T334 Rosnička

Založte si vlastní témata a prezentuje zde stavbu vlastních modelů od A do Z. Pouze lokomotivy, vozy či stavby. Ne kolejiště.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

T334 Rosnička

Příspěvekod Petr Zatrepalek » pát 08 úno, 2008 1:18 pm

Tak jsem dnes právě dodělal Rosničku v HO - pojezd Pleticha, kastle resin Číž, interiér vlastní. Osvělení LED, ovládání dekodér Lenz Silver. Trocha patiny...
Přílohy
rosnicka01.jpg
Naposledy upravil Petr Zatrepalek dne stř 25 dub, 2012 4:10 pm, celkově upraveno 2
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Příspěvekod sco_27 » pát 08 úno, 2008 2:29 pm

Ahoj,
Model vyzera perfektne, super patina...
A ako som posal uz predtym, mohol by si mi ten interier poslat na mail ?
sco_27
 
Příspěvky: 534
Registrován: ned 06 kvě, 2007 12:24 pm

Příspěvekod dan » pát 08 úno, 2008 2:51 pm

Je úžasná :D
dan
 
Příspěvky: 516
Registrován: úte 10 říj, 2006 10:33 pm
Bydliště: Strašín, Říčany

Příspěvekod Petr Zatrepalek » pát 08 úno, 2008 3:39 pm

Pánové díky za pochvalu... Jinak ten interiér je lepený z plastikových destiček a nakonec jsem ho neodléval - mašina je z odlitku a ten je nutno v oblasti kabiny dost zbrušovat. Dělal jsem to zubařskou frézkou a proxonem tak dva dny... Byl by problém dostat ten interiér do jiného odlitku téhle mašiny :( .
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Příspěvekod Zdenek Valter » pát 08 úno, 2008 3:53 pm

Petr Zatrepalek píše:Pánové díky za pochvalu... Jinak ten interiér je lepený z plastikových destiček a nakonec jsem ho neodléval - mašina je z odlitku a ten je nutno v oblasti kabiny dost zbrušovat. Dělal jsem to zubařskou frézkou a proxonem tak dva dny... Byl by problém dostat ten interiér do jiného odlitku téhle mašiny :( .


Petře - mohl bys vyfotit ten pojezd samotný ?
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2690
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Příspěvekod sco_27 » pát 08 úno, 2008 4:28 pm

No jo, u zsom si ten interier vsimol :) Ano, i ja by som poprosil foto, ale este aj niake info, aky je ten pojazd hlucny, a ake ma vlastnosti na DCC ( vsimol som si dekoder :D )
sco_27
 
Příspěvky: 534
Registrován: ned 06 kvě, 2007 12:24 pm

Příspěvekod Petr Zatrepalek » pát 08 úno, 2008 5:35 pm

Zdenku, rozebrat to na pojezd bohuzel nepujde. Mam to prilepeny k tomu resinovemu podvozku a natvrdo pripajeny dekoder ke kastli a k pojezdu :( . Tu fotku rozebrané mašiny jsem dělal předevčírem když jsem ještě neměl nalepené zábradlí a madla.

Spodek mašiny v detailu nafotím zítra spolu s patinovanou Krysou a jeřábem ROCO.

Jinak hlucny to docela je, ta kastle tvori docela dobré rezonanční těleso takže zvuk do toho není fakt třeba dávat! Pokud jde o hlučnost, přirovnám to k pojezdu M152 Bramos. Pokud jde o jízdní vlastnosti - ROCO to sice není, ale jezdí to velmi dobře, a to i přes výhybky s nenapájenými srdcovkami (PIKO A). Při aktivaci funkce posunu se to chová taky OK - asi jsem měl štěstí na koupi dobrého pojezdu. Pokud jde o nastavení CV - stupeň 128, rychlost max. na 150, střední na 48. Ostatní CV hodnoty dekodéru ponechány. Zkoušel jsem to na stoupání (4cm/1 m) - mašina vyjede se zapřaženou soupravou 6ti WAPek v pohodě, pouze její rozjezd v kopci je problematický - prokluzuje a nutno dát větší "šťávu". Dal jsem tam upravené závaží z PIKO ES499 a nacpal ho kam to šlo. Původně jsem chtěl mašinu udělat se zvukovým dekodérem, ale vzhledem k hlučnějšímu pojezdu a hlavně omezenému místu v kastli jsem na to rezignoval a místo využil raději pro to závaží - a vyplatilo se to!

Když bych mašinu dělal znovu, přemýšlel bych o využití kinematiky krátkého spřáhla - mám tam spřáhla natvrdo zalepená a právě při malém poloměru oblouku (R1, R2 či výhybka ROCO) některé typy vagonů připojených za loko vypadnou předním kolem z kolejí. Při použití větších poloměrů oblouku a výhybek s menším úhlem odbočení (PIKO A) je vše OK.

Osvětlení je řešeno dvoufousovými dvoubarevnými LEDkami, dálkový reflektor reprezentují vysocesvítivé LED. Kabinu jsem neosvětloval, strojvůdce co tam sedí holt nebude moci číst ve stanici noviny!

Jinak nátěry jsou dělány barvami AGAMA ze sady ČSD a barvou AGAMA 19L zelené, do kterých je pro jejich zesvětlení přidávána žlutá či bílá barva. Na patinu jsem použil olejovou barvu Umbra přírodní ředěnou Sikativem, pak zlehka "suchým" štětcem přetřeny hrany modelu bílou barvou, nakonec pigmenty MIG rez, světlá rez a zašlá rez, sem tam světlý prach (pigment CMK)
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Příspěvekod sco_27 » pát 08 úno, 2008 5:49 pm

Petre Dik za vycerpavajucu odpoved. No osobne budem Rosnu delat ako sme pisali inde, z podvozku zo Sergeja Guedzold a motora Mashima.
A Petre, spominal si zvukovy dekoder, dela do Rosne nekdo zvuk ?
Ad Zdenek : Dala by sa spravit niaka hromadna objednavka na tie podvozky a motory ? Vyslo by to lacnejsie ?
sco_27
 
Příspěvky: 534
Registrován: ned 06 kvě, 2007 12:24 pm

Příspěvekod Zdenek Valter » pát 08 úno, 2008 7:42 pm

sco_27 píše:A Petre, spominal si zvukovy dekoder, dela do Rosne nekdo zvuk ?


No to nedělá, leda bys je do ESU nacpal sám, popřípadě je poslal Deitzovi aby je tam dal. :wink: :wink:

sco_27 píše:Ad Zdenek : Dala by sa spravit niaka hromadna objednavka na tie podvozky a motory ? Vyslo by to lacnejsie ?


Asi ne. To by spíš musel Michal D. :wink: :wink:
Já to objednávám přes kamaráda v Sasku ;-)
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2690
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Příspěvekod Petr Zatrepalek » pát 08 úno, 2008 8:17 pm

Omyl pánové, zvuk existuje :P ! Dělá ho tahle firma http://www.sdz.cz/co-nabizime.html

Když jsem si tam nechával ozvučovat svého Hektora tak jsem se domlouval i na rosničce, M296, zamračence a brejlovcích!
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Příspěvekod Zdenek Valter » pát 08 úno, 2008 8:24 pm

Petr Zatrepalek píše:Omyl pánové, zvuk existuje :P ! Dělá ho tahle firma http://www.sdz.cz/co-nabizime.html

Když jsem si tam nechával ozvučovat svého Hektora tak jsem se domlouval i na rosničce, M296, zamračence a brejlovcích!


Hmm, takže Ti nahrají zvuk rosničky do Intellisoundu ?

Obávám se, že Ti tam nahrají zvuk nějakého jiného dieselu.
Co se týče 50 - ky tak zvuk exsituje.
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2690
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Příspěvekod juroH0 » pát 08 úno, 2008 8:26 pm

ta rosnicka je super :wink:
Uživatelský avatar
juroH0
 
Příspěvky: 900
Registrován: stř 11 dub, 2007 12:59 pm
Bydliště: Slovensko

Příspěvekod Petr Zatrepalek » pát 08 úno, 2008 8:36 pm

Ne, není to jiný zvuk! Ten pán má fakt k dispozici zvuk motoru z těchle mašin! Neptej se mě jak to sehnal a dal dohromady, ale je to tak... Dělal i banána, M152 a jiný "český" špeky. Ten zvuk hektora jsem opět slyšel před vánocemi origoš a to co mám teď doma je ¨úplně to samý "chrchlání" pro něj typický... Zajdi do té firmy sám a uvidíš... Nechci jim dělat reklamu, ale zatím jsem fakt nenašel jiný způsob jak sehnat a udělat zvuky českých mašin líp!

Má tam samo i běžné zvuky co Diet a ESU nabízí - ale z těch českou mašinu neuděláš.
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Příspěvekod Zdenek Valter » pát 08 úno, 2008 9:02 pm

Petr Zatrepalek píše:Ne, není to jiný zvuk! Ten pán má fakt k dispozici zvuk motoru z těchle mašin! Neptej se mě jak to sehnal a dal dohromady, ale je to tak... Dělal i banána, M152 a jiný "český" špeky. Ten zvuk hektora jsem opět slyšel před vánocemi origoš a to co mám teď doma je ¨úplně to samý "chrchlání" pro něj typický... Zajdi do té firmy sám a uvidíš... Nechci jim dělat reklamu, ale zatím jsem fakt nenašel jiný způsob jak sehnat a udělat zvuky českých mašin líp!

Má tam samo i běžné zvuky co Diet a ESU nabízí - ale z těch českou mašinu neuděláš.


ESU věřím - Dietz nee.
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2690
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Příspěvekod Zdenek Valter » pát 08 úno, 2008 9:03 pm

Petr Zatrepalek píše:Ne, není to jiný zvuk! Ten pán má fakt k dispozici zvuk motoru z těchle mašin! Neptej se mě jak to sehnal a dal dohromady, ale je to tak... Dělal i banána, M152 a jiný "český" špeky. Ten zvuk hektora jsem opět slyšel před vánocemi origoš a to co mám teď doma je ¨úplně to samý "chrchlání" pro něj typický... Zajdi do té firmy sám a uvidíš... Nechci jim dělat reklamu, ale zatím jsem fakt nenašel jiný způsob jak sehnat a udělat zvuky českých mašin líp!

Má tam samo i běžné zvuky co Diet a ESU nabízí - ale z těch českou mašinu neuděláš.


Eentuelně, ty už máš něco českého nahraného ?
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2690
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Další

Zpět na Mám rozestavěno (máme rozestavěno)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků