Modely firmy Arnold (TT)

Popisy modelů, odkazy na recenze, srovnávací testy.....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Modely firmy Arnold (TT)

Příspěvekod Trainmaniak » stř 28 led, 2015 7:58 am

Zdravím. Od Arnolda vlastním patrovou jednotku DBx DR, zpracoval jsem tedy recenzi. Ke zhlédnutí na http://www.trainmania.info/clanky.html#patra_arnold.

22.jpg
Naposledy upravil Trainmaniak dne úte 06 čer, 2023 10:33 am, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Trainmaniak
 
Příspěvky: 1460
Registrován: pát 13 lis, 2009 7:54 am

Re: Modely firmy Arnold

Příspěvekod Pavel-HP » stř 28 led, 2015 8:09 am

Ať je to jak chce, tak "plnokrevný" ČSD pořád stejně nemáme.
TT, epocha III. - V., U profil
www.vlakytt.cz
Uživatelský avatar
Pavel-HP
 
Příspěvky: 1019
Registrován: čtv 11 pro, 2008 2:47 pm
Bydliště: Praha

Re: Modely firmy Arnold

Příspěvekod TTmili » stř 28 led, 2015 9:28 am

No a myslím že na čistokrevný ČSD nikdy ani nedojde. Někdo by to musel zasponzorovat (podobně jak se proslýchá že to bylo v H0 od Ben-modelu) a vzhledem k tomu že Tillig dělal poslední dva roky co mohl aby ČSD vyplnil svými vozy, nelze to čekat. Ale osobně si říkám že než kuchat Tilliga (BTTB) a nikdy nedostat ten správně vyhlížející vagon (vysoko posazený, mnohem širší, pokud nepoužiju kinematiky tak i s celkem nevzhlednými měchy), to si radši koupím toho Arnolda a zatmelím to prostřední okno, případně trochu zbrousím ten měch. Cenově ta úprava na ČSD ve finále nakonec vyjde u obou +/- na stejno (pokud nebudu upravovat BTTB, ale tam je spousta jiných kostlivců).
Jinak k tomu zasekávání měchu v protioblouku, koukal jsem na fotky té propojky mezi vozy, a myslíš že nebyla šance přibrousit trošku ty háčky a dostat tak další desetnky milimetru navíc? Případně nějak jinak tu propojku protáhnout?
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Re: Modely firmy Arnold

Příspěvekod Trainmaniak » stř 28 led, 2015 10:55 am

Přiznám se, že mě nenapadá, jak přibrousit háčky, aby pořád držely. To spíš to prodloužení (nebo vyrobení nové) oje by mohla být cesta. Pokud se tím budu v budoucnu zabývat, určitě to zveřejním.
Uživatelský avatar
Trainmaniak
 
Příspěvky: 1460
Registrován: pát 13 lis, 2009 7:54 am

Re: Modely firmy Arnold

Příspěvekod Trainmaniak » čtv 09 dub, 2015 6:21 am

Jak jsem slíbil, tak činím. Dnes jsem vyvěsil článek o tom, jak se dá řešit problém pater při průjezdu protiobloukem: http://www.trainmania.info/udelatka.htm ... ter_arnold
Uživatelský avatar
Trainmaniak
 
Příspěvky: 1460
Registrován: pát 13 lis, 2009 7:54 am


Zpět na Recenze modelů

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků