524.13

Založte si vlastní témata a prezentuje zde stavbu vlastních modelů od A do Z. Pouze lokomotivy, vozy či stavby. Ne kolejiště.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

524.13

Příspěvekod marwin » pon 03 srp, 2009 7:07 am

Ahoj,
potreboval jsem si odpocinout od bejcka. Stavba 433ky me dost nici. Ten odlitek je opravdu strasidelny. Prijde mi, ze jsem ho mel radeji stavet znovu a usetril bych si hodne nervu.

Doma se mi dlouho valel odlitek 524.13 od Cize, ktery bych hodnotil jako nejlepsi z cele cizovo parni produkce. Take se mi do ruky dostala celkem levne BR94 od Pika, tak jsem se do ni pustil.
Nejdrive jsem prodlouzil ram BR94. Na to jsem pouzil mosazny plech 0,3, do ktereho jsem vyfrezoval odlehcovaci otvory a prostor pro behouny. Pote jsem ho spajel dohromady a prilepil vterinakem k ramu BR94 a zatmelil.
Na odlitku jsem odrizl predni a zadni prsa, dvere do boudy, komin, haky na strese, kompresor, pojistovaky, pistalu a ptakoviny na dynmicnich dverich. Jeste chci odriznout napajeci hlavy a zadni lampu.
Tu malou bizuterii nahradni mosaznymi odlitky od Murase, kompresor mam PUR odlitek od Beka. Prsa jsem sestavil z mosazneho plechu tloustky 0,3 a 0,15, smetaky vepresu a vzadu jsou z mosazneho profilu L 1x1. Prace jde opravdu od ruky, zatim jsem na ni delal jen 3 vikendy. Vrele vsem doporucuji.

foto skutecne loko:
Obrázek
zdroj:http://vytopna.hekttor.biz/view.php?nazevclanku=modely-vytopen-parnich-lokomotiv-dil-ii&cisloclanku=2009070002

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
marwin
 
Příspěvky: 674
Registrován: úte 28 lis, 2006 10:09 am
Bydliště: Praha

Příspěvekod alf » úte 04 srp, 2009 10:46 am

Nádhera..zas se máme nač těšit,držím palce a jen více fotek ze stavby! :)
alf
 
Příspěvky: 222
Registrován: úte 01 led, 2008 11:43 pm
Bydliště: Letohrad

Příspěvekod marwin » pon 24 srp, 2009 10:56 am

takze tady je dalsi pokrok.
Uz se blizim do finale, pojezd je plne funkcni, musim na nem upravit odreniny, ktere vznikly skladanim a rozebiranim pojezdu, pri jeho ladeni.
Na odlitku jeste musim dodelat par madel a dosadit lampy(nebudou funkcni) a muzu ho striknout cernou barvou. Pote usadit obtisky, dolepit detaily(hvezda, pojistovaky, pistala atd..), striknout matnym lakem, dodelat okna a bude hotovo:).
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
marwin
 
Příspěvky: 674
Registrován: úte 28 lis, 2006 10:09 am
Bydliště: Praha

Příspěvekod vorisekml » pon 24 srp, 2009 2:11 pm

Já se picnu, vždyť je to pár týdnů co jsem dodal pojezd a tady komplet mašina. Já se patlám s přestavbou půl roku a tady je za měsíc celostavba /byť z odlitku/. Pěkný!! Tyčoví je komplet od PIKO, nic se nepředělávalo?? Je škoda že nebudou lampy funkční, ale chápu to. Komín je taky Bekovo? Až to uvidím komplet nastříkaný tak mě asi nic neudrží a šlehnu si tu 524 taky. Ale takovým fofrrrem to nezmáknu....Ještě jak je uchycen odlitek na pojezd??
H0
Uživatelský avatar
vorisekml
 
Příspěvky: 889
Registrován: pát 06 bře, 2009 8:43 pm
Bydliště: Lom u Mostu / Most

Příspěvekod marwin » pon 24 srp, 2009 2:44 pm

vorisekml píše:Tyčoví je komplet od PIKO, nic se nepředělávalo??

Jj, klacky jsou komplet od Pika, jen jsem zakratil tahlo od kulisy, aby sel bez problemu nasadit odlitek na pojezd. Samozrejme by chtelo predelat krizak na jednopravitkovy, ale to se mi fakt nechtelo, takovy blazen nejsem:).
vorisekml píše:e škoda že nebudou lampy funkční, ale chápu to.

Po zkusenostech s delanim funkcnich lamp na krasinu jsem to vzdal, nestoji mi to za to s.... A taky barva zlutych SMD diod me nepresvedcila.
vorisekml píše:Komín je taky Bekovo?

Vsechny doplnky na kastli jsou od Murase. Katalog je tady http://kolejiste.webgarden.cz/file/12649084
vorisekml píše:Až to uvidím komplet nastříkaný tak mě asi nic neudrží a šlehnu si tu 524 taky.

Skvele uz se tesim.
vorisekml píše:Ale takovým fofrrrem to nezmáknu....

Tak neni kam spechat. Me tadle stavba hodne chytla, potom co jsem se moril s bejckem asi pul roku a vysledek "neni" videt, jen jsem tmelil a brousil porad dokola, uz mi z toho hrabalo.
vorisekml píše:Ještě jak je uchycen odlitek na pojezd??

Do odlitku jsou vlepeny dva mosazne prouzky tl. 1mm(nad valci a za zadnim behounem), provrtany a vyriznuty zavit M2. Az budu o vikendu doma, tak to nafotim, z fotek to bude hned jasny.
Uživatelský avatar
marwin
 
Příspěvky: 674
Registrován: úte 28 lis, 2006 10:09 am
Bydliště: Praha

Příspěvekod vorisekml » pon 24 srp, 2009 4:09 pm

No jo, ale já už mám rozestavěno 534.1/Roco/, 365.4/Roco/, 434.1/klein/, 555.3/Gutzold/, T334.0/Roco/, T200.2/Trix/, MeyerkuIV.k DR/Bemo/, T 476.1/V 100DR Roco/,T 478.3, MUVku, TU 47, M 11, M 21 a vozy radši nepočítám. Nejvíc mě štve ta meyerka od Bemo, ta se válí v šuplíku už 9 let. Asi dřív zpuchří obtistky než jí postavím.
Holt to půjde pomalu...Jenže zase někde něco uvidím a koupím to a budu přemýšlet jak to postavit a makat nebudu a nebudu.
H0
Uživatelský avatar
vorisekml
 
Příspěvky: 889
Registrován: pát 06 bře, 2009 8:43 pm
Bydliště: Lom u Mostu / Most

Příspěvekod marwin » pon 24 srp, 2009 4:32 pm

vorisekml píše:No jo, ale já už mám rozestavěno 534.1/Roco/, 365.4/Roco/, 434.1/klein/, 555.3/Gutzold/, T334.0/Roco/, T200.2/Trix/, MeyerkuIV.k DR/Bemo/, T 476.1/V 100DR Roco/,T 478.3, MUVku, TU 47, M 11, M 21 a vozy radši nepočítám. Nejvíc mě štve ta meyerka od Bemo, ta se válí v šuplíku už 9 let. Asi dřív zpuchří obtistky než jí postavím.
Holt to půjde pomalu...Jenže zase někde něco uvidím a koupím to a budu přemýšlet jak to postavit a makat nebudu a nebudu.

Tak to je solidni flotila:). Ja toho mam taky hafo nakoupeneho, ale vetsinou ty nemecke lokomotivy, ktere maji padnout, nerozebiram dopredu, takze se mohu jimi kochat. Maly vyber z planu 433.0,524.0,464.0,556.0,555.3,475.1 atd. a ted k tomu jeste pribude Loket, takze mam o zabavu postarano:)
Uživatelský avatar
marwin
 
Příspěvky: 674
Registrován: úte 28 lis, 2006 10:09 am
Bydliště: Praha

Příspěvekod nexus » úte 25 srp, 2009 5:43 am

No jo, taky pořád říkám - NIC NOVÝHO NEROZJÍŽDĚT - ale nějak se mi to nedaří.
Uživatelský avatar
nexus
 
Příspěvky: 167
Registrován: čtv 29 lis, 2007 9:16 am
Bydliště: Nový Bydžov

Příspěvekod alf » stř 26 srp, 2009 9:13 am

:lol: No pěkně..je fakt že to musí člověka chytnout..a pak to lítá..taky jsem takhle odložil něco dlouhodobého a jiná věc byla za pár večerů pohromadě..taky se těším na závěrečné foto..a dělám seznam na burzu co "potřebuju" koupit :lol:
alf
 
Příspěvky: 222
Registrován: úte 01 led, 2008 11:43 pm
Bydliště: Letohrad

Příspěvekod marwin » stř 26 srp, 2009 11:03 am

alf píše:a dělám seznam na burzu co "potřebuju" koupit :lol:

Ahoj alfe, taky se chystas na petikolaka?
Uživatelský avatar
marwin
 
Příspěvky: 674
Registrován: úte 28 lis, 2006 10:09 am
Bydliště: Praha

Příspěvekod alf » stř 26 srp, 2009 9:16 pm

Nikdy neříkám nikdy..prozatím jsem hledal na netu kde nejlevněji koupit BR94 od Pika,našel jsem toho :http://www.modely-neelix.cz/piko-parni-lokomotiva-br-94-dr-iv-50066-/?utm_source=heureka_cz&utm_medium=cpc&utm_term=/piko-parni-lokomotiva-br-94-dr-iv-50066-/&utm_campaign=heureka_cz

No trochu vzdychám,jsou to přecejen nějaké peníze..pro inspiraci jsem dnes držel v ruce tabulku za skutečné lokomotivy 524.1311 :lol:
Dost dobrá inspirace..momentálně se i s modely stěhuju do nových a doufám definitivních prostor tak to snad bude lepší..Jo a co jsi ubrousil-zkrátil z toho rozvodu?z fotek to není moc patrné..
alf
 
Příspěvky: 222
Registrován: úte 01 led, 2008 11:43 pm
Bydliště: Letohrad

Příspěvekod marwin » pon 07 zář, 2009 1:29 pm

Takze dalsi pokrok.
-Zkratil jsem komin o 2 mm, ten od murase je puvodne na usatou, takze na petikolaka byl moc vysoky, na fotkach to bilo do oci:). Komin jsem upnul do sveraku a do frezky dal rezny kotouc. Prepulil jsem ho a spodni cast jsem zkratil jeste o 1 mm. Pote slepil dohromady vterinakem a vzniklou sparu zalil ridkym vterinakem a prebrousil a zalil a prebrousil.....
- predelal jsem trubku ke kompresoru
- dodal jsem haky na strechu a vany
- pridal jsem madla
- poupravil jsem prsa lokomotivy
Obrázek
Obrázek
Cervene oznacenou cast(asi tahlo rozvodu??) jsem uriznul. Je to opravdu jednoduchy zasah do rozvodu...
Obrázek
Uchyceni odlitku k ramu. Dve mosazne desky(tl. 1mm) se zavitem M2 vlepene do odlitku. Postrani mosazne desticky (tl. 2mm) slozi jako zatez.
Obrázek
Obrázek
Behoun se sklada z mosazneho plechu tl. 0,3mm, k nemu je prilepena plastova trubicka o vnitrnim prumeru 1,5mm (prumer osicky dvojkoli behounu) + mosazny plisek 0,15mm jako perko, ktere tlaci behoun ke kolejnici.
Obrázek
Uživatelský avatar
marwin
 
Příspěvky: 674
Registrován: úte 28 lis, 2006 10:09 am
Bydliště: Praha

Příspěvekod vorisekml » sob 03 říj, 2009 1:33 pm

Tak se mě včera na Lipsku povedlo koupit tu PIKO 94 za směšnou cenu. Takže pohon mám a ještě se ptám na běhouny? /už jednou jsem sice odpověď dostal,ale mail jsem si odmáznul.../. Běhouny jsou od jaký mašiny? Musím je objednat. A ještě jak bude uděláš popis modelu už máš vyřešeno?
H0
Uživatelský avatar
vorisekml
 
Příspěvky: 889
Registrován: pát 06 bře, 2009 8:43 pm
Bydliště: Lom u Mostu / Most

Příspěvekod marwin » pon 05 říj, 2009 8:27 am

vorisekml píše:Tak se mě včera na Lipsku povedlo koupit tu PIKO 94 za směšnou cenu. Takže pohon mám a ještě se ptám na běhouny? /už jednou jsem sice odpověď dostal,ale mail jsem si odmáznul.../. Běhouny jsou od jaký mašiny? Musím je objednat. A ještě jak bude uděláš popis modelu už máš vyřešeno?


Skvele, uz se tesim na hotovou:).
Dvojkoli jsou z teto lokomotivy:
http://www.fleischmann.de/nc/produkte/s ... 070&page=3
Pokud budes objednavat, tak bych se urcite pridal. Mel jsem jich 5 a dosly:). Urcite bych mel zajem o 6 kousku. Problem je, ze jsem je v cechach nesehnal, musel jsem uhanet jednoho fremaka pres Zdenka Valtra. Bylo to pred sloucenim roco a fleischmanna, tak se treba situace zlepsila....

Obtisky jsou od parostroje, jsou to kluci sikovny, nechal jsem si udelat 524.1313 (depo Brno), takze jsou k mani u p. Kwasnici. Bohuzel mi je posilali postou a nejspis se dopis ztratil, takze az na burze:(
Uživatelský avatar
marwin
 
Příspěvky: 674
Registrován: úte 28 lis, 2006 10:09 am
Bydliště: Praha

Příspěvekod marwin » pon 05 říj, 2009 8:39 am

Blizim do finale. Chtel jsem lokomotivu stihnout do setkani v Komorni Lhotce pulka rijna, coz se mi nejspis povede.
Jeste chybi popisy (nemam rad Ceskou Postu), nahon rychlomeru, hadice na vzduch a parni topeni, dosypat uhli a striknout matnym lakem a pak okna a muze vyrazit na trat. Uz se moc moc tesim, jak si ho vyfotim v ostramacke stanici Lipova Lazne.
Tady jsou fota.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
marwin
 
Příspěvky: 674
Registrován: úte 28 lis, 2006 10:09 am
Bydliště: Praha

Další

Zpět na Mám rozestavěno (máme rozestavěno)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník