Štokr od Elkomu

Popisy modelů, odkazy na recenze, srovnávací testy.....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Štokr od Elkomu

Příspěvekod medvidek » pon 20 pro, 2010 10:04 pm

Zdravim kolegi modelaře,chtěl bych tu udělat malou recenzi parni lokomotivy zvane štokr 556.0457. V sobotu 18.12.2010 jsem se po dvouletem čekani stal majitelem tohoto užasneho stroje. Předani probihalo v prodejně Classic Model,kde mi ho osobně předal Ing Megela. Za cenu 1779 euro jsem dostal na zakazku upraveny model se zvukovym dekoderem. Obal je dřevěna krabička vystlana molitanem takže je model dostatečně chraněn před požkozenim. Samotny model je skvost ktery předčil ma veškera očekavani.Vše perfektně propracovane do posledniho detailu, a kdo neviděl aspon fotku tomu jen těžko budu psat o dokonalosti modelu. Jizdni vlastnosti perfektni (pojezd ROCO). Osvětleni je velmi realisticke,zřejmě pomoci klasickych miniaturnich žaroviček,sviti i vrchni reflektor. Povrchova uprava modelu je famozni,včetně velmi tenkych linek,ktere jen umocnuji celkovy dojem modelu. Pokud Vas něco zajima klidně se ptejte,rad zodpovim vaše dotazy. Někomu se muže zdat cena velmi vysoka až přemrštěna,ale ja osobně nelituju nemale častky cca 45 tisic kč,protože tento model za ty penize rozhodně stoji a přemyšlim že si obědnam dalšiho tentokrat 556.042. Provedeni modelu odpovida skutečne předloze ve stavu jak dojezdil v 80 letech v Liberci :wink: Oficialni fotky jsou na strankach Classic modelu ( nove verze štokru )
Naposledy upravil medvidek dne ned 09 led, 2011 2:39 pm, celkově upraveno 2
HO 3-4 epocha čsd DCC začinam. Pořadna mašina ma kotel a komin
Uživatelský avatar
medvidek
 
Příspěvky: 264
Registrován: pon 16 bře, 2009 12:09 am
Bydliště: Liberec

Re: Štokr od Elkomu

Příspěvekod Kocmik » úte 21 pro, 2010 3:32 pm

Jedním slovem nádhera....
Kocmik
 
Příspěvky: 43
Registrován: stř 06 pro, 2006 5:45 am
Bydliště: Trutnov/Dvůr Králové

Re: Štokr od Elkomu

Příspěvekod Martin HO » úte 21 pro, 2010 5:05 pm

Myslím že ROCO, kdyby chtělo, tak stejnou mašinu vyrobí do 400 Eur. Ale to by o popularitě československých lokomotiv (a zajména parních) u modelářů v celé Evropě muselo alespoň něco tušit.
Martin HO
 

Re: Štokr od Elkomu

Příspěvekod medvidek » úte 21 pro, 2010 7:26 pm

Jak pišeš,ale ve srovnani třeba s němkou od ROCA je štokr od Elkomu mnohem lip propracovany,ma vic detailu. Fa Elkom připravuje do vyroby model jedničkoveho albatrose tak jsem zvědavy jak se s tim poperou.
Martin HO píše:Myslím že ROCO, kdyby chtělo, tak stejnou mašinu vyrobí do 400 Eur. Ale to by o popularitě československých lokomotiv (a zajména parních) u modelářů v celé Evropě muselo alespoň něco tušit.
HO 3-4 epocha čsd DCC začinam. Pořadna mašina ma kotel a komin
Uživatelský avatar
medvidek
 
Příspěvky: 264
Registrován: pon 16 bře, 2009 12:09 am
Bydliště: Liberec

Re: Štokr od Elkomu

Příspěvekod Martin HO » úte 21 pro, 2010 9:19 pm

Pro skutečné ježdění na kolejišti bych se spokojil s tím o čem píšu. Ale to je jen můj (ale možná že nejen můj) názor.
Martin HO
 

Re: Štokr od Elkomu

Příspěvekod hummus » stř 22 pro, 2010 8:08 am

No pokud ale vezmeme v uvahu parni lokomotivu serie 231 E SNCF, nebo hrbouna, tak uz ten rozdil oproti Elkomu bude maly. A pokud by se s ceskou parou vesli do 500€, tak by to byla urcite parada :wink:
HO - DCC, IVb
Uživatelský avatar
hummus
 
Příspěvky: 575
Registrován: pon 04 pro, 2006 8:13 am
Bydliště: Praha 9

Re: Štokr od Elkomu

Příspěvekod vorisekml » stř 22 pro, 2010 11:32 am

No mohlo by se toho Roco chytit. Pojezd BR 50 mají... . Ale zrovna ten štokr na kolejišti jde nahradit němkou 555.0,.1. Mě chybí modely po Kleinmodellbahn 354.1,354.7,434.1 ty chybějí. Na kolejišti jsou to užitečnější stroje než těžkotonážní štokr, byť špičkový /i v ceně/. V kvalitě f.Kleinmodellbahn to zrovna spolehlivé, špičkově jezdící kolejové brusy na pravidelný provoz nejsou. Jestli Roco má formy /a asi má, viz parní vůz po Klein.bahn/ tak by jim mělo přepracovat pohon a dát na trh. U všudybylky by to neměl být velký problém je tomu parnímu vozu v mechanické části trochu podobná. Teprve po případném "velkém" úspěchu těchto modelů bych se pustil do vývoje echt české párovky. Ty fotečky z Libereckého kolejiště jsou úžasný...teprve zde se soupravou vozů a na solidním kolejišti štokr vynikne.
H0
Uživatelský avatar
vorisekml
 
Příspěvky: 890
Registrován: pát 06 bře, 2009 8:43 pm
Bydliště: Lom u Mostu / Most

Re: Štokr od Elkomu

Příspěvekod medvidek » stř 22 pro, 2010 7:26 pm

Přiznam se že jsem štokra v tomto provedeni obědnal z jedineho duvodu,jako maly (cca 13 let) jsem si chodil hrat na vytapěci kotel ktery z něj udělaly,byl sice jen založni (studeny),ale hned vedle stal štokr zatopeny a když mě topič po hodině hrani na zatopenem kotli vykazal,šel jsem si hrat na meho štokra 556.0457. Tudiš je mi přimo tato mašina velmi blizka a mam na ni do dneška velke klukovske vzpominky. :wink: Druhy meně podstatny duvod byl,že na něm jezdil naš vedouci v klubu. A ještě jednou opakuji,že nemale častky za něj nelituji a obědnam dalši verzi 556.042 :P
Přílohy
vytapěci kotel.JPG
vytapěci kotel.JPG (14.77 KiB) Zobrazeno 12743 krát
HO 3-4 epocha čsd DCC začinam. Pořadna mašina ma kotel a komin
Uživatelský avatar
medvidek
 
Příspěvky: 264
Registrován: pon 16 bře, 2009 12:09 am
Bydliště: Liberec

Re: Štokr od Elkomu

Příspěvekod apsolon » čtv 06 říj, 2011 3:50 pm

Tiež som akurát pred spisovaním objednávky, a som rovnako rozhodnutý, aj keby bol štoker k dispozícií od Roco, určite by som sa rozhodol pre elkom len z pohľadu prepracovanosti.... takisto budem určite v rámci finančných možnosti doobjednávať.
apsolon
 
Příspěvky: 27
Registrován: čtv 11 srp, 2011 8:55 pm

Re: Štokr od Elkomu

Příspěvekod t6791225 » úte 04 zář, 2012 8:16 pm

Ahoj, chtěl bych se podělit o dva krátké „filmy”, které vznikly díky návštěvě mého kamaráda, a který právě převezl výše zmíněný a velice krásný model na projížďku po našem kolejišti. Tímto mu tedy patří velké díky. Odkaz na první a druhý díl zde: http://youtu.be/pXbSE1ZJwlk http://youtu.be/yEv_RfIfRBU
Přeji příjemnou podívanou a jen na závěr doporučím, ať si na vašich přijímačích zesílíte zvuk :D
ČSD III./IV. epocha (1956-1975)
Uživatelský avatar
t6791225
 
Příspěvky: 226
Registrován: stř 22 úno, 2012 7:18 pm
Bydliště: Hulín

Re: Štokr od Elkomu

Příspěvekod Jacek » stř 05 zář, 2012 8:31 am

t6791225 píše:Přeji příjemnou podívanou a jen na závěr doporučím, ať si na vašich přijímačích zesílíte zvuk :D

Video naprosto úžasné, stejně jako model i kolejiště. Je radost se na něco takového dívat.
Ovšem ty zvuky bych si teda dovolil zkritizovat. Píšťala patří I. sérii s velkýma "ušima", zvuk parního stroje mi vůbec nesedí:
http://www.youtube.com/watch?v=RBUJinIHb9E&feature=plcp
Uživatelský avatar
Jacek
 
Příspěvky: 887
Registrován: sob 20 led, 2007 10:03 pm
Bydliště: Moravskoslezský kraj

Re: Štokr od Elkomu

Příspěvekod t6791225 » stř 05 zář, 2012 1:46 pm

Z Vašeho pohledu jako zvukaře tento dojem chápu, ale mě se zvuk na druhou stranu docela líbí. Jinak když mluvíte o těch výrobních sériích, tak jsem myslel, že byly pouze dva odlišné typy píšťal, ta co je na videu a ta co je na vaší nahrávce v druhé sadě zvuků (tuším, že jde o poslední sérii). Jinak jsem nevěděl, že první série měla jiné zvuky než ta druhá. Ale nicméně se stím teď nedá nic dělat, protože model byl kamaráda a v tuto chvílí je již v ruchách jiného majitele...
ČSD III./IV. epocha (1956-1975)
Uživatelský avatar
t6791225
 
Příspěvky: 226
Registrován: stř 22 úno, 2012 7:18 pm
Bydliště: Hulín

Re: Štokr od Elkomu

Příspěvekod 760mm » pon 22 říj, 2012 8:54 pm

Jedním slovem NÁDHERA.
ToM
760mm in Kromeriz
Uživatelský avatar
760mm
 
Příspěvky: 70
Registrován: čtv 01 led, 2009 10:43 am
Bydliště: Kroměříž

Re: Štokr od Elkomu

Příspěvekod krakora » čtv 25 říj, 2012 2:57 pm

Je to moc hezký, ale aby mi něco takového doma prošlo, musela by být cena modelu o jednu nulu kratší, nebo by můj šéf musel jednu nulu připsat na výplatní pásku.
krakora
 
Příspěvky: 96
Registrován: úte 10 říj, 2006 7:55 am


Zpět na Recenze modelů

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků