KuBer M131.1 komplet model

Popisy modelů, odkazy na recenze, srovnávací testy.....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

KuBer M131.1 komplet model

Příspěvekod A2C » pon 20 črc, 2015 8:32 pm

Krásny dobrý deň Vám prajem! :)
Táto "recenzia" nebude priamo zameraná na ohováranie či podporu pána KuBera, proste len uvediem skutkový stav ktorý proste trošku nechápem :lol:

Pred pár mesiacmi mi jeden pán doniesol model M131.1 od Pána KuBera, aby som mu tam zabudoval osvetlenie, zabehal, a zabudoval digitálny dekodér.

Lept bol v celku pekne spracovaný, nástrek pekný, ale hnevala ma medzera medzi karosériou a strechou, tak strecha išla dole, obrúsiť.... no farba z nej samozrejme zliezla, bola krivá, plošný spoj prebíjal atď..., no v konečnom dôsledku som si povedal že hurvínka chcem aj ja a skúsim si ho objednať ako komplet a keďže bežná cena bola príjemných 2500kč rozhodol som sa ponúknuť 3000kč a nech si pán Kubíček dá záležať, nech ho nemusím dorábať ja sám, zároveň som objednal cez vvitty-ho Mashimu so zotrvačníkom ktorá lepšie sedí než dajaký 3polový hračkovitý motorček + osvetlenie (zaplatil priamo vvitty-mu extra). Súčase mi liezli na nervy mosadzné ozubenia, poprosil som delrinové :)
Pána Kubíčka som nenaháňal, však prečo, rád si počkám na kvalitný výrobok :) (cca 2 mesiace)

Na fotografiách pred cca 2 týždňami vyzeral fajn až na medzeru medzi karosériou a odliatkom strechy, tak čo som videl, opravil.

No prekvapenie prišlo až keď som prišiel prebrať model, a úprimne už sa musím smiať :lol:
Model som dostal do rúk a prvé čo som na fotke nevidel ale v rukách už áno, chyby v nátere, teda model mal odlupnutý farbu až na kov, prekryté lakom!!!
lak má štruktúru špiny, výhovorka že to je polomat, neobstála :lol: tak mi pán Kubíček navrhol štandardnú cenu 2500kč, popravde neviem či som nemal vytrhnúť veci čo som tam už mal zaplatené a nech si to hodí kam chce, ale zhodnotil som že to nie je až tak zlé tak som súhlasil. Nie že by som ľutoval, koniec koncov si to budem musieť dorobiť/opraviť sám, Pre istotu som už v aute začal hľadať ďalšie chyby. To že bola karoséria trošku oškrená, na jednom mieste dokonca odpadol surf na to išla farba a lak (totálny nezáujem o kvalitu) Je tam stopa po priehlbine (chýba surf) oškretá farba na kov, ale celý model je napriek tomu prelakovaný (lakom v ktorom sú hrudky a prach), karoséria nedosadá na rám (nutné vnútri očistiť otrepy po roztopených plastových zámkoch kinematiky). Nešlo mi do hlavy ako je možné že by jedna náprava bola nakrivo, no samozrejme nemyslel som že niekto môže naletovať masku kolies posunúť o pár milimetrov :lol: Takže náprava je fajn, ale lept spodku je odfláknutý.
Čo ma ale najviac dostalo, je to až hlúpe :lol: Moduly osvetlenia od vvitty-ho osadené hore nohami takže svietia biele do priestoru červených a naopak :lol:
Predpokladám že to ani neskúšal alebo mu to nenapadlo? :lol:
Drobné nedostatky ako krivo nalepené obtisky, tabuľky, okrasné lišty, či stierač vstupujúci dovnútra kabíny ani nespomínam :lol:
Predpokladám že tohto pána nie je možné motivovať finančne aby spravil kvalitný model, alebo to proste napriek všetkej snahe nevie.

Popravde, chcel som tieto jednoduché motoráky mať v zbierke už hotové od výrobcu a nestrácať s nimi čas, stane sa však pravý opak a spravím si ich sám. A všetkým ostatným ktorý to zvládnu, to odporúčam tiež ;) Stavebnica + hotový pojazd s delrinovými dvojkoliami a motorom Mashima so zotrvačníkom - ODPORÚČAM!
Pojazdy jazdia perfektne!

Fotografie pridám neskôr
ČSD ep.IIb + III-IVa + ŽSR. H0, H0e
Z21, Profi-Boss, Multimouse
Uživatelský avatar
A2C
 
Příspěvky: 1668
Registrován: čtv 21 led, 2010 10:32 am
Bydliště: Bratislava, Dúbravka

Re: KuBer M131.1 komplet model

Příspěvekod A2C » úte 21 črc, 2015 3:01 pm

Dnes sa mi podarilo opraviť masku podvozku, pri rozoberaní som zistil že na jednej strane obe masky neboli správne "docvaknuté" do zámkou a následne prispájkované, no takže som opravil obe :)
Krupičkovitý lak som zvládol tiež pomocou šmirgľa a jemného naslinenia, bohužiaľ rozmazaný tampoprint ten už nezvládnem, ale vzhľadom k veľkosti písma ma to ani netrápi, moc :roll:
Správne som otočil osvetlovacie doštičky od pojezdy.eu a tak osvetlenie je vyriešené.
Začala sa mi však lúpať farba na strechce, napriek žiadosti aby si dal pozor pretože olupovanie som už zažil na predošlom modeli, nestalo sa tak a nemá to ani surf. Hold čo mi ostáva len to prestriekať :) Našťastie mám jednu z lepších striech tak mi veľa tmelenia a brúsenia nehrozí, aspoň niekde si dal záležať s výberom lepšej strechy, odporúčal by som ale aby odlieval vo vákuu lebo odliatok strechy je plný bubliniek.
ČSD ep.IIb + III-IVa + ŽSR. H0, H0e
Z21, Profi-Boss, Multimouse
Uživatelský avatar
A2C
 
Příspěvky: 1668
Registrován: čtv 21 led, 2010 10:32 am
Bydliště: Bratislava, Dúbravka

Re: KuBer M131.1 komplet model

Příspěvekod A2C » úte 21 črc, 2015 7:21 pm

Tak sa mi podarilo vyriešiť väčšinu problémov :) ešte zostáva zaskliť reflektory a vyriešiť blikanie svetiel do opačného smeru. Teda mierne svietia aj ledky do opačného smeru pri jazde. Neviete niekto kde by mohol byť problém?

Ďakujem!
sľubované fotky:
http://a2c.rajce.idnes.cz/M131.1_KuBer_H0/
ČSD ep.IIb + III-IVa + ŽSR. H0, H0e
Z21, Profi-Boss, Multimouse
Uživatelský avatar
A2C
 
Příspěvky: 1668
Registrován: čtv 21 led, 2010 10:32 am
Bydliště: Bratislava, Dúbravka

Re: KuBer M131.1 komplet model

Příspěvekod milancsd » úte 18 srp, 2015 8:02 pm

Díky za tuto recenzi , měl jsem stejný nápad , hotový lept M 131 + Bdlm a k tomu pojezd eu . Také jsem chtěl nabídnout příplatek za kvalitu ,
ale asi bych dostal křivý odfláknutý a mizerně nastříkaný šmejd s křivými popisky.
No raději si počkám, snad je někdo začne vyrábět , nebo bych časem zkusil samovýrobu z leptu.
milancsd
 
Příspěvky: 75
Registrován: čtv 24 pro, 2009 2:53 pm
Bydliště: Beroun

Re: KuBer M131.1 komplet model

Příspěvekod A2C » ned 23 srp, 2015 1:34 pm

Lept karosérie je na počudovanie zostavený pekne, problém ale je s dokončovaním detailov ktoré model posúvajú o pár tried dole. :roll:
Avšak to že si tu dal záležať neznamená že to neodflákol na ráme, maskách, nástreku popisoch, proste on stavbu modelov má v P... (paži)
Poúkal mi postavený M140 za výbornú cenu, avšak, po zhliadnutí že si na jednom čele dal záležať a na druhom sa na to vykašlal, striešky boli priletované nakrivo, no ďakujem, neprosím, a budúci majiteľ si hlavu môže trieskať. :roll:
ČSD ep.IIb + III-IVa + ŽSR. H0, H0e
Z21, Profi-Boss, Multimouse
Uživatelský avatar
A2C
 
Příspěvky: 1668
Registrován: čtv 21 led, 2010 10:32 am
Bydliště: Bratislava, Dúbravka

Re: KuBer M131.1 komplet model

Příspěvekod A2C » pát 13 lis, 2015 7:34 pm

Doplním ešte poznámku :)
Dosť často som mal problém s plynulými rozbehmi, vylučovacou metódou som prišiel k záveru že to robia zberače z blatového plechu, tak som nastrihal pár zberačov od Tilliga vytvaroval podľa pôvodných a zázrak! Hurvíek sa rozbieha úplne plynulo.
ČSD ep.IIb + III-IVa + ŽSR. H0, H0e
Z21, Profi-Boss, Multimouse
Uživatelský avatar
A2C
 
Příspěvky: 1668
Registrován: čtv 21 led, 2010 10:32 am
Bydliště: Bratislava, Dúbravka

Jedna zkušenost

Příspěvekod sidlo » sob 14 lis, 2015 4:54 pm

Objednal jsem si také kompletní vůz. Chtěl jsem to s osvětlením, spřáhlem a dekodérem. Bylo mi vyhověno pouze s osvětlením.

Komunikace s panem KuBerem pomalejší. Modelové zpracování pěkné - v rámci mých hodnotících měřítek, nedosahuji úrovně mnohých místních kritiků.

První problém nastal s instalací dekodéru. Pokoušel jsem se vysunout analogovou propojku http://a2c.rajce.idnes.cz/M131.1_KuBer_H0/#_9.jpg. Podle pana KuBera měla jít lehce vysunout. Lehce nešla a protože je napájená na desce na straně mědi, tak jsem si poškodil plošňák. Než jsem odhalil problém, tak mi to trvalo dost dlouho. Nakonec jsem musel kontakty z desky odstranit a dekodér napájet na jiná místa na desce.

Světla svítí všude možně, jenom ne do reflektorů. To budu muset opravit nějakými stínítky.

Největší problém je, že mám někde zkrat. Jedním směrem mi vůz jezdí normálně. V druhém směru mi dochází často ke zkratům. Nemůžu nají přesné místo zkratu.

Model mám daný stranou. Až bude více času, tak se k němu vrátím a budu pokračovat v opravách.
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3589
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am


Zpět na Recenze modelů

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků