Vypravni budova se skladem uhli

Založte si vlastní témata a prezentuje zde stavbu vlastních modelů od A do Z. Pouze lokomotivy, vozy či stavby. Ne kolejiště.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Vypravni budova se skladem uhli

Příspěvekod petehasky » úte 20 zář, 2022 8:37 am

Konecne jsem se dokopal k tomu, pred zakazniky uprednostnit sebe a postavit neco na svoje kolejiste. Moje druha stanice bude pouze male lokalkove nadrazi o trech kolejich se skladem uhli kam jednou za tyden prijede Eas nebo dva Es a splni svou cernou povinnost. Uvazuju jeste smerem ke druhemu zhlavi o male vytopne nebo stani pro muvku a zazemi tratovky.
Co me mrzi hodne, ze jsem u skladiste nevymenil rampu a neudelal ji sam z lati, to me nejspis jeste ceka protoze tahle celistva nevypada dobre a spatne se i patinuje
6CCBCC6C-A0BE-480C-BD85-28FCDFF6A2DE.jpeg

D683669C-E8CD-42C9-9723-5321D16B8C50.jpeg

412B0CD1-EB74-48A5-8C62-2FA49FB61DB7.jpeg
MODELS KITCHEN
Ve stavbě modelu Hostivic
https://www.facebook.com/ModelsKitchenCZ
Uživatelský avatar
petehasky
 
Příspěvky: 84
Registrován: ned 30 kvě, 2010 8:38 pm
Bydliště: Praha

Re: Vypravni budova se skladem uhli

Příspěvekod Zlámalík » úte 20 zář, 2022 10:29 am

Máš to pěkný, sice někde je ta olezlost až přehnaná (hrbaté bílé lemy na průčelí budovy), ale proč ne.

Když už to ale děláš do takových detailů, dal bych si bacha na faktické provedení:
- styk střech je obvykle (a u takovýchto střech vždy) řešený podloženým úžlabním plechem, kdy tašky leží na něm, kvůli spádu vody. Plech by měl být viditelný tak cca na šířku jedné a jedné tašky na obou stranách zlomu.
- oplechování komína dtto, nahoře a na boku je plech založený pod taškama, dole přes ně, přičemž na bocích podél komína bývá dodatečný lem. Komín nutno oplechovat na výšku sněhu, cca 15 cm.
- na okraje střechy se dávalo svislé plechování nebo dřevěná lať proti podfouknutí tašek větrem
- jo a chybí orezavět lampu ve štítě, zdá se, že ji včera vyměnili :-D

Okna jsou JM Detail? Vypadají dobře a máš mnohem hezčí záclonky, než já :-D
TT/současnost: Zlámalíkovy mašinky
Uživatelský avatar
Zlámalík
 
Příspěvky: 1780
Registrován: pát 14 led, 2011 10:39 pm
Bydliště: Košíkov

Re: Vypravni budova se skladem uhli

Příspěvekod martin-tt » čtv 22 zář, 2022 6:51 am

Ahoj, krásná práce, z pohledu obyčejného cestujícího, který přijde na takovéto nádraží, nevidím nic, co by mne zarazilo. Děkuji za tyto nádherné obrázky a věrné provedení.
martin-tt
 
Příspěvky: 185
Registrován: stř 26 led, 2011 11:37 am
Bydliště: Ostrava

Re: Vypravni budova se skladem uhli

Příspěvekod StandaR » čtv 22 zář, 2022 8:19 am

Za mě naprosto super, mám rád přesně tuto úroveň opotřebení. Obě stavby jsou parádní a někdy je snad použiji jako inspiraci k vlastnímu opotřebení
StandaR
 
Příspěvky: 635
Registrován: stř 18 říj, 2006 4:15 pm
Bydliště: Brno-Jih


Zpět na Mám rozestavěno (máme rozestavěno)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník