vůz Y Tillig

Popisy modelů, odkazy na recenze, srovnávací testy.....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

vůz Y Tillig

Příspěvekod Jeff Hopper » sob 31 pro, 2011 1:26 pm

Je tu opět jedna rozporuplná novinka od fi. Tillig tak co se ji věnovat samostatně. Dovolil jsem si trošku začít moji drobnou laickou recenzí :shock: :shock: :o :?

http://jefftt.rajce.idnes.cz/vuz_Y_Tillig


a teď naše odborná veřejnost 8) dejte ji co proto ať výrobce ví co zlepšovat.
Jeff Hopper
 
Příspěvky: 577
Registrován: stř 05 led, 2011 6:32 pm
Bydliště: Nymburk

Re: vůz Y Tillig

Příspěvekod Jirka1 » sob 31 pro, 2011 1:41 pm

Dle mého soudu jsou rámy oken Y Tillig poměrně dost zjednodušené... :(
Uživatelský avatar
Jirka1
 
Příspěvky: 534
Registrován: pon 28 led, 2008 6:30 pm
Bydliště: Ústeckoorlicko

Re: vůz Y Tillig

Příspěvekod George V. » sob 31 pro, 2011 3:17 pm

...paskvil.

Nepatřičné podvozky Goerlitz V.a místo Goerlitz V. (Kuehn správně!). Madla u dveří mají být zapuštěná. Koncové osvětlení a chybějící interiér nezasluhují komentáře...
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Re: vůz Y Tillig

Příspěvekod TTmili » sob 31 pro, 2011 3:53 pm

Pozor, tady u toho vozu nejsou ani Goerlitz V.a. Je na něm paskvil v podobě podvozků z REKO vozů. Jinak svoje jsem k němu řekl už v tématu novinky 2011, pokud to ještě někdo nečetl tak stručně shrnu že neodpovídá střecha popisu, popis období, koncová světla děs, o oknech se zmiňovat nemusím, navíc ta užší půlená okna z uličky taky nesmysl, podvozky z těch se mi ježí chlupy i tam kde je nemám, madla mají být zapuštěná a to je tuším asi tak všechno. Aktuálně si na víc nevzpomínám. Vybarvený interiér, to bychom po Tilligovi chtěli moc.

Každopádně i přes to všechno se na něj těším, přecejen je to odporák který nám Kuehn nenabídne (asi), a tak je třeba si ho upravit k obrazu svému.

Pro Jeffa: Prosimtě, jak má vyřešený sběr proudu z dvojkolí? Případně i jestli je to už i zavedené dovnitř do vozu jako u Kuehna? Já si na toho svýho totiž počkám až do ledna, a tohle bych rád věděl.
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Re: vůz Y Tillig

Příspěvekod Jeff Hopper » ned 01 led, 2012 8:33 am

Jeff Hopper
 
Příspěvky: 577
Registrován: stř 05 led, 2011 6:32 pm
Bydliště: Nymburk

Re: vůz Y Tillig

Příspěvekod George V. » ned 01 led, 2012 11:39 am

TTmili píše:Pozor, tady u toho vozu nejsou ani Goerlitz V.a. Je na něm paskvil v podobě podvozků z REKO vozů.


...a jak se prosím Tě liší? Já tam vidím Goerlitz V.a (akorát s nepatřičným dynamem). I když to dynamo jsem na těhle povozcích už viděl - Lužná, setkání brejlovců a zde přítomné doprovodné dlabané ingoty (WLAB exportní souběh pro SSSR).

P.S. Jaké REKO vozy máš na mysli?
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Re: vůz Y Tillig

Příspěvekod TTmili » ned 01 led, 2012 3:13 pm

No sice budu trochu hnusný ale co. Na to že jsi vrchní hnidopich na fóru tak máš teda asi docela mezery pokud tam vidíš Goerlitz V.a, protože ty vypadají úplně jinak.
Předně trocha teorie. Goerlitz V.a se od Goerlitz V liší vpodstatě (viditelné změny) jiným tlumením primáru - nepotřebuje třecí tlumiče, dále pak mívá jiný vzor ložisek (ale postupem se vyměňovaly i na Goerlitz V), kolébka sekundáru je jiná, mohutnější a jinak uložená, a to pomocí tyčových konzol (opravdu jsou vzdáleně podobné těm co jsou na těhle podvozkách), ale jsou tam navíc záchytné nosiče. Dál je tlumení kolébky provedeno úplně opačně (tj. nikoliv od příčníku kolébky k jejímu nosiči, ale od příčníku k podélníku) a samotný podélník by měl být vpodstatě shodný.
A teď obrázky.
Goerlitz V: http://www.drehgestelle.de/6/GV_o_mpa.jpg (bohužel pouze nákladní varianta, ale ve stavu po vyrobení)
Goerlitz V.a: http://www.parostroj.net/katalog/ov/ima ... _1984b.jpg
No a podvozek na modelu: http://img12.rajce.idnes.cz/d1202/5/586 ... 0E8950.jpg
Pokud ti přijde jakýkoliv s těch dvou Goerlitzů podobný tomu co je na modelu tak veř že tomu tak není, ty podvozky jsou úplně jinačí, a na tyhle vozy v žádném případě nepatří. Ale jak říkám, přece se Tillig nebude dělat s formou pro pravý Goerlitz V, když má něco co je vzdáleně podobné.
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Re: vůz Y Tillig

Příspěvekod George V. » pon 02 led, 2012 4:57 am

...ale pořád jsem se nedozvěděl, co že je to za podvozek a z jaké REKO.
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Re: vůz Y Tillig

Příspěvekod TTmili » pon 02 led, 2012 10:01 am

Z německých Reko vozů, těhle: http://img89.imageshack.us/img89/8686/b ... 985vm0.jpg , stačí jen trochu hledat. Z těch tříosých to asi nebude.
Co se týče toho podvozku, trochu tam vidět je, ale co je to za typ nevím, neznám, neumím dohledat (možná to bude i proto že neumím německy). Ale na TT-boardu jsou v tématu o těhle vozech (4achs rekowagen) jsou celkem detailní fotky toho podvozku. Tohle jsou prostě jen německé podvozky, podobně jako my máme VÚKV, a myslím že by to němci taky nedokázali dohledat být odkázání jen na fotky.
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Re: vůz Y Tillig

Příspěvekod George V. » pon 02 led, 2012 10:09 am

Podle http://de.wikipedia.org/wiki/Reko-Wagen_(Eisenbahn)

se jedná také o Goerlitz V. Ten podvozek je až na provedení zavěšení kolébky prakticky totožný; nazval bych ho vývojovým mezistupňem mezi V. a V.a :D.
Bohužel nejsem majitelem žádného modelu tohoto REKO vozu, takže jsem podvozek neznal. Vzhledem mi připomínal V.a. a z fotky jsem ho blíže nestudoval...
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Re: vůz Y Tillig

Příspěvekod TTmili » pon 02 led, 2012 11:50 am

Možné to je, viděl jsem ty vozy i s klasickým Goerlitz V, s obyčejnými závěsy. Každopádně je to nevyhovující podvozek pro vozy typu Y/B, ať jsou jaké jsou. Evidentně to byla jen nějaká národní mutace, stejně jako už zmíněné naše VÚKV, ty vlastně také vypadají jako Goerlitzy, ale jsou jiné.
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Re: vůz Y Tillig

Příspěvekod George V. » pon 02 led, 2012 11:56 am

TTmili píše:Možné to je, viděl jsem ty vozy i s klasickým Goerlitz V, s obyčejnými závěsy. Každopádně je to nevyhovující podvozek pro vozy typu Y/B, ať jsou jaké jsou. Evidentně to byla jen nějaká národní mutace, stejně jako už zmíněné naše VÚKV, ty vlastně také vypadají jako Goerlitzy, ale jsou jiné.


...VUKV jsou sakra jiné! Vzdálená podoba čistě náhodná. Třeba rozvor mají jen 2400mm, což je podstatný rozdíl...

P.S. A co ty víš, třeba v NDR tyhle ypsilony s těma podvozkama opravdu jezdily, třeba novější Y/B70 jezdily v NDR i s Goerlitzy VI.(a u nás ne) :)



Resume: Přeci jen jeden detail by se dal na těchto nových vozech od Tilliga vyzvednout, a to provedení "zvýraznění" rámu. Musím konstatovat, že na tomto voze je provedeno asi nejlépe ze všech dostupných modelů ypsilonek napříč všemi měřítky...
Na fotkách i videu od DS vozy vypadají i přes vytknuté nedostatky velmi přirozeně...
Škoda, že v nabídce zatím není vhodný vůz i pro mne. V TT mne zajímá výhradně V-VI. epocha, tak by se mi hodil vůz AB350 v najbrtu...
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Re: vůz Y Tillig

Příspěvekod TTmili » sob 07 led, 2012 8:32 pm

Tak to trochu oživím. Musím vzít jednu z výtek zpět. Konkrétně tu o těch madlech. Vůz číslem i intervalem odpovídá vozům dodávaným v roce 1972. V té době už se zároveň dělali vozy Y/B-70, a tohle byly dojížďáky, takže skříň se jim dělala podle těch nových, teplovzdušných, s vystouplým madlem. Takže toto je vpořádku.

Jinak k těm podvozkům, VÚKV jsem uvedl jen jako příklad pro vzdálenou podobnost. Taky nevylučuju že tyhle podvozky nemohly být na německých vozech, ale na našich prostě nemají co dělat.
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Re: vůz Y Tillig

Příspěvekod George V. » ned 08 led, 2012 11:48 am

...pravdu díš, hombre.

http://www.vagonweb.cz/fotogalerie/CZ/CD_A150.php

...hned první snímek vozu zvenčí to dokazuje...

http://www.vagonweb.cz/fotogalerie/CZ/CD_AB350.php

...a tady jsou hned dva kousky.
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Re: vůz Y Tillig

Příspěvekod Jeff Hopper » ned 08 led, 2012 12:09 pm

Jo madlo je to se mi u tilligu líbí. Okna sice jednoduší, ale zas tam neprosvítá barva. Podvozky( z běžného pohledu na jedoucí vůz prkotina - z makropohledu - hnus) Cena vozu by měla být tak okolo 600 - 650,-. Jeden mám(ze zvědavosti) a víc jich zatim nebude.
U nejmenované konkurence zase problém s termošema :lol: :lol: :lol: :lol: a madlem :lol: :lol: :lol:
Jeff Hopper
 
Příspěvky: 577
Registrován: stř 05 led, 2011 6:32 pm
Bydliště: Nymburk

Další

Zpět na Recenze modelů

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků