dioráma na focení modelů

Založte si vlastní témata a prezentuje zde stavbu vlastních modelů od A do Z. Pouze lokomotivy, vozy či stavby. Ne kolejiště.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Příspěvekod PatMat55 » ned 06 zář, 2009 2:35 pm

Tak jsem trochu psotoupil se stavbou, fotografie jsou zde, bohužel barvy jsou trochu zkreslené http://tomas55.rajce.idnes.cz/. Předem děkuji za kritiku :D:D ale šetřete mě :D:D
PatMat55
 
Příspěvky: 66
Registrován: sob 14 bře, 2009 8:44 pm

Příspěvekod Petr Zatrepalek » ned 06 zář, 2009 3:02 pm

Protože chceš šetřit, raději ti nebudu nic psát - byla by to tvrdá slova....
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Příspěvekod HonzaK » ned 06 zář, 2009 6:25 pm

Co bych poradil za sebe:

- travni plochy - podle fotek si zrejme pouzil foliaz v kombinaci s posypem - ale pro priste je lepsi pouzivat vice ruznych foliazi (samozrejme ne uplne odlisnych, ale takovych ktere se k sobe hodi) natrhanych na mensi kousky, ktere budes lepit tesne vedle sebe, mezi to obcas posadit drobnjsi chomac kytek, trvani trs apod, pripadne na foliaz pridat sema tam najek nizke kroviny - docili se tim rozbiti jednotvarne plochy a tim padem realistictejsiho vzhledu - kdyz se na skutecnou krajinu podivas z takove vysky, jako se divas na tu modelovou, tak tam taky nebuduou takhle ciste jednobarevne plochy

- silnice - zrejme ma jit o dlazbu, s barevnou upravou bych si jeste o dost vic vyhral - ale vzhledem k tomu, ze se ti (co mohu soudit podle fotek) nepodarilo udelat moc vyrazny relief dlazby, tak bych zvazil, jestli to spis nepredelat na mene udrzovanou asfaltku - jinak taky - snaz se zabranit vylozene jednobarevnym plocham - skutecna silnice, i kdyz se to tak treba na prvni pohled nezda, ma taky spoustu ruznych odstinu (i kdyz podobnych) - tam kde se nejvic jezdi, je asfalt trochu svetlejsi napr., u dlazby je zas dulezite zvyraznit spary me kostkami - zrejme si se o to snazil tou hnedou barvou - spravny zpusob, ale je potreba barvu setrit z j kostek a naopak nechat ve sparech, okraj silnice zas posyp jemnym sterkem/prachem, podvej se, jak je to na skutecne okresce...

- koleje - samozrejme predpokladam, ze je zakoncis nejakym hezky zarostlym sturcem, na kterem se s "plevelenim" muzes skutecne vyradit...
Sterk bych trochu barevne upravil (olejovkami a/nebo praskovymi pigmenty, jelikoz se po kolejich nebude skutecne jezdit, tak bych se nebali patinovat i je), pak pridej trochu drobnejsich rostlin i mezi prazce.
Prostor mezi kolejemi nevypada moc realne - bud ho nech jenom zarostly nejakum malinim apod. bez viditelneho sterku, nebo ho napoak zasterkuj uplne a do sterku zasazej jen sem tam nejakou rostlinku, pripadne trochu posypu.


Jo a posypu se taky neboj pouzit vice podobnych odstinu soucasne, smichej je ve vhodnem pomeru (nejdriv odzkousej mimo).
A taky podel silnice bych pridal dalsi drobnosti (ne uz ale znacky, tech je tam az dost) - treba patniky a zvyraznli prikop - byva tam bujnejsi vegetace
HonzaK
 
Příspěvky: 59
Registrován: úte 05 úno, 2008 8:25 am
Bydliště: S Cechy

Příspěvekod Petr Zatrepalek » pon 07 zář, 2009 5:59 am

Kolega Honzak "mirnou" kritikou vyjádřil část z toho co se mi nelíbí - ale co je nejhorší - koncepce - vysoký most se strašně malým průjezdem, krátké koleje pro to focení - co má být ústředním motivem? Focení kamionu na mostě?? Myslel jsem že původně budeš mít tu trať na mostě!O dalších "drobnostech" raděj psát nebudu ať tě moje další kritika neodradí....
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Příspěvekod radekkrupka » pon 07 zář, 2009 6:55 am

Na mě to teda působí tak, že most má být železniční? Jinak nerozumím prostorovému uspořádání na mostě, pokud jsou to chodníky tak už se tam auto nevejde....

Kritiku nebudu rozvádět, sám jsem ještě nepostavil nic a bojím se, že poprvé dopadnu podobně.... v takovém případě to ovšm neuvidíte :)
Uživatelský avatar
radekkrupka
 
Příspěvky: 1926
Registrován: ned 20 dub, 2008 3:13 pm
Bydliště: Teď už jenom Zlín :)

Příspěvekod PatMat55 » pon 07 zář, 2009 7:40 pm

Ano most je orpavdu železniční, jestli je na nějaké fotce kamion tak protože tam ej pouze odstaven http://tomas55.rajce.idnes.cz/Diorama_n ... 04_15_.JPG místo krabiček do kolejí je nyní již most,
PatMat55
 
Příspěvky: 66
Registrován: sob 14 bře, 2009 8:44 pm

Příspěvekod Jirka1 » úte 08 zář, 2009 4:44 am

Já jsem si všimnul toho, že ty kamenné kvádry máš lepené přímo na barevné noviny, takže noviny jsou ve spárách vidět a spáry jsou různobarevné. :(
Před tím to chtělo nějak nabarvit...
Uživatelský avatar
Jirka1
 
Příspěvky: 534
Registrován: pon 28 led, 2008 6:30 pm
Bydliště: Ústeckoorlicko

Předchozí

Zpět na Mám rozestavěno (máme rozestavěno)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků