VDV modely

Popisy modelů, odkazy na recenze, srovnávací testy.....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

VDV modely

Příspěvekod mnitka » sob 10 pro, 2011 12:27 pm

Pánové, již delší dobu se odhodlávám k nákupu vozů firmy VDV modely.
Něco jsem si již o těchto modelech přečetl, model vozu Eas jsem měl dokonce v rukou.
Díky tomu, že model nebyl stříkán a byl jen v barvě plastu připadal mi vzhled hračkovitý. Hnědočervený plast mi přišel spíše do růžova a tak trošku jakoby průhledný..., proto je pro mě ve hře nákup stavebnice a vlastní povrchová úprava atd .
Další věcí která mě zajímá je zranitelnost leptaných doplňků kterými jsou modely osazeny.
Co se chystá dále? V diskuzi výrobce jsem zaznamenal zmíňku o vozu Es...
V nabídce výrobce jsou hlavy krátkých spřáhel -> jedná se o výrobky ROCO?

Děkuji za Vaši sdílnost.
Martin
Uživatelský avatar
mnitka
 
Příspěvky: 1224
Registrován: úte 28 říj, 2008 7:08 am
Bydliště: Brno

Re: VDV modely

Příspěvekod Dědek » sob 10 pro, 2011 8:58 pm

mnitka píše:Pánové, již delší dobu se odhodlávám k nákupu vozů firmy VDV modely.
Něco jsem si již o těchto modelech přečetl, model vozu Eas jsem měl dokonce v rukou.
Díky tomu, že model nebyl stříkán a byl jen v barvě plastu připadal mi vzhled hračkovitý. Hnědočervený plast mi přišel spíše do růžova a tak trošku jakoby průhledný..., proto je pro mě ve hře nákup stavebnice a vlastní povrchová úprava atd .
Další věcí která mě zajímá je zranitelnost leptaných doplňků kterými jsou modely osazeny.
Co se chystá dále? V diskuzi výrobce jsem zaznamenal zmíňku o vozu Es...
V nabídce výrobce jsou hlavy krátkých spřáhel -> jedná se o výrobky ROCO?

Děkuji za Vaši sdílnost.
Martin



Dobrý den,

zcela jistě jste mněl v ruce polostavebnici nebo stavebnici, kde se počítá s tím, že si model barvou každý nastříká sám.
VDV neprodávají HOTOVÉ vozy bez nástřiku barvou a bez potisku.
Bez povrchové úpravy pouze ve stavu surového výlisku je hračkovitý vzhled běžný téměř u všeho.
Leptané díly se zalepují do vyvrtaných otvorů, tudíž zranitelnost je adekvátní způsobu zacházení.
Dobře snášejí běžnou manipulaci při provozu na kolejišti. Samozřejmě je třeba zacházení jako s modely.
Dědek
 
Příspěvky: 49
Registrován: úte 25 led, 2011 4:23 pm

Re: VDV modely

Příspěvekod mnitka » pát 16 pro, 2011 6:31 pm

Děkuji za názor.

Ještě někdo by tu svůj pohled na tyto modely neventiloval?
Uživatelský avatar
mnitka
 
Příspěvky: 1224
Registrován: úte 28 říj, 2008 7:08 am
Bydliště: Brno

Re: VDV modely

Příspěvekod Michal Dalecký » sob 17 pro, 2011 7:26 pm

Minuly tyden se resil vuz Eas na K-reportu. Obecne je vuz Eas-u moc lehky a vyrobce podvozky podklada podlozkami aby se nezasekavaly. Diky tomu je vuz vyssi nez ostatni. Z toho co mam od kazkaniku, tak podvozky se rozlepovaly uz pri vymene dvojkoli a u Eas-u se prohybaji bocnice dovnitr. Detaily na modelu jsou pekne, ale ten vygon neni dotazeny do konce.
:: H0, DCC, III-IV :: http://www.ambmodely.cz :: http://diskuze.modely.biz
Uživatelský avatar
Michal Dalecký
 
Příspěvky: 1823
Registrován: pát 23 lis, 2007 8:50 pm
Bydliště: Praha 6

Re: VDV modely

Příspěvekod Dědek » ned 18 pro, 2011 8:47 pm

Michal Dalecký píše:Minuly tyden se resil vuz Eas na K-reportu. Obecne je vuz Eas-u moc lehky a vyrobce podvozky podklada podlozkami aby se nezasekavaly. Diky tomu je vuz vyssi nez ostatni. Z toho co mam od kazkaniku, tak podvozky se rozlepovaly uz pri vymene dvojkoli a u Eas-u se prohybaji bocnice dovnitr. Detaily na modelu jsou pekne, ale ten vygon neni dotazeny do konce.

K poznatkům pana Daleckého bych se ještě připojil:
Podvozky na vozech vzhledem jejich konstrukci nejsou určeny k výměně dvojkolí. Určitě by byly lepší podvozky vyrobené z jednoho kusu, ale zřejmě to byla otázka peněz.
Podložky mezi podvozky se vyskytovaly vú první (možná ještě ve druhé) výrobní sérii. Následně byly provedeny na voze úpravy a podložky se dále nevyskytují. Vůz dostal správnou výšku a zároveň se zlepšily jízdní vlastnosti. Sám mám několik vozů z první série. Podložky jsem vyhodil a původní podvozky jsem nahradil nově upravenými podvozky od VDV. Úprava spočívala ve zvýšení točny, tím se zpřesnila mezera pro chod kulisy a kulisa již nevypadává. Průhyb bočnic byl vyřešen vložením nákladu, který je součástí vozu a zároveň je v nákladu umístěno i závaží. Náklad je možno použít ve výchozím stavu nebo doplnit posypem písku, uhlí atd. dle vlastního uvážení. Naskýtá se zde otázka, zdali by bylo nebo nebylo vhodnější upravit stěny vozu jejich zesílení. Domnívám se však, že zesílením menším než 1 mm by nedošlo k nápravě a pokud by byla bočnice zesílena o 1 mm, dle mého názoru by utrpěl vzhled vozu. Konstrukce tohoto typu vozu není jednoduchá záležitost, ačkoliv se to mnohým nemusí takto zdát. S problémem prohnutých bočnic jako u VDV jsem se setkal u podobného vozu Vsa vyrobeného v maloserii od jiné firmy, kterou nebudu jmenovat. Jen se pozastavuji nad tím, že výrobci spolu nespolupracují a stejné problémy se opakují i na modelech dalších výrobců. Udivuje mně, že se nesnaží společnými silami problémům předcházet a ušetřit si tak vysoké a zbytečné náklady na vývoj něčeho, co již zde jednou bylo.
Naposledy upravil Dědek dne pon 19 pro, 2011 4:27 pm, celkově upraveno 1
Dědek
 
Příspěvky: 49
Registrován: úte 25 led, 2011 4:23 pm

Re: VDV modely

Příspěvekod Pája » ned 18 pro, 2011 11:40 pm

Tady máš pěknou recenzi na novou stavebnici ,,Smmp od SDV" http://www.mojett.cz/?p=7247
TT,DCC,ČSD III-IV,člen TT ZABABOV,Sysel fóra a zatím spíše hračička než modelář
Uživatelský avatar
Pája
 
Příspěvky: 834
Registrován: stř 08 srp, 2007 6:05 pm
Bydliště: Praha -Suchdol

Re: VDV modely

Příspěvekod JBr » pon 19 pro, 2011 12:53 am

Pája píše:Tady máš pěknou recenzi na novou stavebnici ,,Smmp od SDV" http://www.mojett.cz/?p=7247


Pletes si vyrobce, SDV != VDV, navic ten plosinak u Vova na webu je v TT :)
TT/D V/VI.
Uživatelský avatar
JBr
 
Příspěvky: 1265
Registrován: čtv 20 zář, 2007 7:25 pm
Bydliště: Hostivice a obcas Chotebor

Re: VDV modely

Příspěvekod Pája » pon 19 pro, 2011 9:41 pm

Jo to jedno písmenko jsem spletl,omlouvám se,ale o měřítku jsem zmínku nenašel.Se správným písmenkem VDV = H0
TT,DCC,ČSD III-IV,člen TT ZABABOV,Sysel fóra a zatím spíše hračička než modelář
Uživatelský avatar
Pája
 
Příspěvky: 834
Registrován: stř 08 srp, 2007 6:05 pm
Bydliště: Praha -Suchdol

Re: VDV modely

Příspěvekod Dašek » sob 24 pro, 2011 9:34 pm

Mám postaveno pár modelů řady Falls a Faccs a jsem s nimi spokojený.U prvních modelů byly dodávány podvozky BRAMOS.Později vlastní stavebnice podvozků.Ty mají předlisované zápichy na ložiska,které nejsou dodávaná ve stavebnici.
Stavba vozů byla vcelku pohodová a rychlá.problém jsem měl jen u vozů Faccs při lepení vany/stěny na styčných plochách mají rozdílnou sílu/ a vlepení ovládačů vnitřních klapek/jejich poloha nebyla z návodu znát,pochůzka po nádraží tehdy
NH střed vše spravila/.O jízdních vlastnostech toho moc nevím,modely jsem dovažoval Faccs 2ks matka M8 a Falls 4ks
plechů do klapek/škoda že nejdou otvírat/.



JBr píše:Pletes si vyrobce, SDV != VDV, navic ten plosinak u Vova na webu je v TT
JBr píše:Pletes si vyrobce, SDV != VDV, navic ten plosinak u Vova na webu je v TT


Myslím,že se opravdu jedná o fa.SDV/aspoň má model v katalogu,fa VDV nikoliv/.



mnitka píše:V nabídce výrobce jsou hlavy krátkých spřáhel -> jedná se o výrobky ROCO?


Nejedná se ani o výrobky fy.ROCO,ani BRAMOS/krom hlavy mají jiné rozměry a jsou lepitelné lepidly na plastikové stavebnice/.
Dašek
 
Příspěvky: 524
Registrován: sob 31 říj, 2009 6:46 pm
Bydliště: Ostrava


Zpět na Recenze modelů

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků