modely Hobby

Popisy modelů, odkazy na recenze, srovnávací testy.....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

modely Hobby

Příspěvekod kvasha » sob 05 led, 2008 8:50 pm

zkoumal již někdo z Vás v čem spočívají rozdíly mezi normální lokomotivou a její verzí Hobby?!

zatím jsem přišel pouze na 3 rozdíly:
- plastový výlisek karoserie ... propracovanější detaily
- nepřítomnost setrvačníku motorku
- horší tovární nastavení dekodéru ... někdy i nemožnost přeprogramovat přidané funkce

má měkdo prozkoumané další věci?!
pořád mi nejde do hlavy, jak je možný takový cenový rozdíl?!
kvasha
 
Příspěvky: 551
Registrován: pon 05 bře, 2007 2:16 pm
Bydliště: KLADNO, Ústí n.L.

Příspěvekod StandaR » sob 05 led, 2008 9:14 pm

No mám dojem že u Hobby gutzold nefungují světla
StandaR
 
Příspěvky: 644
Registrován: stř 18 říj, 2006 4:15 pm
Bydliště: Brno-Jih

Příspěvekod Pája » sob 05 led, 2008 9:22 pm

Kvasho a jde o : N,TT,H0 ?Ani na tvých stránkách jsem to nenašel,čemu se věnuješ,jen kolejivo mi přijde jako Fleischmann s podložím.Takže seš H0-nulkovej ?
Uživatelský avatar
Pája
 
Příspěvky: 834
Registrován: stř 08 srp, 2007 6:05 pm
Bydliště: Praha -Suchdol

Příspěvekod kvasha » sob 05 led, 2008 9:25 pm

a-ha, tak to tam někam doplním :-) díky za upozornění. dnes jsem "hánulkář".
kvasha
 
Příspěvky: 551
Registrován: pon 05 bře, 2007 2:16 pm
Bydliště: KLADNO, Ústí n.L.

Příspěvekod Pája » sob 05 led, 2008 9:30 pm

V poho.Já můžu jen : v TT V100 Hobby je plnohodnotnej model,kterému chybí jen detaily na kapotě.Jedině a to nevim zda to plný model má,či ne , nemá konektor na digitalizaci (tišťák je na něj připraven,ale s analogovou destičkou je to propájený drátkama).
Uživatelský avatar
Pája
 
Příspěvky: 834
Registrován: stř 08 srp, 2007 6:05 pm
Bydliště: Praha -Suchdol

Příspěvekod Martin Srb » sob 05 led, 2008 11:59 pm

pořád mi nejde do hlavy, jak je možný takový cenový rozdíl?!

To ví výrobce a má to dobře spočítané. Skoro u všech kritérií "hobbizace" se dá najít protipříklad. Zpravidla se zjednodušuje:
- výlisek (mřížky, schůdky)
- zbarvení a potisk (počet barev, barva plastu)
- dodatečně montované detaily (zasklení oken)
- trakční vybavení (setrvačníky, bandáže, závaží)
- elektrické vybavení (světla, plošné spoje, konektor na dekodér)
- rozměrová přesnost
- celková podobnost s reálnou předlohou (různé výrobní série, typové řady) - čím víc variant se dá prodat, tím může být model levnější
Nebo se začne vyrábět nová, lepší verze plnohodnotného modelu a zbytky ze starších forem se doprodají jako hobby.

Často se taky objevují fiktivní vozidla, např. německé 218 a 290 v barvách ČD, nebo dokonce naše 372 bez pantografů coby diesel (párkrát jsem to viděl na eBay).
Martin Srb
 
Příspěvky: 58
Registrován: stř 24 říj, 2007 6:12 pm
Bydliště: Praha / Havlíčkobrodsko

Příspěvekod kvasha » ned 06 led, 2008 9:41 am

já se pořád, trochu tvrdohlavě, snažím ty rozdíly hledat. Ne proto, že bych nějak obracel každou korunu desetkrát než koupím mašinu, ale mám i pár "hobby" modelů. 2 od pika, 1 od Rocca a 1 od Trixe a přijde mi, že vypadají dobře (opravdu chybý pár detailů); jsou s dekodérem (nelze programovat detaily); motorově jsou ok (i když 2 nemají setrvačník); svítí (nikoliv červeně vzadu); ...

A že všechno tohle může být pro začínajícího modeláře argumentem nekupovat ty "profi" modely. Mám kamaráda, který u mne viděl mašinky a chtěl by to taky zkusit. Nejsem si ale jistý jestli u toho vydrží. Váhám tedy co mu doporučit. (poradit). Když by totiž kupoval hobby, tak by ho horší jízdní vlastnosti a horší design mohl odradit. Naopak když by šel hned do "profi" a za rok by ho to přestalo bavit, vyhodil by zbytečné peníze.

proto se na to všechno ptám.
díky.
kvasha
 
Příspěvky: 551
Registrován: pon 05 bře, 2007 2:16 pm
Bydliště: KLADNO, Ústí n.L.

Příspěvekod el_salamo » ned 06 led, 2008 10:43 am

No, ze své vlastní zkušenosti vím, že mi zatím bohatě stačí stará produkce od BTTB... zatím se většinu věcí učím, občas proženu mašinky po ovále a pár upadlých detailů, polámané zábradlí a podobné nedostatky beru spíš jako výzvu, že je jednou zase opravím... předpokládám, že jízdní vlastnosti nových modelů i v hobby verzi jsou úplně někde jinde než moje historická Bobina :)
Uživatelský avatar
el_salamo
 
Příspěvky: 207
Registrován: pát 30 lis, 2007 8:48 am

Příspěvekod Martin Srb » ned 06 led, 2008 12:26 pm

kvasha píše:já se pořád, trochu tvrdohlavě, snažím ty rozdíly hledat. Ne proto, že bych nějak obracel každou korunu desetkrát než koupím mašinu, ale mám i pár "hobby" modelů. 2 od pika, 1 od Rocca a 1 od Trixe a přijde mi, že vypadají dobře (opravdu chybý pár detailů); jsou s dekodérem (nelze programovat detaily); motorově jsou ok (i když 2 nemají setrvačník); svítí (nikoliv červeně vzadu); ...
Piko a Roco mohu jen doporučit (kromě dvounápravové parní Piko). Trix neznám, naopak bych se obloukem vyhnul startsetům značky Lima a Mehano. (opraveno)
Nízká cena má taky výhodu, že se do toho člověk nebojí "říznout" - dodělat přepínací osvětlení, profi dekodér, patinu a jiné.
A že všechno tohle může být pro začínajícího modeláře argumentem nekupovat ty "profi" modely. Mám kamaráda, který u mne viděl mašinky a chtěl by to taky zkusit. Nejsem si ale jistý jestli u toho vydrží. Váhám tedy co mu doporučit. (poradit). Když by totiž kupoval hobby, tak by ho horší jízdní vlastnosti a horší design mohl odradit. Naopak když by šel hned do "profi" a za rok by ho to přestalo bavit, vyhodil by zbytečné peníze.
Ať si pořídí hobby od Roca nebo Pika. Jízdní vlastnosti nejsou o mnoho horší (diesely a elektriky mají v zásadě stejnou konstrukci - těžký kovový rám, motor uprostřed, sběr proudu a pohon všemi nápravami). Design taky není tak zásadní - při ježdění na kolejišti si málokdo bude všímat, jestli jsou madla z drátu nebo jen natištěná, jestli to nemá o milimetr větší kola apod. - naopak na špičkové "profi" modely se začátečník bojí sáhnout, aby něco neulomil.
No, a když už to bude mít doma, může se podívat do vitrín v obchodě... takhle vzniká závislost.
Naposledy upravil Martin Srb dne ned 06 led, 2008 10:06 pm, celkově upraveno 1
Martin Srb
 
Příspěvky: 58
Registrován: stř 24 říj, 2007 6:12 pm
Bydliště: Praha / Havlíčkobrodsko

Příspěvekod kvasha » ned 06 led, 2008 4:54 pm

jo, tak o té závislosti něco vím a asi nejen já, ale většina zde diskutujících :D
kvasha
 
Příspěvky: 551
Registrován: pon 05 bře, 2007 2:16 pm
Bydliště: KLADNO, Ústí n.L.

Příspěvekod Martin HO » ned 06 led, 2008 4:56 pm

Ba,ba, ... je to droga!
Martin HO
 

Příspěvekod kvasha » ned 06 led, 2008 5:04 pm

Martin Srb píše: Trix neznám, naopak bych se obloukem vyhnul značkám Lima a Mehano.


no z vlastní zkušenosti musím říci, že Slovinské Mehano jde každým novým modelem hodně dopředu. Např. jejich HLD 77 jezdí srovnatelně s Rocem nebo Trixem. Proč ty by ses jim velkým obloukem vyhnul?!

Až vyjdou s ALSTOM BB 475000, tak si ji určitě pořídím. Dokonce možná tady založím diskuzi na téma fy.Mehano :wink:
kvasha
 
Příspěvky: 551
Registrován: pon 05 bře, 2007 2:16 pm
Bydliště: KLADNO, Ústí n.L.

Příspěvekod sco_27 » ned 06 led, 2008 7:25 pm

Na tema Mehano by som sa pozrel, povodne prve modely boly des, bes ale tie nove mozu byt OK :!: A neviete ci robia aj Atlas S2 alebo 4 ?
sco_27
 
Příspěvky: 534
Registrován: ned 06 kvě, 2007 12:24 pm

Příspěvekod kvasha » ned 06 led, 2008 8:14 pm

Myslím, že nikoliv. Jejich produkce čítá v kategorii Prestige jen cca 35 produktů (H0, TT i N dohromady) :-(
kvasha
 
Příspěvky: 551
Registrován: pon 05 bře, 2007 2:16 pm
Bydliště: KLADNO, Ústí n.L.

Re: modely Hobby

Příspěvekod Sandy » ned 06 led, 2008 9:43 pm

kvasha píše:zkoumal již někdo z Vás v čem spočívají rozdíly mezi normální lokomotivou a její verzí Hobby?!

zatím jsem přišel pouze na 3 rozdíly:
- plastový výlisek karoserie ... propracovanější detaily
- nepřítomnost setrvačníku motorku
- horší tovární nastavení dekodéru ... někdy i nemožnost přeprogramovat přidané funkce

má měkdo prozkoumané další věci?!
pořád mi nejde do hlavy, jak je možný takový cenový rozdíl?!

No, já si myslím, že je to stejné , jako u všech " značkových " výrobků. :cry:
Platíš za značku " Professional". Pokud se tedy u "Hobby" mašinek nejedná o " pseudomodely" - některé mašiny u startsetů. Ale pojezd bývá dost podobný výrobkům "P" ( výrobci se nevyplatí příliš "ořezat" standardní pojezd nebo, nedejbože, vyrábět dva různé pojezdy.
U vagonů bývají některé části např. jen v barvě plastu, bez detailů apod. Ale to mírně pokročilý modelář dokáže opravit . :shock: A většinou si i pořídí popisy v jemu milé epoše. :lol:
Sandy
 
Příspěvky: 1486
Registrován: čtv 26 říj, 2006 4:42 pm
Bydliště: Černošice

Další

Zpět na Recenze modelů

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků