Skladiště HO

Založte si vlastní témata a prezentuje zde stavbu vlastních modelů od A do Z. Pouze lokomotivy, vozy či stavby. Ne kolejiště.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Příspěvekod Petr Zatrepalek » čtv 07 led, 2010 10:56 am

Chce to určitě plochý štětec se štětinou delší než 4 mm, pak taky by jsi neměl mít tu podklodovou barvu matnou, dá se to na ní dělat taky, ale pak potřebuješ štětec s tvrdší štětinou. Základem je, že olejovka se ti NESMÍ vpíjet do té podkladové barvy ale "klouzat" po jejím povrchu. Když se ti to furt nechce roztírat, zkus si barvu malinko (!!!) přiředit sikativem - jen tak, aby se ti lépe roztírala.

Neboj, chce to jen chvíli zkoušet a pude to...

Fládrováním dělám i detaily - dřevěné rámy okna u parních mašin, násady lopat a jiného nářadí, uříznutý pařezy, trámy u budov z plastu aj aj...

Jinak fládrování se dá de facto dělat s každou ne moc rychle zasychající barvou....
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Příspěvekod Radek » čtv 07 led, 2010 4:16 pm

Díky Petře
Ne mat, nevpíjet, ale klouzat - to jsou přesně ty věci, které mám přesně naopak :roll:
Nevadí, když se něco nedaří, ale když člověk neví proč. Takže ještě jednou díky :wink:
HO-II.-Ve stádiu oťukávání
Uživatelský avatar
Radek
 
Příspěvky: 622
Registrován: pon 03 pro, 2007 8:02 am
Bydliště: Pražmo

Příspěvekod Radek » stř 13 led, 2010 4:04 pm

Tak jsem nucen na dobu neurčtou přerušit korespondenční kurz.
Poud to o Milanovi nevíte tak krom návrhů kolejišť poskytuje poradenství ve stolařině.
http://radovanov.rajce.idnes.cz/Skladiste_HO/#album

PS: Milane měl jsi pravdu, nelitujeme. Kombinace vanilky s olší je moc hezká. Chválit tě ale tatím moc nebudu, páč kdybych něco zkazil, pořád to mám na koho svézt. :wink:
HO-II.-Ve stádiu oťukávání
Uživatelský avatar
Radek
 
Příspěvky: 622
Registrován: pon 03 pro, 2007 8:02 am
Bydliště: Pražmo

Příspěvekod milan ferdián » stř 13 led, 2010 8:23 pm

Radek píše:Tak jsem nucen na dobu neurčtou přerušit korespondenční kurz.
Poud to o Milanovi nevíte tak krom návrhů kolejišť poskytuje poradenství ve stolařině.
http://radovanov.rajce.idnes.cz/Skladiste_HO/#album

PS: Milane měl jsi pravdu, nelitujeme. Kombinace vanilky s olší je moc hezká. Chválit tě ale tatím moc nebudu, páč kdybych něco zkazil, pořád to mám na koho svézt. :wink:


Odkud já ty hromady znám ,aha už vím z práce.. :D :D :D No dobře a to už máš i zahranované ABS :?: Doufám ,že jsi správně spočítal rozměry dvířek a čel.Přeji práci zdar. :wink:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Příspěvekod Petr Zatrepalek » čtv 14 led, 2010 10:14 am

Sakra, Milane, být tak o 200 km blíž mohl jsi mít ode mě superkšeft na kuchyn 3x4 metry...
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Příspěvekod Radek » sob 16 led, 2010 10:00 pm

Tak přece se trocha času našlo, ale výsledek za moc nestojí. Buď pořád něco dělám špatně a nebo se možná té barvy bojím :oops:
http://radovanov.rajce.idnes.cz/Skladiste_HO/#152.jpg
milan ferdián píše:... a to už máš i zahranované ABS :?: Doufám ,že jsi správně spočítal rozměry dvířek a čel.Přeji práci zdar. :wink:
ABSku jsem si nechl nalepit hned při řezání. Dvířka jsou zdá se v pořádku ale na korpusu už se ukázal jeden 5mm kopanec, naštěstí opravitelný . Pak jsem si zapoměl na frézce nastavit hloubku řezu a hned na první lamelku jsem projel desku skrz. . :lol: Ale není to tak zlé. Spodek už mám nafrézovaný celý a nakonec bez viditelných chyb. S žehličkou to snad už nepoondím :wink:
HO-II.-Ve stádiu oťukávání
Uživatelský avatar
Radek
 
Příspěvky: 622
Registrován: pon 03 pro, 2007 8:02 am
Bydliště: Pražmo

Příspěvekod milan ferdián » ned 17 led, 2010 12:16 pm

Petr Zatrepalek píše:Sakra, Milane, být tak o 200 km blíž mohl jsi mít ode mě superkšeft na kuchyn 3x4 metry...


No vidíš,mohli jsme se mít oba dobře... :wink: Já bych se tě vzal jako helfra,podíl ze zakázky ,bych ti vyplatil hned +vydělané peníze za prací,ale podle toho jak by jsi makal.. :D
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Příspěvekod milan ferdián » ned 17 led, 2010 12:24 pm

Radek píše:Tak přece se trocha času našlo, ale výsledek za moc nestojí. Buď pořád něco dělám špatně a nebo se možná té barvy bojím :oops:
http://radovanov.rajce.idnes.cz/Skladiste_HO/#152.jpg
milan ferdián píše:... a to už máš i zahranované ABS :?: Doufám ,že jsi správně spočítal rozměry dvířek a čel.Přeji práci zdar. :wink:
ABSku jsem si nechl nalepit hned při řezání. Dvířka jsou zdá se v pořádku ale na korpusu už se ukázal jeden 5mm kopanec, naštěstí opravitelný . Pak jsem si zapoměl na frézce nastavit hloubku řezu a hned na první lamelku jsem projel desku skrz. . :lol: Ale není to tak zlé. Spodek už mám nafrézovaný celý a nakonec bez viditelných chyb. S žehličkou to snad už nepoondím :wink:


Při hranování žehličkou třeba si dávat pozor na teplotu.Když teplotu přeženeš ,hranu spálíš.Je na to fígl,ulom si kousek hrany a polož ji na rozehřátou žehličku.Když se ti lepidlo začne rychle tavit ,máš ji moc horkou.Ubrat.Na hranování potřebuješ filc,speciální nůž (nůž z hobl mašiny),klopétko se smirglem číslo 80 na dřevo samozřejmě.Pilník na železo ti nedoporučuji,protože s ním určitě neumíš obrat hranu.
Práci čest :!:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Příspěvekod Ferda » ned 17 led, 2010 1:59 pm

Na ořezávání hran používám origo ořezávač koupený v UNI-MAXU cca 150 Kč. Ořežeš to velmi rychle, nic dalšího k tomu nepotřebuješ a výsledek je profi. Má to 4 nožíky a ořeže to obě strany jedním vrzem.

S teplotou žehličky jsem se nikdy nepáral, nastavím nejvyšší teplotu (tuším na len) a pak je to spíš o rychlosti. Lepidlo musí na bocích trochu vykouknout, pak je to OK. Jó a žehlím přes papír. Jednak nepoškrábu hrany a za druhé nepolepím žehličku.
H0 III-IV. Dokonalost je sen!
Uživatelský avatar
Ferda
 
Příspěvky: 1583
Registrován: stř 07 říj, 2009 3:34 pm
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod milan ferdián » ned 17 led, 2010 3:25 pm

Ferda píše:Na ořezávání hran používám origo ořezávač koupený v UNI-MAXU cca 150 Kč. Ořežeš to velmi rychle, nic dalšího k tomu nepotřebuješ a výsledek je profi. Má to 4 nožíky a ořeže to obě strany jedním vrzem.

S teplotou žehličky jsem se nikdy nepáral, nastavím nejvyšší teplotu (tuším na len) a pak je to spíš o rychlosti. Lepidlo musí na bocích trochu vykouknout, pak je to OK. Jó a žehlím přes papír. Jednak nepoškrábu hrany a za druhé nepolepím žehličku.


Hele nefušuj mi do fochu :D .Papír používali u nás jen učni :wink: S tím vykouknutím lepidla ,bych taky nebyl moc nadšenej,protože jsi nám sdělil ,že jsi přehřátou žehličkou jsis vytavil lepidlo a je to jen otázka času ,kdy ti hrana sama od sebe začne odpádávát.Chválobohu že tento pravěk ,již mám dávno za sebou.Zlatá ABS a olepovačka MINIPROFF :D
A ten nůž UNI-MAXU letěl hned do koše a milerád jsem majiteli dal peníze za ni ,abych měl od ní svatý klid.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Příspěvekod Ferda » ned 17 led, 2010 4:18 pm

Možná jsem nepochopil o čem je tady řeč, ale radil jsi Radkovi jak olepit hrany žehličkou a pak vyrukuješ s mašinou za 40.000,- DOBRÝ :D

Já si ji teda nekoupím, protože hrany potřebuju lepit asi tak 2x do roka a někdy ani to ne.

Apropó, jak dlouhý je ten čas, co potřebuje hrana k tomu aby odpadla? Některé věci jsem hranil před cca 20ti léty a pořád nic. Mimochodem tehdy jsem neměl ani páru o olepovačkách MINIPROFF.

Ps: Nic ve zlém, docela jsem se pobavil :D :D :D
H0 III-IV. Dokonalost je sen!
Uživatelský avatar
Ferda
 
Příspěvky: 1583
Registrován: stř 07 říj, 2009 3:34 pm
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod milan ferdián » ned 17 led, 2010 5:07 pm

Ferda píše:Možná jsem nepochopil o čem je tady řeč, ale radil jsi Radkovi jak olepit hrany žehličkou a pak vyrukuješ s mašinou za 40.000,- DOBRÝ :D

Já si ji teda nekoupím, protože hrany potřebuju lepit asi tak 2x do roka a někdy ani to ne.

Apropó, jak dlouhý je ten čas, co potřebuje hrana k tomu aby odpadla? Některé věci jsem hranil před cca 20ti léty a pořád nic. Mimochodem tehdy jsem neměl ani páru o olepovačkách MINIPROFF.

Ps: Nic ve zlém, docela jsem se pobavil :D :D :D


Tak to jsi měl Ferdo napsat hned a ne si ze mě utahovat :D Ale jestli mě paměť nešálí tak před dvaceti lety bylo akorát žlutá a šedá a to jsme hrany lepili chemáčem.O žehličce v té době jsme věděli ,že ji maminy mají jako povinnou výbavu domácnosti :D
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Příspěvekod Ferda » ned 17 led, 2010 5:31 pm

Korpusy na kuchyňskou linku z bílého lamina mám z roku 1989 i s hranama. Je pravda, že sehnat tenkrát lamino chtělo hóóóódně známých 8) , ale když byli, tak bylo skoro cokoliv :D :D :D .
H0 III-IV. Dokonalost je sen!
Uživatelský avatar
Ferda
 
Příspěvky: 1583
Registrován: stř 07 říj, 2009 3:34 pm
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod milan ferdián » ned 17 led, 2010 5:37 pm

Koukám ,že jsme náplň modelářské tématiky "Mám rozestavěno" trochu pozměnili :D :D :D
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Příspěvekod Radek » ned 17 led, 2010 8:02 pm

S žehličkou to po 18 letech manželství umím dost dobře :lol: S ohraňováním nemám problém (ořezávám zalamovákem, s tím kombajnem jsem to taky zkoušel a už nemusím)
Spíš jsem doufal, že mě někdo nakopne ohledně ne příliš vydařeného fládrování :wink:
HO-II.-Ve stádiu oťukávání
Uživatelský avatar
Radek
 
Příspěvky: 622
Registrován: pon 03 pro, 2007 8:02 am
Bydliště: Pražmo

PředchozíDalší

Zpět na Mám rozestavěno (máme rozestavěno)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků