KB Model KkStB 18a 1896

Popisy modelů, odkazy na recenze, srovnávací testy.....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

KB Model KkStB 18a 1896

Příspěvekod A2C » pát 05 pro, 2014 1:03 am

Snáď ma za túto "recenziu" z mojej stavby neukameňujete, chcel by som len zhrnúť moje dojmi z tejto mojej prvej laser-cut stavebnice.
Vybral som si túto stavbu nakoľko ma priťahujú tieto budovy neomietnuté s červenými tehlami, zhruba tak ako holka zrzavá v letných šatoch, čo si budeme hovoriť :lol:
Po vybalení na mňa vypadlo pár kartónových listov krásne rezaných laserom, čo ma trocha zamrzelo bola absencia drobností ktoré stavebnicu určite o moc nepredražia, ale zato ušetria zháňanie dodatočných dielov po preštudovaní návodu. Myslím tým hranoly, komíny, fólia na zasklenie či odkvapy (našťastie som mal tieto veci v šuplíku takže ma to nepribrzdilo)
Čo musím stavebnici vytknúť je návod na stavbu, a konkrétne absencia 3D pohľadu čo a kam má ísť. Áno je to popísané v manuáli, bohužial malým písmom ktoré je nahustené a nechcelo sa mi ho ani čítať, otvoril som si to na webstránke čo firmu musím pochváliť.
Druhým kameňom úrazu manuálu je trocha chybný postup stavby
Konkrétne mám na mysli vkladanie okien do v podstate hotovej budovy.
Na to som nemyslel už na začiatku a preto som zlepil budovu aj s trámami strechy naštastie som neosadil strechu a tak som si pomáhal pinzetou, keby som okná osadili už na začiatku bolo by to oveľa jednoduchšie.
Celkovo k stavebnici, skladala sa mi veľmi príjemne, a až som sám prekvapený ako ľahko stavba ubieha, všetko pasuje.
Zopár výhrad si však dovolím.
Prvá sa bude týkať okien, ja som si zvolil že budem mať osadené všetky okná a žiadne zaslepené, bohužiaľ na to už nebol dostatok voľných dielov tak niektoré okná mám jednoduché.
Druhá sa týka komína a to konkrétne nemožnosť vložiť jeho celú dlžku do budovy treba ho urezať nakoľko sa použije dlhý nosník vo vnútri budovy ktorý prechádza priamo cez priestor komína. Nie je to žiadna tragédia komín som urezal a prilepil až nad nosníkom.
A posledný detail ktorý spomeniem že nesedí rozmer soklíka na spodku budovy teda rozmer štvorčekov ak by sa mierne zmenšil či zväčšil nezostávalo by na dlhej strane budovy prázdne miesto ktoré som maskoval farbou, žiadna tragédia. :)
Ešte by som upozornil na ani nie nedostatok alebo chybu stavebnice. Neriaďte sa doslova návodom:
"Vložte do vnitřku budovy stropy díly č. 24 a 25, zatím nepřilepovat! Až teprve nyní zasuňte do otvorů ve štítech
budovy připravené hranolky, budovu otočte "vzhůru nohami" a přirazte k hranolkům stropy 24 a 25. Stropy nyní přilepte ke stěnám budovy "

Neprirážajte veľký strop ku hranolom!!! Bude vám kaziť pohľad cez okienko v podkroví, detail, ale keď sa tomu dá zabrániť...
Záverom, stavebnicu som si veľmi užil a teším sa až zas objavím budovu rovnakého štýlu :)
Přílohy
DSC_0178_resize.JPG
DSC_0174_resize.JPG
DSC_0170_resize.JPG
ČSD ep.IIb + III-IVa + ŽSR. H0, H0e
Z21, Profi-Boss, Multimouse
Uživatelský avatar
A2C
 
Příspěvky: 1669
Registrován: čtv 21 led, 2010 10:32 am
Bydliště: Bratislava, Dúbravka

Re: KB Model KkStB 18a 1896

Příspěvekod A2C » pát 05 pro, 2014 1:20 am

Pridám aj tie krásne dvojité okná :)
Přílohy
DSC_0175_resize.JPG
ČSD ep.IIb + III-IVa + ŽSR. H0, H0e
Z21, Profi-Boss, Multimouse
Uživatelský avatar
A2C
 
Příspěvky: 1669
Registrován: čtv 21 led, 2010 10:32 am
Bydliště: Bratislava, Dúbravka

Re: KB Model KkStB 18a 1896

Příspěvekod A2C » sob 06 pro, 2014 10:09 pm

Dokončené! :) musím pochváliť KB model, domček sa krásne skladal až na pár detailov a v konečnom výsledku vyzerá fantasticky :)
Přílohy
DSC_0181_resize.JPG
DSC_0182_resize.JPG
DSC_0180_resize.JPG
ČSD ep.IIb + III-IVa + ŽSR. H0, H0e
Z21, Profi-Boss, Multimouse
Uživatelský avatar
A2C
 
Příspěvky: 1669
Registrován: čtv 21 led, 2010 10:32 am
Bydliště: Bratislava, Dúbravka

Re: KB Model KkStB 18a 1896

Příspěvekod A2C » sob 06 pro, 2014 10:10 pm

A ešte jedna, škoda že nebolo v stavebnici viac prúžkou nenarezanej strešnej krytiny
Přílohy
DSC_0183_resize.JPG
ČSD ep.IIb + III-IVa + ŽSR. H0, H0e
Z21, Profi-Boss, Multimouse
Uživatelský avatar
A2C
 
Příspěvky: 1669
Registrován: čtv 21 led, 2010 10:32 am
Bydliště: Bratislava, Dúbravka

Re: KB Model KkStB 18a 1896

Příspěvekod milostt » pon 08 pro, 2014 8:29 am

Pěkné jen na té střeše by mi víc seděli hřebenáče, než ten proužek
:)
TT moje hobby http://www.mancicke-vlaky.wz.cz/
milostt
 
Příspěvky: 876
Registrován: úte 29 črc, 2008 4:01 pm
Bydliště: Kolín

Re: KB Model KkStB 18a 1896

Příspěvekod A2C » pon 08 pro, 2014 8:37 am

pôvodne som to chcel spraviť ale mal som v balíčku len prúžok ktorý trošku presahoval dlžku strechy tak som sa do toho nepustil ale už som kúpil potrebný materiál tak to nakoniec spravím :-)
ČSD ep.IIb + III-IVa + ŽSR. H0, H0e
Z21, Profi-Boss, Multimouse
Uživatelský avatar
A2C
 
Příspěvky: 1669
Registrován: čtv 21 led, 2010 10:32 am
Bydliště: Bratislava, Dúbravka


Zpět na Recenze modelů

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: svatopluk a 9 návštevníků