TRIX BR 38

Popisy modelů, odkazy na recenze, srovnávací testy.....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

TRIX BR 38

Příspěvekod Jirka Plzeň » stř 18 dub, 2012 8:57 am

Mám problém s parní lokomotivou TRIX BR 38. Na mírném stoupání (převýšení cca 2,5 cm na 1,5 m) podkluzuje. Má bandážované pouze jedno soukolí. Je možné s tím něco udělat? Lze koupit další bandážované soukolí nebo prostě lokomotivu více zatížit, aby lépe přiléhala ke kolejnicím? Má někdo s tímto zkušenosti?
Díky, Jirka
Jirka Plzeň
 
Příspěvky: 6
Registrován: pát 30 pro, 2011 11:21 pm

Re: TRIX BR 38

Příspěvekod jirkan » pát 20 dub, 2012 12:32 pm

Já sice od TRIXe mám jen větší páry, ale ty rozhodně tahají velmi dobře - je to v podstatě Maerklin..... Spíš bych hledal problém v bandážích - nejsou třeba zaolejované nebo nějak jinak poškozené?
jirkan
 
Příspěvky: 1076
Registrován: stř 16 bře, 2011 9:47 pm
Bydliště: Praha

Re: TRIX BR 38

Příspěvekod miroslav lengyel » pon 23 dub, 2012 1:08 pm

Zdarec kolego,asi Tě nepotěším,ale neuděláš s tím nic. :( Taky jsem si pořídil tento jinak krásný stroj a pěkně jsem si naběhl.Příčinou je špatně zvolená kostrukce a pohon mašiny,protože dát bandáž na hnací nápravu za dvojběhoun s velkým rozvorem a navíc odpružený může pouze diletant.Mrkni sem,kde tento problém obsáhle popisuji. http://lengy.rajce.idnes.cz/Pohony_parn ... to_046.jpg
Navíc ta moje ještě navíc ječí jak pitomá,tedy spíše ječela.Po odstranění setrvačníku se a nekonečných pokusech s převodovkou se to drobet zlepšilo,ale žádná sláva to není.
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: TRIX BR 38

Příspěvekod Milan Meisl » pát 18 kvě, 2012 6:40 pm

U této lokomotivy jsem měl hlavní problém s velkým rozchodem hnacích náprav. Ona na ty bandáže ani nedosedala a v obloucích vypadávala.
Po rozebrání pojezdu a slisování dvojkolí jezdí docela obstojně. Až na ten kvílící motor.
Milan Meisl
 
Příspěvky: 6
Registrován: čtv 09 lis, 2006 11:37 am
Bydliště: Svitavy

Re: TRIX BR 38

Příspěvekod miroslav lengyel » sob 19 kvě, 2012 7:56 am

Ten zvuk nevyluzuje motor,nýbrž "převodovka".Díky tomu,že je to celé uloženo v kovovém kotli,tak se to ještě umocňuje.Po odstranění setrvačníku,se to zlepšilo,ale stejně mašina nakonec skončí jako ozdoba depa. :D
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: TRIX BR 38

Příspěvekod miroslav lengyel » sob 25 kvě, 2013 10:12 am

Tak se sešel rok s rokem a protože se nerad vzdávám bez boje :D učinil jsem další pokus s vylepšením tahu této lokomotivy.Inspiroval jsem se u firmy Liliput,která má u stejné mašiny bandáže na jedné straně a to na 1.a 3.nápravě.Požádal jsem kolegu modeláře,zda by mi kola slisoval a přehodil.Nakonec jsou kola do kříže,protože na jedné straně jsou kola kov na kov a na druhé kov plast k vůli izolaci.Dobrá věc se podařila a mašina má nyní mnohem lepší tah,tedy ne že by se to dalo srovnat s Fleischmanem :lol: to ani omylem,ale přeci jen do kopce,kde měla problém vyvézt sama sebe,teď vytáhne i 3 dvouosé vozy :!: :mrgreen:
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem


Zpět na Recenze modelů

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků