Diorama - Prvotina

Založte si vlastní témata a prezentuje zde stavbu vlastních modelů od A do Z. Pouze lokomotivy, vozy či stavby. Ne kolejiště.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Diorama - Prvotina

Příspěvekod Sniper » pon 27 črc, 2009 6:24 pm

Tak jsem nejdriv dlouho procital a koumal a furt jenom premyslel jak do toho ci jestli ale nakonec prisel zasah osudu a ja se musel vydat na operaci (generalku :) ) kolene a abych se doma nenudil tak jsem si rekl ze bych mohl taky zkusit po mnoha letech zase zacit, precejenom stare koleje mam a tak jsem nakoupil u p. Daleckeho nejake foliaze a s vetou s chuti do toho a pul je hotovo jsem se pustil do vyroby s tim ze na "dioramatu si otestuju pro me nove technologie abych pak vedel jak pokracovat ci nepokracovat na panelu :-) proste jsem vzal Styrodur a trochu toho lepidla a pustil jsem se do toho ;)

Moje prvotinka

neni to jeste uplne dodelane nejake detajly tam prijdou dodelat jako uriznuti koleji nabarveni boku a tak. tak jsem zvedavej co na to reknete ;)
ehm jsou tam jeste fotky rozestavenych baracku ale byl jsem nejak linej delat dve alba :)
Sniper
 
Příspěvky: 60
Registrován: pon 27 črc, 2009 6:01 pm

Příspěvekod Tomáš » úte 28 črc, 2009 2:41 am

mě se to moc líbí..až na to staré kolejivo :evil: profilové kolejivo by tomu dalo úplně jiný nádech
"TT" - NYNÍ UŽ DCC - IV 1985-1995 (pád ČSD)
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Příspěvekod Pája » úte 28 črc, 2009 5:06 am

Doufám,že se neurazíš,když jsi to zveřejnil musíš i s kritikou počítat,že.
1)K focení,probůh nefoť proti světlu a když,tak si přibleskni,ale nastav v menu foťáku slabší blesk.Dále foť se stativem,nebo foťák na něco polož,snad ani jedna fotka není ostrá.I fotomobilem jde pořídit pěkná fotka,ale chce to moc světla.
2)dioráma:
Změř si štěrk a vynásob 120-ti,určitě ti vyjdou balvany,já bych zvolil nějaké balení drobnějšího štěrku.
Ty žlutý lavičky bych přetřel,jsou moc plastově žlutý.
Ten strom nad tou žl. lavičkou je co?Palma,smuteční vrba,či smuteční bříza o cca 9 větvích?Nelíbí se mi
Rádius koleje je na pohled dost odvážný,kór u dioramatu bych volil spíše pozvolnější,nic tě přeci nenutí k tomu z toho dělat tramvajovou dráhu.A u té koleje ta skála mi přijde dost blízko,vytiskni si šablonu průjezdného profilu dle příslušné normy NEM a při stavbě zkontroluj.

Jinak to jsou jen prkotinky a celkově ,,napoprvé" DOBRÝ a každé další dílko tě posune dopředu.

PS:jinak koleno je taky vymodelovaný dobře,tak ať se hojí.
TT,DCC,ČSD III-IV,člen TT ZABABOV,Sysel fóra a zatím spíše hračička než modelář
Uživatelský avatar
Pája
 
Příspěvky: 834
Registrován: stř 08 srp, 2007 6:05 pm
Bydliště: Praha -Suchdol

Příspěvekod Sniper » úte 28 črc, 2009 6:28 am

Diky panove za kritiku ;)

Tomas > k tem starejm kolejim - jo mas pravdu nove koleje by tomu dali lepsi nadech ale to jsem doma nemel a nechtelo se mi obednavat pres net jenom jedna kolej jenom kvuli tomu modelu ;)

Pája > s tim fotakem mas pravdu ale at sem fotil jak jsem fotil lepsiho vysledku s timdle fotakem a praskama proti bolesti to proste neslo :lol:

Ehm ten strom je smutecni vrba taky prvotina taky uz vim ze takle ne ;)

"Rádius koleje je na pohled dost odvážný,kór u dioramatu bych volil spíše pozvolnější,nic tě přeci nenutí k tomu z toho dělat tramvajovou dráhu" tomuhle nerozumim?

a s tim sterkem mas pravdu kdyz na to koukam tak by to chtelo mensi.
Sniper
 
Příspěvky: 60
Registrován: pon 27 črc, 2009 6:01 pm

Příspěvekod Petr Zatrepalek » úte 28 črc, 2009 6:30 am

Souhlasím s Pájou - plus přidávám -
cesta k chatičkám - opět, ten písek je na cestu "moc" hrubý, kvůli dvěma chatkám ti tam nikdo nepojede vysypat 8 tater štěrku - volil bych raděj hlínu nebo sklářský jemný písek a do něj přidal sem tam větší hrubší zrnko. Budeš to tak mít přirozenější.

Cesta přes koleje - je frekventovaná - tedy jinak by to ani nebyla cesta - takže buď přejezd přes koleje, nebo užší cestičku, nebo ASPOŇ roztrus materiál z cestičky i na štěrk mezi pražce.

U chatek - opět cesta - ty chatky se samy nepostavily, určitě dalo práci navést k nim materiál - po tak úzké cestě?! Chtělo by to tam naznačit vyjeté koleje od vozidla. To se určitě někde taky otáčelo. Neznám borce co by couval přes přejezd! Cesta ti ppně pokračuje k přejezdu co je "mimo" diorámu - nemá být na trati před přejezdem nějaké výstražné upozornněí, navíc když je přejezd skryt kousek za zatáčkou do které strojvůdce nevidí?

"Cestička" u té skály "skáče" nahoru - kdo sypal štěrk a písek, ví, že to vše se sesouvá z takového svahu dolů - na té skále by prostě nedržel! Musí tam být nějaký skalní blok který cestička zvolna obtáčí, nebo dřevěná šikmina/schody!

O "palmě" už psal Pája, já zmíním ještě nepřirozeně zelenou trávu u chatek - obecný problém všech "modelových" trav - je potřeba je "dotáhnout" - tj. dobarvit - tempery, syntetiky (humbrol atp) vhodné jsou různé odstíny zelené a žluté - ty smíchej a podle fotky reálu lehce buď hodně naředěnou barvou nech vpíjet do té trávy nebo zlehka skoro suchým štětcem šmrdlej přes tu trávu. To samé u té skály - je moc "jednolitá" -tj. jednobarevná. Na skálu bych příště nepoužil "trsy" z foliáže, ale raděj jemnější molitan (tedy přesněji natrhané kousky s Polák foliáže na listí stromů) Pro toto měřítko to bude působit věrohodněji. Jestli jsi tím ale chtěl naznačit malý keříky ve skále, doplň tam do okolí trochu toho "molitanu" a keřík dobarvi více do zelena - ta barva co tam máš je pro keř nepřirozená.

Podél kolejí postrádám odvodnění - strouhu? - hlavně pod skálou se drží vlhkost... Nebo ta strouha není z fotek poznat.

Břízky - je na nich vidět že jsou "z levného kraje" - břízu moc nepřipomínají, spíš ovocný strom - pro břízu jsou typické větve se "splývavým "olistěním http://www.sk2.goo.cz/obrazky/zdravi_na ... briza2.jpg


Všechno co tady píšu se dá v pohodě dodělat - i to co píše Pája - tedy až na ten typ kolejiva a velikost oblouku, a tu strouhu. Jinak opravdu na prvotinu dobrý!
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Příspěvekod andrejH0 » úte 28 črc, 2009 7:01 am

zdar
suhlasim s doterajsima dotazma.
skusim ajja...cesticka k domu o tom popisali ale ten chodnik cez kolajnice k ihlicnanom je dost nelogicky
...aby niketo presiel cez kolaje po cesticke odbocil do prava a zase cez kolajnice k ihlicnanom....urcite by takto ludia nechodili ale by vyspalai iny chodnik mimo kolaji k ihlicnanom
...ale ak to bolo myslene ze idu obyvatelia chatiek k tej lavicke tak ten chonik navazuje dost zle...len si predstav ako keby si bol obyvatel tej chakty ako ides k tej lavicke
...asi si to skratis a vyslapes inu cesticku nie taku akumas ty
...tolk len po mojom pohlade...ohladom pozuitych materialov tu bolo povedane ale celkom pekna diaorama

len trochu reality do budovania chodnikov
H0, ČSD, IV 1985 - 1990, digital
andrejH0
 
Příspěvky: 77
Registrován: úte 27 led, 2009 7:34 pm
Bydliště: SR Sekule

Příspěvekod kubulak » úte 28 črc, 2009 1:06 pm

Tak za prve mas u me bod za odvahu, tady ma kazdej stovky prispevku, ale moc fotek ze svoji tvorby sem neda :) Jit s kuzi na trh, na to nema koule kazdej :)

Moje prvni pokusy s tvorbou krajiny nevypadaly o moc lip (a ani ted to porad proti nekterym mistrum neni zadnej zazrak)

Clovek krasne vidi jakej je rozdil mezi tim, studovat cizi praci na fotkach a tim, zkusit to vytvorit sam, vlastnima rukama.

Hodne tu toho uz padlo, ja jeste pridam co prastilo do oka me - tvar toho sterkovyho loze trati. Trat, to nejsou jen koleje polozeny na rovnou zem, posypany sterkem pul metru na kazdou stranu. To slovo loze ma svuj puvod a vyznam. Bud si najdi nejaky vykres pricneho profilu, nebo se projdi kolem kousku skutecne trati.

Nic mi nepomohlo vic nez inspirace skutecnosti. Posledni rok chodim podel koleji doslova s "otevrenyma ocima"...
HO, CSD epocha IV, DCC
kubulak
 
Příspěvky: 250
Registrován: stř 28 kvě, 2008 11:02 am

Příspěvekod Tomáš » úte 28 črc, 2009 5:10 pm

kubulak píše:
Nic mi nepomohlo vic nez inspirace skutecnosti. Posledni rok chodim podel koleji doslova s "otevrenyma ocima"...


To je to nejdůležitější :D chovám se stejně..navíc jedna linka mi končí na nádraží kde o pauzách šmejdím a laboruju co by sedalo jak vylepšit.
"TT" - NYNÍ UŽ DCC - IV 1985-1995 (pád ČSD)
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Příspěvekod Pája » úte 28 črc, 2009 8:41 pm

Sniper píše:
"Rádius koleje je na pohled dost odvážný,kór u dioramatu bych volil spíše pozvolnější,nic tě přeci nenutí k tomu z toho dělat tramvajovou dráhu" tomuhle nerozumim?


-no česky řečeno je ten oblouk trati mooc prudkej,chtělo by to mírnější oblouk,realitě vedlejší trati se blíží poloměr 0,8 až 1 metr.Zde by to jedině šlo okecat,že je to část né tratě,ale vlečky do nějakého podniku za skálou,tak proto ten prudký oblouk a před něj bych dal rychlostní tabulku s např. 10 Km/hod.

Jinak,jak řekl Kubulak,obdivuji tvou odvahu dát sem svojí prvotinu (nenech se odradit kritikou) ,já doufám,že moje prvotina přírody nedopadne hůř než ta tvoje,když tak mi jí taky zkritizuješ. :wink:
TT,DCC,ČSD III-IV,člen TT ZABABOV,Sysel fóra a zatím spíše hračička než modelář
Uživatelský avatar
Pája
 
Příspěvky: 834
Registrován: stř 08 srp, 2007 6:05 pm
Bydliště: Praha -Suchdol

Příspěvekod Radek Mende » stř 29 črc, 2009 3:25 am

Pája píše:
já doufám,že moje prvotina přírody nedopadne hůř než ta tvoje,když tak mi jí taky zkritizuješ. :wink:

Tomu sám nevěříš,že by jsi otevřel skříň a začal něco tvořit.
A jestli ano,tak budou současné materiály minimálně 15 let nepouřívané :D
TT DCC , PC ovládání Model Jop+ FCS,v současné době i N moduly
http://www.radyme.websnadno.cz
Uživatelský avatar
Radek Mende
 
Příspěvky: 493
Registrován: pát 20 dub, 2007 2:35 am
Bydliště: Neratovice

Příspěvekod Sniper » stř 29 črc, 2009 5:17 am

Jinak panove diky za kritiku ;)

co se briz tyce ty mam z doby tak pred 10 lety kdy se todle prodavalo ;)
a prave proto ze to je prvotina jsem pouzil tydle brizy aby jsem si to otestoval.

polomer koleji uz chapu co jste meli na mysli ale je to proste standardni oblouk ;)

Nasep ... hmm na to jsem tak nejak nepomyslel to priste zapracuju

blizkost skaly tak tu abych se priznal jsem naprosto nemodelarsky odhadnul :oops:

kopec a cesta ... dobra poznamka uz vim jak to upravim.

sterk - beru na vedomi a priste to bude lepsi ;) zase pouzil jsem to co jsem doma nasel ;)

kubulak -> mno koule snad jeste mam :lol: konstruktivni kritika je dulezita ;) clovek vidi chyby a vi co ma zmenit ci upravit ;)
a navic ja nejsem z cukru tak ledacos vydrzim :-)
Sniper
 
Příspěvky: 60
Registrován: pon 27 črc, 2009 6:01 pm

Příspěvekod Pája » stř 29 črc, 2009 5:26 am

Radek Mende píše:
Pája píše:
já doufám,že moje prvotina přírody nedopadne hůř než ta tvoje,když tak mi jí taky zkritizuješ. :wink:

Tomu sám nevěříš,že by jsi otevřel skříň a začal něco tvořit.
A jestli ano,tak budou současné materiály minimálně 15 let nepouřívané :D


Aby sis ty nerejpl,kytkožroute drzej ! :evil: :lol:
TT,DCC,ČSD III-IV,člen TT ZABABOV,Sysel fóra a zatím spíše hračička než modelář
Uživatelský avatar
Pája
 
Příspěvky: 834
Registrován: stř 08 srp, 2007 6:05 pm
Bydliště: Praha -Suchdol


Zpět na Mám rozestavěno (máme rozestavěno)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků