Stavba Raj v TT

Založte si vlastní témata a prezentuje zde stavbu vlastních modelů od A do Z. Pouze lokomotivy, vozy či stavby. Ne kolejiště.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Stavba Raj v TT

Příspěvekod cipisekmp » pát 27 úno, 2009 4:03 pm

Ahoj,
Snazim se o stavbu Rajek tak se skuste podivat a napiste par slov.
http://cipisekmp.rajce.idnes.cz/Raj_TT_made_by_Cipisek/
ahoj cipisek
Ten rekneme "patinovany je trening tak mu obcas neco nekde chyby)
Uživatelský avatar
cipisekmp
 
Příspěvky: 1583
Registrován: ned 08 čer, 2008 6:55 am
Bydliště: Moravsky Pisek

Příspěvekod vlastimil vašíček » pát 27 úno, 2009 4:08 pm

pěkné :)
E103 001 moje životní láska

Digital by Roco & Lenz silver

r.v. 1979, bývalý výpravčí ČD
vlastimil vašíček
 
Příspěvky: 576
Registrován: úte 24 říj, 2006 8:57 pm

Re: Stavba Raj v TT

Příspěvekod Zdenek Valter » pát 27 úno, 2009 6:35 pm

cipisekmp píše:Ahoj,
Snazim se o stavbu Rajek tak se skuste podivat a napiste par slov.
http://cipisekmp.rajce.idnes.cz/Raj_TT_made_by_Cipisek/
ahoj cipisek
Ten rekneme "patinovany je trening tak mu obcas neco nekde chyby)


Jo dobrý !!
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2690
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Příspěvekod VoVo » sob 28 úno, 2009 10:29 am

Svůj příspěvek jsem se rozhodl odstranit jako nesouhlas s praktikami, které zde probíhají ze strany majitele diskuzního fóra, kdy jsou nezištně míněné diskuze a poskytnutné informace od modelářů zneužívány pro komerční aktivity, překrucovány, je zde na úkor komerčních aktivit omezováno svobodné vyjadřování, probíhá neustálé řízení diskuzí, zamykání vláken, odstraňování příspěvků a sám vlastník se zde chová mnohem méně vhodně a slušně, než co ostatním uživatelům vyčítá. Nashledanou v lepších časech :)
Naposledy upravil VoVo dne stř 27 srp, 2014 4:51 pm, celkově upraveno 1
Přátelé, tak s tímhle fórem, já jsem skončil.
Uživatelský avatar
VoVo
 
Příspěvky: 383
Registrován: pon 16 čer, 2008 11:58 am
Bydliště: kdekoliv, hlavně mimo toto fórum :)

Příspěvekod Tomáš » sob 28 úno, 2009 11:06 am

velmi pěkné..mě nejvíc štve ta škvíra když spojím polokoule cibulí.Podělíš se s námi o odstíny barev?
a co jízní vlastnosti,mě se to totiž s origo kolečkama moc jezdit nepovedlo
"TT" - NYNÍ UŽ DCC - IV 1985-1995 (pád ČSD)
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Příspěvekod cipisekmp » sob 28 úno, 2009 11:39 am

Ahoj,
Ja se prozatim nemam scim podelit. Barvy jsou tyhle:
Revell SM310 zluta - cibule
MATT37 cervenohneda - vana
MATT6 cerna - podvozek
Na to zasmudlani jsem skousel olejoveky redeny terpenynem, sikativem (nevidim rozdil) pak jsem skousel nastrouhanou kridu na smirku. Stredni hrubost jemny se ucpe a nestrouha. Kridu jsem skousel dat do matneho laku a tou kasickou to napatlalat. Pak jsem to jeste dal primo do redidla syntecikeho. Vysledky me pripadaji obdobne. Proste napatlat a roztahat. Pripadalo me ze je lepsi to tahat od spodu nahoru aby se drzela barva spis nahore u teho vika.
Rez je Siena palena tusim. Tecky jsem skousel spejli ale bylo me poradeno zabrousenym spendlikem. Ten jsem si dal do pentilky aby se to dobre drzelo. Chce to vhodne naredit protoze kdyz je to ridke tak to neni vydet a kdyz huste tak je to strasne hrbate to roztahane. Nechce to snad vubec cekat po udelani tech tecek. Rychle to schne i kdyz je to olejovka. Pak to roztahat malym stetcem dole. Pri nezdaru se da tecka smazat terpentynem a uchostouchem. Akorat resim jeslti delat tecky pred tim zapatlanim bilou nebo az po ni. Ten pokusny vagonek byl delany az po bile a pred chci skusit ale obavam se ze toho pulka zmizi zapatlanim bilou a nebudou videt hlavne u toho vika nahore.
Jizdni vlastnosti jsem jeste neskousel mam koupene kovove dvojkoli a loziska PEHO. Vagony jsou pritizene plechem do vrchu vany. Tusim 1mm silnym, prilepenym pruznym lepidlem UHU Metallo. (neco jak chemopren)
Vahu neznam nemam to kde zvazit. Vemu to az to bude s kolama do prace tam ma v labine vahu.
Tak se mejte a diky za pochvalu kterou jsem neocekaval.
No snad se akce zdari.
Cipisek
Uživatelský avatar
cipisekmp
 
Příspěvky: 1583
Registrován: ned 08 čer, 2008 6:55 am
Bydliště: Moravsky Pisek

Příspěvekod Zdenek Valter » sob 28 úno, 2009 12:28 pm

cipisekmp píše:Ahoj,
Ja se prozatim nemam scim podelit. Barvy jsou tyhle:
Revell SM310 zluta - cibule
MATT37 cervenohneda - vana
MATT6 cerna - podvozek
Na to zasmudlani jsem skousel olejoveky redeny terpenynem, sikativem (nevidim rozdil) pak jsem skousel nastrouhanou kridu na smirku. Stredni hrubost jemny se ucpe a nestrouha. Kridu jsem skousel dat do matneho laku a tou kasickou to napatlalat. Pak jsem to jeste dal primo do redidla syntecikeho. Vysledky me pripadaji obdobne. Proste napatlat a roztahat. Pripadalo me ze je lepsi to tahat od spodu nahoru aby se drzela barva spis nahore u teho vika.
Rez je Siena palena tusim. Tecky jsem skousel spejli ale bylo me poradeno zabrousenym spendlikem. Ten jsem si dal do pentilky aby se to dobre drzelo. Chce to vhodne naredit protoze kdyz je to ridke tak to neni vydet a kdyz huste tak je to strasne hrbate to roztahane. Nechce to snad vubec cekat po udelani tech tecek. Rychle to schne i kdyz je to olejovka. Pak to roztahat malym stetcem dole. Pri nezdaru se da tecka smazat terpentynem a uchostouchem. Akorat resim jeslti delat tecky pred tim zapatlanim bilou nebo az po ni. Ten pokusny vagonek byl delany az po bile a pred chci skusit ale obavam se ze toho pulka zmizi zapatlanim bilou a nebudou videt hlavne u toho vika nahore.
Jizdni vlastnosti jsem jeste neskousel mam koupene kovove dvojkoli a loziska PEHO. Vagony jsou pritizene plechem do vrchu vany. Tusim 1mm silnym, prilepenym pruznym lepidlem UHU Metallo. (neco jak chemopren)
Vahu neznam nemam to kde zvazit. Vemu to az to bude s kolama do prace tam ma v labine vahu.
Tak se mejte a diky za pochvalu kterou jsem neocekaval.
No snad se akce zdari.
Cipisek

Hele a co kuchyňská váha ? ;-)
Jestli si o tom chceš něco přečíst tak tu:
http://www.zababov.cz/wiki/index.php/V% ... A1ln%C3%AD
Jinak to pro Tebe muže být vhodný námět na dárek manželce ;-)
Mimochodem dnes váhy stojí i okolo 300 Kč.
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2690
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Příspěvekod maayaa » sob 28 úno, 2009 3:37 pm

Tomáš píše:a co jízní vlastnosti,mě se to totiž s origo kolečkama moc jezdit nepovedlo
Rajky mě teprve čekají,ale zatim mám postavený Faccs na ložskách PEHO s kovovejma dvojkolíma a musim se starat,aby byly o něco zabržděný,protože na mym křivym stole furt někam zdrhaj.Takže jizdní vlastnosti s touhle konfigurací supr
maayaa
 
Příspěvky: 372
Registrován: stř 20 úno, 2008 7:15 pm
Bydliště: Litoměřice

Příspěvekod Leoš Vobořil » sob 28 úno, 2009 7:22 pm

Zdravim, jestli mohu prispet se svoji troskou do mlyna ohledne skviry mezi polokoulemi cibuli, vsiml jsem si, ze na jedne polokouli jsou takove zobacky a na druhe polokouli jsou dirky. Prekvapive to do sebe zapada jako stavebnice sice trosku musite zatlacit ale jak to cvakne, tak neni potreba ani lepidlo a drzi to jako cert :lol: pote staci jenom trosku zabrousit prechody mezi polokoulemi a neni potreba zadneho velikeho tmeleni.
Leoš Vobořil
 
Příspěvky: 51
Registrován: pon 24 bře, 2008 10:39 am
Bydliště: Brno a Kutná Hora

Příspěvekod vlastimil vašíček » sob 28 úno, 2009 8:12 pm

já dělal cibule naposledy tak před 10ti rokama :)
E103 001 moje životní láska

Digital by Roco & Lenz silver

r.v. 1979, bývalý výpravčí ČD
vlastimil vašíček
 
Příspěvky: 576
Registrován: úte 24 říj, 2006 8:57 pm

Příspěvekod cipisekmp » ned 01 bře, 2009 9:14 am

Ahoj,
Technicka: Ony ty vystupky a dirky na tech polokoulich jsou urcite naschval. Urcuji polohu tech dvou dilu.
Uživatelský avatar
cipisekmp
 
Příspěvky: 1583
Registrován: ned 08 čer, 2008 6:55 am
Bydliště: Moravsky Pisek

Příspěvekod vlastimil vašíček » ned 01 bře, 2009 9:44 am

samozřejmě. pak by se některým umělcům podařilo je otočit a nadávali by, že jim nesedí horní sání, které je zároveň zábradlí ochozu
E103 001 moje životní láska

Digital by Roco & Lenz silver

r.v. 1979, bývalý výpravčí ČD
vlastimil vašíček
 
Příspěvky: 576
Registrován: úte 24 říj, 2006 8:57 pm

Příspěvekod krakora » stř 04 bře, 2009 4:14 pm

Pred par lety jsem take dve postavil, jednu s pomoci leptu od detailu,
Ta vypada o mnoho lepe(spise vypadala).
Na provedeni, kompletnost a barvy se nekoukejte zazily na sobe par pokusu s neslavnym vysledkem,
Poradne se koukejte jak lepite vanu s cibulema na ram at nedopadnete jako ja na fotkach, v souprave to opravdu vypada blbe.

http://unouhuto.webgarden.cz/modely-tt/raj.html
krakora
 
Příspěvky: 96
Registrován: úte 10 říj, 2006 7:55 am

Příspěvekod VoVo » čtv 05 bře, 2009 1:03 pm

Svůj příspěvek jsem se rozhodl odstranit jako nesouhlas s praktikami, které zde probíhají ze strany majitele diskuzního fóra, kdy jsou nezištně míněné diskuze a poskytnutné informace od modelářů zneužívány pro komerční aktivity, překrucovány, je zde na úkor komerčních aktivit omezováno svobodné vyjadřování, probíhá neustálé řízení diskuzí, zamykání vláken, odstraňování příspěvků a sám vlastník se zde chová mnohem méně vhodně a slušně, než co ostatním uživatelům vyčítá. Nashledanou v lepších časech :)
Naposledy upravil VoVo dne stř 27 srp, 2014 4:51 pm, celkově upraveno 1
Přátelé, tak s tímhle fórem, já jsem skončil.
Uživatelský avatar
VoVo
 
Příspěvky: 383
Registrován: pon 16 čer, 2008 11:58 am
Bydliště: kdekoliv, hlavně mimo toto fórum :)

Příspěvekod cipisekmp » ned 08 bře, 2009 8:23 am

Ahoj,
Nejak jsem nad tim jak maji byt otocene ty nasypne otvory doted nepremyslel (takze to budu mit asi blbe uz mam obtisky dane) a tak sem se po tom pidil a na:
http://www.parostroj.net/katalog/nv/cla ... u_Raj.php3
priblizne ve tretine je obrazek:
"Vůz ŽSR 84 56 930 6 903-9 v Opavě v.n. 9/2001 a typový výkres vozu - typ 451"
a tam je to krasne videt. Je to cikcak aspon dle toho vykresu.
Ahoj cipisek
Uživatelský avatar
cipisekmp
 
Příspěvky: 1583
Registrován: ned 08 čer, 2008 6:55 am
Bydliště: Moravsky Pisek

Další

Zpět na Mám rozestavěno (máme rozestavěno)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků