Brejlovec 754 od ROCO

Popisy modelů, odkazy na recenze, srovnávací testy.....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Příspěvekod Zdenek Valter » úte 02 úno, 2010 1:48 pm

Obrázek
Foto: Honza Grania

Zde na fotce ještě nepropájené :!: :!: :!: :!: :!:
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2681
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Příspěvekod MAREKHO » úte 02 úno, 2010 11:23 pm

Přesně tohle s tím pájením jsem odhadoval, ale na nové loko. bych do toho ze zásady nevrtal-(záruka).
Nezbývá než doufat, že se ROCO polepší........ :?: :?: :?: ,ťho myťlíte :?: :?:
ČD-V-;DCC-LENZ, PECO, PC.- PO 20.TI LETECH.
www.ModulyBrno.cz
Uživatelský avatar
MAREKHO
 
Příspěvky: 189
Registrován: úte 15 dub, 2008 8:14 pm
Bydliště: UHERČICE

Příspěvekod Zdenek Valter » stř 03 úno, 2010 10:46 am

MAREKHO píše:Přesně tohle s tím pájením jsem odhadoval, ale na nové loko. bych do toho ze zásady nevrtal-(záruka).
Nezbývá než doufat, že se ROCO polepší........ :?: :?: :?: ,ťho myťlíte :?: :?:

Vzhledem k tomu, že plošný spoj slouží vice či méně jen jako propoj - není tam žádná složitá elektronika tak bych se takového zásahu nebál.

Je ale na každém zda bude reklamovat a tak může výrobce dostat správnou zpětnou vazbu.
Nebo výrobci jen napsat, opravit si sám a tím nečekat na případné možné zdlouhavé vyřízení reklamace.
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2681
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Příspěvekod vvitty » stř 03 úno, 2010 11:31 am

Pokud tohle lidi nebudou reklamovat, tak pristi serie lokomotiv bude nepochybne stejne postizena, protoze plosny spoj bude opet vyrabet tentyz cinan... sice je to jednoducha oprava, ale na nove lokomotive bych to asi reklamoval taky, ciste z principu.
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2627
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Příspěvekod alf » stř 03 úno, 2010 5:59 pm

Takže jestli to dobře chápu(nemám digitál)ty drátky musím znovu připájet k těm dírkám tak jak byly z výroby?trochu váhám nad termínem -propájet.. :? elektrotechnika fakt není moje parketa..Ale z principu by byla lepší reklamace..
alf
 
Příspěvky: 222
Registrován: úte 01 led, 2008 11:43 pm
Bydliště: Letohrad

Příspěvekod michal_n_cz » stř 03 úno, 2010 9:08 pm

alf píše:Takže jestli to dobře chápu(nemám digitál)ty drátky musím znovu připájet k těm dírkám tak jak byly z výroby?trochu váhám nad termínem -propájet.. :? elektrotechnika fakt není moje parketa..Ale z principu by byla lepší reklamace..

Drátky připájet tam kde byly. Propoje propájet - no nenapadl mě vhodnější výraz - jsou to ty dírky hned vedle jak jsou připájeny vodiče - je jich šest na každé straně. Stačí kapička cínu, pájet tak že v jedné ruce cín přímo na místo a v druhé páječka, nejlépe regulovatelná nastavená na cca 320° rozhodně ne naplno takové malé množství se pak rychle přepaluje a pak to špatně drží a dělá se další studeňák. Rozhodně nenabírat napřed na hrot a pak přenášet na místo. Deska plošných spojů je oboustranná a v místě těch dírek je propoj mezi měděnou folií co je na jedné straně s folíí na druhé - tento propoj se přerušil nebo byl špatně vyroben, případně chvíli vede a chvíly ne - to je ten případ, že dnes lokomotiva nesvítí a zítra zase chvíli ano. Opraví se to tím, že se pákou (cínem) zapní ta dírka a nahradí ten nespolehlivý propoj - prokovený otvor v plošném spoji. Záleží mnoho i na pájce (cínu) a na tavidle co je uvnitř. Já jsem pájel nějakou co byla po ruce - výroba Kovohutě Příbram - to je humus akorád tak pro klempíře. Doma na takové věci používám značkovou legovanou Stannol Wuppertal Sn60Pb38Cu2 s tím se pájí jedna báseň - takovou dirku propájím najednou z jedné strany - pěkně to tam samo zateče.
Ono je pravděpodobnbě asi více technologií, jak se ty prokovené otvory vyrábí. Kdysi jsem kuchal nejaké "poctivé" zařízení TESLA nebo ZPA a tam byly na oboustaných deskách prokovené otvory tvořeny do trubičky svinutými drátky - pěkně do každé dírky extra, a to je i když to dělá stroj asi dosti nákladné. Dnes se to dělá pravděpodobně nějak chemicky prostě se prokovují najednou všechny otvory v desce. A ty v těch lokomotivách jsou asi špatně prokovené - asi by se Roco mělo zeptat pana dongqinga nebo kdo se to tam podepsal...
Michal N.
Naposledy upravil michal_n_cz dne čtv 04 úno, 2010 8:39 am, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
michal_n_cz
 
Příspěvky: 842
Registrován: stř 09 led, 2008 9:17 pm
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod vvitty » stř 03 úno, 2010 10:20 pm

dratky v prokovech je prehistorie, dana mimo jine nedostatkem vseho mozneho v byvalem socbloku.

v dnesni dobe delaji vsichni prokovy galvanicky, nejprve se deska vyvrta, pak napr. chemicky, noveji nanesenim jemneho grafitoveho prasku "zvodiveji" prokovy a galvanickym procesem se vytvori vrstvicka medi.
Proces je trosku citlivy na kvalitu vrtani, stav chemicke lazne atd... a obcas se holt nekde usetri nebo neco nedodrzi a prusvih je na svete.
Jen me prekvapuje, ze se to stane zrovna u takovyhle primitivni desky... to uz snad umi vyrobit slusne i kazdej garazista.
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2627
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Příspěvekod alf » pát 05 úno, 2010 11:49 am

OK,rozumím,takže jsem to pochopil dobře - čekám ČSD verzi,tak se uvidí v jaké bude kvalitě..Díky!
alf
 
Příspěvky: 222
Registrován: úte 01 led, 2008 11:43 pm
Bydliště: Letohrad

Re: Brejlovec 754 od ROCO

Příspěvekod vorisekml » čtv 01 črc, 2010 8:01 pm

Jsem pozorně prohlížel fotky modelu 753.193-2/skutečného modelu, né té omalovánky na webu Roco/ a nemile mě překvapila absence nástavců výfuků (komínů). Rozpis náhradních dílů je jen pro starší brej. a jsou tam ty komíny jen v multipacku s střechou a jinýmy nepotřebnýmy díly za 5€. Nedají se sehnat jinde? A ještě měl někdo toho brejlovce rozhozenýho? Jdou ty výfuky vyndat, sjou nasazovací nebo jsou pevnou součástí výlisku střechy?
H0
Uživatelský avatar
vorisekml
 
Příspěvky: 890
Registrován: pát 06 bře, 2009 8:43 pm
Bydliště: Lom u Mostu / Most

Re: Brejlovec 754 od ROCO

Příspěvekod George V. » pát 02 črc, 2010 3:55 am

...jsou součástí střechy.
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Re: Brejlovec 754 od ROCO

Příspěvekod vorisekml » pát 02 črc, 2010 7:34 pm

Dík, koupím tedy lepty od Žitný a zkusím to nastavit. Snad to sedne.
H0
Uživatelský avatar
vorisekml
 
Příspěvky: 890
Registrován: pát 06 bře, 2009 8:43 pm
Bydliště: Lom u Mostu / Most

Re: Brejlovec 754 od ROCO

Příspěvekod mnitka » pon 19 črc, 2010 8:31 am

zkoušel někdo z vás sundat z brejlovce pouze nápisy bez poškození barvy karoserie a rámu? čím na to?
Uživatelský avatar
mnitka
 
Příspěvky: 1224
Registrován: úte 28 říj, 2008 7:08 am
Bydliště: Brno

Re: Brejlovec 754 od ROCO

Příspěvekod Tkadlec Jaroslav » úte 20 črc, 2010 5:59 pm

no na starých vagonech BTTB jsem to sundával purisolem od agamy ,ale pozor jemným šudlením vatičkou do uší a ne moc namočený
Tkadlec Jaroslav
 
Příspěvky: 1086
Registrován: sob 19 pro, 2009 1:38 pm
Bydliště: Javorník u Jeseníku

Re: Brejlovec 754 od ROCO

Příspěvekod Petr_J » úte 20 črc, 2010 6:25 pm

Pozor na to. Hlavně ne žádnou chemii! Barvy popisů a skříně jsou patrně tentýž druh. Zkoušel jsem sundat nápisy ČD na čelech červenožlutého brejlovce lihem (perfektně to fungovalo u starých modelů Piko) a bohužel jsem zkončil na plastu. A to podotýkám, že jsem jen lehce přejížděl ušátkem namočeným v lihu přes nápis.
Doporučuji vzít 1000ovku (nebo klidně jemnější) smirek a pod vodou nápis vybrousit. Zkoušel jsem na zbytku nápisu a šlo to krásně, stopy nezůstanou.
Petr_J
 
Příspěvky: 148
Registrován: stř 20 úno, 2008 7:33 am
Bydliště: Brno

Re: Brejlovec 754 od ROCO

Příspěvekod Petr Zatrepalek » stř 21 črc, 2010 3:31 pm

mnitka píše:zkoušel někdo z vás sundat z brejlovce pouze nápisy bez poškození barvy karoserie a rámu? čím na to?



Gunze ředidlo MR Color leveling thinner na uchoštour a opatrně smrdlat přes nápis. Funguje spolehlivě a máš to pod kontrolou!!
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

PředchozíDalší

Zpět na Recenze modelů

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků