modely Hobby

Popisy modelů, odkazy na recenze, srovnávací testy.....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Příspěvekod michal_n_cz » stř 29 dub, 2009 11:29 am

George V. píše:Tak u těch mých dalších PIKO Hobby snad ani tlumivky nejsou, jenom kondíky... Na rozdíl od Am843. Tam jsou na plošáku dva černý hrnce, ale kondíky (alespoň v nějakém typickém tvaru) jsem si nevšiml. Možná, že jsou v SMD...
Kondíky SMD malých kapacit (cca do 220nF) jsou tvarem podobné rezistorům - většinou béžové, rezistory jsou černé, mají napsanou hodnotu - většinou 3 čísla. Kondenzátory by se spíše měly nechat - pokud jsou max. do cca 100nF - většinou to tak je.
Michal N.
Uživatelský avatar
michal_n_cz
 
Příspěvky: 842
Registrován: stř 09 led, 2008 9:17 pm
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod George V. » čtv 07 kvě, 2009 8:06 am

Ty kondenzátory jsou opravdu SMD a je jich tam požehnaně, celkem 5 kousků. Jeden je ještě v serii s odporem a dokonce jeden je zapojen paralelně k přímo napájecímu napětí, na rozdíl od běžné praxe, kdy jsou kondenzátory až za tlumivkami paralelně k motoru... Je možné, že ten "bordel" dělá právě tenhle kondík?
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Příspěvekod michal_n_cz » čtv 07 kvě, 2009 8:45 am

George V. píše:Ty kondenzátory jsou opravdu SMD a je jich tam požehnaně, celkem 5 kousků. Jeden je ještě v serii s odporem a dokonce jeden je zapojen paralelně k přímo napájecímu napětí, na rozdíl od běžné praxe, kdy jsou kondenzátory až za tlumivkami paralelně k motoru... Je možné, že ten "bordel" dělá právě tenhle kondík?

Ten co je paralerně k napájení dej pryč určitě.
Michal N.
Uživatelský avatar
michal_n_cz
 
Příspěvky: 842
Registrován: stř 09 led, 2008 9:17 pm
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod George V. » čtv 07 kvě, 2009 8:49 am

myslel jsem si to...tak mám v pátek večer aspoň co dělat...
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Příspěvekod George V. » čtv 07 kvě, 2009 11:01 pm

Ještě se vrátím k hobby modelům Am843/G1700 od PIKA. Včera mi přišel model lokomotivy G1700 v provedení LTE s označením 2070.001 (tento stroj zajíždí spolu s Herculesem 2016.903 na Slovensko do Žiaru nad Hronom). A musím před firmou PIKO smeknout. Přesto že jsou lokomotivy Am843 a G 1700 na první pohled k nerozeznání, takže by výrobce v klidu mohl použít jednu formu a nikdo by nemohl nic namítat(vždyť se jedná o hobby model, kde jsou běžně tolerovány i větší boty), výrobce přesto obě řady v modelu odlišil. Řada Am843 má stanoviště strojvedoucího vlevo a tudíž dveře na ochoz vpravo s čímž souvisí i umístění komínu výfuku více vpravo. Řada G1700 má stanoviště strojvedoucího vpravo a dveře kabiny na ochoz vlevo a stejně tak posunutý komín výfuku více vlevo. A tak je to i v modelu. Ještě větším překvením je však i provedení rámu. Řada G1700 má větší nádrž než Am843. I tento detail model respektuje! Dále se stroje liší i provedením zábradlí nad čelníky i osvětlením. A to je, bohužel, jedna ze slabin modelu. Na mém modelu chyběl světlovod horního reflektoru. PIKO se bohužel nijak nesnažilo tento světlovod zajistit proti vypadnutí, takže jsem málem ztratil i reflektor na druhé straně. Takže jestli si někdo hodláte pořídit tento model, tak bacha na to. Zkontrolovat a hned světlovod přilepit!

P.S. Potisk kol, znázorňující brzdové kotouče, se ani po roce výroby modelu nepodařilo zlepšit...
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Předchozí

Zpět na Recenze modelů

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník