Hrboun ROCO-Marklin vs. normal system

Popisy modelů, odkazy na recenze, srovnávací testy.....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Hrboun ROCO-Marklin vs. normal system

Příspěvekod medvidek » úte 07 pro, 2010 9:41 pm

Zdravim všechny kolegy modelaře, udělal jsem životni chybu a jsem idiot,hned vysvětlim proč. Koupil jsem na EBAY noveho netknuteho hrbouna v Rakouske verzi (cely černy). Ma system Marklin s ližinou mezi koly,to jsem věděl a s doměnim že si ho předělam na normalni system jako třeba BR 012 od ROCA (tam to bez problemu lze-ma plastove kola) jsem ho vesele vydražil za 350 euro. Cely natěšeny jsem doma rozbalil balik a muj usměv rychle opadl,mašina nadherna-nova a netknuta,ale s celokovovymi koly a zde je ta chyba kterou jsem udělal (nevědomky) Mam ted velke dilema co s tim,prodat zpatky na EBAY (neni problem),nebo kola přefutrovat a odizolovat,ale všechny včetně tendru. Proč Vas stim otravuju,zajimalo by mě jestli stim ma někdo zkušenosti nebo by to dokazal předělat-odizolovat??? Po pravdě jsem z toho špatny a veškera modelařska nalada je pryč. Tento model se neprodava na každem rohu. Děkuji za každou radu.Prosba na pana Daleckeho,je problem kola u ROCA obědnat???? Kolik by staly???? Myslim na celou mašinu i tendr Diky za odpovědi
HO 3-4 epocha čsd DCC začinam. Pořadna mašina ma kotel a komin
Uživatelský avatar
medvidek
 
Příspěvky: 264
Registrován: pon 16 bře, 2009 12:09 am
Bydliště: Liberec

Re: Hrboun ROCO-Marklin vs. normal system

Příspěvekod radeksindy » stř 08 pro, 2010 9:16 am

Loni jsem kupoval skoro celou sadu a žádná láce to není. Podle seznamu náhradních dílů a cenových skupin to teď vypadá asi takto:

Počet x Ozn. dílu z listu/Cenová skupina/Cena v EUR

Lokomotiva
1 x 35 28 8,06
2 x 36 25 6,65 = 13,30
1 x 26 33 10,41
1 x 27 33 10,41
1 x 28 34 11,38

Tendr
2 x 18 28 8,06 = 16,12
2 x 20 27 7,58 = 15,16

Suma dělá skoro 85 eur, takže teď by to přes dvě tisícovky asi stálo.
radeksindy
 
Příspěvky: 2514
Registrován: stř 25 dub, 2007 12:50 pm

Re: Hrboun ROCO-Marklin vs. normal system

Příspěvekod medvidek » stř 08 pro, 2010 7:52 pm

Velice děkuji,ale po dlouhem badani jsem zjistil,že mimo 3 běhounu na lokomotivě jsou všechna ostatni kola izolovana. O vikendu mašinu pořadně rozeberu a zjistim vic a dam vědět jak to dopadlo :wink:
HO 3-4 epocha čsd DCC začinam. Pořadna mašina ma kotel a komin
Uživatelský avatar
medvidek
 
Příspěvky: 264
Registrován: pon 16 bře, 2009 12:09 am
Bydliště: Liberec

Re: Hrboun ROCO-Marklin vs. normal system

Příspěvekod radeksindy » sob 08 led, 2011 9:15 pm

Rád bych se zeptal, jak to dopadlo hrbounem? Už je to předělané? Nějaké další problémy kromě kol?
radeksindy
 
Příspěvky: 2514
Registrován: stř 25 dub, 2007 12:50 pm

Re: Hrboun ROCO-Marklin vs. normal system

Příspěvekod medvidek » ned 09 led, 2011 2:32 pm

Jěště nijak,schanim izolace běhounu. Chci hrbouna předělat najednou,včetně přeznačeni a nechci ho 100x rozdělavat,navic někdo z brna ma zvuk,dle mych info nějaky pan Libor Šmid. až bude vše po hromadě tak provedu přestavbu ktera bude spočivat v 1) Odizolovani běhounu loko
2))předělani elektroniky
3)instalace zvukoveho dekoderu
4) přeznačeni na ČSD verzi
5) lehka patina+dosazeni strojvedouciho v plne velikosti ( ne jen od pasy nahoru)
HO 3-4 epocha čsd DCC začinam. Pořadna mašina ma kotel a komin
Uživatelský avatar
medvidek
 
Příspěvky: 264
Registrován: pon 16 bře, 2009 12:09 am
Bydliště: Liberec

Re: Hrboun ROCO-Marklin vs. normal system

Příspěvekod Kocmik » ned 09 led, 2011 7:52 pm

Asi myslíš Libora Schmidta :-)
http://www.vltava2000.cz/marathon/
Kocmik
 
Příspěvky: 43
Registrován: stř 06 pro, 2006 5:45 am
Bydliště: Trutnov/Dvůr Králové

Re: Hrboun ROCO-Marklin vs. normal system

Příspěvekod Zdenek Valter » ned 09 led, 2011 10:29 pm

medvidek píše:Jěště nijak,schanim izolace běhounu. Chci hrbouna předělat najednou,včetně přeznačeni a nechci ho 100x rozdělavat,navic někdo z brna ma zvuk,dle mych info nějaky pan Libor Šmid. až bude vše po hromadě tak provedu přestavbu ktera bude spočivat v 1) Odizolovani běhounu loko
2))předělani elektroniky
3)instalace zvukoveho dekoderu
4) přeznačeni na ČSD verzi
5) lehka patina+dosazeni strojvedouciho v plne velikosti ( ne jen od pasy nahoru)


Ten Hrboun pro Maerklina má taky RP 25 ??
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2675
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Re: Hrboun ROCO-Marklin vs. normal system

Příspěvekod medvidek » stř 12 led, 2011 5:50 am

Ano ma,ale jen hnane napravy,běhouny maji vysoky okolek

Ten Hrboun pro Maerklina má taky RP 25 ??
HO 3-4 epocha čsd DCC začinam. Pořadna mašina ma kotel a komin
Uživatelský avatar
medvidek
 
Příspěvky: 264
Registrován: pon 16 bře, 2009 12:09 am
Bydliště: Liberec

Re: Hrboun ROCO-Marklin vs. normal system

Příspěvekod E.R..V. » úte 30 pro, 2014 10:29 pm

medvidek píše:Zdravim všechny kolegy modelaře, udělal jsem životni chybu a jsem idiot,hned vysvětlim proč. Koupil jsem na EBAY noveho netknuteho hrbouna v Rakouske verzi (cely černy). Ma system Marklin s ližinou mezi koly,to jsem věděl a s doměnim že si ho předělam na normalni system jako třeba BR 012 od ROCA (tam to bez problemu lze-ma plastove kola) jsem ho vesele vydražil za 350 euro. Cely natěšeny jsem doma rozbalil balik a muj usměv rychle opadl,mašina nadherna-nova a netknuta,ale s celokovovymi koly a zde je ta chyba kterou jsem udělal (nevědomky) Mam ted velke dilema co s tim,prodat zpatky na EBAY (neni problem),nebo kola přefutrovat a odizolovat,ale všechny včetně tendru. Proč Vas stim otravuju,zajimalo by mě jestli stim ma někdo zkušenosti nebo by to dokazal předělat-odizolovat??? Po pravdě jsem z toho špatny a veškera modelařska nalada je pryč. Tento model se neprodava na každem rohu. Děkuji za každou radu.Prosba na pana Daleckeho,je problem kola u ROCA obědnat???? Kolik by staly???? Myslim na celou mašinu i tendr Diky za odpovědi


Dobrý den. Řeším obrácený problém. Předělávám hrbouna z DC na AC. Pokud je to ještě aktuální, myslím, že si můžeme vzájemně pomoci. S pozdravem
E.R..V.
 
Příspěvky: 3
Registrován: úte 30 pro, 2014 9:43 pm

Re: Hrboun ROCO-Marklin vs. normal system

Příspěvekod norba » ned 04 led, 2015 7:15 pm

Dobry den.
Mam ten isty problem. Kupil som si Bardotku T478 so zvukom z nemeckeho e-shopu. Troska mi uslo, ze to je AC a skoro ma porazilo, ked som objavil tu lyzu medzi kolesami... Novacikovska hlupost...
Chcem to prerobit na DC. Ak ste to uz doriesili, tak prosim napiste, co a ako treba prerobit v elektronike. Dakujem.
norba
 
Příspěvky: 6
Registrován: pát 02 led, 2015 10:10 pm

Re: Hrboun ROCO-Marklin vs. normal system

Příspěvekod fulda » ned 04 led, 2015 8:23 pm

Jenom abych si ujasnil - je to o předělání z tříkolejného na dvoukolejný systém? A v obou případech DCC? Nebo nějaký DC (analogový) zvuk?
Pro předělání ze tří na dvě koleje mi to přijde jednodušší - v případě, že má izolovaná dvoukolí. Pak stačí zahodit lyžinu a rozpojit sběrače.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4876
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Hrboun ROCO-Marklin vs. normal system

Příspěvekod norba » ned 04 led, 2015 9:30 pm

Prepac, je to DCC. Takze viem, ze musim vymenit kolesa za izolovane, to je jasne. Ale co dalej? Hovoril som s majitelom modelarskeho obchodu v Bratislave a povedal, ze niekedy sa to asi ani neda urobit a moze to byt drahe. Chcem prerobit z AC striedavy prud trojkolajovy marklin na klasicky Roco digital DCC.
norba
 
Příspěvky: 6
Registrován: pát 02 led, 2015 10:10 pm

Re: Hrboun ROCO-Marklin vs. normal system

Příspěvekod fulda » pon 05 led, 2015 8:20 am

Trojkolejnej systém neznamená nutně AC, ale to je jedno.
Takže - máme lokotku, která má středovou lyži.
Vezmeme dráty od roca, lokomotivu postavíme "na střechu" (nebo hore bruchom, ako chceš) a jedním drátem se dotkneme lyže a druhým kolečka. Jak mašina zareaguje?
Nebo eventuelně předtím udělej fotku co je vevnitř za elektroniku.

P.S. AC vláčky dělal merkur asi před tisíci lety - tři koleje, trojfázovej motor a na mašině přepínač na reverzování.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4876
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Hrboun ROCO-Marklin vs. normal system

Příspěvekod norba » pon 05 led, 2015 10:00 am

To som uz skusal. Masina nereaguje. Je to na striedavy prud. Ja mam jednosmerny. Vecer poslem foto. Dik
norba
 
Příspěvky: 6
Registrován: pát 02 led, 2015 10:10 pm

Re: Hrboun ROCO-Marklin vs. normal system

Příspěvekod E.R..V. » pon 05 led, 2015 12:58 pm

norba píše:Dobry den.
Mam ten isty problem. Kupil som si Bardotku T478 so zvukom z nemeckeho e-shopu. Troska mi uslo, ze to je AC a skoro ma porazilo, ked som objavil tu lyzu medzi kolesami... Novacikovska hlupost...
Chcem to prerobit na DC. Ak ste to uz doriesili, tak prosim napiste, co a ako treba prerobit v elektronike. Dakujem.


Možná je nejrychlejší řešení ji prodat a koupit DC verzi. Pokud je to řešení, jsem uživatelem AC. Napiš na email, cena, verze,....
E.R..V.
 
Příspěvky: 3
Registrován: úte 30 pro, 2014 9:43 pm

Další

Zpět na Recenze modelů

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků