ČSD T478.1230

Založte si vlastní témata a prezentuje zde stavbu vlastních modelů od A do Z. Pouze lokomotivy, vozy či stavby. Ne kolejiště.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Příspěvekod Čouda » stř 04 lis, 2009 3:16 pm

Nazdárek!

Dlouho jsem nic nepsal. Takže dnes malé info.

Mašinka je po laku, dnes nanáším obtisky, zítra to snad zvládnu přebrnknout bezbarvým lakem a potom přijde na řadu řádná patina. Už jsem něco zkoušel, takže jestli to vyjde, tak to bude "totální kýbl". Ovšem stále váhám, zda na lokomotivu mám bílou barvou "napatlat" označení T2. Našel jsem dobovou fotografii v publikaci o bardotkách, kde si přímo na kastli pražácí napatlali označení dispečerky (doufám, že to nepletu). Spoustou lidí jsem od toho zrazován kuli možnostem provedení. Prakticky jsou dvě možnosti, buď to stříknout a nebo namalovat štětcem. Obojí má svoje nevýhody, štětka mi přijde jako menší zlo. Zkoušel ste už někdo něco podobného? Viz výseč z obrázku...
Obrázek
TT V. epocha // H0 IV. epocha.
Uživatelský avatar
Čouda
 
Příspěvky: 222
Registrován: sob 11 říj, 2008 8:59 am
Bydliště: Trutnov

Příspěvekod Michal Dalecký » stř 04 lis, 2009 4:16 pm

Pekne od ruky dobrym stercem vel. 00. Zadne strikani :)
:: H0, DCC, III-IV :: http://www.ambmodely.cz :: http://diskuze.modely.biz
Uživatelský avatar
Michal Dalecký
 
Příspěvky: 1823
Registrován: pát 23 lis, 2007 8:50 pm
Bydliště: Praha 6

Příspěvekod Petr Zatrepalek » čtv 05 lis, 2009 7:55 am

Michal Dalecký píše:Pekne od ruky dobrym stercem vel. 00. Zadne strikani :)


A použij bílou akrylovku Vallejo Modell Color 70820 "off white" - perfektně kryje a suprově se roztírá! Na nápisy jak dělaná! Jestli se nepletu, měl bys ji sehnat taky u Michala!
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Příspěvekod Hekttor » čtv 05 lis, 2009 3:59 pm

JBr píše:
Čouda píše:P.S. nevíte někdo jak vyfotit model, aby fotka byla všude stejně ostrá?


Vic si priclonit, cim vetsi dira (mensi clonove cislo), tim mensi hloubka ostrosti.

Ano, je to tak, a samozřejmě to znamená velmi dobře nasvítit.
Hekttor
 
Příspěvky: 340
Registrován: pon 30 dub, 2007 4:37 pm
Bydliště: Havířov

Re: ČSD T478.1230

Příspěvekod Čouda » čtv 14 črc, 2011 7:09 pm

AHojda!

Po delší době se hlásím s menším pokrokem. Protože zmizely obrázky, tak sem dám některé znovu. Možná se to někomu bude jevit jako hrůza, ale realita není zas tak strašná a mě se to líbí, což je asi nejdůležitější ;) Někomu se budou zdát bejt divný nárazníky, předloha měla skutečně v odpovídajícím období tyto. Houkačky pochopitelně natřu a některé kohouty se mi podařilo během zasklívání ulomit. Patina ještě není ani zdaleka dokončena - úpravama projde kastle a pojezd. Až zase kousek pokročím, foto doplním. Třebas se to někomu bude hodit nebo to někoho nakopne :D

ObrázekObrázekObrázek
ObrázekObrázekObrázek
ObrázekObrázekObrázek
TT V. epocha // H0 IV. epocha.
Uživatelský avatar
Čouda
 
Příspěvky: 222
Registrován: sob 11 říj, 2008 8:59 am
Bydliště: Trutnov

Předchozí

Zpět na Mám rozestavěno (máme rozestavěno)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků