BR 74 Roco,Brawa

Popisy modelů, odkazy na recenze, srovnávací testy.....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

BR 74 Roco,Brawa

Příspěvekod miroslav lengyel » pát 09 srp, 2013 5:23 pm

Zdar kolegové,vlastníte někdo model model páry BR 74 od Roca či od Brawy? Zajímají mě jízdní vlastnosti modelu,zejména chování stroje v kopcovitém terénu.Roco má hnanou první nápravu za běhounem,Brawa naopak pod budkou.Míra
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: BR 74 Roco,Brawa

Příspěvekod vorisekml » sob 10 srp, 2013 6:32 pm

BR 74 mám od Roco /DR verze/ a jezdí solidně, nevím jak je to s digitalizací to bych se musel po víkendu podívat.
H0
Uživatelský avatar
vorisekml
 
Příspěvky: 889
Registrován: pát 06 bře, 2009 8:43 pm
Bydliště: Lom u Mostu / Most

Re: BR 74 Roco,Brawa

Příspěvekod miroslav lengyel » ned 11 srp, 2013 6:40 am

Díky za odpověď,digitalizace problém není.Pokud budu kupovat Roco,tak ještě starší model na ebay,ty novodobé šunty z Chiny nechci.
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: BR 74 Roco,Brawa

Příspěvekod radeksindy » ned 11 srp, 2013 3:13 pm

Jenom bych upozornil, že ROCO a BRAWA dělají zcela rozdílné modely. BRAWA dělá T11, zatímco ROCO T12.

Pokud to má být T12, tak ji ještě vyráběl TRIX. Ale ROCO verze je lepší. V každém případě bych pořizoval novou, má totiž lepší motorizaci a dokonce předělanou kastli. Původní verze modelu jsou v oblasti stojatého kotle disproporční kváli velikosti a umístění motoru.
radeksindy
 
Příspěvky: 2511
Registrován: stř 25 dub, 2007 12:50 pm

Re: BR 74 Roco,Brawa

Příspěvekod miroslav lengyel » ned 11 srp, 2013 4:53 pm

radeksindy píše:Jenom bych upozornil, že ROCO a BRAWA dělají zcela rozdílné modely. BRAWA dělá T11, zatímco ROCO T12.

Pokud to má být T12, tak ji ještě vyráběl TRIX. Ale ROCO verze je lepší. V každém případě bych pořizoval novou, má totiž lepší motorizaci a dokonce předělanou kastli. Původní verze modelu jsou v oblasti stojatého kotle disproporční kváli velikosti a umístění motoru.


No už jsem se chtěl divit,že by jsi se neozval. :D U mně je priorita kvalita a hlavně tah,takže jestli je to T 11 nebo T 12 je mi šumák,ale rozdíly jsem identifikoval i já. :lol: A na nějakou disproporci se můžu víš co...
Jak není Roco v oranžovo modré krabičce,tak nebrat,protože made in Slovakia,potažmo China je kvalitou někde jinde než původní Rakušan.Na toho Trixe jsem také koukal,ale po zkušenostech s BR 38 jsem tohle rychle opustil.V každém případě díky za postřehy,jak to dopadlo se časem pochlubím,protože jsem také zvažoval novou BR 75 od Liliputa nebo Brawy.Ono to možná dopadne tak,že koupím obě a bude to. :lol: Ale ještě musím taky pořídit BR 94,po té slintám už delší dobu.Od jaké firmy bude asi ani zmiňovat nemusím,že? :mrgreen:
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: BR 74 Roco,Brawa

Příspěvekod vorisekml » úte 13 srp, 2013 4:59 pm

Tak jsem ji vyndal z krabice , dal dekodér a zajezdil si. I s nenaladěným dekodérem zcela bez problémů. Mám už tu přepracovanou a zhoršení jsem nezaznamenal, naopak ztmavené kovové díly pojezdzdu jsou solidní.
H0
Uživatelský avatar
vorisekml
 
Příspěvky: 889
Registrován: pát 06 bře, 2009 8:43 pm
Bydliště: Lom u Mostu / Most


Zpět na Recenze modelů

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků