Fortschritt E-512

Založte si vlastní témata a prezentuje zde stavbu vlastních modelů od A do Z. Pouze lokomotivy, vozy či stavby. Ne kolejiště.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Příspěvekod PetrL » ned 27 črc, 2008 6:37 pm

Dovolím si upozornit na chyby na prezentovaném modelu: konec výsypného šneku není uzavřený, ale při bočním pohledu zepředu zcela otevřený! Ten konec tvořil jen PVC usměrňovací kanál (takový kornout), takže čelní plochu by to chtělo vyříznout. Dále na tyčích žací lišty (tzv. přiháňkách) musí pružiny nad kosou směřovat vždy dopředu! Na zadní straně směřují svisle dolů, nahoře jsou šikmo dopředu a nad kosou přímo dopředu.
TT-Analog, IIIc/IVa
Uživatelský avatar
PetrL
 
Příspěvky: 331
Registrován: čtv 02 lis, 2006 4:32 pm
Bydliště: Cheb

Příspěvekod JBr » ned 27 črc, 2008 7:02 pm

O chybe na prihaneci jsem psal v clanecku o stavbe na svem webu, vim o ni. Nicmene tvuj popis mi take prijde spatne (mozna ho ale jen spatne chapu). Prsty na jednotlivych tycich, aspon co si pamatuju (a fotky potvrzuji) miri vzdy dolu, "ve smeru gravitace."

Co se tyce vysypniku, tak ti taky musim oponovat. To co zminujes neni 100% pravidlo. Nektere 512ky maji predni stranu otevrenou, nektere maji pres otevrenou cast malou zasterku a nektere maji cely usmernovaci trychtyr uzaverny (a videl jsem i kousek, ktery ho nemel vubec a sypal jak to snek dal). Uzavrene to maji i E-514, snad skoro vsechny na ktere jsem narazil, E-516/517 to maji konstrukcne trosku jinak, tam je kus jeste plechovy, a vyssi modely uz maji vysypniky konstrukcne jako treba Claasy nebo John Deere - na konci je takovy jednolity rukav.

Tady je jedna fotka z farmwebu, kde je ukazano oboje co jsem zminoval.

Obrázek
TT/D V/VI.
Uživatelský avatar
JBr
 
Příspěvky: 1265
Registrován: čtv 20 zář, 2007 7:25 pm
Bydliště: Hostivice a obcas Chotebor

Příspěvekod PetrL » pon 28 črc, 2008 7:03 am

Pochopil jsi to dobře, já to napsal blbě. Ano prsty pružin směřují vždy dolů! Dopředu je mají tuším jen lišty strojů na kukuřici.
Ale ten rukáv E-512 byl otevřený. Na snímku je patrné, že šnek je zepředu zčásti (asi zpoloviny) uzavřený. Ta otevřená část výsypného šneku vypadala z bočního pohledu (na šnek) asi jako konec píšťalky. U toho kornoutu pak máš pravdu, že býval různých provedení. Bylo to tím, že jako náhradní díl vůbec nebyl k mání jako koneckonců všechny ostatní náhradí díly a lidová tvořivost tady vykonala své. Nejčastěji se dělal ze starých dopravníkových PVC pásů. Ale originál byl otevřený a rozvinutý jako náhradní díl měl tvar trochu připomínající motýla.
Když se to tak vezme, tak vlastně máš pravdu a může tam být cokoliv. Pokud model bude svítit novotou, měl by být usměrňovací kornout otevřený a žlutooranžový. U starších, patinovaných je asi dovoleno vše, a může to tak i přispět k věrohodnosti.
Totéž může platit o usměrňovací plachtě na konci, pod vytřásadly. Jestli se nemýlím, tak originální byly bílé (spíš šedobílé?). Jako náhradní se snad vůbec nedodávaly a tak v provozu byly k vidění v barvě khaki, protože se nechávaly šít u sedlářů z plachtoviny. Ta v jiné barvě ani nebyla k sehnání, takže zase: nová bílá, starší khaki.
TT-Analog, IIIc/IVa
Uživatelský avatar
PetrL
 
Příspěvky: 331
Registrován: čtv 02 lis, 2006 4:32 pm
Bydliště: Cheb

Příspěvekod petrh » pon 28 črc, 2008 7:18 am

jako musim uznat ze vase znalosti o E512 jsou velike, ale neni to nakonec jedno? soudruzi z NDR dosahli sveho...kombajn je vecny...
H0 se synem
1981-2001 dom. st. Včelnička | 2001-4 Slaný | 2004-6 Nelahozeves | od 2006 Kralupy n.V.
Uživatelský avatar
petrh
 
Příspěvky: 1429
Registrován: čtv 26 čer, 2008 11:14 am
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Příspěvekod JBr » úte 29 črc, 2008 3:08 pm

Zacal jsem stavet druhy kousek 512ky, tentokrat s upravenym zacim stolem o zaberu 4,2 metru. Zatim mam hotovy jen stul a resim jak vyrobit sklenikovou kabinu, aby byla aspon trosku k svetu, neb nemam po ruce velmi tenke plexi.

Obrázek
TT/D V/VI.
Uživatelský avatar
JBr
 
Příspěvky: 1265
Registrován: čtv 20 zář, 2007 7:25 pm
Bydliště: Hostivice a obcas Chotebor

Příspěvekod nexus » úte 29 črc, 2008 3:59 pm

Za 3-4 Kč se dá koupit obal na CD(DVD), průhledné hmoty tam je 12x12 cm.
Uživatelský avatar
nexus
 
Příspěvky: 167
Registrován: čtv 29 lis, 2007 9:16 am
Bydliště: Nový Bydžov

Příspěvekod JBr » úte 29 črc, 2008 4:14 pm

Tech mam doma hafo, ale problem je, ze sklenikova kabina ma hodne tenke ramy, takze by to poslepovani pusobilo dost rusive. Ale nakonec asi nic jineho nepujde.
TT/D V/VI.
Uživatelský avatar
JBr
 
Příspěvky: 1265
Registrován: čtv 20 zář, 2007 7:25 pm
Bydliště: Hostivice a obcas Chotebor

Příspěvekod Petr Zatrepalek » úte 29 črc, 2008 4:14 pm

Jo, ale ta hmota z cd obalu je moc tlustá! Zkus poptat u Litomyského, M. Daleckého či Artur modelcentra tabulku 0,2 nebo 0,5 čirého plastu Evergreen. Tahle destička se dá v pohodě lepit toluenem nebo jinými normálními modelářskými lepidly.

Jinak v nouzi můžeš použít i acetát z výztuh límečků od nových košil. Ten ale musíš lepit vteřiňákem.

V nouzi se dá také použít průhledná lepící páska - uděláš si rám, nalepíš na něj opatrně pásku a její lepivou stranu přestříkáš lesklým lakem.
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Příspěvekod Pája » úte 29 črc, 2008 6:09 pm

Když se zastavíš Suchdoláku,dám ti zdarma kus plexi fólie,tl. cca 0,5 mm
TT,DCC,ČSD III-IV,člen TT ZABABOV,Sysel fóra a zatím spíše hračička než modelář
Uživatelský avatar
Pája
 
Příspěvky: 834
Registrován: stř 08 srp, 2007 6:05 pm
Bydliště: Praha -Suchdol

Příspěvekod JBr » úte 29 črc, 2008 6:35 pm

Ja jsem Suchdolak jen nektere dny v tydnu :) Aktualne mame na univerzite celozavodni dovolenou, takze se tam budu vyskytovat az po ni. Ale nabidku si zaznamenavam a pokud to do te doby nevyresim jinak, tak se ozvu.
TT/D V/VI.
Uživatelský avatar
JBr
 
Příspěvky: 1265
Registrován: čtv 20 zář, 2007 7:25 pm
Bydliště: Hostivice a obcas Chotebor

Příspěvekod Pája » úte 29 črc, 2008 6:39 pm

Jasně,když tak se ozvi.
TT,DCC,ČSD III-IV,člen TT ZABABOV,Sysel fóra a zatím spíše hračička než modelář
Uživatelský avatar
Pája
 
Příspěvky: 834
Registrován: stř 08 srp, 2007 6:05 pm
Bydliště: Praha -Suchdol

Příspěvekod VoVo » úte 29 črc, 2008 9:11 pm

Svůj příspěvek jsem se rozhodl odstranit jako nesouhlas s praktikami, které zde probíhají ze strany majitele diskuzního fóra, kdy jsou nezištně míněné diskuze a poskytnutné informace od modelářů zneužívány pro komerční aktivity, překrucovány, je zde na úkor komerčních aktivit omezováno svobodné vyjadřování, probíhá neustálé řízení diskuzí, zamykání vláken, odstraňování příspěvků a sám vlastník se zde chová mnohem méně vhodně a slušně, než co ostatním uživatelům vyčítá. Nashledanou v lepších časech :)
Naposledy upravil VoVo dne stř 27 srp, 2014 5:25 pm, celkově upraveno 1
Přátelé, tak s tímhle fórem, já jsem skončil.
Uživatelský avatar
VoVo
 
Příspěvky: 383
Registrován: pon 16 čer, 2008 11:58 am
Bydliště: kdekoliv, hlavně mimo toto fórum :)

Příspěvekod mawerick » stř 30 črc, 2008 6:05 am

Podobně to řeší Aleš Pavlas u svých modelů. Pro maskování oken, používá samolepku. Ještě je možnost použít fólii, která se dává jako dodatečná ochrana oken proti vloupání rozbitím okna. Fólie jako taková je drahá ale odřezky se dají sehnat.
TT - analog
r.v. 1975 LD Plzeň

[url]http://www.mzalarm.cz[/url]
Uživatelský avatar
mawerick
 
Příspěvky: 374
Registrován: čtv 15 bře, 2007 6:21 am
Bydliště: Dom. st. Plzeň

Příspěvekod PetrL » stř 30 črc, 2008 6:27 am

Aco Tic Tac? Také silný?
TT-Analog, IIIc/IVa
Uživatelský avatar
PetrL
 
Příspěvky: 331
Registrován: čtv 02 lis, 2006 4:32 pm
Bydliště: Cheb

Příspěvekod TT-maniac » stř 30 črc, 2008 7:21 am

Já na zasklívání používám fólii která je ve stavebnicích od auhagenu na zasklívání oken.Je tenká,drží tvar.Podle mě je to nejlepší na zasklívání ...
TT , analog , epochou se neřídím ... dělám to co se mi líbí
Uživatelský avatar
TT-maniac
 
Příspěvky: 169
Registrován: sob 17 úno, 2007 3:43 pm
Bydliště: Havířov

PředchozíDalší

Zpět na Mám rozestavěno (máme rozestavěno)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků