E 18 06 Roco

Popisy modelů, odkazy na recenze, srovnávací testy.....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

E 18 06 Roco

Příspěvekod miroslav lengyel » ned 24 úno, 2013 11:53 am

Zdravím kolegové,nevlastníte někdo výše jmenovaný stroj?
Potřeboval bych zjistit jak je to s bandážemi na mašině,protože jsem zjistil,že na některé jsou bandáže na vnějších dvojkolích,jinde na vnitřních a dokonce jsem našel mašinu,kde na jednom podvozku byla bandáž na vnějším a na druhém na vnitřním dvojkolí.
Pak by mě zajímalo,zda někdo nevíte,proč je mašina E 18 06 značena od Roca jako DB,když zde
http://de.wikipedia.org/wiki/DR-Baureihe_E_18 se uvádí,že stroje ve správě DB byly značeny 118,případně DR 218?
To značí,že E 18 06 by měla být DRG,ale není tomu tak.Jediné co jsem vysledoval,že DRG značilo stanoviště písmeny a zde jsou již čísla.
Hm,tak teď jsem narazil ještě na tohle http://www.elektrolok.de/Kurzprofile/118-1.htm a zjistil,že BR 18 06 je míchanice,která nejde napasovat v podstatě nikam. :twisted: Barva by souhlasila s DB,ovšem číslování mašiny a tvar světel zase patří DRG. :roll: Takže to bude asi jako vždycky,bude rozhodovat pouze celkový dojem s modelu. :mrgreen:
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: E 18 06 Roco

Příspěvekod radeksindy » ned 24 úno, 2013 1:19 pm

Pak by mě zajímalo,zda někdo nevíte,proč je mašina E 18 06 značena od Roca jako DB,když zde
http://de.wikipedia.org/wiki/DR-Baureihe_E_18 se uvádí,že stroje ve správě DB byly značeny 118,případně DR 218?


118 až od roku 1968, je to UIC označení.

BR 18 06 je míchanice,která nejde napasovat v podstatě nikam.

Musíš si sehnat správnou fotku, světla byla u mašin pomíchaná, každá to měla jinak.
radeksindy
 
Příspěvky: 2515
Registrován: stř 25 dub, 2007 12:50 pm

Re: E 18 06 Roco

Příspěvekod jirkan » ned 24 úno, 2013 8:03 pm

Já mám E18 27 (modrá), epocha 3, DB, s označením správy Deutsche Bundesbahn - vypsáno celými slovy. Model má bendáže na vnějších hnaných nápravách, ale vždy jen na jednom kole. Jinak musím říct, že naprostá spokojenost (již více než 10 let).
Co se týče značení, tak ve 3. epoše obě žel. správy DR i DB ponechaly logiku značení DRG, na 3číselné značení (0 = pára, 1 = elektrika a 2 = diesel) přešlo DB až po roce 68 (epocha 4) U DR jsou páry 2číselné, elektriky 3 číselné s dvojkou na začátku a diesely s jedničkou od roku 1970.
jirkan
 
Příspěvky: 1076
Registrován: stř 16 bře, 2011 9:47 pm
Bydliště: Praha

Re: E 18 06 Roco

Příspěvekod miroslav lengyel » ned 24 úno, 2013 8:23 pm

Tak díky za vysvětlení pánové.No budu holt muset nějak rozlousknout co zapřáhnu do toho Karwendelu.Adeptů pár je,jen přednosta se nějak nemůže vymáčknout. :lol:
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem


Zpět na Recenze modelů

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků