ČSD M262.101 BRAWA

Popisy modelů, odkazy na recenze, srovnávací testy.....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Re: ČSD M262.101 BRAWA

Příspěvekod zugi » sob 03 zář, 2016 6:38 pm

...ti jednu beanu, ty Hurvínku jeden... :-D

co se ti nelíbí na myším ocásku?
drátky v něm jsou skoro jako nitě, to by mělo prolézt všude, a standardní 1,1m je na několik pokusů :-P
TT/IV-V.epocha , poslední měsíce/roky ve stavu ReadOnly :'(
Uživatelský avatar
zugi
 
Příspěvky: 143
Registrován: pát 07 bře, 2008 8:59 pm

Re: ČSD M262.101 BRAWA

Příspěvekod tusakvlasta » sob 03 zář, 2016 6:55 pm

zugi píše:...ti jednu beanu, ty Hurvínku jeden... :-D

co se ti nelíbí na myším ocásku?
drátky v něm jsou skoro jako nitě, to by mělo prolézt všude, a standardní 1,1m je na několik pokusů :-P

Ale jo, líbí se mi ten nápad, jen si myslím že starou myš už nenajdu. Dělala se čístka a úklid starých PC a myslím že je vše pryč z domu.
Ale děkuju za TIP zmrzlý králíku.
Uživatelský avatar
tusakvlasta
 
Příspěvky: 223
Registrován: úte 21 pro, 2010 11:03 pm

Re: ČSD M262.101 BRAWA

Příspěvekod zugi » sob 03 zář, 2016 7:01 pm

že jsem zmrzlej mě teda nenapadlo, vždycky se mi jen líbila ta barva

na myš se zkus zeptat této paní, možná ji brzo nebude potřebovat...
jinak přeji úspěšné dořešení ;-)
TT/IV-V.epocha , poslední měsíce/roky ve stavu ReadOnly :'(
Uživatelský avatar
zugi
 
Příspěvky: 143
Registrován: pát 07 bře, 2008 8:59 pm

Re: ČSD M262.101 BRAWA

Příspěvekod tusakvlasta » čtv 08 zář, 2016 1:52 pm

zugi píše:že jsem zmrzlej mě teda nenapadlo, vždycky se mi jen líbila ta barva

na myš se zkus zeptat této paní, možná ji brzo nebude potřebovat...
jinak přeji úspěšné dořešení ;-)

Tak jsem se té paní ptal ale nedopadlo to, evidentně měla jiný starosti a nebyl jsem ani její typ. Vzal jsem to do vlastních rukou protože jsem netrpělivý. Já blb nevědomej jsem nejdřív koupil dvě cívky drátků o velikosti 0,14 mm2, no a pak večer jsem si pořádně přečetl mail od rádce a zjistil jsem že potřebuji podstatně tenčí. Druhý den jsem naštěstí napoprvé sehnal dvě barvy drátků 0,08 mm2/10metrů, po 90 kč. No že taková blbina bude stát takový love jsem nečekal. Na druhou stránku kdybych měl platit ještě poštovný?? Tak jsem byl rád že nemusím čekat. Jen si říkám že bych se měl aspoň 2-3 reinkarnovat sám do sebe abych je spotřeboval. :roll:
PS: Už asi vím od kud tě znám, nejsi ty ten maskot Azuritek? Nic ve zlým, každej máme na foto svou ránu. :wink:
Uživatelský avatar
tusakvlasta
 
Příspěvky: 223
Registrován: úte 21 pro, 2010 11:03 pm

Re: ČSD M262.101 BRAWA

Příspěvekod Rudolf » čtv 15 zář, 2016 6:15 pm

stoupa píše:
jarnotrulli píše:Chci se zeptat jak je to s osvětlením interiéru. Když zapnu osvětlení kabiny funkcí F4, tak ho zase pomocí F4 vypnu. Když ale zapne osvětlení interiéru pomocá F3, tak už ho nijak nemůžu vypnout, to asi není v pořádku že?


Nevím jestli to máš originál DCC od Brawy nebo po dosazeni dekodéru. Já koupil analog a po digitalizaci mám F1 osvětlení stanoviště strojvedoucího,F2 to samé druhá strana a interiér rozsvítit nejde.Pravděpodobně má dekodér málo funkcí. Stejně je to u Krakonoše ET 89.


Mám ho od včera, po osazení dekodéru se osvětlení chová úplně stejně, nemáte někdo schéma zapojení osvětlení na funkční výstupy ? Nebo sem alespoň vložit nastavení relevantních CV u továrně ozvučeného modelu ...

Ruda
Uživatelský avatar
Rudolf
 
Příspěvky: 913
Registrován: ned 08 říj, 2006 11:10 am
Bydliště: Strakonice

Re: ČSD M262.101 BRAWA

Příspěvekod Rudolf » stř 21 zář, 2016 5:50 pm

Odpovím si sám:

Se Zimo dekodérem (konkrétně MX 631D) to nefunguje. Stačí ho vyměnit za Lenz Silver 21 a vnitřní osvětlení funguje.

Ruda
Uživatelský avatar
Rudolf
 
Příspěvky: 913
Registrován: ned 08 říj, 2006 11:10 am
Bydliště: Strakonice

Re: ČSD M262.101 BRAWA

Příspěvekod tusakvlasta » úte 18 říj, 2016 9:22 pm

Tak jsem tam konečně nainstaloval origo dekoder koupený od Brawy a repro. Repro jsem zapojil na trase kousek od dekoderu do přechodových trubiček mezi vrstvami (horní/dolní). Zdrželo mě jen odstranění chyb na modelu co jem při tý příležitosti našel, než to sklapnu dohromady. První vada byla že mi jedno čelní světlo svítilo šejdrem a příčina byla v tom že světlovod byl do vrtule a jedno jeho světlo směřovalo víc dovnitř. To byla podle mě vada teplýho zkroucenýho výlisku po vyndání z formy. Protože je to slepený s přístrojovou deskou v kabině tak se mi to podařilo až napotřetí. Nešla totiž zcela doklapnout zpátky kastle.
Další nedostatek byla ta bílá tenká folie s výlisky imitujícími kryty světla interiéru. Jedna boule byla špatně tvarovaná a nesedělo to pod tištákem osvětlení, tak jsem ji opatrně nahřál horkým vzduchem z pájecí stanice a prstem zatlačil do jejího otvoru ve střeše.
Všechny funkce (F) dle manuálu fungují jak mají.
Jen se mi nelíbí že osvětlení od cestujících výrazně prosvítá stěnou do kabiny strojvedoucího když je zhasnuto. Bude potřeba až se bude dělat interier, cestující a patina tu stěnu stříknout černou a navrch odstín iteriéru.
Uživatelský avatar
tusakvlasta
 
Příspěvky: 223
Registrován: úte 21 pro, 2010 11:03 pm

Re: ČSD M262.101 BRAWA

Příspěvekod Rudolf » stř 19 říj, 2016 5:16 pm

Jen pro zajímavost origo dekodér je jaký typ a výrobce?

Ruda
Uživatelský avatar
Rudolf
 
Příspěvky: 913
Registrován: ned 08 říj, 2006 11:10 am
Bydliště: Strakonice

Re: ČSD M262.101 BRAWA

Příspěvekod tusakvlasta » stř 19 říj, 2016 8:13 pm

Rudolf píše:Jen pro zajímavost origo dekodér je jaký typ a výrobce?

Ruda

Je to Esu V4.0.
Uživatelský avatar
tusakvlasta
 
Příspěvky: 223
Registrován: úte 21 pro, 2010 11:03 pm

Re: ČSD M262.101 BRAWA

Příspěvekod Rudolf » úte 20 pro, 2016 4:33 pm

stoupa píše:Nevím jestli to máš originál DCC od Brawy nebo po dosazeni dekodéru. Já koupil analog a po digitalizaci mám F1 osvětlení stanoviště strojvedoucího,F2 to samé druhá strana a interiér rozsvítit nejde.Pravděpodobně má dekodér málo funkcí. Stejně je to u Krakonoše ET 89.


Našel jsem na příčinu problému s nefunkčním vnitřním osvětlením. Mám teď ještě motorák Rivarossi 2374 (5047 ÖBB) a u něho se objevil úplně stejný problém. Rozebráním a měřením jsem zjistil následující: (Jen připomínám - dekodér je s rozhraním MTC 21 pin.)

První zkoušený dekodér LENZ Silver21+, se kterým vnitřní osvětlení jako s jediným co mám funguje, má AUX3 a AUX4 logické. Ověřeno měřením v modelu, napětí AUX1 a AUX2 v klidu cca 16V, při aktivaci 0V, AUX3 a asi i AUX4 v klidu cca 0V, při aktivaci cca 4,8 V. Zkoumáním plošného spoje toho Riva 2374 jsem zjistil, že na něm je na AUX3 připojený odpor a spínací tranzistor, který v podstatě mění typ výstupu na stejný co má dekodér na AUX1 a AUX2. Tj, tento LENZ nemá všechny výstupy stejné. Verze rozhraní MTC je dle NEM 660 správně. M262.1 od Brawy bude mít v sobě zřejmě něco podobného.

Druhý zkoušený dekodér Zimo MX631D má dle měření a popisu všechny výstupy spínané proti zemi. Tj. osvětlení v tomto případě fungovat bez úpravy plošného spoje nemůže. Tj. nesplňuje normu NEM 660. Typy výstupů odpovídají zřejmě normě NMRA.

ESU dekodér nemám kdyspozici, ale pokud se chová podle normy a AUX3 (a AUX4) má logické, tak vnitřní osvětlení funguje jak má.

Ruda
Uživatelský avatar
Rudolf
 
Příspěvky: 913
Registrován: ned 08 říj, 2006 11:10 am
Bydliště: Strakonice

Re: ČSD M262.101 BRAWA

Příspěvekod Rudolf » úte 20 pro, 2016 4:43 pm

Ještě na doplnění 2 odkazy na problematiku MTC 21 rozhraní.

http://atw.huebsch.at/DCC/NEM_Stecker22.htm

http://www.sbs4dcc.com/tutorialstipstri ... ector.html

Ruda
Uživatelský avatar
Rudolf
 
Příspěvky: 913
Registrován: ned 08 říj, 2006 11:10 am
Bydliště: Strakonice

Re: ČSD M262.101 BRAWA

Příspěvekod stoupa » stř 21 pro, 2016 6:39 pm

Tak to by pak asi byla i příčina kolapsu DPS ..... nějakej šváb na ni zasmrděl a už to nefungovalo vůbec....paráda model v analogu za 7500,- a osvětlení v prdeli díky ZIMO...
Uživatelský avatar
stoupa
 
Příspěvky: 218
Registrován: čtv 09 dub, 2009 6:43 pm
Bydliště: Palonín

Re: ČSD M262.101 BRAWA

Příspěvekod Rudolf » stř 21 pro, 2016 9:15 pm

stoupa píše:Tak to by pak asi byla i příčina kolapsu DPS ..... nějakej šváb na ni zasmrděl a už to nefungovalo vůbec....paráda model v analogu za 7500,- a osvětlení v prdeli díky ZIMO...


Pozor - to určitě ne ! Zimo dekodér jsem tam měl také a vzhledem k zapojení to vnitřní osvětlení "pouze" nefunguje ale nemůže to zavinit zničení desky nebo dekodéru. I když ten M 262.1 jsem zatím rozebraný neměl... Bude tam ale něco podobného jako v 5047 ÖBB.

Nemáš fotku té desky z M 262.1 ?

Ruda
Uživatelský avatar
Rudolf
 
Příspěvky: 913
Registrován: ned 08 říj, 2006 11:10 am
Bydliště: Strakonice

Re: ČSD M262.101 BRAWA

Příspěvekod stoupa » čtv 22 pro, 2016 6:18 am

No to nemám ale měl jsem ji několikrát venku ....tak co může způsobit odpálení ? Používám Roco
Uživatelský avatar
stoupa
 
Příspěvky: 218
Registrován: čtv 09 dub, 2009 6:43 pm
Bydliště: Palonín

Re: ČSD M262.101 BRAWA

Příspěvekod tusakvlasta » stř 01 úno, 2017 12:01 am

stoupa píše:No to nemám ale měl jsem ji několikrát venku ....tak co může způsobit odpálení ? Používám Roco

Jako možná příčina mě napadá jedna možnost. Na desce jsou myslím připájeny nějaké drátky skrz desku a z horní strany jsou přelepeny čtverečkama izolační pásky aby se možné výstupky nedotkly kovového rámu!!! Já jsem při ozvučování taky pájel drátky v dirce skrz desku a musel jsem po připájení výstupek z horní strany odbrousit minibruskou a přelepit izolašní páskou. Možná ti izolační pásky upadly nebo se prodřely.
Uživatelský avatar
tusakvlasta
 
Příspěvky: 223
Registrován: úte 21 pro, 2010 11:03 pm

PředchozíDalší

Zpět na Recenze modelů

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků