T334 Rosnička

Založte si vlastní témata a prezentuje zde stavbu vlastních modelů od A do Z. Pouze lokomotivy, vozy či stavby. Ne kolejiště.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Příspěvekod Petr Zatrepalek » pát 08 úno, 2008 10:46 pm

Zkoušel jsem to dělat sám v ESU - mráču a brejlovce, ale nechce se mi na tom ztrácet čas... Nechtělo mi to chodit - volnoběh byl OK, ale nešlo mi to napasovat na jednotlivé režimy při rozjezdu a doběhu. Radši jsem to nechal dělat práve u p. Ungra. Mám od něj Hrbouna a Hektora, jsme domluvený na brejlovce a mráču (zatím).
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Příspěvekod Petr Zatrepalek » pát 08 úno, 2008 10:49 pm

Toho Hektora můžu někde předvést... Bohužel jsem zatím neměl čas ho přemalovat, mám ho zatím jen v "KEG" kabátě, a taky čekám až mi přijdou pensylvánský podvozky.
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Příspěvekod Petr Zatrepalek » sob 09 úno, 2008 7:01 pm

Tak dalších pár foteček...

Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Příspěvekod sco_27 » sob 09 úno, 2008 8:09 pm

No tak to je super, mozem sa spytat kolko stalo "napasovanie" HEktora hudobou... Na mracu uz to ma vymyslene Ing. Pietrik, a za slusne cenu :!: Len dekoder je drahy ja svi.a .
sco_27
 
Příspěvky: 534
Registrován: ned 06 kvě, 2007 12:24 pm

Příspěvekod sco_27 » sob 09 úno, 2008 8:12 pm

A ten zvuk do Mrace od Pietrika je tiez robeny doma, robil ho on a ma tiez typicky svoj zvuk :!:
sco_27
 
Příspěvky: 534
Registrován: ned 06 kvě, 2007 12:24 pm

Příspěvekod Zdenek Valter » ned 10 úno, 2008 9:30 am

Petr Zatrepalek píše:Toho Hektora můžu někde předvést... Bohužel jsem zatím neměl čas ho přemalovat, mám ho zatím jen v "KEG" kabátě, a taky čekám až mi přijdou pensylvánský podvozky.


Máš ho v ESU nebo Intellisoundu ?
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2688
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Příspěvekod Petr Zatrepalek » ned 10 úno, 2008 10:31 am

Hektor je v Intellisoundu.
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Stavba

Příspěvekod honzik » čtv 20 bře, 2008 10:52 am

Petr Zatrepalek píše:Zdenku, rozebrat to na pojezd bohuzel nepujde. Mam to prilepeny k tomu resinovemu podvozku a natvrdo pripajeny dekoder ke kastli a k pojezdu :( . Tu fotku rozebrané mašiny jsem dělal předevčírem když jsem ještě neměl nalepené zábradlí a madla.

Spodek mašiny v detailu nafotím zítra spolu s patinovanou Krysou a jeřábem ROCO.

Jinak hlucny to docela je, ta kastle tvori docela dobré rezonanční těleso takže zvuk do toho není fakt třeba dávat! Pokud jde o hlučnost, přirovnám to k pojezdu M152 Bramos. Pokud jde o jízdní vlastnosti - ROCO to sice není, ale jezdí to velmi dobře, a to i přes výhybky s nenapájenými srdcovkami (PIKO A). Při aktivaci funkce posunu se to chová taky OK - asi jsem měl štěstí na koupi dobrého pojezdu. Pokud jde o nastavení CV - stupeň 128, rychlost max. na 150, střední na 48. Ostatní CV hodnoty dekodéru ponechány. Zkoušel jsem to na stoupání (4cm/1 m) - mašina vyjede se zapřaženou soupravou 6ti WAPek v pohodě, pouze její rozjezd v kopci je problematický - prokluzuje a nutno dát větší "šťávu". Dal jsem tam upravené závaží z PIKO ES499 a nacpal ho kam to šlo. Původně jsem chtěl mašinu udělat se zvukovým dekodérem, ale vzhledem k hlučnějšímu pojezdu a hlavně omezenému místu v kastli jsem na to rezignoval a místo využil raději pro to závaží - a vyplatilo se to!

Když bych mašinu dělal znovu, přemýšlel bych o využití kinematiky krátkého spřáhla - mám tam spřáhla natvrdo zalepená a právě při malém poloměru oblouku (R1, R2 či výhybka ROCO) některé typy vagonů připojených za loko vypadnou předním kolem z kolejí. Při použití větších poloměrů oblouku a výhybek s menším úhlem odbočení (PIKO A) je vše OK.

Osvětlení je řešeno dvoufousovými dvoubarevnými LEDkami, dálkový reflektor reprezentují vysocesvítivé LED. Kabinu jsem neosvětloval, strojvůdce co tam sedí holt nebude moci číst ve stanici noviny!

Jinak nátěry jsou dělány barvami AGAMA ze sady ČSD a barvou AGAMA 19L zelené, do kterých je pro jejich zesvětlení přidávána žlutá či bílá barva. Na patinu jsem použil olejovou barvu Umbra přírodní ředěnou Sikativem, pak zlehka "suchým" štětcem přetřeny hrany modelu bílou barvou, nakonec pigmenty MIG rez, světlá rez a zašlá rez, sem tam světlý prach (pigment CMK)


Ja se pokoušel o podobnou předtavbu v TT (http://www.hekttor.biz/index.php?lng=CZ ... txtd&kod=6) akorat jsem používal barvy REVELL.
Ted ale Rosničku čeka úprava pojedzu - remotorizace a předělat sběrače proudu a ještě dodělat osvětlení.
Honza Štich
Uživatelský avatar
honzik
 
Příspěvky: 91
Registrován: čtv 20 bře, 2008 10:43 am

Příspěvekod juroH0 » stř 30 dub, 2008 6:35 pm

to Petr Zatrepalek: kasna je prilepena k pojazdu?? ak nie tak by si mohol zmerat vnutorne rozmeny?? diky moc :D
H0(e), DCC, epocha II-III
7", 1:4
Uživatelský avatar
juroH0
 
Příspěvky: 900
Registrován: stř 11 dub, 2007 12:59 pm
Bydliště: Slovensko

Příspěvekod Petr Zatrepalek » čtv 01 kvě, 2008 7:43 am

No bohuzel to uz nepujde, neb masina je uz prodana v Nemecku :D
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Příspěvekod juroH0 » čtv 01 kvě, 2008 11:31 am

no skoda...co uz...nemate niekto iny rosnicku stavanu z odliatku od Ciza??
H0(e), DCC, epocha II-III
7", 1:4
Uživatelský avatar
juroH0
 
Příspěvky: 900
Registrován: stř 11 dub, 2007 12:59 pm
Bydliště: Slovensko

Příspěvekod Popopo » ned 04 kvě, 2008 5:41 pm

Vrhnul jsem se na stavbu pojezdu pro Vackovu Rosnicku, ram je z leptu, peti polovy motor MASHIMA se setrvacnikem, pohon na vsechny tri napravy, krajni napravy jsou ulozeny kyvne, prostredni ma posun do stran, prevodovy pomer 42:1.
Jeste dodelat sbirani proudu fosforbronzovymi plisky a bude se zkouset...

Obrázek

http://picasaweb.google.cz/Pavel.Gulich/PojezdT3340

Napiste, pokud by vas pojezd zajimal.
Uživatelský avatar
Popopo
 
Příspěvky: 377
Registrován: pát 04 led, 2008 9:07 am
Bydliště: Hostivice

Příspěvekod Pája » ned 04 kvě, 2008 6:03 pm

Po-po : je to na N ,TT , či H0 ,nevím v jaké velikosti to dělá Vacek ?
Pojezd vypadá moc pěkně,škoda že asi to je v H0,v TT by mě to zajímalo.
TT,DCC,ČSD III-IV,člen TT ZABABOV,Sysel fóra a zatím spíše hračička než modelář
Uživatelský avatar
Pája
 
Příspěvky: 834
Registrován: stř 08 srp, 2007 6:05 pm
Bydliště: Praha -Suchdol

Příspěvekod sco_27 » ned 04 kvě, 2008 6:09 pm

Je to H0, Vacek ich delal asi len na H0 a Popo je H0 pozitivny. O pojazd mam urcite zaujem, a ked zohnat kastlicku od Vacka,tak si ROsnu urcite spravim, Len ma zaraza cena kasne, cca 1200 ,- KČ.
sco_27
 
Příspěvky: 534
Registrován: ned 06 kvě, 2007 12:24 pm

Příspěvekod Pája » ned 04 kvě, 2008 7:39 pm

Sco dík.Škoda,v TT se mi ta rosňa od Tilligu moc nelíbí právě pojezdem a pokud bych si ji chtěl udělat,tak mojí představu pojezdu toto splňuje na 100 pro (pokud to nebude hlučný).Tak snad někdy někdo ....
TT,DCC,ČSD III-IV,člen TT ZABABOV,Sysel fóra a zatím spíše hračička než modelář
Uživatelský avatar
Pája
 
Příspěvky: 834
Registrován: stř 08 srp, 2007 6:05 pm
Bydliště: Praha -Suchdol

PředchozíDalší

Zpět na Mám rozestavěno (máme rozestavěno)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků