tak rámy plastické... :)


Doplnění - po aplikaci tamyia pásky nastříkat nejdřív silnější vrstvu střík. tmelu, pak teprve barvu - rámy pak budou více vystupovat, okno bude více realističtější. FUNGOVAT TO BUDE!!
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

PředchozíDalší

Zpět na Mám rozestavěno (máme rozestavěno)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků