Výtopna Ledečko

Založte si vlastní témata a prezentuje zde stavbu vlastních modelů od A do Z. Pouze lokomotivy, vozy či stavby. Ne kolejiště.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Výtopna Ledečko

Příspěvekod petehasky » čtv 06 led, 2022 7:48 pm

Zdravím kolegové
jelikož se konečně blíží datum stěhování do domku, tak jsem si chtěl vyzkoušet pár technik, které bych rád používal při stavbě svého projektu.
Pro známého jsem se pustil do výtopny Ledečko. Zatím mám slepenou hrubou stavbu a první co jsem si chtěl vyzkoušet byla eternitová střecha. Jako ideální pro zkoušku se jevila větrací věž, kde jsem si mohl techniku bez problému vyzkoušet. Oproti dřívějším výsledkum jsem už poměrně spokojen. Následně jsem se pustil do dřevěné časti věže vodárny, kde jsem se pral s tím že už nechci použit jen hnědou barvu aby bylo ze vzdálenosti znát že se jedná o dřevo, ale aby i zblízka výsledek za něco stál a takhle to dopadlo. Příště se už snad vrhnu na komplet patinu omítky.
20220101_214053.jpg

20220102_155312.jpg
MODELS KITCHEN
Ve stavbě modelu Hostivic
https://www.facebook.com/ModelsKitchenCZ
Uživatelský avatar
petehasky
 
Příspěvky: 84
Registrován: ned 30 kvě, 2010 8:38 pm
Bydliště: Praha

Re: Výtopna Ledečko

Příspěvekod Myšpulín » pát 07 led, 2022 5:00 pm

To vypadá líp než dobře. Doufám že budeš s fotkama pokračovat a alespoň lehce naznačíš, jak jsi toho dosáhl.
H0, III až IV, ČSD, nemodelář
Myšpulín
 
Příspěvky: 1506
Registrován: stř 24 led, 2007 7:43 pm
Bydliště: Hostinné

Re: Výtopna Ledečko

Příspěvekod petehasky » ned 09 led, 2022 6:46 pm

Je to eternit od igry lepeny v prouzcich na sebe, zaklad byl celowash ,,yellow for brown,, potom nekolik kostek rozbitych washem ,, rainmarks efect,, a ,, neutral wash,, které jsem rozmyl enamel odourless thinner, kdyz to zaschlo tak par rozmytych stecenin ,,streaking grime,, a nekolik vysisovanych od vody suchymi pigmenty ,,dust,, a ,, factory dirty ground,, pote jsem zapustil zeleny wash slime grime do nekolika spar a nakonec drybrush matnou bilou, pouzivam pripravky ammo.
a ještě postup na dřevo
Jako prvni jsem skalpelem jeho plochou hranou naznacil strukturu a poskozeni dreva. Pak prisel na radu celowash ,,streaking grime,, ktery udela zakladni hnedou barvu, kterou podle potreby vytrete uchostourem. Nasledne prisly na řadu dva zelene washe ,, slime grime a dark slime grime,, nejprve nanest tecky dolu na prkno a roztahovat podle potreby vzhuru a nejprve svetlejsi odstin. Dalsi v rade bylo trochu vysisovani od stecenin washem ,, rainmarks effect a opet hodne rozmyty a zas vysuseny uchostoury. Z rohu oken a tam kde jsem chtel udelat steceniny novejsi, jsem pouzil hodne zredeny ,,black wash,, no a na konec po zaschnuti washu jen zvyrazneni odrenin a struktury dreva drybrushem barvou ,,old wood,,
MODELS KITCHEN
Ve stavbě modelu Hostivic
https://www.facebook.com/ModelsKitchenCZ
Uživatelský avatar
petehasky
 
Příspěvky: 84
Registrován: ned 30 kvě, 2010 8:38 pm
Bydliště: Praha

Re: Výtopna Ledečko

Příspěvekod Fox » stř 19 led, 2022 5:44 am

Máš to krásný, díky za popis techniky. Použití enamel washů na budovy a dřevo je pro mne novinka, ale zdá se, že to perfektně funguje.
TT, DR5000, Z21, iTrain...
Uživatelský avatar
Fox
 
Příspěvky: 1297
Registrován: stř 02 bře, 2016 12:50 pm
Bydliště: kousek od Prahy

Re: Výtopna Ledečko

Příspěvekod petehasky » sob 22 led, 2022 8:42 am

Nevim jestli perfektne funguje a da se na to koukat :D dnes jsem ji konecne dokoncil.
IMG-20220121-WA0000.jpg

IMG-20220121-WA0002.jpg

IMG-20220121-WA0003.jpg
MODELS KITCHEN
Ve stavbě modelu Hostivic
https://www.facebook.com/ModelsKitchenCZ
Uživatelský avatar
petehasky
 
Příspěvky: 84
Registrován: ned 30 kvě, 2010 8:38 pm
Bydliště: Praha

Re: Výtopna Ledečko

Příspěvekod cipisekmp » sob 22 led, 2022 3:20 pm

Dobry den. Noooo tohle bych chtel jednou umet. A asi ne jen jen ja. Paradni prace. Cipisemp.
H0/MODULY SLOVÁCKO

www.kzmslovacko.cz
Uživatelský avatar
cipisekmp
 
Příspěvky: 1582
Registrován: ned 08 čer, 2008 6:55 am
Bydliště: Moravsky Pisek


Zpět na Mám rozestavěno (máme rozestavěno)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků