Dotaz - zkušenosti s plechovým obložení soukolí TT

Popisy modelů, odkazy na recenze, srovnávací testy.....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Dotaz - zkušenosti s plechovým obložení soukolí TT

Příspěvekod Jarda H. » čtv 13 zář, 2012 7:48 pm

Chici se zeptat někoho, kdo má praktické zkušenosti z použití plechového obložení soukolí (výrobek f. LOCO, viz zde ...
http://www.loco.cz/Fotky/doplnky/8826_Oblozeni_kol.jpg ) ?! Použil je někdo na svých modelech pro obyčejné domácí (občasné) ježdění, jak často jsou vozy přibližně provozovány apod. ? Něco podobného má i PIKO na svých modelech, ale už provedením je to hrozný - viz zkušenost Trainmaniaka, http://www.trainmania.info/vozy.html#ssyms cca 7. článek v pořadí - "Kontejnerový vůz DR firmy Piko (20.12.2011)" !! Tak špatné provedení u LOCO plechů neočekávám, ale rád bych znal nějaké praktické zkušenosti.
Prosím doporučení na instalaci ložisek PEHO sem nepište, já se ptám jen na plechové obložení :D Díky za info !
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Re: Dotaz - zkušenosti s plechovým obložení soukolí TT

Příspěvekod badliner » čtv 13 zář, 2012 7:54 pm

Tak Loco to samo používá u vozů, které ještě nemají ložiska Peho....
badliner
 
Příspěvky: 238
Registrován: pon 30 říj, 2006 8:37 pm

Re: Dotaz - zkušenosti s plechovým obložení soukolí TT

Příspěvekod TTmili » čtv 13 zář, 2012 8:03 pm

Jardo, s úspěchem (ale také se zkrácenými dvojkolími LOCO s roztečí osičky 17,8mm) používám například na Ut od Detailu. Buď po mírným zbroušení spodku vagónu jde použít celý plech, nebo já to řešil odříznutím potřebného kousku. Aplikace na místo pak byla alá PEHO, ale bez vrtání. Dost přemýšlím i o použití v Gbgs aspol od ES-Pečky kde jsou občas díry tak mimo střed ložiskového domku, že vyvrtat díru pro PEHO by znamenalo zničení rozsochy.
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Re: Dotaz - zkušenosti s plechovým obložení soukolí TT

Příspěvekod Jarda H. » pát 14 zář, 2012 6:28 am

Děkuji pánové ! Petře, díky za tento postřeh a zkušenost. Něco takového jsem si představoval :D jen jsem potřeboval znát skutečnost, info od někoho, kdo to použil a používá .....
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Re: Dotaz - zkušenosti s plechovým obložení soukolí TT

Příspěvekod Ossi » úte 18 zář, 2012 7:38 pm

Tato plechová obložení jsou použil při stavbě vozů Be, Bi, Ds ze stavebnic od bývalých LPH Jičín. Vybrousil jsem v rozsochách drážky na šířku pásku s jamkou ložiska. Z celého obložení jsem použil boky, které jsem vlepil gelovým vteřiňákem do vybroušené drážky. Jelikož hodlám vozy osvětlit, využil jsem plechových ložisek k vyvedení proudu z náprav. Na ložiska jsem přiletoval odštípnuté vývody z radiosoučástek, podlahu vozu provrtal milimetrovým vrtákem a vývody protáhl podlahou. Obdobně jako to má ve svých vozech vyřešené Schirmer. Doporučuji použít oboustranně izolované nápravy. Řešení je vidět na fotkách. K osvětlení použiji teple bílých SMD LEDek, u žlutých mi připadalo jako by byl salon osvětlen sodíkovými uličními výbojkami.
Přílohy
P1020367.jpg
P1020366.jpg
Ossi
 
Příspěvky: 102
Registrován: ned 26 čer, 2011 1:16 pm
Bydliště: Kochánky, Mladoboleslavsko


Zpět na Recenze modelů

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků