DIORAMA HO - PRO KOLEGU DO DŮCHODU K 60. - FOTO

Založte si vlastní témata a prezentuje zde stavbu vlastních modelů od A do Z. Pouze lokomotivy, vozy či stavby. Ne kolejiště.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

DIORAMA HO - PRO KOLEGU DO DŮCHODU K 60. - FOTO

Příspěvekod MAREKHO » úte 16 pro, 2008 1:54 pm

Diorama - je to co dům dal , něco se koupilo .......
Foto zde........ http://marekho.rajce.idnes.cz/DIORAMA-CHARLIE_K_60/
ČD-V-;DCC-LENZ, PECO, PC.- PO 20.TI LETECH.
www.ModulyBrno.cz
Uživatelský avatar
MAREKHO
 
Příspěvky: 189
Registrován: úte 15 dub, 2008 8:14 pm
Bydliště: UHERČICE

Příspěvekod petrh » úte 16 pro, 2008 2:05 pm

ode mne poklona, nejhezci je trambus:) a pak delnici na kolejich a ten pitiva v bunce a figurky milencu a celkova jkoncepce, podle meho super:)
H0 se synem
1981-2001 dom. st. Včelnička | 2001-4 Slaný | 2004-6 Nelahozeves | od 2006 Kralupy n.V.
Uživatelský avatar
petrh
 
Příspěvky: 1429
Registrován: čtv 26 čer, 2008 11:14 am
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Příspěvekod Radek Mende » úte 16 pro, 2008 2:24 pm

Perfektní nápad ,a dobré postavičky,trochu bych přidal patiny,ale jinak"u mě dobrý".
TT DCC , PC ovládání Model Jop+ FCS,v současné době i N moduly
http://www.radyme.websnadno.cz
Uživatelský avatar
Radek Mende
 
Příspěvky: 493
Registrován: pát 20 dub, 2007 2:35 am
Bydliště: Neratovice

Příspěvekod Pavel Dryml » úte 16 pro, 2008 3:01 pm

Moje hodnocení:
Modelové zpracování 1*
Zpracování nnámětu 3 - 4
neber si to osobně, ale nějak z toho nemůžu poznat co je účelen oné rekonstrukce. A ještě maličkost, uvědomme si že kolejniice S49 má 49 kg na metr a nevím jestli by těch šest chlapů uneslo odhadem osm metrů kolejnice s hmotností 382 kg. To jsou u mě řízci už nemluvím o tom, že by při rekonsrukci použily vyšší profil kolejnice jako třeba R65, ..., ale jinak zpracování dobré
H0, DCC, V epocha, ale končím u vznniku Carga
Pavel Dryml
 
Příspěvky: 183
Registrován: úte 05 čer, 2007 12:13 pm

Příspěvekod radekkrupka » úte 16 pro, 2008 4:23 pm

Pavel Dryml píše:Moje hodnocení:
Modelové zpracování 1*
Zpracování nnámětu 3 - 4
neber si to osobně, ale nějak z toho nemůžu poznat co je účelen oné rekonstrukce. A ještě maličkost, uvědomme si že kolejniice S49 má 49 kg na metr a nevím jestli by těch šest chlapů uneslo odhadem osm metrů kolejnice s hmotností 382 kg. To jsou u mě řízci už nemluvím o tom, že by při rekonsrukci použily vyšší profil kolejnice jako třeba R65, ..., ale jinak zpracování dobré

Řekl bych, že celý dárek je jistě nadnesený a odlehčený (soudě hlavně dle reklamy na domě?). Asi není nutné se zabývat realistickými detaily?

Nápad jistě skvělý a neotřelý (myslím jako dar)! Líbí se mi ty "červené trenyrky" na čouhající kolejnici za trambusem :)
Uživatelský avatar
radekkrupka
 
Příspěvky: 1926
Registrován: ned 20 dub, 2008 3:13 pm
Bydliště: Teď už jenom Zlín :)

Příspěvekod Jarda H. » úte 16 pro, 2008 4:48 pm

Pavel Dryml píše: ..... zpracování námětu 3 - 4
neber si to osobně, ale nějak z toho nemůžu poznat co je účelen oné rekonstrukce. .....


Myslím, že je důležité, že to dioráma řekne něco obdarovávanému :lol: ! Asi to bude ten "stavbyvedoucí" na ceduli vpředu ?!

Pavel Dryml píše: ..... uvědomme si že kolejniice S49 má 49 kg na metr a nevím jestli by těch šest chlapů uneslo odhadem osm metrů kolejnice s hmotností 382 kg. To jsou u mě řízci .....


Já bych to zbytečně nepitval, upřímně konstatuji, že by mně osobně takovýhle dárek URČITĚ potěšil ! A jak píšu výše, důležité je, že ho ocení i obdarovaný, protože jemu něco říká, má k tomu osobní vztah :lol: :lol: :!:

PS : Marku dík za fotky, je to hezký :shock:
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Příspěvekod dan » úte 16 pro, 2008 5:43 pm

Je to paráda obvzlášť inspirativní mi přijde oán s novinami v kadibudce :lol:
N TT H0 www.skoda100nacestach.cz
dan
 
Příspěvky: 516
Registrován: úte 10 říj, 2006 10:33 pm
Bydliště: Strašín, Říčany

Příspěvekod Pavel Dryml » úte 16 pro, 2008 6:06 pm

Tak se omlouvám, pokud je to všechno v nednesenseném duch tal opravuji svoje hodnocení na 1* za celkový dojem.
H0, DCC, V epocha, ale končím u vznniku Carga
Pavel Dryml
 
Příspěvky: 183
Registrován: úte 05 čer, 2007 12:13 pm

Příspěvekod Dan Buchtela » úte 16 pro, 2008 6:47 pm

Má to vtip a myšlenku a docela určitě to zaujme! Jinak souhlasím, že trocha patiny by nesaškodila, ale to je samozřejmě jen otázka vkusu, který nevnucuji.
Osobně mě trochu irituje posez dámy se staženýma kalhot(k)ama pod stromem. Buď tam má neviditelnou židli nebo by se okamžitě musela zřítit kamsi... :-) Ale jak bylo řečeno, důležitý je celkový dojem a to zejména pak u obdarovaného a do toho nemáme nikdo co mluvit!
Uživatelský avatar
Dan Buchtela
 
Příspěvky: 1175
Registrován: pon 13 srp, 2007 9:21 pm
Bydliště: okres ÚL

Příspěvekod MAREKHO » úte 16 pro, 2008 9:08 pm

Díky za ohlasy. Něco k modelu:
Ten kolega má přezdívku CHarli /Skoupý/, jezdil u DP.Města Brna s vysokozdv. vozíkem,pak u nás,bydlí na Pražákové, na pivo chodí k Dupalovi na Sokolovu ul.,u vchodu žebrá jeho Jarka, na koleji sedí Rosťa,zvaný trpaslík,pivo v boudě pije Ludva, co ho za to vyhodili, v kadibudce je Franta- důchodce, co má mladou ženu-ta je vzadu, u pražců poroučí náš mistr, každá figurka někoho představuje,což byl záměr........Často měníme koleje od 3 do 8 m.,nejčastěji 3m. To co nesou ti chlapi je orig. set patina-od NOCHA.
Kadibudka-taky orig. NOCH, pán s novinami,pán co čurá, slečna co čurá,a milenci. Všechny 4 figury jsou koncipovány do sedu, proto slečně chybí židle. CHtěl jsem to oživit, tak jsem tam dal vše.
Někdy měníme i pražce,ale -pravda-hlavně dřevěné a k výhybkám taháme kabely- je tam od všeho kousek.
Trambus čekal na uplatnění v šuplíku 20 let, domek taky.
Původně jsme mu chtěli dát jen těch 6 chlapů,co nesou kolej.
Měl jsem na to 14 dní-nedalo se moc sehnat,dělal jsem to po večerech.
Díky za chválu i kritiku , zdravím, M.Š.
ČD-V-;DCC-LENZ, PECO, PC.- PO 20.TI LETECH.
www.ModulyBrno.cz
Uživatelský avatar
MAREKHO
 
Příspěvky: 189
Registrován: úte 15 dub, 2008 8:14 pm
Bydliště: UHERČICE

Příspěvekod kvasha » úte 16 pro, 2008 9:11 pm

Dan Buchtela píše:Osobně mě trochu irituje posez dámy se staženýma kalhot(k)ama pod stromem. Buď tam má neviditelnou židli nebo by se okamžitě musela zřítit kamsi... :-)


myslím, že to má znázorňovat jak "tentononcuje" v podřepu :-) a k tomu snad židly nepotřebuje :-)

jinach chválím hlavně motiv udělat někomu radost ...
H0 - digitál - RailCo 7.0 Gold - ep.V
kvasha
 
Příspěvky: 551
Registrován: pon 05 bře, 2007 2:16 pm
Bydliště: KLADNO, Ústí n.L.

Příspěvekod MAREKHO » úte 16 pro, 2008 9:27 pm

.............Pardon, pán co čurá má stát, ne sedět....
ČD-V-;DCC-LENZ, PECO, PC.- PO 20.TI LETECH.
www.ModulyBrno.cz
Uživatelský avatar
MAREKHO
 
Příspěvky: 189
Registrován: úte 15 dub, 2008 8:14 pm
Bydliště: UHERČICE

Příspěvekod kubulak » stř 17 pro, 2008 9:24 am

Tech 6 panu co nesou kolejnici me vcera napadlo taky, pamatuju z literatury udaje ze metr kolejnice vazil v 40-50 letech asi 75-100kg, taky jsem si zkusmo odhadl delku kolejnice a celkovou hmotnost a kila pripadajiciho na jednoho, ale mlcel jsem, treba jsou panove delajici na draze porizci a treba prave to mel model vyjadrovat, co ja vim jestli to neni prave vzpominka na drice z party hic :)

Ja davam bod k dobru za tu 3,14cu namalovanou na zdi :)
Malokdo je tak odvazny.
Souhlasim ze trosku uspinit a zaprasit a vysazet par kopriv apod. a bylo by to jeste krasnejsi. Ale ne käzdy je takovy detailista jako my.

Ja mam doma jednu slepou kolej se sturcem, koncici postupne ve vetsim a vetsim krovi. Ja se vzhledem jeste zdaleka nejsem spokojeny a jeste tam prijde rada uprav, ale kamarad si z toho sednul na pr*el uz ted...
HO, CSD epocha IV, DCC
kubulak
 
Příspěvky: 250
Registrován: stř 28 kvě, 2008 11:02 am

Příspěvekod Myšpulín » stř 17 pro, 2008 9:31 am

Je to vtipný a zřetelně děláno s jistým záměrem. Mám jen jednu připomínku. Tu slečinku s vystrčeným zadečkem to chtělo trošku předklonit. A asi by chtělo pro ni udělat nějaký extra koutek, kam by zašla. (Takto to neočekávám ani u E55). Prostě aby byla objevena až po chvilce koukání, takové to překvapeníčko. Jinak ale dobrý.
H0, III až IV, ČSD, nemodelář
Myšpulín
 
Příspěvky: 1506
Registrován: stř 24 led, 2007 7:43 pm
Bydliště: Hostinné


Zpět na Mám rozestavěno (máme rozestavěno)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků