M152 H0 Bramos + pojezd PG

Založte si vlastní témata a prezentuje zde stavbu vlastních modelů od A do Z. Pouze lokomotivy, vozy či stavby. Ne kolejiště.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

M152 H0 Bramos + pojezd PG

Příspěvekod cíba » ned 15 lis, 2020 12:29 am

Zdravím,
i když asi s křížkem po funuse :roll: vzhledem k letos příchozím novinkám M152 od MTB a Roco, konečně jsem se dokopal dodělat své resty v podobě 2 přestaveb motorových vozů ze základu Bramos. Jeden motoráček stavím pro mě a jeden pro svého německého kolegu. Základem je již zmíněný výlisek od Bramosu, pojezd PG a dekodér použiju zvukový Zimo MS 450 Plux 22. Troufám si říct, že největším plusem modelu lépe zpracovaným než MTB a Roco bude ztvárněný interiér, PG pojezd mi totiž umožňuje mít od podlahy po spodní rámy oken asi 6,5 mm. To mě tedy donutilo nakreslit si vnitřní interiér vozu, který jsem potom nechal vyleptat. Jízdní vlastnosti budou myslím taktéž skvělé, protože pod podlahou vozu bude krom strunami odpruženého pojezdu PG také 6 zásobníku energie s kapacitou 470 uF, tedy celkem 2.820 uF. Hodně těžké se ale bude alespoň přiblížit Rocu ve vnějších detailech, jejich vozy vypadají perfektně. U stavby motoráčků jsem poprvé použil domácí výrobu desek plošných spojů, jsem nadšený z jednoduchosti a také z efektu, tyto desky skvěle šetří místo pro rozvody energie.
Kdo má zájem, pod odkazem najdete fotky z rozestavěné přestavby, třeba se to někomu bude hodit jako inspirace. :wink: Fotoalbum budu postupně rozšiřovat.

https://ciba88.rajce.idnes.cz/M152_H0_Bramos_PG_pojezd/

IMG_7797.JPEG
H0-DCC-III/IV
cíba
 
Příspěvky: 106
Registrován: pát 28 bře, 2008 10:50 pm
Bydliště: Pardubice

Zpět na Mám rozestavěno (máme rozestavěno)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků