Most z leptu

Založte si vlastní témata a prezentuje zde stavbu vlastních modelů od A do Z. Pouze lokomotivy, vozy či stavby. Ne kolejiště.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Příspěvekod MartinP » ned 23 bře, 2008 5:41 pm

Hanák 774 585 548
MartinP
 
Příspěvky: 75
Registrován: úte 01 led, 2008 7:00 pm
Bydliště: Lipník n/B

Příspěvekod vvitty » pon 24 bře, 2008 12:52 am

MartinP píše:Hanák 774 585 548


dekuji mnohokrat
vvitty
 
Příspěvky: 2627
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Příspěvekod MartinP » stř 26 bře, 2008 10:36 pm

Velikonoce mám za sebou a je tu pokračování http://picasaweb.google.cz/MarTTin64/MostHrubVoda . Komentáře jsem psal přímo k fotkám .Trochu statistiky . Most se skládá z 22 dílů z plechu tl. 0,3mm a 220 dílů z plechu 0,16 mm . Cca 180 dílů jsem musel ohnout v ohýbačce. Jednou, dvakrát a některé i třikrát . Bez ohýbačky a regulovatelné mikropájky se to nedá postavit .Tři večery jsem jednom vystřihoval díly z leptu a ohýbal. Už nikdy více :-) Teď mě čeká pájení, asi až o víkendu , takže pokračování nejdřív příští týden .
MartinP
 
Příspěvky: 75
Registrován: úte 01 led, 2008 7:00 pm
Bydliště: Lipník n/B

Příspěvekod vvitty » stř 26 bře, 2008 10:42 pm

moc pekny :)
ja mam do H0 vyhlidnuty podobny most, ale jen pres ricku, takze tam nebude prihradova konstrukce :)

Obrázek
vvitty
 
Příspěvky: 2627
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Příspěvekod richard0404 » stř 26 bře, 2008 10:48 pm

MartinP píše:Velikonoce mám za sebou a je tu pokračování http://picasaweb.google.cz/MarTTin64/MostHrubVoda . Komentáře jsem psal přímo k fotkám .Trochu statistiky . Most se skládá z 22 dílů z plechu tl. 0,3mm a 220 dílů z plechu 0,16 mm . Cca 180 dílů jsem musel ohnout v ohýbačce. Jednou, dvakrát a některé i třikrát . Bez ohýbačky a regulovatelné mikropájky se to nedá postavit .Tři večery jsem jednom vystřihoval díly z leptu a ohýbal. Už nikdy více :-) Teď mě čeká pájení, asi až o víkendu , takže pokračování nejdřív příští týden .



Vypadá to celkem zajímavě držím palce při pájení doufám že se pochlubíš? :lol:
"H0-analog - V SBB" "Faller Car System" "Moduly sekce N"
Uživatelský avatar
richard0404
 
Příspěvky: 783
Registrován: ned 27 led, 2008 9:57 pm
Bydliště: Praha 2

Příspěvekod Michal Dalecký » pát 28 bře, 2008 7:30 pm

Chlapi nemate nekdo podobny most v H0? Potreboval bych jeden pro dalsi diorama.
:: H0, DCC, III-IV :: http://www.ambmodely.cz :: http://diskuze.modely.biz
Uživatelský avatar
Michal Dalecký
 
Příspěvky: 1823
Registrován: pát 23 lis, 2007 8:50 pm
Bydliště: Praha 6

Příspěvekod vvitty » pát 28 bře, 2008 11:24 pm

Michal Dalecký píše:Chlapi nemate nekdo podobny most v H0? Potreboval bych jeden pro dalsi diorama.


bude stacit behem zacatku leta? ten co je na fotce chci prevest do H0, momentalne mam ze vcerejsi dovolene nakresy originalu (viz fotka), a budu to prevadet na vykres leptu, pocitam ze je budu nechavat delat tak za mesic az dva...
vvitty
 
Příspěvky: 2627
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Most

Příspěvekod mariov8 » sob 29 bře, 2008 11:36 am

Tak takovy propustek v H0 bych taky uzil dioramatko s kouskem trate nutne potrebuji a most tohohle typu je skoro na kazde vedlejsi trati...
H0 a H0e, analog (zatím), III a IV epocha. Lepty. Prototypy. Technika a její vývoj - historie.
Uživatelský avatar
mariov8
 
Příspěvky: 156
Registrován: úte 10 dub, 2007 7:47 pm
Bydliště: Praha

Příspěvekod Radek » ned 30 bře, 2008 7:45 pm

Paráda Martine. Těším se na pokračování a přeju pevnou ruku na tuhle TTitěrnost.
Uživatelský avatar
Radek
 
Příspěvky: 622
Registrován: pon 03 pro, 2007 8:02 am
Bydliště: Pražmo

Příspěvekod MartinP » ned 11 kvě, 2008 9:05 pm

Po delší době jsem se dostal k práci na mostě . Těch důvodu bylo víc a asi to znáte každý z Vás . Nejdřív vymalovat dům, pak jarní práce na zahradě, pak jsem dostal kopr a když jsem se dostal k práci na mostě ,tak jsem hned nechtě urval kus zábradlí a týden jsem se na to nemohl ani podívat než mě přešla zlost . Moc jsem toho neudělal. zatím je hotový malý most . Pár fotek je zde http://picasaweb.google.cz/MarTTin64/Most2DL . Práce šla relativně dobře až na to poškozené zábradlí jehož opravou jsem ztratil 2 večery . Další nechtěná chyba nastala při pájení zábradlí . Nějak mi nedošlo, že zábradlí s krablovaným plechem je z plechu 0,16 mm, vlastní krabl.plech je v podstatě po vyleptání reliefu tl. 0,08 mm. No a když jsem to při pájení zahřál propan butanovým hořákem tak se plech zvlnil . Na fotkách je to krásně vidět . Asi jsem to měl pájet regulovanou mikropájkou, která nemá tak velký tepelný výkon . Situace ale půjde řešit . Buď plech vystřihnu a místo něj dám dřevěné palubky jako na skutečném mostě anebo zespodu na plech připájím nebo přilepím výztuhy z L profilu, které bývají na skutečných mostech s plechovými lávkami . malý most je v podstatě hotový až na pár detailu, které dodělám při konečné montáži . Takže teď to chce začistit, do myčky a do laku . Doufám, že další pokračování bude dřív jak za měsíc .
MartinP
 
Příspěvky: 75
Registrován: úte 01 led, 2008 7:00 pm
Bydliště: Lipník n/B

Příspěvekod Radek » stř 14 kvě, 2008 6:14 pm

Máš-li pech, nestarej se o posměch. :D Bez ohledu na průběžné křeče je ten most stejně frajeřina.
Uživatelský avatar
Radek
 
Příspěvky: 622
Registrován: pon 03 pro, 2007 8:02 am
Bydliště: Pražmo

Příspěvekod MartinP » úte 27 kvě, 2008 9:04 pm

Na http://picasaweb.google.cz/MarTTin64/Most3DL jsem nasypal další fotky ze stavby . Mosty jsou již hotové , právě jsem je vytáhl z myčky na nádobí a teď se pustím do povrchové úpravy a patiny . a to bude největší problém . Můj předchozí pokus o patinování mostu dopadl žalostně a most byl spíš špinavý a zapatlaný než napatinovaný. Chtěl bych na mostě spíš decentní patinu - špína, rezavy prach, stopy po stékající rezavé vodě a zvýraznění detailů když to půjde . Žádná rozsáhlá koroze . Finální úpravy dodělám až na hotovém a usazeném mostě do modulu a to bude bůhví kdy .[/url]
MartinP
 
Příspěvky: 75
Registrován: úte 01 led, 2008 7:00 pm
Bydliště: Lipník n/B

Příspěvekod Radek » stř 28 kvě, 2008 10:24 am

Paráda! Asi se opakuju, ale prostě se mi to líbí. Docela by mě zajímalo, co tomu předchází, teda jaké a jak zpracované podklady musíš nachystat pro výrobu leptu.
Uživatelský avatar
Radek
 
Příspěvky: 622
Registrován: pon 03 pro, 2007 8:02 am
Bydliště: Pražmo

Příspěvekod MartinP » ned 01 čer, 2008 8:55 pm

Radek píše:Paráda! Asi se opakuju, ale prostě se mi to líbí. Docela by mě zajímalo, co tomu předchází, teda jaké a jak zpracované podklady musíš nachystat pro výrobu leptu.


Vezmeš foťák ,nějakej metr( nejlíp pásmo ) papír a tužku , ukecáš švagra a vyrazíte fotit a měřit most . Pak si to hodiš na papír a začneš vymýšlet konstrukci modelu . Přitom musíš hlavně pamatovat, že se ten model musí dát sestavit pokud možno co nejjednodušeji . V průběhu návrhu zjistíš ,že na fotkách nemáš všechny detaily a 1,2,3 x ... vyrazíš znovu fotit most . Pak to necháš vyleptat a sestavíš . Než jsem se dostal až sem tak uběhlo pár měsíců. To je tak asi v kostce postup návrhu modelu :D
MartinP
 
Příspěvky: 75
Registrován: úte 01 led, 2008 7:00 pm
Bydliště: Lipník n/B

Příspěvekod Radek » pon 02 čer, 2008 3:30 am

MartinP píše: Pak to necháš vyleptat... :D

Asi sem se špatně zeptal. Zajímá mě právě to, co - nebo spíš v jaké podobě - dáš panu Hanákovi. Náčrty, rysy rukou, vytištěné, nebo ....? Nic o leptání nevím, proto se ptám.
Uživatelský avatar
Radek
 
Příspěvky: 622
Registrován: pon 03 pro, 2007 8:02 am
Bydliště: Pražmo

PředchozíDalší

Zpět na Mám rozestavěno (máme rozestavěno)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků