Minidiorama (bez námětu) na TT

Založte si vlastní témata a prezentuje zde stavbu vlastních modelů od A do Z. Pouze lokomotivy, vozy či stavby. Ne kolejiště.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Minidiorama (bez námětu) na TT

Příspěvekod xxvojtikxx » pát 11 dub, 2008 9:24 am

Jako svůj první pokus jsem vyhrabal v krabici jakýsi kousek prkna (cca 20x10cm) a rozhodl se zkusit si udělat takové minidiorama, jednak abych se mohl kochat a jednak už mě nebavilo fotit vagóny na parapetu u okna. Na to že je to první pokus, tak z toho mám radost, koleje jsou brunýrované flexi (koupeno na burze), štěrky Polák TT vápenec v kolejích a mezi nimi N spilit, stromky jsem si koupil Model Scene (chtěl jsem je zkusit a vypadají opravdu dobře, za těch necelých 150 Kč za pět kousků jsem opravdu nadšenej, škoda že ještě nejsou borovice), posyp Purex od poláka. Koleje lepené na oboustranou pásku, štěrk pak zafixován herkulesem. Zatím rozpracováno, ještě zbývá usadit stromky (jsou zatím nanečisto), dodělat posyp kolem kolejí a nějaká malá patina. Ale pro někoho, kdo nemá možnost mít doma kolejiště, je tohle myslím si super cesta jak mít alespoň kousek krajiny, ty vozy na tom okamžitě vypadají úplně jinak (viz. třetí foto).

Rozložení je hlavně kvůli focení, kdy jsem dal prostě dvě koleje za sebe a dodělám okolí. Proto jsem tam ani nedělal žádný námět, prostě v jednoduchosti je síla. Stromky udělají jakousi hradbu aby to působilo uzavřeně. Jedna věc co jsem nevychytal, koupil jsem stromky a pak zjistil, že svým průměrem zasahují skoro do kolejí takže budou až na konci podkladu a jejich zadní strana přečuhovat ještě za diorama.

Přiště se chci pustit do dioramatu s depem, už jsem sehnal výtopnu (možná si nakonec postavím svojí) na desku cca 40x20, ale n to je ještě čas...

Obrázek Obrázek Obrázek
xxvojtikxx
 
Příspěvky: 124
Registrován: čtv 07 úno, 2008 10:32 am
Bydliště: Praha

Příspěvekod Michal Šuhajda » pát 11 dub, 2008 1:23 pm

Napřed diorama se smrky, pak s výtopnou, pak to človělku nedá začne je spojovat do sebe a kolejiště je na světě :D Jen tak dál, přeju hodně zdaru.
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2385
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Příspěvekod xxvojtikxx » pát 11 dub, 2008 1:27 pm

hehe přesně tak, tohle je opravdu jen samostatná část, ale o tom depu už jsem uvažoval jestli ho nepřipravit na připojení na budoucí moduly (a že bych je v budoucnu opravdu rád jakmile bude jen o trochu víc místa), protože tohle člověka tak namlsá... :lol: :lol: :lol:
xxvojtikxx
 
Příspěvky: 124
Registrován: čtv 07 úno, 2008 10:32 am
Bydliště: Praha

Příspěvekod Michal Šuhajda » pát 11 dub, 2008 2:40 pm

Vím očem mluvím, vlastně píšu :D U mě to začalo zak, že jsem si zkusmo slepil most z papírových pásků a zjistlil jsem, že to jde. Pak se to rozjelo. Teď už je kolejiště přes celý pokoj a pořád je malé. :? Ještě, že už jsem se přestěhoval do většího.
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2385
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed


Zpět na Mám rozestavěno (máme rozestavěno)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků