Škvrčení motorku Brejlovce Roco TT

Popisy modelů, odkazy na recenze, srovnávací testy.....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Škvrčení motorku Brejlovce Roco TT

Příspěvekod BaWiS » úte 29 kvě, 2012 4:38 pm

Zdravím, od minulého roku mám brejlovce Roco se zvukem (ten ČD modrobílý s žlutými blesky). Skoro s ním nejezdím, protože není kde, takže celkově najezdil maximálně 4 h, protože občas je nechávám se proběhnout.
Nedávno jsem zjistil, že tak divně škvrčí. Jezdil pár minut dokola a pak začal škvrčet. Myslel jsem, že to je třeba vibrace kastle, která není dobře usazená, protože to dělalo jen při velké rychlosti skoro na max. Kamarád říkal, že tohle dělá špatný motorek, že takhle vždycky škvrčely motorky Berlin TT Bahnen (což si pamatuju a ten zvuk je fakt stejný).

Zkusil jsem to nahrát, abyste to slyšeli. http://youtu.be/JoVuRwSf6FQ Kvalitu omluvte, je to moje první video na youtube. V popisku je napsáno, v které minutě to škvrčí a kdy ne.
Nedělá to ale vždycky. Nejdřív mi to jezdilo dobře a třeba až po půl hodině to začalo škrvčet. Jindy to zas začlo škvrčet dřív. A taky to nedělá jen při maximálních rychlostech, jak jsem si myslel, ale i když to jelo třebas jen na polovinu.

Hlavní důvod, proč jsem to nahrál na video je ten, aby mi to prodejce uznal, protože na těch 100 cm, které má v obchodě mu to asik nepředvedu. A u mě na oválu to třebas začlo dělat až po několika desítkách minut.

Myslíte si, že by mi to měl prodejce uznat jako reklamaci? Měl někdo něco podobného? A je to opravdu tím motorkem? Díky za odpovědi.
Uživatelský avatar
BaWiS
 
Příspěvky: 345
Registrován: čtv 27 lis, 2008 8:34 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Škvrčení motorku Brejlovce Roco TT

Příspěvekod Keďul » úte 29 kvě, 2012 5:55 pm

Většinu problémů způsobují nekvalitní uhlíky,stačí je vyndat,vyčistit komutátor-já to dělám vatičkou a pak zpětně nandat uhlíky.Pokud to nepomůže,tak pak reklamuj.
Keďul
 
Příspěvky: 89
Registrován: pon 06 úno, 2012 5:28 pm

Re: Škvrčení motorku Brejlovce Roco TT

Příspěvekod radekkrupka » úte 29 kvě, 2012 6:02 pm

Reklamovat můžeš ale i bez toho, aby ses hrabal v modelu a něco rozebíral...
Uživatelský avatar
radekkrupka
 
Příspěvky: 1926
Registrován: ned 20 dub, 2008 3:13 pm
Bydliště: Teď už jenom Zlín :)

Re: Škvrčení motorku Brejlovce Roco TT

Příspěvekod Radek Strnad » úte 29 kvě, 2012 7:00 pm

U těch motorů BTTB bylo toto škvrčení většinou způsobeno vibrací rotoru v plastových pouzdrech(ty černé kroužky na špičce statoru).Na druhé straně ani pouzdro nebývalo.Stačilo vměstnat do škvíry mezi rotorem a statorem trochu husté vazelíny a bylo na nějaký čas po problému.Mezera se vyplnila a bylo po vibraci.Ale u Roco bych to asi nezkoušel,obzvlášť jestli je model v záruce.
KYKLOP68
Uživatelský avatar
Radek Strnad
 
Příspěvky: 1187
Registrován: čtv 21 led, 2010 5:44 pm
Bydliště: Kostelec n.Čern.lesy

Re: Škvrčení motorku Brejlovce Roco TT

Příspěvekod BaWiS » úte 29 kvě, 2012 7:13 pm

No, vrtat se v tom nechci, protože je tam navíc ten zvukový dekodér, repráček je naletovaný a zas tolik zkušeností v rypání se v lokomotivách nemám.
Jinak díky za info :)
Uživatelský avatar
BaWiS
 
Příspěvky: 345
Registrován: čtv 27 lis, 2008 8:34 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Škvrčení motorku Brejlovce Roco TT

Příspěvekod martin-tt » stř 30 kvě, 2012 10:01 am

Ahoj,uhlíky se musí pořádně zajet,ty čtyři hodiny je málo.Lokomotivu nerozdělávej a nechej jí jezdit standardní rychlostí jednu až dvě hodiny v jednom směru potom pauzu a zase na druhou stranu,možná to budeš muset opakovat vícekrát.Podobný problém mají skoro všechny loko od Roca v TT a po dokonalém zajetí je to "šepot květin" :D což se o Brejlovci od Kuehena říct nedá.Takovou mám zkušenost z Kuehenovým Brejlovcem když jsem ho doma projel na zaštěrkovaných kolejích.Počítal jsem s tím že si ho ozvučím stejně jako Sergeje od Roca ale byl tak hlučný že jsem ho vrátil zpět do e-shopu a místo něj koupil dva ozvučené Brejlovce od Roca (750 + 754).Nové Brejle od Roca měly tebou popisovaný problém a s tím související kolísání rychlosti a teď po zajetí absolutní spokojenost.
martin-tt
 
Příspěvky: 185
Registrován: stř 26 led, 2011 11:37 am
Bydliště: Ostrava

Re: Škvrčení motorku Brejlovce Roco TT

Příspěvekod Keďul » čtv 31 kvě, 2012 6:58 pm

Ještě mně napadlo,že by třeba pomohlo kápnout trochu oleje na místo,kde z motoru vychází hřídel-toto místo je v mazacím plánku označeno,dává se tam tuším jedna kapka modelářského oleje.
Keďul
 
Příspěvky: 89
Registrován: pon 06 úno, 2012 5:28 pm

Re: Škvrčení motorku Brejlovce Roco TT

Příspěvekod BaWiS » čtv 31 kvě, 2012 7:39 pm

Na tom šneku tuk ještě byl, bylo to mastné, jinak jak psal martin-tt - ať to nechám ještě zajet, tak jsem s tím zkusil ještě jezdit poloviční rychlostí, po hodině to už jen škvrčelo, i když to jelo pomalu a druhý den jsem to ani nemusel nechat prohánět a hned od začátku řachot a už nepřestal. Ale prodejce mi říkal, že to mu to mám dát na reklamaci, že není problém a navíc to mám v záruce. Takže to tam dám a pak uvidíme :D a hodím info, až to bude.
Uživatelský avatar
BaWiS
 
Příspěvky: 345
Registrován: čtv 27 lis, 2008 8:34 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Škvrčení motorku Brejlovce Roco TT

Příspěvekod Keďul » pát 01 čer, 2012 2:17 pm

Neměl jsem namysli šnek-tam patří tuk,ale ložisko motoru.Koukal jsem ještě na návod k obsluze a v něm to sice přímo není,ale suché ložisko bývá příčinou nepěkných zvuků.
Keďul
 
Příspěvky: 89
Registrován: pon 06 úno, 2012 5:28 pm

Re: Škvrčení motorku Brejlovce Roco TT

Příspěvekod BaWiS » pon 11 čer, 2012 7:21 pm

Aha, díky :) No loko jsem stejně dal na reklamaci, nebyl s tím naštěstí problém :) Tak uvidíme.
Uživatelský avatar
BaWiS
 
Příspěvky: 345
Registrován: čtv 27 lis, 2008 8:34 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Škvrčení motorku Brejlovce Roco TT

Příspěvekod BaWiS » pon 09 črc, 2012 4:23 pm

Tak, dneska mi přišel reklamovaný brejlovec - no, dal jsem na koleje a po ujetí kola a půl škvrčí vesele dál, na jednu stranu, na druhou, prostě jako by se na to vys.ali a navíc úplně zuřím, bo mi urvali jeden klakson a vůbec je to nese.e, že mi něco takového vrátili neopravené a urvané :evil: Dávám zas na reklamaci :x
Uživatelský avatar
BaWiS
 
Příspěvky: 345
Registrován: čtv 27 lis, 2008 8:34 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Škvrčení motorku Brejlovce Roco TT

Příspěvekod radekkrupka » úte 10 črc, 2012 5:57 am

BaWiS píše:Tak, dneska mi přišel reklamovaný brejlovec - no, dal jsem na koleje a po ujetí kola a půl škvrčí vesele dál, na jednu stranu, na druhou, prostě jako by se na to vys.ali a navíc úplně zuřím, bo mi urvali jeden klakson a vůbec je to nese.e, že mi něco takového vrátili neopravené a urvané :evil: Dávám zas na reklamaci :x

Jak jsem slyšel, u Roco celkem běžná praxe... obchodník jim vrátí loko kde chybí madlo a houkačka a vrátí se kus, kterému toho chybí 2x tolik :)
Uživatelský avatar
radekkrupka
 
Příspěvky: 1926
Registrován: ned 20 dub, 2008 3:13 pm
Bydliště: Teď už jenom Zlín :)

Re: Škvrčení motorku Brejlovce Roco TT

Příspěvekod eduardo » úte 10 črc, 2012 4:18 pm

Ja som mal podobný problém s červenou okaňou T478 od Roca ale v H0. Lokomotíva bola v analogu /pulzým ovládačom/ o do sť hlučnejšia v jazde jedým smerom, ale pri skúške 9V batériou išla v obidvoch smeroch potichu. Zistil som že to škvrčanie spôsobuje rezonácia motorčeka v kovovom ráme lokomotívy pri jazde do jednej strany.Lokomotívu som opatrne rozobral a pod motorček som vložil kúsok výkresu /čtvrtky/ a bolo po probléme.
Naposledy upravil eduardo dne úte 17 črc, 2012 8:53 am, celkově upraveno 1
H0 epocha IV ČSD DCC
eduardo
 
Příspěvky: 115
Registrován: pát 18 lis, 2011 7:03 pm

Re: Škvrčení motorku Brejlovce Roco TT

Příspěvekod jakdus » pát 13 črc, 2012 3:02 pm

Pánové vy si snad děláte pr.el, psáno nadneseně :D Přece u výrobku za několik tisíc nebudu rozebírat v záruce motor nebo pod něj strkat nějakou podložku. Okamžitě znovu reklamovat a ještě reklamovat . Po 3. reklamaci Vám musí vrátit peníze.
Opět znovu tentokrát na kolejích s podložím a jako vždy TT. Hraju si se syny,složitosti potom.
Uživatelský avatar
jakdus
 
Příspěvky: 68
Registrován: stř 31 pro, 2008 8:11 pm

Re: Škvrčení motorku Brejlovce Roco TT

Příspěvekod BaWiS » pát 13 črc, 2012 4:18 pm

jakdus: No já si myslím, že mi spíš radili, čím to je a jak to eventuelně řešit :) než že to mám si samoopravit :) Tím, že to bylo nové, navíc za 6 táců (byl tam zvuk), jsem to samozřejmě reklamoval - už podruhé.

Když jsem teď v uterý to byl podruhé to dát na reklamaci, tak pan obchodník mi tvrdil, že jak to přišlo, že s tím o víkendu jezdil a tvrdil, že to neškvrčelo. Ve čtvrtek jsem se měl stavit, že to dořešíme a zas tvrdil, že mu to doma jezdilo výborně a že at mu to ukážu, No, vytáh na prodejně asi 70 cenťáků koleje, pojížděl tudíž asi 40 cm s cca 20 % rychlostí. No samo že to nehučelo ... 4x zajezdit tam a zpět :mrgreen: Ale videa, kde jsem to z pondělka nahrával na kolcu, jak to škvrčí, že to chvilku jede normálně, pak začně škvrčet, hučet a něco jako chrastit, kde je slyšet rozdíl s normální lokomotivou (dneska fakt vše musí být zdokumentované :x) vidět nechtěl :D Prostě obchodník ... No, řek jsem mu, že ať mi nevěří, že mě to nezajímá, že jestli si myslí, že kecám, tak stejně nezmění to, že já vím, že nekecám :) (a taky se můžu příště na nákup u něj vys...)
No, ale až na to tvrzení, že já sem "blbec", se zachoval korektně a vzal mi ji zpět a vrátil peníze :) takže jsem o loko chudší :D

6 litrů je pro mě velká suma a lokomotivy nenakupuju, že musím (mám jich už akorát na moje potřeby), ale protože chci, takže ať si Roco příště ze mě nedělá prdel, bo má utrum :D
Uživatelský avatar
BaWiS
 
Příspěvky: 345
Registrován: čtv 27 lis, 2008 8:34 pm
Bydliště: Ostrava

Další

Zpět na Recenze modelů

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků