Brejlovec 754 od ROCO

Popisy modelů, odkazy na recenze, srovnávací testy.....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Brejlovec 754 od ROCO

Příspěvekod Jojo » pon 09 srp, 2010 3:19 pm

Ono ako čítam Tvoje príspevky žiadny výrobok nie je dobrý!!!!!!! Pri pohlade s lupou vady na laku!!!! Ktora realna loko to nemá? Po patine to prave vyzera ako v reale! Možme byt radi ,že nejaká firma vobec vyrobí mašinky ktoré jazdili v Československu. !!!!!!!!!!!!!Nech vyrobí Tvoja firma X.tisic kusov loko na ktorej nebude chyba. Ked bude robit jednu mesiac,ako ty sa hraš na zakazku z jednou to by asi prežila so vsetkymi zamestnancami nakladmi ,atd,atd asi 1 den.Čo sa týka ceny ,ked nechceš nekupuj.Pozri si vaše rezinove odliatky! Ani ich nemate a treba na nich ešte hoodne pracovat.Ide o to ,že maš firmu kde je zamestnaných 5 ludí a 1000 ludí.Nemenovana firma v ČR vyraba M152 za cenu,že sa ti oči pretočia a to sa určite neda s brejlovcom ani porovnat. Takže som rad ,že je možnost kupit aj mašiny ktore jazdili u nas.Kritika určite ano,ale odtial potial.To len moj nazor,nič v zlom. :D :o :lol:
H0 ,bez epochy,Traincontroler 7 Silver originál,len digitál.
Uživatelský avatar
Jojo
 
Příspěvky: 408
Registrován: úte 03 čer, 2008 7:58 am
Bydliště: Trenčín,Slovensko

Re: Brejlovec 754 od ROCO

Příspěvekod Domba » úte 10 srp, 2010 7:04 am

Jojo píše:Ono ako čítam Tvoje príspevky žiadny výrobok nie je dobrý!!!!!!! Pri pohlade s lupou vady na laku!!!! Ktora realna loko to nemá? Po patine to prave vyzera ako v reale! Možme byt radi ,že nejaká firma vobec vyrobí mašinky ktoré jazdili v Československu. !!!!!!!!!!!!!Nech vyrobí Tvoja firma X.tisic kusov loko na ktorej nebude chyba. Ked bude robit jednu mesiac,ako ty sa hraš na zakazku z jednou to by asi prežila so vsetkymi zamestnancami nakladmi ,atd,atd asi 1 den.Čo sa týka ceny ,ked nechceš nekupuj.Pozri si vaše rezinove odliatky! Ani ich nemate a treba na nich ešte hoodne pracovat.Ide o to ,že maš firmu kde je zamestnaných 5 ludí a 1000 ludí.Nemenovana firma v ČR vyraba M152 za cenu,že sa ti oči pretočia a to sa určite neda s brejlovcom ani porovnat. Takže som rad ,že je možnost kupit aj mašiny ktore jazdili u nas.Kritika určite ano,ale odtial potial.To len moj nazor,nič v zlom. :D :o :lol:



Přesně vystiženo! mohu jenom souhlasit
HO : ))
Uživatelský avatar
Domba
 
Příspěvky: 164
Registrován: stř 31 pro, 2008 11:12 am
Bydliště: Liberec

Re: Brejlovec 754 od ROCO

Příspěvekod Petr Zatrepalek » úte 10 srp, 2010 7:18 am

Jojo píše:Ono ako čítam Tvoje príspevky žiadny výrobok nie je dobrý!!!!!!! Pri pohlade s lupou vady na laku!!!! Ktora realna loko to nemá? Po patine to prave vyzera ako v reale! Možme byt radi ,že nejaká firma vobec vyrobí mašinky ktoré jazdili v Československu. !!!!!!!!!!!!!Nech vyrobí Tvoja firma X.tisic kusov loko na ktorej nebude chyba. Ked bude robit jednu mesiac,ako ty sa hraš na zakazku z jednou to by asi prežila so vsetkymi zamestnancami nakladmi ,atd,atd asi 1 den.Čo sa týka ceny ,ked nechceš nekupuj.Pozri si vaše rezinove odliatky! Ani ich nemate a treba na nich ešte hoodne pracovat.Ide o to ,že maš firmu kde je zamestnaných 5 ludí a 1000 ludí.Nemenovana firma v ČR vyraba M152 za cenu,že sa ti oči pretočia a to sa určite neda s brejlovcom ani porovnat. Takže som rad ,že je možnost kupit aj mašiny ktore jazdili u nas.Kritika určite ano,ale odtial potial.To len moj nazor,nič v zlom. :D :o :lol:



M152 Bramos nemá podvozky v barvě hnusnýho plastu, šupiny na plastu po nekvalitním odstřiku co není vidět lupou ale na normální pohled, prestřiky /rozhraní barev) co by v reálu byly tak 20-30cm! Mimochodem, všichni nadávají na jízdní vlastnosti m152 bramosu, ale já s ním problém nemám - pokud nechci aby mi tahal 3 a více vagonů... Větší průs.... je ozvučená T3 od Brawy, tam je to sázka do loterie jestli pojede 1 metr nebo víc.

A máš pravdu, nikdo mě nenutí kupovat šunt za 4000 a víc ze kterého hned při rozborce odpadnou krytky reflektorů a závěsky, co hledáš půl hodiny po stole a podlaze, navíc s vadama zde diskutovanýma, nad kterýma ztrávím ještě den práce abych ty zmíněný vady zakryl. Stále jde o srovnání Brejlovce versus Sergej a Němky 555.010 s BR50 (reps. 555.106 aj) - to je uplně jiný kafe, a za stejný prachy, nemám pravdu?? A v tom je právě zakopaný pes, že za stejný peníze dostáváš menší hodnotu! Nejsem zastáncem honění milimetrový přesnosti, ty žaluzie a interier my jsou de facto taky fuk, ale zbytek za ty prachy musí být top jako u ostatních výrobků dané firmy!! Nebo maj napsat že se jedná o "hobby" provedení a je jasno... Prostě ROCO u mě poslední dva roky ztratilo kredit jaký mělo díky své politice a kvalitě předtím...

A pokud jde o odlitky mojí firmy, nevím jaké máš přesně na mysli, ale jsou normálně k dostání - a pokud je nemůžeš sehnat přes svého obchodníka, lze to objednat přímo... A pozor, jsou určeny modelárům, ne sběratelům - takže je na nich samozřejmě hooodně práce abys dosáhl výsledku - tj. odřezat od nálitku, očistit a opracovat, slepit, natřít a patinovat :lol:
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Re: Brejlovec 754 od ROCO

Příspěvekod Zx1974 » úte 10 srp, 2010 8:35 am

Petr Zatrepalek píše:M152 Bramos nemá podvozky v barvě hnusnýho plastu, šupiny na plastu po nekvalitním odstřiku co není vidět lupou ale na normální pohled, prestřiky /rozhraní barev) co by v reálu byly tak 20-30cm! Mimochodem, všichni nadávají na jízdní vlastnosti m152 bramosu, ale já s ním problém nemám - pokud nechci aby mi tahal 3 a více vagonů... Větší průs.... je ozvučená T3 od Brawy, tam je to sázka do loterie jestli pojede 1 metr nebo víc.


Docela by mě zajímalo co tam máš za šupiny? Ať se dívám jak se dívám nic tam nevidím.

Jinak to máš štěstí, že tě M152 jezdí dobře. Kdybys byl na jarním setkání v Milevsku tak by jsi viděl jak tam měl potíže v provozu s jedním spěšinovým vozem. Měl tam suveréně nejhorší jizdní vlastnosti.

A máš pravdu, nikdo mě nenutí kupovat šunt za 4000 a víc ze kterého hned při rozborce odpadnou krytky reflektorů a závěsky, co hledáš půl hodiny po stole a podlaze, navíc s vadama zde diskutovanýma, nad kterýma ztrávím ještě den práce abych ty zmíněný vady zakryl. Stále jde o srovnání Brejlovce versus Sergej a Němky 555.010 s BR50 (reps. 555.106 aj) - to je uplně jiný kafe, a za stejný prachy, nemám pravdu?? A v tom je právě zakopaný pes, že za stejný peníze dostáváš menší hodnotu! Nejsem zastáncem honění milimetrový přesnosti, ty žaluzie a interier my jsou de facto taky fuk, ale zbytek za ty prachy musí být top jako u ostatních výrobků dané firmy!! Nebo maj napsat že se jedná o "hobby" provedení a je jasno... Prostě ROCO u mě poslední dva roky ztratilo kredit jaký mělo díky své politice a kvalitě předtím...


Myslím, že nemáš pravdu.
Sergej +40Euro
Němka +130Euro
(dle Roco webu)

Pro mě je to spotřební model s dobrými jizdními vlastnostmi, u kterého není většina popisovaných chyb v bězném provozu vidět.

PS: není pořád Roco v konkuzru? Čili nemusí teda dělat tak jak banky pískaj?

PS2: už se "těším" na kritiku Čmeláka
Zx1974
 
Příspěvky: 380
Registrován: úte 17 říj, 2006 10:01 am
Bydliště: Písek

Re: Brejlovec 754 od ROCO

Příspěvekod Petr Zatrepalek » úte 10 srp, 2010 9:21 am

Šupiny - bohužel to už mám nastříkané a vytmelené, takže na fotce to neukážu - jsou u na čelech, u dveří do kabiny a bohužel také v místech u prolisů (vedle žaluzií) na jednom boku - takže to chce prohlídnout si svůj model před koupí. Mě přišel poštou od Michala a já do něj z nedočkavosti hned hrábnul (nový interiér a výroba závěsek pro čsd verzi), takže vrátit to už nešlo.... A jak jsem psal výše, byla to první žsr verze - prohlížel jsem si u kamaráda čsd zelenýho, a ten měl "šupinky" taky, ale jen na rohu střechy vedle reflektoru. Šupinka = propadlý plast, jakoby v místě byla kastle naprasklá a znovu slepená s přesazením (není to pravidelného tvaru, prostě šupinka...). Protože kastle se šupinkou je nepřetmelená, tak po aplikaci barvy ve výrobě je v místě šupinky schůdek nepravidelného tvaru, co tvoří nehezký dojem - řešení - odbarvit, přetmelit a znovu nastříkat....

K cenám roco - sergej - 3500 (bazar) - 5690 (ben int)
brejlovec - 2950 (bazar) - 4129 (model. hracky cz)
555.010 - 5650 (bazar) - 6590 (ben)
br50 - 4950 (bazar) - 6903 (modelshop)

Ostatní je jak vidím věc názoru a pohledu na věc...

Čmelák - taky se na něj těším, a pokud bude za zajímavou cenu a nezfušovaný (tj. budou zřejmé rozdíly mezi čsd a ruskými a jinými mašinami) a ve srovnání budu mít i s prací model za "míň peněz" než dělat DK model lept plus pojezd od PG, koupím si ho!
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Re: Brejlovec 754 od ROCO

Příspěvekod medvidek » úte 10 srp, 2010 1:48 pm

Sdilim stejny nazor jako Petr Zatřepalek s tim rozdilem,že nejsem tak šikovny jako on a jsem spiš zběratel než modelař takže si modely musim nechat upravovat a vyrabět. V brzke době bych chtěl take zkusit si něco vyrobit,nebo předělat,ale při dnešnich cenach modelu se bojim do nich hrabnout abych něco nenavratně nezničil :(
HO 3-4 epocha čsd DCC začinam. Pořadna mašina ma kotel a komin
Uživatelský avatar
medvidek
 
Příspěvky: 264
Registrován: pon 16 bře, 2009 12:09 am
Bydliště: Liberec

Re: Brejlovec 754 od ROCO

Příspěvekod Houmr » stř 11 srp, 2010 8:11 am

Petr Zatrepalek píše:Šupiny - bohužel to už mám nastříkané a vytmelené, takže na fotce to neukážu - jsou u na čelech, u dveří do kabiny a bohužel také v místech u prolisů (vedle žaluzií) na jednom boku - takže to chce prohlídnout si svůj model před koupí. Mě přišel poštou od Michala a já do něj z nedočkavosti hned hrábnul (nový interiér a výroba závěsek pro čsd verzi), takže vrátit to už nešlo.... A jak jsem psal výše, byla to první žsr verze - prohlížel jsem si u kamaráda čsd zelenýho, a ten měl "šupinky" taky, ale jen na rohu střechy vedle reflektoru. Šupinka = propadlý plast, jakoby v místě byla kastle naprasklá a znovu slepená s přesazením (není to pravidelného tvaru, prostě šupinka...). Protože kastle se šupinkou je nepřetmelená, tak po aplikaci barvy ve výrobě je v místě šupinky schůdek nepravidelného tvaru, co tvoří nehezký dojem - řešení - odbarvit, přetmelit a znovu nastříkat....

Nemůže být ten nekvalitní nástřik jen doménou první výrobní série? Jak to tak čtu, tak ti co kuppovali později, ty vady nástřiku asi nemají tak patrné. Možná mají smůlu ti co koupili model z této první série, no já uvidím. Jeden kolega si ho koupil, takže budeme na půdě testovat a prohlížet, docela se těším, i když mám radši páry. Jinak ke kvalitě, asi by bylo dobré napsat přímo výrobci co se nám nelíbí, bohužel německy nevládnu, klidně bych tam napsal, brečet tady na fóru mi přijde zbytečné, protože pokud nebude od nás žádná odezva, výrobce si bude myslet, že vše vlastně dělá dobře, co vi na to :?:
"HO" - DCC - III - IV
Uživatelský avatar
Houmr
 
Příspěvky: 1324
Registrován: sob 07 říj, 2006 5:44 pm
Bydliště: Bukovice

Re: Brejlovec 754 od ROCO

Příspěvekod Jojo » stř 11 srp, 2010 4:32 pm

Tiež si myslím ,že je lepšie ,písat zavady výrobcovi!!!!!!!!!!!! O to vlastne ide,nie kritiku tu ,ked tu sa to nevyrieši.Ja osobne som zavadu nenašiel,neviem čo proti jazdním vlastnostiam podla mna su ok. Ale je pravda ,že tie madla ozaj nemuseli tak trčat.Treba mysliet aj pozitívne. Na M152 za tu cenu ja nemám slušne hodnotenie. :roll: :roll: :roll: :lol: :D
H0 ,bez epochy,Traincontroler 7 Silver originál,len digitál.
Uživatelský avatar
Jojo
 
Příspěvky: 408
Registrován: úte 03 čer, 2008 7:58 am
Bydliště: Trenčín,Slovensko

Re: Brejlovec 754 od ROCO

Příspěvekod vorisekml » stř 11 srp, 2010 9:21 pm

Už jim pár zákazníků napsalo. Odezva žádná nebo velmi slizce vyhýbavá. Nezapomeňme kdo je vlastníkem f.Roco. Je to finanční skupina, těm jde jen o jedno - napakovat se, nebo se neprosperující/nevydělávající/ firmy zbavit. Proto jsou v podstatě jen dva scénáře hodně nadávejte ale kupujte - finanční výsledky budou OK, vlastníci firmy budou vydělávat a Roco pojede dál ve vyjetých kolejích. Druhá verze - nenádávejte a rovnou se na ty paskvily vybodněte, nekupte je. Roco se buď chytí za rypák a bude dělat modely ve vyšší kvalitě /za vyšší ceny/ nebo půjde ke dnu- neprosperující firmu finančníci držet nad vodou nebudou. Já tvrdím jedno - takhle odfláklý novomodel lokomotivy/myslím tím konstrukčně a výrobně/ jsem u Roco ještě nevyděl. Přitom stačilo být o trošku pečlivější při konstrukci modelu a bylo by vše OK. Já osobně bych si tu 1000,- mile rád připlatil za kvalitní model. Pár konstrukčních a výrobních chyb a místo hezkého a dokonalého modelu tu máme hračku na domácí dodělávku. Kolega si s tím dal práci a spočítal že to je na 4 hodiny čisté práce /s přípravou a pauzami na dva večery/. Berme tedy 150,-Kč za hodinu, by mělo Roco slevit o 600,-Kč. Což tedy vcelku sedí , brejlovec od Riva. je cca o 800,- dražší. Brejlovec od Rivarossi je svým konstrukčním provedením a kvalitou jinde a taky jde o Čínský model /ani se za to nestydí, na rozdíl od Roca/. Nesrovnám to že model od Rivarossi neodpovídá CS verzi ale srovnávám provedení modelu a to má i ten Riva. svoje mouchy. Je velká škoda že Rivarossi neudělá CS verzi, pak bych od Roco nekoupil ani jednoho brejlovce. Bohužel zase se opakuje situace, že když nemám na výběr jsem rád za vrabce v hrsti než holuba na střeše. Ano lze mě vrazit to že za 3850,- bych dostal od CS Trainu tak akorát maketu. Ale když nic jiného nebylo. Je to naprosto stejná situace jako se sergerjem Gutzold/Roco a stejně se to zopakuje s vozy "Y" Tillig/Roco. Prostě nebylo s čím srovnávat dokud se neudělal konkurenční model. Tady srovnávat můžu. Alespoň konstrukci, nemůžu porovnat detaily jde o dvě naprosto odlišné verze.
Přitom se nejedná o první model od Roco z Číny. BR 110/V 100 DR (745 Railtrans) je taky čínská a vcelku se povedla /ano, rám nic moc, podvozky mají horní hranu do kulata/. Dejte si tu BR 110 a brejlovce vedle sebe a porovnejte konstrukci. Proč na té BR 110 není nic našišato, neodstávají kapoty, netrčí madla ? Takže kde je chyba?
Vyhýbavá odpověď od Roco že je těší náš zájem a že se budou našimi podněty zabývat /pchá, hlavně že jsi nám zaplatil , ty moulo /.
H0
Uživatelský avatar
vorisekml
 
Příspěvky: 890
Registrován: pát 06 bře, 2009 8:43 pm
Bydliště: Lom u Mostu / Most

Re: Brejlovec 754 od ROCO

Příspěvekod Jojo » čtv 12 srp, 2010 9:37 am

Ty poznaš nejaku firmu ktorá podnika preto aby vyrobila stratu a nie zisk!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ja nie. Výrobca na pripomienky kašle tak potom nekupovat!!!!!!!!Je to vec každeho zakaznika. :!: :D :o Ja som zo svojím brejlovcom spokojný.A dalej je možnost reklamacie nie?! Koniec diskusie. :D :)
H0 ,bez epochy,Traincontroler 7 Silver originál,len digitál.
Uživatelský avatar
Jojo
 
Příspěvky: 408
Registrován: úte 03 čer, 2008 7:58 am
Bydliště: Trenčín,Slovensko

Re: Brejlovec 754 od ROCO

Příspěvekod JBr » čtv 12 srp, 2010 9:44 am

No, kdyz vidim tu vasi debatu, tak mi nezbyva nez pridat pro me nejpodstatnejsi problem, ktery u Roco brejlovce je. Udelali ho ve spatnem meritku, mel byt 1:120 :twisted:
TT/D V/VI.
Uživatelský avatar
JBr
 
Příspěvky: 1265
Registrován: čtv 20 zář, 2007 7:25 pm
Bydliště: Hostivice a obcas Chotebor

Re: Brejlovec 754 od ROCO

Příspěvekod radekkrupka » čtv 12 srp, 2010 10:16 am

JBr píše:No, kdyz vidim tu vasi debatu, tak mi nezbyva nez pridat pro me nejpodstatnejsi problem, ktery u Roco brejlovce je. Udelali ho ve spatnem meritku, mel byt 1:120 :twisted:

Líp to vyjádřit nešlo :D
Uživatelský avatar
radekkrupka
 
Příspěvky: 1926
Registrován: ned 20 dub, 2008 3:13 pm
Bydliště: Teď už jenom Zlín :)

Re: Brejlovec 754 od ROCO

Příspěvekod Jojo » čtv 12 srp, 2010 11:29 am

Mne len nedalo stale čítat ,že je to čínsky ŠUNT. TT-čkari by asi tolko nekritizovali ,alebo ano? :D :wink: :lol: :roll:
H0 ,bez epochy,Traincontroler 7 Silver originál,len digitál.
Uživatelský avatar
Jojo
 
Příspěvky: 408
Registrován: úte 03 čer, 2008 7:58 am
Bydliště: Trenčín,Slovensko

Re: Brejlovec 754 od ROCO

Příspěvekod TTmili » čtv 12 srp, 2010 12:50 pm

Kritizovali bychom, vždyť se podívej jak jsme "sprali" téčkového sergeje od Roca :lol: . Fakt je ale ten že bychom za něj byli vděčný a asi bysme se s těma výhradama mírnily, už jen proto že mi nemáme ani polovinu modelů v aspoň takové kvalitě jako je ten HO brejlák (hold Tillig, i HO-kaři ho znají :roll: ).
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Re: Brejlovec 754 od ROCO

Příspěvekod medvidek » pát 13 srp, 2010 5:09 pm

Tak jsem se dnes stal štastnym majitelem zeleneho brejlovce T478.3082. Model jse zakoupil v Kralovstvi železnic a svuj model jsem si vybral ze 3 modelu ktere mi prodavajici (pan Hruza) ochotně vybalil a předvedl. Ma sice vady ktere jsou zde zminovany,ale mě to nevadi. Model dostane decentni patinu a zvukovy dekoder ZIMO. Neni nad to si vybrat z vice kusu,což nebyl žadny problem :wink:
HO 3-4 epocha čsd DCC začinam. Pořadna mašina ma kotel a komin
Uživatelský avatar
medvidek
 
Příspěvky: 264
Registrován: pon 16 bře, 2009 12:09 am
Bydliště: Liberec

PředchozíDalší

Zpět na Recenze modelů

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků