Kocour 742 258-7 v H0

Založte si vlastní témata a prezentuje zde stavbu vlastních modelů od A do Z. Pouze lokomotivy, vozy či stavby. Ne kolejiště.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Příspěvekod cíba » pát 10 črc, 2009 7:55 pm

TTmili píše:Úžasná práce, nádhera. Takhle čistě udělaný lept se vidí málokdy. Jen se chci zeptat jestli bude v ČD nebo ještě jako ČSD.

Ano, Zdeněk odpověděl za mě.... :wink: ...ČSD
H0-DCC-III/IV
cíba
 
Příspěvky: 106
Registrován: pát 28 bře, 2008 10:50 pm
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod brunot » čtv 16 črc, 2009 8:46 pm

opravdu krásný model, skvělá práce :)
TT moduly,domaci kolejiště,digitál, modelář v začátcích praxe
brunot
 
Příspěvky: 8
Registrován: sob 24 led, 2009 2:08 pm

Příspěvekod Petr Zatrepalek » pát 17 črc, 2009 8:20 am

Ahoj, asi jako ostatní jsem napjatý - máš už něco dalšího oděláno? Takhle hezký model se opravdu nevidí každý den!
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Příspěvekod cíba » pát 17 črc, 2009 5:35 pm

Petr Zatrepalek píše:Ahoj, asi jako ostatní jsem napjatý - máš už něco dalšího oděláno? Takhle hezký model se opravdu nevidí každý den!

Jak to myslíš Petře? ...na této loko nebo zda jsem dělal nějaké ostatní modely? No teďka čekám, zda nějak neseženu ten potisk na boudu depo Pardubice. :? Jo a včera mi to nedalo a rozhodl jsem se, že ještě pojezd malinko poupravím a zabuduji do něj zvukový modul intellisound od Uhlenbrocku. :D ...bude to další vychytávka, navíc už to mám vymyšlené tak, že ten modul opět nezabere žádný prostor navíc v boudě strojvedoucího, reproduktor pak bude umístěn v nádrži... :wink:

Současně jsem se chtěl zeptat, zda pro kocoura nebo aspoň nějakou zvukem motoru podobnou loko z ČKD neexistují zvuky pro ten Uhlenbrock...jsou to prý zvuky od Dietze. Viděl jsem stránky pana Ungra a ten zvuky v tomto formátu tvoří, našel jsem však jen hektora a pomeranč. ...v tom modulu mám totiž jen zvuk sergeje a ten bohužel kocoura moc nepřipomíná.. :(

Dík
H0-DCC-III/IV
cíba
 
Příspěvky: 106
Registrován: pát 28 bře, 2008 10:50 pm
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod Petr Zatrepalek » pát 17 črc, 2009 7:08 pm

Tak ze zeptej pana Ungra přímo - za dotaz nic nedáš. Mě říkal že dělá zakázkové věci (co vím brejlovce, šínobus 810, hektora, mráču...) Své stránky, pravda, moc neaktualizuje... Podle mě je schopný udělat cokoliv co si zadáš...

Držím palce - jinak jsem se koukal po těch pardubicích, dělal jsem pardubickou 365.4 z dekálů od Kwasnici - popiska depa tam nebyla, ale vím že dělá i jiné mašiny z pardubic, už jsi se ho zkoušel zeptat?
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Příspěvekod cíba » pon 03 srp, 2009 2:22 pm

Tak jem natočil krátké videjko s ukázkou mého kocoura se zvuky. :wink: Je to točené digitálním fotoaparátem, tak omluvte kvalitu obrazu i zvuku, navíc bohužel zvuky jsou zatím originál dietz "sergej", takže to taky není ještě vončo... :( No příští týden se chystám do Phy, tak si zkusím domluvit návštěvu u pana Ungra, zda by se daly do loko nahrát zvuky origo řady 742. Ukázka je tedy zde: http://www.youtube.com/watch?v=AKCfjkEcPoc
H0-DCC-III/IV
cíba
 
Příspěvky: 106
Registrován: pát 28 bře, 2008 10:50 pm
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod Vik » pon 21 pro, 2009 6:09 am

Chtěl jsem se zeptat jakým způsobem připevňuješ například ochozy?
Vše letuješ nebo používáš i vteřinové lepidlo.
Jde mi v podstatě hlavně o ploché díly.
Děkuji
H0
Uživatelský avatar
Vik
 
Příspěvky: 167
Registrován: stř 09 led, 2008 1:09 pm

Příspěvekod cíba » pon 28 pro, 2009 1:30 pm

Já letuju úplně všechno, jen snad obroučky na světlech jsou nalepeny až po instalaci LED-ek. ...pokud myslíš ten ochoz z plechu, taky jsem ho přiletoval. Je vlastně obletován kolem dokola jak na okraji tak i zvnitřku. Kde se cín přelije, tam se to pak odbrousí. Chce to truchu cviku, ale jde to.. :wink:
H0-DCC-III/IV
cíba
 
Příspěvky: 106
Registrován: pát 28 bře, 2008 10:50 pm
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod Vik » úte 29 pro, 2009 6:11 am

jo dík
občas to jde lépe občas hůře
něco lepím protože se tam klasickou trafo pájkou nedostanu :(
H0
Uživatelský avatar
Vik
 
Příspěvky: 167
Registrován: stř 09 led, 2008 1:09 pm

Příspěvekod cíba » úte 29 pro, 2009 11:42 am

Já mám taky klasickou trafopájku. Prakticky na všecko používám normoš očko z drátu myslím 1,4 mm??? To očko se dá i ohýbat, takže když potřebuju letovat třeba někde za rohem, tak to ohnu a je to OK. Ono je dobré si to i pořádně pokoumat a letovat díly ve smysluplném pořadí, tak se vyhnu případným problémům s obtížným letováním...tohle ale přijde až se zkušenostmi s konkrétní stavebnicí... :wink:
H0-DCC-III/IV
cíba
 
Příspěvky: 106
Registrován: pát 28 bře, 2008 10:50 pm
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod cíba » úte 25 kvě, 2010 5:35 pm

Ahoj, nemohl by mně prosím někdo nascennovat nebo vyfotit kusovník náhradních dílů, který je přiložen v krabiččce Roco u brejlovce? ...jde mi zejména o čísla dílů jednoho podvozku, specielně mi jde o masky.
Díky moc.
H0-DCC-III/IV
cíba
 
Příspěvky: 106
Registrován: pát 28 bře, 2008 10:50 pm
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod Zx1974 » úte 25 kvě, 2010 7:05 pm

cíba píše:Ahoj, nemohl by mně prosím někdo nascennovat nebo vyfotit kusovník náhradních dílů, který je přiložen v krabiččce Roco u brejlovce? ...jde mi zejména o čísla dílů jednoho podvozku, specielně mi jde o masky.
Díky moc.


Ahoj,

máš-li pořád stejný e-mail, tak to zítra pošlu.

Vašek
Zx1974
 
Příspěvky: 380
Registrován: úte 17 říj, 2006 10:01 am
Bydliště: Písek

Re: Kocour 742 258-7 v H0

Příspěvekod Domba » úte 29 čer, 2010 7:23 am

musim se přidat velice pěkně udělanej kocour:)
mám prosbu co bylo použito za odstín červené?:)
HO : ))
Uživatelský avatar
Domba
 
Příspěvky: 164
Registrován: stř 31 pro, 2008 11:12 am
Bydliště: Liberec

Re: Kocour 742 258-7 v H0

Příspěvekod cíba » sob 24 črc, 2010 1:20 pm

Ahoj, sorry za zpoždění, sem si toho dotazu nějak nevšiml. Já používám na stříkaní barvy Modelmaster. Tuhle červenou jsme si namíchal podle chuti...je to myslím akryl červená bloode red + hnědá schokoladebraun+asi černá, sám si to už bohužel nepamatuju. Nemíchat si ale barvu podle svého není nic těžkého. :-) Jinak kocoura jsem konečně ozvučil origo zvukem ČKD a dodělal pár vychytávek, takže bych chtěl mít do 2 měsíců komplet hotovo i s ostatními 2 stroji pro německého kolegu. Fotky pak určitě dodám. :-)
H0-DCC-III/IV
cíba
 
Příspěvky: 106
Registrován: pát 28 bře, 2008 10:50 pm
Bydliště: Pardubice

Re: Kocour 742 258-7 v H0

Příspěvekod Max » sob 07 srp, 2010 8:41 pm

Zdenek Valter píše:
TTmili píše:se chci zeptat jestli bude v ČD nebo ještě jako ČSD.

No na fotkách je rudá hvězda ;-) ..... tak druhý pokus ;-)


A co ty horní žaluzie u chladičů ? Nějak mi s tou hvězdou nepasují, nedávaly se až později ?
Max
 
Příspěvky: 415
Registrován: pát 08 led, 2010 3:34 pm

PředchozíDalší

Zpět na Mám rozestavěno (máme rozestavěno)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků