Fortschritt E-512

Založte si vlastní témata a prezentuje zde stavbu vlastních modelů od A do Z. Pouze lokomotivy, vozy či stavby. Ne kolejiště.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Příspěvekod mawerick » pon 23 čer, 2008 6:36 pm

Místo stálé nemají. Ceny jsou pod 200,-Kč (cca 150 - 190) teď v červnu. Jinak s Michalem i jeho taťkou je fajn domluva. Mám na Michala i kontakt. Jo a ještě má v nabídce obtisky v podobě SPZ (civil, osob., nákl) různá loga, výstražné pruhy apod.
TT - analog
r.v. 1975 LD Plzeň

[url]http://www.mzalarm.cz[/url]
Uživatelský avatar
mawerick
 
Příspěvky: 374
Registrován: čtv 15 bře, 2007 6:21 am
Bydliště: Dom. st. Plzeň

Příspěvekod mawerick » pon 23 čer, 2008 6:44 pm

Ještě k tomu barvení. Je dobré po očištění a ev. přetmelení odlitek důkladně odmastit NÉ BENZINEM (já odmašťuji jarem a pak tech. lihem). Po té stříknout základem (např. Surfacerem). Z vlastní zkušenosti můžu doporučit tenhle http://mawerick.rajce.idnes.cz/Naradi,_nastroje_a_pomucky/, má pigment ještě jemnější než Surfacer. No a pak již (po zaschnutí) barvit nebo stříkat.
TT - analog
r.v. 1975 LD Plzeň

[url]http://www.mzalarm.cz[/url]
Uživatelský avatar
mawerick
 
Příspěvky: 374
Registrován: čtv 15 bře, 2007 6:21 am
Bydliště: Dom. st. Plzeň

Příspěvekod Jarda H. » pon 23 čer, 2008 7:53 pm

mawerick píše: ..... Ceny jsou pod 200,-Kč (cca 150 - 190) teď v červnu. Jinak s Michalem i jeho taťkou je fajn domluva. Mám na Michala i kontakt. .....


Předpokládám, že platí kontaktní mail, který tady v diskuzi (i když přímo v sekci TT) už zazněl : Michal.Stepnicka@seznam.cz Zkusím se během srpna domluvit na zářijovou burzu, aby požadované zboží bylo ! Co si pamatuji, na jejich stolech jsem všimnul /opakovaně/ hlavně tatry T-141 a podvalníku, jak ve stavebnici, tak i jako hotové modely, ale určitě tam byly i další věci !
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Příspěvekod mawerick » pon 23 čer, 2008 8:08 pm

E-mail platí. Hotovky Michal asi neprodává. Na stole má jen ukázku dané stavebnice. Stavebnic mívá pokaždé dost. A jak jsem psal výše v odkazu, který zde uvádím jsou všechny Michalovy modely co vyrábí.
TT - analog
r.v. 1975 LD Plzeň

[url]http://www.mzalarm.cz[/url]
Uživatelský avatar
mawerick
 
Příspěvky: 374
Registrován: čtv 15 bře, 2007 6:21 am
Bydliště: Dom. st. Plzeň

Příspěvekod Jarda H. » pon 23 čer, 2008 8:29 pm

mawerick píše: ... Hotovky Michal asi neprodává. .....


Také si to myslím, i když výjimky asi existují ?! V březnu nebo dubnu se tam někdo ptal na hotový model T141 (šel jsem zrovna kolem), tak mám dojem, že někdo z nich řekl, že by to bylo vyjímečně možný, ale mluvilo se o dost vysoké sumě :wink: ?!
Na druhou stranu ty stavebnice nejsou zase až tak složité - kdo už něco dělal, nebude mít problémy :lol: :!:
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Příspěvekod mawerick » úte 24 čer, 2008 5:44 am

Přesně tak. Slepit a stříknout model není problém. Ovšem nic není zadarmo. Podobně to dělá i Tomáš Ducháček. Ten zase spíš udělá hotovku ale dá se s ním v pohodě domluvit na stavebnici a i když k tomu nemá návod, tak stavba je opravdu jednoduchá. S prodejem stavebnic v běžné obchodní síti jsou prý problémy. Proto se prý prodávají hotovky a stavebnice se dají objednat přímo u výrobce. Viz. Aleš Pavlas, Tomáš Ducháček a Michal Štěpnička.
TT - analog
r.v. 1975 LD Plzeň

[url]http://www.mzalarm.cz[/url]
Uživatelský avatar
mawerick
 
Příspěvky: 374
Registrován: čtv 15 bře, 2007 6:21 am
Bydliště: Dom. st. Plzeň

Příspěvekod HonzaK » úte 24 čer, 2008 3:39 pm

Videl ste nekdo TV serial Plechova kavalerie? Myslim ze ho opakovali pred necelym rokem, tam je celkem dost zaberu na zminene Fortschritty (modro-bilou verzi)...
Jinak i ja se radim k fanouskum techto stroju, takze jsem si uz dva kousky take objednal :)
HonzaK
 
Příspěvky: 59
Registrován: úte 05 úno, 2008 8:25 am
Bydliště: S Cechy

Příspěvekod Petr Zatrepalek » úte 24 čer, 2008 5:37 pm

Právě kvůli tomu modelu od Icara jsem ten seriál nahrával na DVD... Mám už taky docela slušný podklady na ty kombajny - už od mala sem chtěl jejich model mít, a tak budu dost ten resin vylepšovat :)

Kdo by nějaké fotky chtěl, můžu poslat - ale počítejte s hodně velkým objemem dat.
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Příspěvekod VoVo » úte 24 čer, 2008 5:54 pm

Svůj příspěvek jsem se rozhodl odstranit jako nesouhlas s praktikami, které zde probíhají ze strany majitele diskuzního fóra, kdy jsou nezištně míněné diskuze a poskytnutné informace od modelářů zneužívány pro komerční aktivity, překrucovány, je zde na úkor komerčních aktivit omezováno svobodné vyjadřování, probíhá neustálé řízení diskuzí, zamykání vláken, odstraňování příspěvků a sám vlastník se zde chová mnohem méně vhodně a slušně, než co ostatním uživatelům vyčítá. Nashledanou v lepších časech :)
Naposledy upravil VoVo dne stř 27 srp, 2014 5:37 pm, celkově upraveno 1
Přátelé, tak s tímhle fórem, já jsem skončil.
Uživatelský avatar
VoVo
 
Příspěvky: 383
Registrován: pon 16 čer, 2008 11:58 am
Bydliště: kdekoliv, hlavně mimo toto fórum :)

Příspěvekod Jarda H. » úte 24 čer, 2008 6:18 pm

Takže jestli jsi ty stavebnice aut TT kupoval na galerii, měly by to být výrobky od Štěpničky - viz naše debata s mawerickem výše v tomto tématu :lol: :!: Ty hotové modely tam mívají na ukázku, protože téměř vše prodávají jako stavebnici (výjimka je možná !).
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Příspěvekod JBr » stř 25 čer, 2008 6:39 am

Petr Zatrepalek píše:Právě kvůli tomu modelu od Icara jsem ten seriál nahrával na DVD... Mám už taky docela slušný podklady na ty kombajny - už od mala sem chtěl jejich model mít, a tak budu dost ten resin vylepšovat :)

Kdo by nějaké fotky chtěl, můžu poslat - ale počítejte s hodně velkým objemem dat.


Ja bych si pripadne s dovolenim vzal :) Mam pro zmenu postahovane nejake fotky z netu, jsou tam i varianty se sklenikem a bez kabiny, takze muzu poskytnout vymenou. Sklenikova kabina je aspon pro me symbol E-512, protoze jsem se na takove masine jako kluk nejvic navozil :)
TT/D V/VI.
Uživatelský avatar
JBr
 
Příspěvky: 1265
Registrován: čtv 20 zář, 2007 7:25 pm
Bydliště: Hostivice a obcas Chotebor

Příspěvekod richard0404 » stř 25 čer, 2008 7:59 pm

Sklenikova kabina je aspon pro me symbol E-512, protoze jsem se na takove masine jako kluk nejvic navozil :)


JBr jó takových nás asi bude více ale i já si na ty prázdniny vzpomněl. Byla to paráda brázdit pole. :lol: :lol:
"H0-analog - V SBB" "Faller Car System" "Moduly sekce N"
Uživatelský avatar
richard0404
 
Příspěvky: 783
Registrován: ned 27 led, 2008 9:57 pm
Bydliště: Praha 2

Příspěvekod Petr Zatrepalek » čtv 26 čer, 2008 7:26 am

Písni mi mejla, pošlu ti to!
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Příspěvekod PetrL » čtv 26 čer, 2008 10:15 am

richard0404 píše:
Sklenikova kabina je aspon pro me symbol E-512, protoze jsem se na takove masine jako kluk nejvic navozil :)


JBr jó takových nás asi bude více ale i já si na ty prázdniny vzpomněl. Byla to paráda brázdit pole. :lol: :lol:


Pro mne už to taková paráda nebyla - skoro dvacet let jsem na ně sháněl náhradní díly. Pro neznalé - v té době se nedal sehnat ani toaletní papír :shock:
Z nostalgie bych si ho na kolejiště asi taky dal, ale do Prahy kvůli němu nepojedu. Jó pražákům, těm je hej!
TT-Analog, IIIc/IVa
Uživatelský avatar
PetrL
 
Příspěvky: 331
Registrován: čtv 02 lis, 2006 4:32 pm
Bydliště: Cheb

Příspěvekod JBr » čtv 26 čer, 2008 10:23 am

PetrL píše:Z nostalgie bych si ho na kolejiště asi taky dal, ale do Prahy kvůli němu nepojedu. Jó pražákům, těm je hej!


Napis vyrobci na mail, kdybysme oba nebyli v Praze a nedali si sraz ve meste, tak by mi ho byval taky posilal postou.
TT/D V/VI.
Uživatelský avatar
JBr
 
Příspěvky: 1265
Registrován: čtv 20 zář, 2007 7:25 pm
Bydliště: Hostivice a obcas Chotebor

PředchozíDalší

Zpět na Mám rozestavěno (máme rozestavěno)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků