modely Hobby

Popisy modelů, odkazy na recenze, srovnávací testy.....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Příspěvekod Martin Srb » ned 06 led, 2008 10:01 pm

kvasha píše:no z vlastní zkušenosti musím říci, že Slovinské Mehano jde každým novým modelem hodně dopředu. Např. jejich HLD 77 jezdí srovnatelně s Rocem nebo Trixem. Proč ty by ses jim velkým obloukem vyhnul?!
Až vyjdou s ALSTOM BB 475000, tak si ji určitě pořídím. Dokonce možná tady založím diskuzi na téma fy.Mehano :wink:
Pardon za dezinformaci - nemyslel jsem to obecně, ale jen v kategorii hobby. Jejich startsety jsou odpudivé na první pohled.
Martin Srb
 
Příspěvky: 58
Registrován: stř 24 říj, 2007 6:12 pm
Bydliště: Praha / Havlíčkobrodsko

Příspěvekod Zdenek Valter » pon 07 led, 2008 10:40 am

Martin Srb píše:
kvasha píše:no z vlastní zkušenosti musím říci, že Slovinské Mehano jde každým novým modelem hodně dopředu. Např. jejich HLD 77 jezdí srovnatelně s Rocem nebo Trixem. Proč ty by ses jim velkým obloukem vyhnul?!
Až vyjdou s ALSTOM BB 475000, tak si ji určitě pořídím. Dokonce možná tady založím diskuzi na téma fy.Mehano :wink:
Pardon za dezinformaci - nemyslel jsem to obecně, ale jen v kategorii hobby. Jejich startsety jsou odpudivé na první pohled.


Já bych se také za Mehano přimluvil. Testoval jsem USA SD 35 od nich loni v Dobřichovicích a přesto, že to byl model za 28 EUR[35], jezdil velmi slušně.

Mimochodem dělá i lokomotivy Vosloh2000 které mají také rozvor 2400mm.
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2683
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Re: modely Hobby

Příspěvekod Zippich » pon 07 led, 2008 11:36 am

kvasha píše:zkoumal již někdo z Vás v čem spočívají rozdíly mezi normální lokomotivou a její verzí Hobby?!
pořád mi nejde do hlavy, jak je možný takový cenový rozdíl?!


Kategorie "Hobby" není nikde a nijak definována. Záleží jen na marketingové politice výrobce, který chce tímto označením oslovit novou skupinu zákazníků.
Při koupi záleží pouze na preferencích jednotlivých modelářů, do čeho vrazí svoje peníze.
Já jsem si nedávno například koupil páru 413.0 od Piko, kterou výrobce také označuje jako Hobby, ale nekoupil jsem ji proto, že je levná, ale proto, že se mi líbí a hodí. Má setrvačník, dobré jízdní vlastnosti, je tichá, svítí, dá se výhledově upravit na digi, ale hlavně je věrná předloze. Bez úprav se hodí do epochy 3 a stačilo ji dosadit černé tabulky a druhý písečník a je z ní vhodný stroj pro manipuláky do mé oblíbené 2.epochy za cenu pod 3 litry. Za stejnou cenu nabízí hobby-páry i Gützold, ale ty se mi nejen nehodí do epochy, ale mají i neodpovídající průměr dvojkolí, nejsou osvětlené, na skříních je vybavení DR (zvonce, zbytky tabulek), atd.
Takže, jak říkám, posuzovat je třeba podle vlastních požadavků. Není hobby jako hobby...
Zippich
 
Příspěvky: 385
Registrován: pát 05 led, 2007 8:00 am
Bydliště: Českolipsko

Alco S1 S2 S3 S4

Příspěvekod michal_n_cz » ned 13 led, 2008 10:35 pm

sco_27 píše:Na tema Mehano by som sa pozrel, povodne prve modely boly des, bes ale tie nove mozu byt OK :!: A neviete ci robia aj Atlas S2 alebo 4 ?


Mehano je na www.mehano.si - Alco S1 S2 S3 S4 nedělá.

Alco S1 S2 S3 S4 produkuje Altas v Číně dříve v Rakousku. Pak ještě LifeLike, to je ale mám dojem dražší a hlavně kola mají čepy ven, takže koplikace při konverzi. Pak to dělá Athearn, ale má to špatně označeno - blbě se to hledá, je to sice levnejši, ale velká a k tomu ještě zinková kola, čepy ven sice u těch novějsich nejsou pro jízdu asi nutné ale... Jestli to chcete na přestavby, tak nemá cenu moc nic jiného exotického hledat, ten atlas je výbornej a je to v podstatě Roco - některe díly určitě sedí, použivá to stejný modul ozubeni, třeba motor je např. v BR 212 nebo BR 57, když to rozdeláte, tak je prostě znát i ten stejný rukopis.
http://www.atlasrr.com/pdf/S4%20SWITCHER.pdf

jinak lacine ameriky jsou ještě tady:
http://www.frateschi.com.br/

Michal N.
Uživatelský avatar
michal_n_cz
 
Příspěvky: 844
Registrován: stř 09 led, 2008 9:17 pm
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod sco_27 » pon 14 led, 2008 1:24 pm

Michale dik za dopoved, urcite sa do zide...Tu Atlas-ku by som chcel na zastuvnu bo T 444.0 karkulky takze popozeram...Videl som nieco na ebay.com za dobru cenu (cca 50 dolacov) ale postovne bude asi hrozne :(
sco_27
 
Příspěvky: 534
Registrován: ned 06 kvě, 2007 12:24 pm

atlas alco

Příspěvekod michal_n_cz » čtv 17 led, 2008 12:13 am

sco_27 píše:Michale dik za dopoved, urcite sa do zide...Tu Atlas-ku by som chcel na zastuvnu bo T 444.0 karkulky takze popozeram...Videl som nieco na ebay.com za dobru cenu (cca 50 dolacov) ale postovne bude asi hrozne :(


Obávám se, že atlaska na T444 nulku nepůjde - převodovky na podvozku přesakují dost před první nápravu - asi by se to nevlezlo pod kapotu. Ta T444.0 je zrádná - krátké kapoty a nízké ochozy...

Co je dobrá cena? 50 USD za novou Buy Now asi ano. ale záleží fakt na té ceně za dopravu, jestli vůbec je prodejce ochoten poslat do Evropy a jakou je ochoten akceptovat platbu. Pokud potřebuješ jednu tak možná bude snažší poohlédnou se po Evropě.

Michal N.
Uživatelský avatar
michal_n_cz
 
Příspěvky: 844
Registrován: stř 09 led, 2008 9:17 pm
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod George V. » sob 23 úno, 2008 7:30 pm

Před vánoci jsem si koupil v Lidlu Start set od PIKA - osobní soupravu Alex s Herculesem. Musím konstatovat, že ten Hercules je perfektní. Přesný výlisek karoserie,perfektní nástřik, dokonalé nápisy, vynikající jízdní vlastnosti. Jediné, co se mu dá vytknout, je provedení kol. Disk kola je "plný" a brzdové disky jsou na nich jen nastříkané, i když na druhé straně to z dálky vypadá realističtěji, než kdyby měly být provedeny "modelově". Líbil se mi tak, že jsem si objednal přes internet ještě jednoho, v provedení LTE 2016.903 - stejná mašina, která občas zajíždí na Slovensko. Jako náhrada za dosluhujících BR 118 na mé "kopcovité" trati budou dokonalé... Hercules v provední Piko Hobby nemá setrvačník a bandáže (vzhlem k hmotnosti je snad ani nepotřebuje), osvětlení jen bílé žárovkami a světlovody.
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Příspěvekod kvasha » sob 23 úno, 2008 8:29 pm

já jsem měl se startsetem od PIKA problém, který se týkal instalovaných dekodérů. Byl obrovský problém je přeprogramovat (řešil jsem to i někde tady na fóru), ale jinak docela spokojenost. S modely Trixe a Roca se to ale srovnat samozřejmě nedá.
H0 - digitál - RailCo 7.0 Gold - ep.V
kvasha
 
Příspěvky: 551
Registrován: pon 05 bře, 2007 2:16 pm
Bydliště: KLADNO, Ústí n.L.

Příspěvekod George V. » sob 23 úno, 2008 8:47 pm

...v Železničním magazínu č 10/07 jsem viděl obdobnou sadu Alex s Herculesem od Trixe.Kola sice "modelovější", ale podvozky toho Herculese vypadají hodně, hodně podivně. Hledal jsem všechny možný fotky Herculesů, ale všude podvozky vypadaly jako ty od Pika. Ten TRIX teda, nevím, nevím...
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Příspěvekod kvasha » sob 23 úno, 2008 8:57 pm

George V. píše:...v Železničním magazínu č 10/07 jsem viděl obdobnou sadu Alex s Herculesem od Trixe.Kola sice "modelovější", ale podvozky toho Herculese vypadají hodně, hodně podivně. Hledal jsem všechny možný fotky Herculesů, ale všude podvozky vypadaly jako ty od Pika. Ten TRIX teda, nevím, nevím...


jestli myslíš tyhle sety, tak to jsou ale fakt ostré hobby a možná bych opravdu použil že se jedná o "hračkové" verze. Nelze tedy očekávat nic převratného.

http://www.trix.de/produkte/frontend/index.php?page=detail&detail&sCountryCode=de&start=0&nr=21504&stichwort=hercules&baureihe=&spur=all&gruppe=all&untergruppe=all&epoche=all&merkmale=all&iNeuheitenKatalogID=&sNeuheitenSpur=&fromSLIMSITE=&show=detail&wishednumber=
http://www.trix.de/produkte/frontend/index.php?page=detail&detail&sCountryCode=de&start=0&nr=21501&stichwort=hercules&baureihe=&spur=all&gruppe=all&untergruppe=all&epoche=all&merkmale=all&iNeuheitenKatalogID=&sNeuheitenSpur=&fromSLIMSITE=&show=detail&wishednumber=
H0 - digitál - RailCo 7.0 Gold - ep.V
kvasha
 
Příspěvky: 551
Registrován: pon 05 bře, 2007 2:16 pm
Bydliště: KLADNO, Ústí n.L.

Příspěvekod George V. » sob 23 úno, 2008 10:18 pm

Tyhle sady to nebyly, ale ten Hercules (provedením podvozků) odpovídá.
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Příspěvekod kvasha » ned 24 úno, 2008 7:47 am

George V. píše:Tyhle sady to nebyly, ale ten Hercules (provedením podvozků) odpovídá.


jo jasně, pro 2007 byl jiný potisk, ale model je naprosto stejný.
H0 - digitál - RailCo 7.0 Gold - ep.V
kvasha
 
Příspěvky: 551
Registrován: pon 05 bře, 2007 2:16 pm
Bydliště: KLADNO, Ústí n.L.

Příspěvekod George V. » stř 02 dub, 2008 7:50 am

Dostal se mi do ruky model vozu Lgns (dvounápravový kontejnerový vůz) z produkce firmy PIKO, edice HOBBY. Než jsem jej zakoupil, bádal jsem nad tím, jestli jsou kontejnery odnímatelné, neboť jsem netušil, jak by se mohlo do tak subtilního podvozku vejít závaží. Kontejnery opravdu odnímatelné jsou a navíc jsou snadno zaměnitelné za jakékoliv kontejnery z produkce firmy PIKO. Na podvozku se nachází spousta otvorů, do kterých se dají "zakotvit" což umožňuje velkou variabilitu možností. Protože má vůz poměrně velký (pevný!) rozvor, je nutné aby byl i dostatečně těžký. Konstruktéři to vyřešili konstrukcí šasi z kovového odlitku, což je asi jediným příznakem, díky poměrně neostrým hranám, že vůz patří do kategorie Hobby. Můj vůz "patří" společnosti NS Cargo, na kontejneru je nápis Hamburg Sud. Nápisy jsou provedeny velmi kvalitně, včetně těch, které se nacházejí na rámu vozu. Vůz je opatřen dvojkolími o průměru 10,3mm, které jsou uloženy v plastových "ložiskových domcích". Ty jsou vsazeny spolu s pružinami do kovových rozsoch, které jsou integrální součástí šasi. Detaily šasi jsou z plastu a jsou do kovového šasi dosazeny. Zajímavé jsou stupačky posunovače, které jsou ve spodní části vroubkaté, což naznačuje, že u skutečného vozu jsou vyrobeny z "mřížového profilu". Tento detail je na kategorii Hobby velmi neobvyklý a nevyskytuje se často ani na modelech "profesionální" kvality. Další zajímavostí je i provedení šachty krátkého spřáhla. Mechanismus je velmi malý, na délku má jen 1,5 cm a je celý skryt v šasi vozu. Co se týká jízních vlastností, zatím jsem neměl moc možností, jak je vyzkoušet. Jen jsem si zkusmo postavil dva protisměrné oblouky o poloměru 360mm a zkusil jsem, jak je projíždí ve spojení s jedním dvounápravovým a jedním čtyřnápravovým vozem (oba "nové" konstrukce). Výsledek byl uspokojující.
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Příspěvekod kvasha » pát 04 dub, 2008 2:00 pm

no ono v tomto případě se obtížně mluví o "hobby". Piko totiž, pokud vím, klasické dvounápravové kontejnerové plošinové vozy v "profi" nevyrábí. Já měl v ruce ten khaki "capital". Vypadal fakt solidně. Zdálo se mi ale, že osičky hodně čvachtají v uložení v podvozku?!
H0 - digitál - RailCo 7.0 Gold - ep.V
kvasha
 
Příspěvky: 551
Registrován: pon 05 bře, 2007 2:16 pm
Bydliště: KLADNO, Ústí n.L.

Příspěvekod George V. » sob 05 dub, 2008 10:44 am

No ono u těch "nových" modelů, které nemají hroty usazeny v kovu, čvachtá lecos (Y rychlíkáče HO Tillig by mohly vyprávět...), ale když se to postaví na koleje, tak je to OK. Navíc vzhledem k velkému rozvoru je tady jistý "stupeň volnosti" žádoucí.
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

PředchozíDalší

Zpět na Recenze modelů

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků