PIKO ČSD (54924 ) "Synthesia Semtex"

Popisy modelů, odkazy na recenze, srovnávací testy.....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

PIKO ČSD (54924 ) "Synthesia Semtex"

Příspěvekod flopik » pát 08 říj, 2010 10:13 pm

Obrázek

PIKO ČSD (54924 ) "Synthesia Semtex"

Nebudu chodit kolem horké kaše a napíšu můj první dojem z tohoto nového modelu na který jsem se celkem těšil protože jsem již dříve viděl stejný starý vagónek od Pika.

Když jsem přinesl domů tento model, tak hned po vybalení jsem byl překvapen jeho (ne)kvalitou. Za poměrně velký peníz jsem dostal model se spoustou otřepů, viditelným lepidlem u přichycení žebříku, částečně nedobarvenou střechou brzdící budky, nečistým výliskem na horní liště, a co je největší mínus je kinematika. Z nějakého podivného důvodu výrobce vložil pérko které je samo osobě dost tuhé na druhou stranu tj. ven k vnějšímu okraji podvozku. Tím je z pohledu ze zadu jeho část vidět jak přečnívá přes hranu. Celkově mám pocit, že je model narychlo vyroben někde v Číně a kvalita jde do kopru. Vím, že je model vcelku tvarově náročný, ale určitě mohl dopadnout lépe. S Rocem a nebo Fleischmannem se neda dost dobře srovnávat...

Jestli máte stejný nebo podobný názor napište, pokusím se dodat i nějaké detajlní fotky.
Naposledy upravil flopik dne ned 10 říj, 2010 3:25 pm, celkově upraveno 1
[ H0 | ČSD III-IV epocha | digitál ]
Uživatelský avatar
flopik
 
Příspěvky: 102
Registrován: ned 08 lis, 2009 3:01 pm

Re: PIKO ČSD (54924 ) "Synthesia Semtex"

Příspěvekod Petr Zatrepalek » sob 09 říj, 2010 11:24 am

Díky za info, ještě že jsi varoval ostatní, chtěl jsem ho kupovat, takto to raděj předělám ze starého Pika!
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Re: PIKO ČSD (54924 ) "Synthesia Semtex"

Příspěvekod miroslav lengyel » sob 09 říj, 2010 7:13 pm

Taktéž jsem si jednou udělal radost a koupil vagónek od Pika :o Když mi asi popáté vykolejil,došlo k rozborce a následnému dočištění různých otřepů a bylo po problémech.Jinak máš pravdu,s Fleischem nebo Rocem se kvalita vůbec nedá srovnávat.Míra
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: PIKO ČSD (54924 ) "Synthesia Semtex"

Příspěvekod George V. » pát 15 říj, 2010 4:32 am

...tak ono jak co. Modely z nových forem jsou většinou OK. Např. takový vůz Tanoos je naprostá bomba za velmi dobrou cenu (na to jak je složitý), který do kapsy strčí mnohé modely od těch dvou výše jmenovaných firem (navíc bez desítek dodatečně dolepovacích dílů) - jedinou výhradu mám k provedení podvozků Y25. Na druhou stranu přepracované modely ze starých forem stojí za starou bačkoru. Třeba takový chlaďák lbbhps (nové ČD-Cargo) mi přijde ve starém provedení daleko lepší (už jenom ty schůdky a zábradlíčka na čelech - nechutně tlustý :) ). Nebo "tlustá" dvouosá cisterna; starý model považuji za výstavní a dokonalostí provedení kotle za etalon cisternových vozů, který snad doposud nikdo nepřekonal. Ovšem to co z něho udělalo současné PIKO je horor (naštěstí v kategorii Hobby). Doporučoval bych všechny modely ze starých forem přesunout do kategorie Hobby a hlavně zlevnit tak o 2/3 :D .
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Re: PIKO ČSD (54924 ) "Synthesia Semtex"

Příspěvekod Houmr » pát 15 říj, 2010 2:32 pm

Petr Zatrepalek píše:Díky za info, ještě že jsi varoval ostatní, chtěl jsem ho kupovat, takto to raděj předělám ze starého Pika!

Já to udělám z vagonku Fleischmann, ten je super.
"HO" - DCC - III - IV
Uživatelský avatar
Houmr
 
Příspěvky: 1324
Registrován: sob 07 říj, 2006 5:44 pm
Bydliště: Bukovice

Re: PIKO ČSD (54924 ) "Synthesia Semtex"

Příspěvekod miroslav lengyel » pát 15 říj, 2010 4:58 pm

Přesně tak,nehrozí žádný problém :D Míra
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: PIKO ČSD (54924 ) "Synthesia Semtex"

Příspěvekod A2C » sob 16 říj, 2010 10:14 am

vďaka za varovanie :)
ČSD ep.IIb + III-IVa + ŽSR. H0, H0e
Z21, Profi-Boss, Multimouse
Uživatelský avatar
A2C
 
Příspěvky: 1669
Registrován: čtv 21 led, 2010 10:32 am
Bydliště: Bratislava, Dúbravka

Re: PIKO ČSD (54924 ) "Synthesia Semtex"

Příspěvekod Jarda H. » sob 16 říj, 2010 11:35 am

flopik píše: ..... tak hned po vybalení jsem byl překvapen jeho (ne)kvalitou. ..... model se spoustou otřepů, viditelným lepidlem u přichycení žebříku, částečně nedobarvenou střechou brzdící budky, nečistým výliskem na horní liště, a co je největší mínus je kinematika. .....ze zadu jeho část vidět jak přečnívá přes hranu. Celkově mám pocit, že je model narychlo vyroben někde v Číně a kvalita jde do kopru. .....


Zřejmě se odpovědi od téčkařů nedočkám :wink: , ale v měřítku TT má PIKO u nákladních vagonů taky stejnou (ne)kvalitu :?:
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Re: PIKO ČSD (54924 ) "Synthesia Semtex"

Příspěvekod paveltt » sob 16 říj, 2010 2:19 pm

V TT tento vůz dělá jen Tillig v provedení DR a PKP,mám oba a s kvalitou jsem spokojen.Piko má nákladní vozy jen v provedení HOBBY (letošní novinky - kontejnerové),tomu odpovídá i kvalita.Jediné co mě na tom voze překvapilo, je kovové uložení kol.Jinak je to opravdu HOBBY provedení.
paveltt
 
Příspěvky: 40
Registrován: stř 27 led, 2010 6:56 pm
Bydliště: Pod Javořicí

Re: PIKO ČSD (54924 ) "Synthesia Semtex"

Příspěvekod Jarda H. » sob 16 říj, 2010 8:19 pm

paveltt píše:V TT tento vůz dělá jen Tillig ..... Piko má nákladní vozy jen v provedení HOBBY (letošní novinky - kontejnerové),tomu odpovídá i kvalita. ......... Jinak je to opravdu HOBBY provedení.


Můj dotaz holt nebyl přesně specifikován - vůz Tilligu na kyselinu znám a mám, navíc mi tu leží obtisky na (volné) přeznačení ala ČSD, ale dotaz směřoval na nové kontejneráky. Je-li to HOBBY, pak se mi cena zdá dost vysoká ?! Plusem je to uložení kol ! Jinak Pavle děkuji :D za odpověď :!:
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Re: PIKO ČSD (54924 ) "Synthesia Semtex"

Příspěvekod TTmili » sob 16 říj, 2010 9:12 pm

Mě by taky ty kontejneráky docela zajímaly, hlavně jestli je na nich aspoň kinematika, z popisu co má PIKO na stránkách moc moudrý nejsem. Pokud ty vozy nemají ani kinematiku pak se vyplatí dát o cca 50-100Kč více a koupit ROCO.
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Re: PIKO ČSD (54924 ) "Synthesia Semtex"

Příspěvekod paveltt » ned 17 říj, 2010 7:28 am

V TT tento vůz dělá jen Tillig ..... Piko má nákladní vozy jen v provedení HOBBY (letošní novinky - kontejnerové),tomu odpovídá i kvalita. ......... Jinak je to opravdu HOBBY provedení
Můj dotaz holt nebyl přesně specifikován - vůz Tilligu na kyselinu znám a mám, navíc mi tu leží obtisky na (volné) přeznačení ala ČSD, ale dotaz směřoval na nové kontejneráky. Je-li to HOBBY, pak se mi cena zdá dost vysoká ?! Plusem je to uložení kol ! Jinak Pavle děkuji :D za odpověď


Info o voze na kyselinu byla spíš pro kolegy HO.Kontejnerový PIKO jsem jeden koupil s vědomím,že jde o hobby provedení.Další už určitě ne :!: ,radši si připlatím za ROCO :) .(Omlouvám se za kvalitu fotek) :oops:
DSCN2312[1].JPG
DSCN2312[1].JPG (113.66 KiB) Zobrazeno 6576 krát
DSCN2315[1].JPG
DSCN2315[1].JPG (114.25 KiB) Zobrazeno 6576 krát
paveltt
 
Příspěvky: 40
Registrován: stř 27 led, 2010 6:56 pm
Bydliště: Pod Javořicí

Re: PIKO ČSD (54924 ) "Synthesia Semtex"

Příspěvekod George V. » čtv 21 říj, 2010 8:03 am

...tak jsem si říkal po tomhle voze (Synthesia) a chlaďáku ČD-Cargo PIKO už nikdy. A ejhle, druhý den akce v modely.biz na PIKO. Samozřejmě jsem neodolal a objednal dva vagonky (no neberte to za tu cenu). Zvolil jsem Taoos-y, čtyřnápravovej sypák DB. No musím konstatovat - nádhera, kam se hrabe Roco a spol. Ještě lepší jak Tanoos. Prostě taková "parní mašina" mezi vagonama, co se týče provedení. Čisté provedení, dokonalé detaily, krása. To vše za 720,- Kč. Co mne na těchto "nových" modelech PIKO fascinuje je dokonalý kovovy rám, který používají takřka na všech "sofistikovanějších vozech". Na první pohled to ani nejde poznat. Druhým vozem byl Hobby kontejnerák Gebruder Weiss. V tomhle provedení to tomu vozu opradu sluší; pružiny i ložiskové domky v barvě rámu, takže ani moc nevypadá jako Hobby. Jediná vada na kráse je, že na něj nepasujou kontejnery od vlacky.biz (asi Igra), což asi nebude až tak vada toho vagonu :D .
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň


Zpět na Recenze modelů

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků