Příloha ŽM 2011 - Kolejiště našich modelářů

Popisy modelů, odkazy na recenze, srovnávací testy.....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Příloha ŽM 2012 - Kolejiště našich modelářů

Příspěvekod loscarlos » úte 27 pro, 2011 6:52 am

radekkrupka píše: Pamatuju si, že tam snad bylo jedno i americké?

Je, velikost N, ale českého modeláře. Je tam i německé, pro změnu Z. Mne osobně zaujalo kolejiště zkušební okruh VUZ Velim - TT. Jinak myslím, že kniha je dobrá. Pro mne, jako člověka který teprve plánuje místnost :D na kolejiště, je jakákoliv informace přínosem. A s těmi fotkami. Obsahově se mi celkem líbí, co mi vadí je kvalita některých "zvětšenin". Máznuté, nebo podivný kontrast/barevnost. Možná to udělal tisk, ale myslím že u publikace za tuto cenu by měla být 100% OK. Ještě nesmíme zapomenout na přiložené DVD. Ale jako celek hodnotím velice kladně.
HO, epocha IV/V + ČSD/ČD. Nejprve analog a teď asi digitál ..... .
Uživatelský avatar
loscarlos
 
Příspěvky: 406
Registrován: úte 23 úno, 2010 8:50 am
Bydliště: okr. Benešov

Re: Příloha ŽM 2012 - Kolejiště našich modelářů

Příspěvekod radekkrupka » úte 27 pro, 2011 8:54 am

Hm, na mysl se mi dere otázka: Má smysl, aby jediná dosud vydaná publikace o českých kolejištích obsahovala kolejiště podle německé a americké předlohy, byť jsou od českých modelářů? Vždyť na tyto předlohy už vyšlo literatury dost. Kdyby tam těch koljišť bylo 60, tak neřeknu. Ale je jich tam celkem málo.
Uživatelský avatar
radekkrupka
 
Příspěvky: 1926
Registrován: ned 20 dub, 2008 3:13 pm
Bydliště: Teď už jenom Zlín :)

Re: Příloha ŽM 2012 - Kolejiště našich modelářů

Příspěvekod loscarlos » úte 27 pro, 2011 9:03 am

radekkrupka píše:Hm, na mysl se mi dere otázka: Má smysl, aby jediná dosud vydaná publikace o českých kolejištích obsahovala kolejiště podle německé a americké předlohy, byť jsou od českých modelářů? Vždyť na tyto předlohy už vyšlo literatury dost. Kdyby tam těch koljišť bylo 60, tak neřeknu. Ale je jich tam celkem málo.

No, po pravdě, mne americká kolejiště vůbec neberou, ale je to samozřejmě věc vkusu. A nezaujalo mne ani na tom přiloženém DVD.Psal jsem to jako doplnění předchozí informace.
HO, epocha IV/V + ČSD/ČD. Nejprve analog a teď asi digitál ..... .
Uživatelský avatar
loscarlos
 
Příspěvky: 406
Registrován: úte 23 úno, 2010 8:50 am
Bydliště: okr. Benešov

Re: Příloha ŽM 2012 - Kolejiště našich modelářů

Příspěvekod radekkrupka » úte 27 pro, 2011 9:04 am

To byla spíš řečnická otázka na adresu autorů a důvod, proč jsem si ji nekoupil...
Uživatelský avatar
radekkrupka
 
Příspěvky: 1926
Registrován: ned 20 dub, 2008 3:13 pm
Bydliště: Teď už jenom Zlín :)

Re: Příloha ŽM 2012 - Kolejiště našich modelářů

Příspěvekod Jarda H. » úte 27 pro, 2011 10:40 am

I když to byla Radku řečnická otázka, ještě pár slov k tomu americkému kolejišti - je tam kolejiště Bennett city od českého modeláře Ivana Benetky, a asi ne náhodou, když v tiráži na konci knihy naleznete údaj Kresby a grafický design - Ivan Benetka. Na druhou stranu příznivci a stavitelé kolejišť typu ala Amerika tohle kolejiště v knize (asi) uvítali.
K samotnému výběru kolejišť - volba závisí na tom, kdo dělal výběr pro knihu, určitý vliv asi mělo i to, kdo byl ochoten se podílet (třeba někdo nebyl osloven nebo nechtěl plnit podmínky, za kterých byl výběr prováděn), nevím, jen glosuju ?! Autor / autoři se zjevně snažili do knihy dostat většinu známých měřítek, takže v knize najdete Z, N, TT, HO, HOe, v českém provedení s dotykem německého či amerického stylu.
K výběru prezentovaných kolejišť lze mít výhrady (já bych třeba uvítal fotografie např. z kolejiště Mokrá na Soupravou, H0), ale asi by se to dalo shrnout cimrmanovským "Můžeme o tom diskutovat, můžeme o tom vést spory, můžeme s tím nesouhlasit, ale to je tak všechno, co se proti tomu dá dělat." :mrgreen:
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2794
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Re: Příloha ŽM 2012 - Kolejiště našich modelářů

Příspěvekod nalini » úte 27 pro, 2011 11:53 pm

Jardo, je to právě naopak, my můžeme udělat to úplně nejdůležitější ... buď si to koupit ... anebo nekoupit ... :wink:
nalini
 
Příspěvky: 100
Registrován: ned 10 led, 2010 9:45 am

Re: Příloha ŽM 2012 - Kolejiště našich modelářů

Příspěvekod Petr Zatrepalek » stř 28 pro, 2011 10:47 am

nalini píše:Jardo, je to právě naopak, my můžeme udělat to úplně nejdůležitější ... buď si to koupit ... anebo nekoupit ... :wink:


Bingo! Pod to se rád podepíšu taky! Než kupovat šmejd, raděj to oželím...
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Re: Příloha ŽM 2012 - Kolejiště našich modelářů

Příspěvekod Jarda H. » stř 28 pro, 2011 11:32 am

nalini píše:Jardo, je to právě naopak, my můžeme udělat to úplně nejdůležitější ... buď si to koupit ... anebo nekoupit ... :wink:


Tož to jsme si neporozuměli :D :!: Já jsem tím cimrmanovským výrazem mínil naši možnost ovlivnit výběr kolejišť v knize, nikoliv nákup / nenákup knihy samotné :lol:
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2794
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Re: Příloha ŽM 2012 - Kolejiště našich modelářů

Příspěvekod pekl024 » čtv 29 pro, 2011 6:16 pm

Uživatelský avatar
pekl024
 
Příspěvky: 900
Registrován: čtv 11 lis, 2010 2:40 pm
Bydliště: Plzeň

Re: Příloha ŽM 2011 - Kolejiště našich modelářů

Příspěvekod alf » ned 01 led, 2012 7:47 pm

Nó,to je solidní cena..Připojím tedy taky svůj dojem..Knihu jsem taktéž prolistoval na burze a odložil..Po chvíli jsem se vrátil a stále jsem bohužel nenašel nějaký moment,fotku či něco takového co by podnítilo můj zájem a otevřelo peněženku :D Nezatracuji-kdo nic českého takhle komplexněji neviděl bude uvytržení,ale trochu jsem tam postrádal nějaké kolejiště trochu méně teatrální ale o to více detailnější v provedení detailů,patiny,krajiny i třeba souprav vozidel.Aby to prostě bylo taknějak komplet sladěné a echt.české :)(např.zmíněný T.Bartoš..) ještě si to rozmyslím..no čekal jsem víc..
alf
 
Příspěvky: 222
Registrován: úte 01 led, 2008 11:43 pm
Bydliště: Letohrad

Re: Příloha ŽM 2011 - Kolejiště našich modelářů

Příspěvekod radula63 » ned 01 led, 2012 8:24 pm

Byl jsem mezi Vánoci a silvestrem ve Žďáře nad Sázavou, tam si na prodejne prohlídl knihu, tu tam nechal a koupil si samostatně DVD za 50,-Kč :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Raďula63
MPK - moduly plzeňského kraje
KŽM Praha 3
KŽM cH0TTěboř
Psi štěkají, karavana jede dál
Uživatelský avatar
radula63
 
Příspěvky: 1305
Registrován: čtv 28 kvě, 2009 6:15 pm
Bydliště: kraj Vysočina - okres H.B.

Re: Příloha ŽM 2011 - Kolejiště našich modelářů

Příspěvekod Tkadlec Jaroslav » pon 02 led, 2012 9:43 am

taky mě to příjde zbytečných 800kč a nějaký drobný vyhozený zbytečné ,když ty kolejiště jsou na internetu videa atd .za ty prachy máš třeba jeden vagon a udělá víc parády než knížka co prolistuješ a založíš do knihovny :wink:
Tkadlec Jaroslav
 
Příspěvky: 1086
Registrován: sob 19 pro, 2009 1:38 pm
Bydliště: Javorník u Jeseníku

Předchozí

Zpět na Recenze modelů

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků