ČSD 537.0505 Fleischmann

Popisy modelů, odkazy na recenze, srovnávací testy.....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

ČSD 537.0505 Fleischmann

Příspěvekod 123ps » sob 09 led, 2010 8:11 am

Ahoj, chtěl bych si pořídit tuto loko z druhé ruky, nebo přestavět z nové BR. Provedení modelu se mi zdá perfektní, ale nejsem si jist jízdními vlastnostmi. Někde jsem slyšel - četl, že má jen 3 pól motor a je bez setrvačníku. Prosím o názor majitelů. Děkuji za každou odpověď.
HO, DCC, ČSD a DR, III-IV
Uživatelský avatar
123ps
 
Příspěvky: 164
Registrován: stř 01 lis, 2006 12:10 pm
Bydliště: Přerov

Příspěvekod Lubomír Dudek » sob 09 led, 2010 9:03 am

Našel jsem jen 94.5 Dr s cenovkou kolem 6800 a píšou 5tipólový motor se setrvačníkem a přípravou na digitál dle NEM.Jednu 94 vyrábí i brawa,ale je to ta s dlouhejma vanama,která u nás nejezdila.
Přeběhlík k N scale II epocha druhá válka DRG/DRB
Uživatelský avatar
Lubomír Dudek
 
Příspěvky: 290
Registrován: sob 29 pro, 2007 6:53 pm
Bydliště: Habartov,Žatec,Karlovy vary

Příspěvekod Houmr » sob 09 led, 2010 9:45 am

Pravda je, že je tato mašinka hlučnější, než jsme asi u novinek zvyklí. Při použití zvukového dekodéru bych řekl bez problémů. Tuším, že má třípólový motorek a setrvačník nemá. Co se týká jízdních vlastností, tak bych řekl že jsou dobré, mašinka se nijak nekymácí a v celém rozsahu rychlostí jede velice klidně. Jen drobný nedostatek, při rozjezdu, jakoby trhne, ale je to vinou konstrukce a množstvím vůle v převodech. To jde řešit vhodně navrženou vlastní rychlostní křivkou. Kde je potřeba dát na rozjezd více nižších rychlostních stupňů, aby byl rozjezd plynulejší. Zpracování povrchu modelu je velice pěkné. Trochu mě ze začátku zlobilo napájení, ale teď jakoby se to usadilo a vše je v pořádku.
"HO" - DCC - III - IV
Uživatelský avatar
Houmr
 
Příspěvky: 1324
Registrován: sob 07 říj, 2006 5:44 pm
Bydliště: Bukovice

Příspěvekod 123ps » sob 09 led, 2010 10:00 am

Chlapi díky za info, Houmre, nevěděl jsem, že ji máš. :)
HO, DCC, ČSD a DR, III-IV
Uživatelský avatar
123ps
 
Příspěvky: 164
Registrován: stř 01 lis, 2006 12:10 pm
Bydliště: Přerov

Příspěvekod F. Placheta » sob 09 led, 2010 7:48 pm

Kdyby te to jeste zajimalo, tak na svych strankach mam taky nejake poznatky o teto lokomotive ;-)
HO - Digital - CSD IV

www.kolejiste.wbs.cz
Uživatelský avatar
F. Placheta
 
Příspěvky: 297
Registrován: ned 21 led, 2007 8:04 am
Bydliště: Brno

Příspěvekod 123ps » ned 10 led, 2010 6:57 am

F. Placheta píše:Kdyby te to jeste zajimalo, tak na svych strankach mam taky nejake poznatky o teto lokomotive ;-)


Samozřejmě, že mě to zajímá :D Díky za recenzi. Už jsem delší dobu na tvých stránkách nebyl. No, musím říct, že mám teď spíše rozpačité dojmy a jak jsem byl dříve rozhodnut pro spíše ano, tak teď je to spíše ne. Další překvapení je pro mne 445, kterou jsem ale neměl v plánu pořizovat.
No jinak obdivně slintám nad tvým kocourem :shock:
HO, DCC, ČSD a DR, III-IV
Uživatelský avatar
123ps
 
Příspěvky: 164
Registrován: stř 01 lis, 2006 12:10 pm
Bydliště: Přerov

Příspěvekod F. Placheta » ned 10 led, 2010 11:08 am

Za toho "kocoura" diky no, kez by tak byl mym vlastnim vytvorem :? Jinak, ja jsem ty obe masiny od Fleischmanna spis pohanil, protoze v porovnani s Roco mne prijdou horsi, ale jinak i tak jsou to porad velmi slusne stroje, takze se zase nenech tak ovlivnit, uz proto, ze jiny vyrobce tuto "nasi" koristni verzi nedela...(teda pokud je mi znamo)
HO - Digital - CSD IV

www.kolejiste.wbs.cz
Uživatelský avatar
F. Placheta
 
Příspěvky: 297
Registrován: ned 21 led, 2007 8:04 am
Bydliště: Brno

Příspěvekod Houmr » ned 10 led, 2010 12:44 pm

123ps píše:Chlapi díky za info, Houmre, nevěděl jsem, že ji máš. :)

Nějak nestíhám fotit. A aktualizovat.
"HO" - DCC - III - IV
Uživatelský avatar
Houmr
 
Příspěvky: 1324
Registrován: sob 07 říj, 2006 5:44 pm
Bydliště: Bukovice

Příspěvekod F. Placheta » ned 10 led, 2010 2:07 pm

123ps píše:Chlapi díky za info, Houmre, nevěděl jsem, že ji máš. :)


Ano, Houmr ji nikdy neprezentoval, ale vsimave oko ji uz mohlo pri aktualizacich stavby jeho kolejiste zahlednout... :wink:
HO - Digital - CSD IV

www.kolejiste.wbs.cz
Uživatelský avatar
F. Placheta
 
Příspěvky: 297
Registrován: ned 21 led, 2007 8:04 am
Bydliště: Brno

Příspěvekod Kwazi » sob 17 dub, 2010 12:40 am

Mé bystré oko toho zahlédlo více, co Houmr nikdy neprezentoval, a začínám zírat. Zahlédl jsem i 93 od DRG. Jestli jsem se tedy nespletl? Ale, jinak obdivuji ten postup a preciznost. Já nevím, jestli na tohle vůbec mám, ale zkusím to. Končím, abych nenarušil téma.
Kwazi
 
Příspěvky: 3
Registrován: stř 09 dub, 2008 10:19 pm
Bydliště: Jihlava


Zpět na Recenze modelů

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník