Lokomotiva TL 659.001

Popisy modelů, odkazy na recenze, srovnávací testy.....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Lokomotiva TL 659.001

Příspěvekod A2C » ned 29 pro, 2013 9:56 am

krásne oživenie kolajiska :) tiež si ju plánujem zohnať či postaviť v H0 :)
ČSD ep.IIb + III-IVa + ŽSR. H0, H0e
Z21, Profi-Boss, Multimouse
Uživatelský avatar
A2C
 
Příspěvky: 1669
Registrován: čtv 21 led, 2010 10:32 am
Bydliště: Bratislava, Dúbravka

Re: Lokomotiva TL 659.001

Příspěvekod Radek Strnad » ned 29 pro, 2013 10:13 am

Jistě nějaká domovýroba. Kdysi, možná právě před 8 lety, jsem vídal na burze v Praze pána, který odlitek této lokomotivy(spolu s jinými) prodával a byl už nastříkaný. Bohužel místo nešťastné mitisové to bylo ryze světle modré. Chtěl jsem po něm, aby mi vyrobil nástřik tak, jak má být, ale bohužel nikdy jsem se nedočkal a pána už jsem tam dlouho neviděl. Možná to pochází právě od něho. Podle mě někdo pirátsky zaformoval nějaký master. Možná mívá tento odlitek i p. Molata. V jednom starém Železničáři mám podrobný popis výroby této loko podomácku tuším z V180,dvojkolí z E499,šachty světel z nábojnice od malorážky apod. Jinak originál byly sice pouze dvě, ale velmi pěkné a nestandartní mašinky s pěkným designem a krátlou, ale zajímavou historií. K ČSD se dostala jen 002, zatímco její sestra skončila po sérii nejrůznějších poruch pouze ve stadiu zkoušek.
KYKLOP68
Uživatelský avatar
Radek Strnad
 
Příspěvky: 1187
Registrován: čtv 21 led, 2010 5:44 pm
Bydliště: Kostelec n.Čern.lesy

Re: Lokomotiva TL 659.001

Příspěvekod Jarda H. » ned 29 pro, 2013 12:45 pm

Radek Strnad píše: ... možná právě před 8 lety, jsem vídal na burze v Praze pána, který odlitek této lokomotivy(spolu s jinými) prodával a byl už nastříkaný. Bohužel místo nešťastné mitisové to bylo ryze světle modré. Chtěl jsem po něm, aby mi vyrobil nástřik tak, jak má být, ale bohužel nikdy jsem se nedočkal a pána už jsem tam dlouho neviděl. Možná to pochází právě od něho. ......

Z období kolem roku 1998 mám seznam odlitků nějakého pana Pavelczaka z Moravy, je tam odlitek TL 659.0 ! To by možná mohl být onen pán, o kterém se zmiňuješ ?!

Radek Strnad píše: .... Možná mívá tento odlitek i p. Molata. ......

Na jednom starším seznamu ten odlitek je.
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Re: Lokomotiva TL 659.001

Příspěvekod MirekTT » ned 29 pro, 2013 1:57 pm

Jarda H. píše:.....nějakého pana Pavelczaka z Moravy......

To není "nějaký" pan Pavelczák z Moravy. Adresa jeho bydliště je, nebo možná byla, totožná s adresou pana Molaty. Už jsem to tu kdysi uváděl, že možná jde o tchána se zetěm, nebo tak nějak.

http://mirektt.rajce.idnes.cz/Odlitky/#1sejmout.jpg
Upozornění! Toto je diskuzní fórum, a ne vševědopedie absolutních pravd!
www.ModulyBrno.cz
MirekTT
 
Příspěvky: 2573
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Re: Lokomotiva TL 659.001

Příspěvekod vita8 » ned 29 pro, 2013 2:20 pm

Pokusim se po novém roku zajít ve Zlíně do modeláře je to kroužek kam chodil aj pán od kterého sem to koupil, tam to budou vědět kdo to vyrobil, je to ve Zlíně Astra modelářský kroužek. Do čeho se odlívají kastle vidim tak dělící roviny za kabinou, ale do elastosilu moná nemusí byt dělící rovina. Pokusím se to v práci uělat.
vita8
 
Příspěvky: 13
Registrován: pát 27 pro, 2013 10:26 am

Re: Lokomotiva TL 659.001

Příspěvekod Pavel-HP » ned 29 pro, 2013 3:53 pm

Odlitek na Turbínu je ke koupi na pražské burze. Jen k tomuhle kousku, nějak se mi nezdá rozvor podvozku. Vzhledem k tomu, že také jeden kousek mám, vyráběl jsem vlasnoručně, tak bych si dovolil tvrdit, že rozvor by měl být menší, na téhle se mi zdá velký. Ta BR118 je správně a třetí náprava se vkládala mezi. Tak jak to bylo v návodu na stavbu, co už bylo zmiňováno předemnou.
TT, epocha III. - V., U profil
www.vlakytt.cz
Uživatelský avatar
Pavel-HP
 
Příspěvky: 1023
Registrován: čtv 11 pro, 2008 2:47 pm
Bydliště: Praha

Předchozí

Zpět na Recenze modelů

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků