Ceske nadrazni stavby - srovnani vyrobcu

Popisy modelů, odkazy na recenze, srovnávací testy.....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Ceske nadrazni stavby - srovnani vyrobcu

Příspěvekod loscarlos » stř 23 lis, 2011 7:40 am

Myslím, že se sluší připomenout ještě výrobce pana Berku:
http://www.berka.vyrobce.cz/
I když asi není speciálně zaměřen na budovy.
HO, epocha IV/V + ČSD/ČD. Nejprve analog a teď asi digitál ..... .
Uživatelský avatar
loscarlos
 
Příspěvky: 407
Registrován: úte 23 úno, 2010 8:50 am
Bydliště: okr. Benešov

Re: Ceske nadrazni stavby - srovnani vyrobcu

Příspěvekod Radek(T) » stř 23 lis, 2011 1:25 pm

Když už byly zmíněny stavby MTB - máte s nimi někdo konkrétní zkušenost ? Neřeším "shodu se vzorem", ale sestavitelnost - provedení - detailnost - celkový vzhled .
TT digitál, doba mého dětství (končící parní trakce) + 2. svět.válka 1:35
Uživatelský avatar
Radek(T)
 
Příspěvky: 103
Registrován: čtv 05 čer, 2008 8:57 am
Bydliště: Hradec Králové

Re: Ceske nadrazni stavby - srovnani vyrobcu

Příspěvekod radekkrupka » stř 23 lis, 2011 2:34 pm

Radek(T) píše:Když už byly zmíněny stavby MTB - máte s nimi někdo konkrétní zkušenost ? Neřeším "shodu se vzorem", ale sestavitelnost - provedení - detailnost - celkový vzhled .

Myslím, že jsou vystavené na Andělu u Michala Daleckého ve vitríně. Na letmý pohled se mi zdály celkem OK.
Uživatelský avatar
radekkrupka
 
Příspěvky: 1926
Registrován: ned 20 dub, 2008 3:13 pm
Bydliště: Teď už jenom Zlín :)

Re: Ceske nadrazni stavby - srovnani vyrobcu

Příspěvekod Ferda » stř 23 lis, 2011 3:00 pm

PaMi píše:Ferdo, můžeš mi prosím prozradit, kde se dají barevné kartony s různými povrchy pro řezání laserem koupit? Díky.

Rád bych, ale nemohu. Přiznám se, že jsem po tom ani nepátral. Pokud chci neco pálit pak mám nějakou představu i o použití materiálů a požadovaném výsledku. Tuto představu prokonzultuji a výsledkem může být docela jiný materiál. Cat centra mívají většinou základní materiály skladem a mají s nimi i dostatečné zkušenosti. Pokud se shodneme, že pro daný účel by byl potřebný jiný (třeba i specifický) mat., pak se o to postarají sami dodavatelé. Pálit se dá ze spousty materiálů počínaje nerezí a konče třeba plastovou fólií, balsou, nebo i textilem. Povrchy lze upravovat i gravírováním a jinými technikami, nicméně pak cena většinou rychle narůstá i když né vždy. Záleží na schopnostech a zkušenostech lidí, kteří s tím pracují. Podotýkám, že vše co jsem dosud nechal pálit byly specifické zakázky a né vždy jen drážní stavby.

Pokud ti jde o kartony pro ruční výrobu, nebo jiné použití, pak můžeš zkusit zajít k "umělcům", nebo i do některých hobbymarketů a poptat se na pasparty. Mívají i různé zbytky za příznivé ceny. Pasparty se dělají v mnoha mutacích. Jak barevných tak i co se týká struktury povrchu a síly materiálu. Pro ruční práci je to výborný materiál, ale pro laser se použít nedá. Tam je třeba tvrdý karton s jinými pojivy a dalšími specifickými vlastnostmi. Třeba nehořlavost je velmi vítaná :D .

To jsme však poněkud odbočili od tématu tohoto vlákna.

Jen pro zajímavost jedna ukázka, že nemusí být LaserCat vždy cenově nedostupný:
http://aukro.cz/akce-ho-domek-podle-ces ... 89144.html
I u této technologie platí, že cena závisí i na počtu prodaných kusů.
H0 III-IV. Dokonalost je sen!
Uživatelský avatar
Ferda
 
Příspěvky: 1583
Registrován: stř 07 říj, 2009 3:34 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Ceske nadrazni stavby - srovnani vyrobcu

Příspěvekod PaMi » stř 23 lis, 2011 4:30 pm

To Ferda: díky za info. Z důvodu svojí pohodlnosti jsem si koupil laser sám do dílny a řežu si sám doma (50W; 30x50cm). Zatím jsem posbíral zkušenosti s plastem pro řezání laserem a překližkou. Karton jsem zatím nepoužíval. Proto jsem chtěl doporučení. Ve studiích si samozřejmě drží svoje know how a nic neřeknou. No nic. Budu zkoušet - průmyslová lepenka, knihařská lepenka a pod.
-- TT -- ČSD -- Jenom pro radost -- TrainController 8.0 Gold -- Moduly
Uživatelský avatar
PaMi
 
Příspěvky: 487
Registrován: úte 04 bře, 2008 1:57 pm

Re: Ceske nadrazni stavby - srovnani vyrobcu

Příspěvekod radeksindy » stř 23 lis, 2011 8:20 pm

Minulý pátek jsem u kamaráda viděl malé skladiště a stražní domek od MTB. Z jednoho byla jen splepená hrubá stavba, ostaní zatím nedotčeno. Trochu to vypadalo, že se jedná o přesně vyřezané díly, bohužel trochu nepřesně navržené. Mezi stropem a jednou boční stavbou byla mezera přes 1mm, přitom obovodové zdi byly sestavené dobře. Celkové modelové provedení mne nijak neoslovilo, ale ani se necítím být skupinou modelářů, pro které je to určeno. Určitě to bude některým vyhovovat.
radeksindy
 
Příspěvky: 2514
Registrován: stř 25 dub, 2007 12:50 pm

Re: Ceske nadrazni stavby - srovnani vyrobcu

Příspěvekod talien » pát 26 říj, 2012 7:03 pm

Radek(T) píše:Když už byly zmíněny stavby MTB - máte s nimi někdo konkrétní zkušenost ? Neřeším "shodu se vzorem", ale sestavitelnost - provedení - detailnost - celkový vzhled .


Minulý víkend jsem si sestavil strážní domek od mtb... pokud Tě zajímá pár postřehů a fotografií, najdeš je na mém blogu.

http://tt-kraj.blogspot.cz/2012/10/stra ... d-mtb.html

Mně stavebnice od mtb celkem vyhovovala. Drobný problém byl s dosednutím střechy, ale to jsem si pravděpodobně způsobil sám dosazením "pozednic" v celé délce budovy a s tím se zřejmě nepočítalo. Ale dalo se to snadno napravit s vložením pár kousků kartonu z odřezků. :-)
TT, DCC, II/III. epocha
http://tt-kraj.blogspot.com
talien
 
Příspěvky: 85
Registrován: stř 02 kvě, 2012 12:16 pm
Bydliště: Praha

Re: Ceske nadrazni stavby - srovnani vyrobcu

Příspěvekod mnitka » sob 27 říj, 2012 8:29 am

talien :arrow: moc pěkné stránky a šikovné ruce.
Uživatelský avatar
mnitka
 
Příspěvky: 1224
Registrován: úte 28 říj, 2008 7:08 am
Bydliště: Brno

Re: Ceske nadrazni stavby - srovnani vyrobcu

Příspěvekod vmucha » sob 27 říj, 2012 8:44 am

Když se dívám na fotku s popisem "Finální podoba (zbývá doplnit okapy a případně drobné doplňky)" přijde mi, že se střecha kroutí. (Pravý roh jde nahoru). Je to fakt nebo jen optický klam?

Díky
Doupovská dráha 2. epocha TT
vmucha
 
Příspěvky: 643
Registrován: stř 10 bře, 2010 11:42 am
Bydliště: Mšené-lázně

Re: Ceske nadrazni stavby - srovnani vyrobcu

Příspěvekod talien » sob 27 říj, 2012 1:54 pm

mnitka píše:talien :arrow: moc pěkné stránky a šikovné ruce.


Díky! :)

vmucha píše:Když se dívám na fotku s popisem "Finální podoba (zbývá doplnit okapy a případně drobné doplňky)" přijde mi, že se střecha kroutí. (Pravý roh jde nahoru). Je to fakt nebo jen optický klam?

Díky


Nebyl to optický klam. To nadzvednutí rohu střechy bylo způsobeno mnou špatně zvolenou konstrukcí střechy (nikoliv vinou výrobce stavebnice). Vložený distanční karton jsem ještě trochu obrousil a teď už se střecha nekroutí. Díky za upozornění. :wink:
TT, DCC, II/III. epocha
http://tt-kraj.blogspot.com
talien
 
Příspěvky: 85
Registrován: stř 02 kvě, 2012 12:16 pm
Bydliště: Praha

Re: Ceske nadrazni stavby - srovnani vyrobcu

Příspěvekod Adam96 » ned 28 říj, 2012 3:50 pm

vojtas píše:Es pečky budovy TT co sem stavěl,tak bez problémů,kvaitní plasty,všecko sedí,a ještě to stojí pár korun,takže doporučuju!!!


No, tohle mi jako pár kaček zrovna nepřijde :D http://www.eshop-rychle.cz/es-pecky/esh ... zi-Skalsko
Ty budovy, co máš zřejmě na mysli jsou od bývalého plastikomu po jehož konci výrobu převzaly Pečky, ty jsou opravdu za facku, akorát je ve stylu DoDo, to ale není pro modeláře problém :wink:
TT, DCC, ep. IV/současnost. Brejlovec je nejhezčí lokomotiva !
Uživatelský avatar
Adam96
 
Příspěvky: 488
Registrován: sob 30 čer, 2012 8:04 pm

Re: Ceske nadrazni stavby - srovnani vyrobcu

Příspěvekod Střelec » úte 27 lis, 2012 11:18 am

Laserované věci od firmy Šikulové se probírají tady: viewtopic.php?f=16&t=6678
Všechny tři základní měřítka, solidní kvalita a tomu odpovídající ceny. Minimum práce s barvením, přístupní připomínkám uživatelů. Pokud něco nesedí, opravují to v průběhu výroby tak, aby se chyba v další sérii neopakovala.

Drahé nádraží z Peček - to je polyuretanový model z odlitků, proto je cena někde jinde. Recenze je na www.mojett.cz .
Střelec
 
Příspěvky: 1621
Registrován: pon 29 bře, 2010 8:03 am
Bydliště: Plzeň

Předchozí

Zpět na Recenze modelů

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků

cron