M152 / 810 v HO

Popisy modelů, odkazy na recenze, srovnávací testy.....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

M152 / 810 v HO

Příspěvekod kubulak » pon 07 pro, 2009 10:21 am

Nikde jsem zde nenasel uceleny soupis a hlavne zhodnoceni kvality od ruznych vyrobcu.

Vim ze M 152 / 810 (v mnoha barevnych variantach) dela z leptu a na (vlastnim?) pojezdu Kuber (Kubicek, lepty.cz), dela samozrejme i solo kastli i makety, cena vcetne pojezdu cca 2.800, da se za priplatek domluvit osvetleni C/B (ne do stresniho reflektoru, pouze spodni svetla) a osvetleni interieru. Samotny interier to nema. Jizdni vlastnosti na to ze to nema setrvacnik slusne, jedna naprava je kyvna. Ale je docela hlucny.

Pak dela za cca 5.000 Bramos, ale to jsem nikdy nemel v ruce a o recenzi bych poprosil - provedeni pojezdu, osvetleni, jizni vlastnosti atd.

No a pak pojezd z pojezdy.wz.cz a na nej samodomo kastle z odlitku / leptu / stavebnice? Nebo jsem na nekoho zapomnel?

To co na svych strankach kriizuje kolega Shimi (pro mizerne jizdni vlastnosti a tah) je ten Bramos? Nebo neco jineho?

Ta maloserie co se obcas objevi zde na modely.biz je od koho? Recenze od nekoho kdo je majitelem?

Diky vsem za prispeni do mlyna...
HO, CSD epocha IV, DCC
kubulak
 
Příspěvky: 250
Registrován: stř 28 kvě, 2008 11:02 am

Příspěvekod Pája » pon 07 pro, 2009 11:19 am

Nej pojezd bude asi z stránky :
w.pojezdy.wz.cz
-lep můžeš koupit u :
w.dk-model.cz/galerie/0044.html -tato stránka ti chyběla
w.lepty.cz/petr/eshop/1-1-HO/2-2-Motorove-vozy/5/1884-Motorovy-vuz-810-631-2-HO-kompletni

-odlitky neznám
TT,DCC,ČSD III-IV,člen TT ZABABOV,Sysel fóra a zatím spíše hračička než modelář
Uživatelský avatar
Pája
 
Příspěvky: 834
Registrován: stř 08 srp, 2007 6:05 pm
Bydliště: Praha -Suchdol

Příspěvekod vvitty » pon 07 pro, 2009 11:28 am

kastle od Bramosu jsou k videni na burze, nenastrikane, hole, cenovka na ni sviti 1500.-. Jestli to za ty penize stoji nebo ne, to zalezi na kapse kazdeho.

Pojezd z pojezdy.wz.cz je delan primarne do leptu od DK-Modelu. Az bude cas, vyzkousim jestli na nej lze dat i neco jineho, napr. jiz zmineny Bramos, ale ted neni cas ani volne penizky.

Tento pojezd je mozne mit i sestaveny a nastrikany na cerno matnym autolakem, odhadem za +1100 Kc k cene stavebnice.
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2622
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Příspěvekod vorisekml » pon 07 pro, 2009 2:17 pm

Já jsem na burze koupil tu plastovou stavebnici M 152 + vlek za 2000,- a pojezd taky začínám řešit. Musí se to řešit kompletně,tj. včetně světel a digi.Vzhledem k tomu že jsme měli zapůjčený model od Bramos a viděl jsem na vlasní oči tragické jízdní vlastnosti továrního pohonu Bramos tak jsem radši vzal tu předraženou stavebnici a pohon budu řešit samostatně.
Pohon od Bramosu je špatný- hnaná je jen jedna náprava a po 4hodinách se oholilo ozub.kolečko na nápravě a model bezmocně chrčel ve smrtelné křeči. Pravda, model na výstavě jezdil jedním směrem, ale byl namazaný a nezajetý. Přesto nevydržel. Co mě dělá potíž je sehnání odpovídajích dvojkolí, je potřeba 840mm/1:87=9,65. Jenže 9mm vypadají malé a 11mm mohutně a 11 do té plastové stavebnice nejdou vsadit. Ideální je 10,4 od Luck ale p.Žitný/f.Detail/ ho nemá v nabídce. Ještě to zkusím v německu, objednávát pár kousků a platit poštu z německa se mě nechce. Ještě mě napadá vsadit tam přestavěný pohon od VT 135 Tillig. Lepší pohon do motoráku jsem neviděl. Musím to proměřit. Zatím bych to viděl na maketu a až se to pohne tak se uvidí. Plastový rám jde snadno vyjmout takže pohon se může řešit kdykoliv. Horší je to se světly.
H0
Uživatelský avatar
vorisekml
 
Příspěvky: 889
Registrován: pát 06 bře, 2009 8:43 pm
Bydliště: Lom u Mostu / Most

Příspěvekod vvitty » pon 07 pro, 2009 2:51 pm

Vorisekml : v cem je problem se svetly? staci par SMD LED a neco odporu, a je vyreseno...
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2622
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Příspěvekod Martin HO » pon 07 pro, 2009 2:51 pm

Asi jsem měl štěsí ! Koupil jsem jednoho z prvních M 152 od Bramosu a dosud jezdí, tiše, plynule, ale po rovině do oblouku R440 utáhne své 2 přívěsy s vypětím všech sil.

Když se ale podíváte na fotku http: //modely.firenet.cz/gallery.php?modul=gallery&akce=obrazek_ukaz&obrazek_id=1702, je z ní patrné, že model měl mít původně obě nápravy hnané, pak se jedna vypustila. Kdyby se od výrobce dostaly samostatně koupit chybějící díly, dalo by se to dostavět do původní podoby a jízdní vlastnosti by asi byly podstatně lepší.
Martin HO
 

Re: M152 / 810 v HO

Příspěvekod Sandy » pon 07 pro, 2009 10:44 pm

kubulak píše:Nikde jsem zde nenasel uceleny soupis a hlavne zhodnoceni kvality od ruznych vyrobcu.

Vim ze M 152 / 810 (v mnoha barevnych variantach) dela z leptu a na (vlastnim?) pojezdu Kuber (Kubicek, lepty.cz), dela samozrejme i solo kastli i makety, cena vcetne pojezdu cca 2.800, da se za priplatek domluvit osvetleni C/B (ne do stresniho reflektoru, pouze spodni svetla) a osvetleni interieru. Samotny interier to nema. Jizdni vlastnosti na to ze to nema setrvacnik slusne, jedna naprava je kyvna. Ale je docela hlucny.

Pak dela za cca 5.000 Bramos, ale to jsem nikdy nemel v ruce a o recenzi bych poprosil - provedeni pojezdu, osvetleni, jizni vlastnosti atd.

No a pak pojezd z pojezdy.wz.cz a na nej samodomo kastle z odlitku / leptu / stavebnice? Nebo jsem na nekoho zapomnel?

To co na svych strankach kriizuje kolega Shimi (pro mizerne jizdni vlastnosti a tah) je ten Bramos? Nebo neco jineho?

Ta maloserie co se obcas objevi zde na modely.biz je od koho? Recenze od nekoho kdo je majitelem?

Diky vsem za prispeni do mlyna...

Tohle téma se tady již řešilo. Ale jsem líný hledat kde.
Já mám do makety od Bramosu pojezd od Kubera. Je to výrobní číslo 001 :lol:, ještě bez rozhraní na DCC, známý motorek za 50.- Kč. Cena byla tehdy (asi před třemi lety) 800.-.
Hnané obě nápravy, jedna z nich kyvná.
Jsem s ním maximálně spokojený. Do stoupání 10 cm/ 2 m vytahne bez problémů tři přívěšáky a ještě má rezervu.
Jezdí částečně na U profilu a nemá žádný problém na žádné výhybce ani na angličanovi. Vzhledem k tomu, že mám prototyp, tak sériovka bude určitě ještě lepší. Pokud se vůbec vyrábí. :lol:
A co to je vlastně hlučnost. Mám "Zamračenou" na pojezdu od Pletichy (rok výroby cca 2000) a "Brejlovce" od ČS trainu. "Zamračená" je určitě hlučnější. Její "zvonivý" zvuk ale evokuje motor v plných otáčkách. Ale " brejlovec" vydává zvuk jako když kočku taháš za ocas. :roll:
Sandy
 
Příspěvky: 1485
Registrován: čtv 26 říj, 2006 4:42 pm
Bydliště: Černošice

Příspěvekod George V. » úte 08 pro, 2009 5:07 am

vorisekml píše:Co mě dělá potíž je sehnání odpovídajích dvojkolí, je potřeba 840mm/1:87=9,65. Jenže 9mm vypadají malé a 11mm mohutně a 11 do té plastové stavebnice nejdou vsadit. Ideální je 10,4 od Luck ale p.Žitný/f.Detail/ ho nemá v nabídce.


...a nezkusíš tohle:

http://www.modeltrain.cz/item.php?producer=56&item=9090
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Příspěvekod vorisekml » úte 08 pro, 2009 8:11 am

Dík za tip na dvojkolí, posílám tam spojku. Snad to vyjde.
H0
Uživatelský avatar
vorisekml
 
Příspěvky: 889
Registrován: pát 06 bře, 2009 8:43 pm
Bydliště: Lom u Mostu / Most

Re: M152 / 810 v HO

Příspěvekod kubulak » ned 22 dub, 2012 12:16 pm

Uplynul nejaky patek.. a muzu doporucit M152/810 od pana Melichara (web TT modely, ale dela i HO), obcas je nabizi na Modelbazaru.
Kastle Bramos, pojezd zrejme PG, dekoder Zimo MX-642 umoznuje ovladani hlavniho (dalkoveho) svetlometu, koncovych cervenych svetel a interieru nezavisle na celnich pozicnich svetlech, original zvuk, po zajeti temer bezproblemovy provoz pres vyhybky apod. i bez zastavby kapacitoru ... Samozrejme to neni zadarmo, ve verzi DCC bez zvuku stoji asi 6.000.
HO, CSD epocha IV, DCC
kubulak
 
Příspěvky: 250
Registrován: stř 28 kvě, 2008 11:02 am

Re: M152 / 810 v HO

Příspěvekod Stanin » stř 05 lis, 2014 2:33 pm

Chlapi, má cenu objednávat M 152 od Kubera? Cena je OK, počítač nýtů nejsem a dá se za příplatek objednat s 5ti pólovým motorkem.
Stanin
 
Příspěvky: 541
Registrován: ned 16 čer, 2013 8:48 pm
Bydliště: Brno

Re: M152 / 810 v HO

Příspěvekod mizl » stř 05 lis, 2014 2:42 pm

osobně tento motorák nemám, ale třeba ti v rozhodování pomůže i tato recenze http://www.mojett.cz/200 . Jelikož informací není nikdy dost :wink:

Michal
TT, III. - IV., DCC -> LENZ, Mikrolayout, Rajče, Staré kolejiště
Uživatelský avatar
mizl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: ned 19 čer, 2011 7:17 pm
Bydliště: Chomutice

Re: M152 / 810 v HO

Příspěvekod mlha » stř 05 lis, 2014 3:07 pm

nekoupil bych ho,radši vlastní stavba
H0/MODULY SLOVÁCKO/ep.IV
http://www.kzmslovacko.cz/.
Uživatelský avatar
mlha
 
Příspěvky: 2688
Registrován: ned 27 led, 2008 7:27 pm
Bydliště: Hluk

Re: M152 / 810 v HO

Příspěvekod Stanin » čtv 06 lis, 2014 8:11 am

Což o to, se stavbou by nebyl problém, ale s povrchovou úpravou to jisto jistě zabiju. Už jsem si tak zničil karkulku. Tak to asi budu muset risknout u Kubera.
Stanin
 
Příspěvky: 541
Registrován: ned 16 čer, 2013 8:48 pm
Bydliště: Brno

Re: M152 / 810 v HO

Příspěvekod Jiri Dvoracek » čtv 06 lis, 2014 10:05 am

Ja nedavno kupoval u pana Melichara. Sice v TT (dela i HO), ale maximalni spokojenost. ;-) Jirka
TT - digital, CD, ZSR a OBB, epocha V a VI, Digitrax a JMRI
Jiri Dvoracek
 
Příspěvky: 1165
Registrován: ned 03 čer, 2012 12:20 pm
Bydliště: Valašské Meziříčí, CZ

Další

Zpět na Recenze modelů

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků